Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
alex333
Příspěvky: 8
Registrován: 27 led 2019 21:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od alex333 » 28 čer 2019 08:54

Servus chlapci.
Tak jsem si konečně pořídil svou první vzduchovku - na doporučení GAMO CFX s okamžitou úpravou u Strixe.
Standardní mířidla jsou pěkný šmejd, protože se hýbou, takže by to chtělo nějaký puškohled.
Jaký se zoomem tak do 1500,-, který na pružinovce vydrží? :lol: :lol: :lol: Samozřejmě si dělám srandu, protože po přečtení vím, že to je utopie.

Vím, že Albert 22 si prošel něčím podobným a skončil u Discovery HD.
HD je však pro mě už dosti drahý a více se mi líbí (cenově) DISCOVERY VT-1 4-16X44 AOE.
Má s ním někdo zkušnosti (s řadou VT-1) a myslíte, že vydrží na kopající vzduchovce?
Resp. v čem je řada VT-1 horší než jiné řady Discovery?
Předem díky za radu.
Jinak video s puškohledem na stolici s palicí jsem viděl.


HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 29 čer 2019 19:01

Také jsem měl mimo jiné také jeden takový levný puškohled Discovery VT-R 4-16x42AO, jen velice krátce - za pouhé 4 dny šel nazpět!

Konstrukční řady DISCOVERY: VT-R, VT-Z, VT-1 a VT-1 PRO jsou velice podobné, liší se jen drobnými ozdobami, záměrnou osnovou v MOA či MIL, stupni klikání a podsvětlením … http://www.discovery-optics.com/index.p ... ndex&id=80

Tedy kvalita skla se mi zdála za ty peníze velmi dobrá, ovšem má radost dlouho nevydržela! Po pouhých 150 ranách z ničeho nic cosi zacinkalo a odpadl tomu špatně přilepený plechový kroužek se stupnicí paralaxy na objektivu.

No prostě zase jen další levný šmejd se spoustou konstrukčních zjednodušeni a nedostatků! Navíc podsvětlení osnovy u tohoto typu se ukázalo jako zcela nepoužitelná věc. Svítivé LED diody ozařovaly nejen osnovu, ale i vnitřní prostory tubusu a oslňovaly oči …



Obrázek

Naštěstí u Discovery máme na vybranou další ještě poměrně levné řady např. VT-2 a dokonce už s boční paralaxou a leptanou osnovou atd… Ale ty už jsou nezkoumal, možná se ozvou jejich šťastnější majitelé!
Uživatelský avatar
alex333
Příspěvky: 8
Registrován: 27 led 2019 21:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od alex333 » 30 čer 2019 00:17

Alberte, a na čem si ten puškohled (a případně i další) zlikvidoval ?
Nemáš v podpisu uvedené zbraně a číst stovky Tvých příspěvků se mi nechce.

Ten Discovery VT-1 se mi pořád líbí (raději bych paralaxu čelní, né boční) a pokud se jedná jen o odpadlý kroužek, to jako problém nevidím. Horší by byla utržená osnova apod.

Jenže to budu kupovat přes Ebay, takže reklamace defacto nemožná.

Já to chci na GAMO CFX s plynovou pružinou od Strixe (18,2J).
HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 30 čer 2019 15:15

Mám pružinovou zlamovačku GAMO Shadow DX cal.5,5mm. Ovšem tyhle Španělské Gamovky s originál ocelovou pružinou dimenzovanou na 24J a přídavným závažím, ale přidušené na 16J kopou všechny jako čert!! ... Jen málo co levného z optiky se na nich mechanicky udrží, natož aby to ještě i nějaký čas vydrželo ! ... GAMO CFX s plynovou pružinou je na tom o něco lépe!

Ovšem ten puškohled (Discovery VT-R 4-16x42AO) by se zcela bezpečně zlikvidoval i sám na obyčejné vzduchovce SLAVIA 630! Ono to totiž nebylo to jen špatně přilepeno, ale u celé série musela být evidentně výrobní či konstrukční závada! Jak se ukázalo, ten kroužek stupnice paralaxy měl ve spoji nesmyslně velkou vůli. Když vypadl, bylo vidět, že seschlé lepidlo drželo jen na malém kousíčku a jen na jednom jediném místě obvodu. Zkrátka Číňani nejen nedořešili chybnou konstrukci či jejich výrobní vadu, ale šetřili i na lepidle!

Samozřejmě, mohlo by se to přilepit, ale muselo by se tam nakydat ohromné množství sekundového lepidla, a to by pak také mohlo zatéci někam do šroubového stavěcího mechanismu atd.

Ale jak to celé seřídit a nastavit správnou polohu celé sestavy čoček objektivu? Ten spoj by pak byl definitivně nerozebíratelný! …Raději jsem nad tím zbytečně nebádal a poslal to šupem nazpět prodejci!!

Boční nastavení paralaxy má své obrovské výhody! Ovšem jak jsem musel na vlastní kůži poznat – u levnějších modelů si Číňani s přesností stupnice hlavu nelámou, na jedné lince montují obrovské množství typů různých západních firem, zřejmě nic neseřizují, nekontrolují a vrácené vadné kusy buď hned šrotují anebo házejí do kontejneru s označením „Export in Czech Republic“.

Je zbytečné se pozastavovat nad kvalitou této levné čínské optiky, když si uvědomíme její reálnou cenu, rozdíly v našich ubohých příjmech a kupní sílu naší měny.

TEDY DÍKY ZA TY LEVNÉ ČÍNSKÉ ŠMEJDY!

Ovšem nákup přes Ebay, Aliexpres apod. však má své problémy a rizika nejen s reklamacemi, ale i v možnosti zabavení už zaplacené zásilky našimi bdělými celníky vybavenými zákonem z dob studené války na zákaz dovozu taktické optiky se zvětšením větším než 9x do ČR. To že tuto optiku vyrábí úhlavní nepřítel Ameriky a NATO, našim celníkům nevadí. Naše legislativní orgány řeší stále jiné mnohem důležitější a závažnější problémy – např. práva lesbiček a homosexuálů a registrovaná manželství LGBT skupin.

P.S.
Jakou odolnost vůči rázům má záměrná osnova – jen obyčejná na skle napařená metalýza, to jsem naštěstí už neměl příležitost si ověřit. U leptané osnovy žádné utržení snad nehrozí a při podsvícení svítí jen středová část a v žádném případě neoslňuje.
Uživatelský avatar
alex333
Příspěvky: 8
Registrován: 27 led 2019 21:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od alex333 » 30 čer 2019 15:33

Než jsi mi napsal tuto odpověď, Alberte, vzal jsem v potaz Tvé předchozí připomínky a tzv. jsem se nechal ukecat :D .
Objednán DISCOVERY VT-2 3-12X44SFIR
Obrázek
No a teď? Děj se vůle Boží.
HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Albert 22 » 30 čer 2019 15:57

Relativně levný je také „Discovery VT-2 4-16x50SFIR HK“ s trochu větším zvětšením, s boční paralaxou a stejnou osnovu s podsvětlením jakou používá též Hawke (předpokládám, že do skla leptanou) … https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... IR-HK-1354

Obrázek

Ale za nic neručím. Možná na vláknu Discovery... discovery-t30891-30.html#p400159 s touto řadou by mohl mít nějaké zkušenosti.
Smazaný uživatel 30449

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Smazaný uživatel 30449 » 02 črc 2019 16:39

Ahoj, poradte optiku na co2 vzduchovku? Moc diky
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od jama » 07 črc 2019 15:10

třeba tohle: https://gun.cz/S-variabilnim-zvetsenim/ ... AOE-MilDot
nebo jiná pevná 4x víc na CO2 nemá smysl, kdyby byla na bazaru Delta 4x32AO ber ji.
z ho.na bič neupleteš
Husquarna
Příspěvky: 5
Registrován: 11 črc 2019 09:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Husquarna » 12 črc 2019 20:54

Takze myslis ze na co2 vzduchovku nema cenu kupovat neco jako 3-9?
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od muf10 » 16 črc 2019 07:37

Hledám na levné PCP nějaký puškohled.
Zvětšení 16 až 24.
Zatím je v užším výběru Valiant lynx, případně se zatnutými zuby Themys případně Zephyr.
Má s nimi někdo zkušenost?
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Uživatelský avatar
alex333
Příspěvky: 8
Registrován: 27 led 2019 21:02

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od alex333 » 22 črc 2019 21:23

alex333 píše:
30 čer 2019 15:33
...
Objednán DISCOVERY VT-2 3-12X44SFIR
No a teď? Děj se vůle Boží.
Takže diskotéka může začít. Dnes mi přišel - objednán i s volantem přes eBay za celkem 2408,- Kč.
Obrázek
HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
embeathome1
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2019 12:31

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od embeathome1 » 23 črc 2019 12:55

Ahoj vsetkym, mam nejaku dobu Weihrauch HW97k s exportnou pruzinou od Schneidera a az teraz som sa dostal k vyberu optiky. Zacal som citat tento thread a dosiel som niekde po 50tu stranu. Aj ine thready ale stale nie som o moc mudrejsi. Iste, nejake veci su jasne comu sa vyhnut. Ale vo finale neviem, ktory puskohlad vybrat. Mohli by ste mi, prosim, poradit s vyberom?

Potrebujem puskohlad a jednodielnu ocelovu montaz, aby to vydrzalo. Montaz by mala byt taka, ze nebudem musiet nic brusit, rezat a pod. Cena za oboje komplet okolo 500 EUR +/- Nemozem si dovolit kupovat lacnu optiku a skusat, reklamovat, stelovat atd, mam 3 male deti a casu neni nazvys.

Na nejakom inom fore som cital ze Hawke Sidewinder je super ale nasledne sa tam ludia zacali stazovat, ze isli na reklamacie a to nie jeden ale viacere. A na maly SK trh, kde sa predaju mozno 3 kusy rocne, je to hodne. Takze neviem ci ist do toho Sidewinderu, kupit ho preistotu niekde v nemecku alebo CR...

Alebo ist do niecoho ineho....Inak moje strelecke skusenosti siahaju do skolskych cias, strelba zo Slavie asi pred 35 rokmi, odvtedy nic. Takze vsetko sa buem musiet naucit o com tu pisete - nastrel, paralaxa, atd atd...mne pojmy zatial nie moc zname :)

Budem vdacny za kazdu dobru radu.
weihrauch hw97 + Hawke Airmax 30SF 6-24x50
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od jama » 26 črc 2019 09:18

Co se montáže na HW97 týká, já tam měl jednodílnou duralovou od Optisanu a držela bez problémů, můžu doporučit. Obecně se na pružinovky doporučuje pevné zvětšení, ale tam se výběr podstatně zúží na pevné 10x (namátkou Optisan, Discovery, Sightron, Hawke), nebo pevná 4x. Zvětšení 10x se pro začátečníka může zdát příliš velké - obraz bude roztřešený, malé zorné pole, špatně budeš hledat cíl. Z pevné 4x zase brzy "vyrosteš". Mně se třeba na HW97 osvědčil Sightron SIH 4-12x40. Optisany EVX, EVE budou také OK.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od LSoft » 26 črc 2019 20:13

Jářku, z HW97 jsem si střelil jen párkrát, ale musím říct, že kope velmi málo. Ocelová montáž je podle mě zbytečná, bude bohatě stačit jakýkoliv lepší "letecký dural", jak to odborně nazývají výrobci a prodejci :)
Vůbec bych se nebál pořídit k tomu optiku se zoomem. Za ty prachy bych doporučil Optisan EVX. Jestli FFP nebo SFP, to nechám na Tobě. Jinak bych se taky nebál Hawke. Na mé nejvíc kopající pušce mám Hawke ED s jednodílným "duralem" od BKL a drží to jak hluché dveře. Akorát ty levnější Hawke optiky mají myslím mildot kříže a MOA komínky, takže při klikání je to trochu "matematika".
embeathome1
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2019 12:31

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od embeathome1 » 28 črc 2019 22:32

Uz som presiel tento thread skoro cely a hadam ho dnes cely prejdem. Ale je tu tolko balastu, ze z toho saliem. Kazdopadne ma to trochu nasmerovalo ale zas ne natolko, aby som mohol povedat ze kupujem Hawke alebo Deltu Titanium alebo nieco ine. Ozaj by sa hodilo keby sa to trosku rozdelilo na optiky low end, stredna trieda a high end. Pripadne este PCP a pruziny....

Kazdopadne, zabudol som uviest, ze:

- planujem strelbu jak na terc, tak na HFT, cize by to mal byt nejaky univerzal, mam hodne velku zahradu na dlzku 160m takze ju planujem naplno vyuzit :)
- bocna paralaxa (tym padom je Delta Titanium asi von z hry)
- Mildot s metrickou osnovou.

Uz to riesim s prestavkami 3 roky, takze ked to nevybavim teraz a neobjednam niekde tento tyzden, tak asi potom uz nikdy....
weihrauch hw97 + Hawke Airmax 30SF 6-24x50
Odpovědět