SPA CP2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: SPA CP2

Příspěvek od al.taylor » 29 dub 2019 22:21

Díky za info. Vím, že kroužek se opírá o domek, proto mě zajímalo zda po zvětšení otvoru drží stejně dobře. Škoda, že už nemám .22 hlaveň a soustružník je nevrlý, bo mi teď zkracoval tu delší hlaveň na 300 mm. A to jsem mu dal na vybranou který konec zvolit😀.
Pavel 1
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2019 14:10

Re: SPA CP2

Příspěvek od Pavel 1 » 30 dub 2019 07:12

Otvor v domku zvětšíš jen o cca. jeden milimetr takže pohoda :wink:. Ti soustružníci jsou asi všude stejní, ten náš je sice šikovný ale těch pár dílů jsem z něj páčil dva měsíce :mrgreen:
SAD-corp
Příspěvky: 16
Registrován: 13 led 2019 16:57
Bydliště: Nová Dubnica

Re: SPA CP2

Příspěvek od SAD-corp » 06 kvě 2019 19:27

Ahojte, tak po dvoch týždňoch sa podarilo moju CP2 znova oživiť :D a zatiaľ spokojnosť. Tak nech len pekne slúži svojmu účelu.
Streľbe zdar. 8)
Crosman Remington NPSS .22 + Center Point 3-9 x 40 AO, Crosman 1322 .22 DIANA 2-7X20, Artemis CP2 .22, Artemis CP 1M .22, Norinco QB 78 DE Luxe kal. 5,5mm Nikko Stirling MountMast 3-9 x 50 AO, Norinco P1 HP 4,5mm Diana 4-16x40 AO, CZ 803 4,5mm
papalin
Příspěvky: 11
Registrován: 21 zář 2013 23:15

Re: SPA CP2

Příspěvek od papalin » 18 kvě 2019 09:27

Čao chlapi na jakou vzdálenost se s tím dá střílet 25 m? a která ráže by byla lepší? Dik
Uživatelský avatar
vormen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 črc 2017 11:37

Re: SPA CP2

Příspěvek od vormen » 03 srp 2019 08:04

Poslední dobou mě tenhle kousek dost zaujal. Za ty peníze nabízí hodně muziky. Ta možnost kombinovat s pažbou, hlavně a moderátor je prostě skvělá. Mám několik co2 pistolí, pumpovací a pružinovou, ale největší problém je pro mě hluk výstřelu, protože občas střílím doma v bytovém domě. CO2 jsem zkusil jen jednou, to byla rána jako z děla. Na YT to vypadá, že při použití s moderátorem je CP2 absolutně tichá a cvaká jen lehce spouštěcí mechanismus. Už to tu někdo psal. To bych velice uvítal. Může někdo další napsat nějakou zkušenost? Ono i v lese se výstřel z CO2 strašně rozléhá. O přesnost a výkon mi nejde, ale to by neměl být u téhle pistole žádný problém.
Pavel 1
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2019 14:10

Re: SPA CP2

Příspěvek od Pavel 1 » 04 srp 2019 15:59

S tím moderátorem je CP2 opravdu tichá i přes můj tuning, ale v každém případě slyšet je.
Maznacz
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2019 18:11

Re: SPA CP2

Příspěvek od Maznacz » 23 srp 2019 18:14

Ahoj,

dnes prosím může mi prosím někdo poradit, čím by mohlo být, že nedokážu dostat bombičku ven ze zbraňe po napíchnutí? Musím ji dolovat skrz tu díru v tubusu. Měl jsem ještě jednu (tu jsme reklamoval) a na ní šla bombička lehce vysunout ven :(
westikkrystof
Příspěvky: 22
Registrován: 12 črc 2019 10:53

Re: SPA CP2

Příspěvek od westikkrystof » 26 srp 2019 19:42

Maznacz píše:
23 srp 2019 18:14
Ahoj,

dnes prosím může mi prosím někdo poradit, čím by mohlo být, že nedokážu dostat bombičku ven ze zbraňe po napíchnutí? Musím ji dolovat skrz tu díru v tubusu. Měl jsem ještě jednu (tu jsme reklamoval) a na ní šla bombička lehce vysunout ven :(
Ahoj, nechej to jak je a reklamuj.

Pořídil jsem si ji také, a po vyzkoušení a prohlédnutí vrátil a na SPA docela zanevřel.
Bylo na ní pár drobných chybiček, které šly hned napravit. Ale stejně jako „webbot“ jsem měl navařen křivě domek spouště, což způsobovalo především nefunkčnost spouště (spoušť nešla zmáčknout ani v jedné krajní poloze pojistky zajištěno - odjištěno). Musel jsem hledat polohu pojistky uprostřed, aby už nebylo zajištěno, ale ještě šlo mačkat. Na nějaké domácí rovnání nemám náladu, tak šla zpět.
Walther Terrus 4,5 mm
Maznacz
Příspěvky: 3
Registrován: 23 srp 2019 18:11

Re: SPA CP2

Příspěvek od Maznacz » 27 srp 2019 14:42

Díky, zkouším to reklamovat. Je to moje první vzduchovka, takže nevím co tolerovat a co ne. U té první jsem měl zase na delší hlavni pootočené mířidlo. Prodejce mi poslal nový kus, ale na něm zase nejdou vyndavat ty bombičky. Navrhnul jsem výměnu jen těla, prodejce zatím přestal komunikovat, tak uvidím. Nechce se mi posílat celouna reklamaci, mohl bych dopadnout hůř. První výměna ale proběhla rychle, napsal jsem email a druhý den už jsem měl novou zbraň a nikdo nic neřešil.
Mkrumov
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led 2020 23:49

Re: SPA CP2

Příspěvek od Mkrumov » 26 led 2020 00:09

Dobrý večer,
Nevíte někdo o prodejci N.D. na CP-2 ? Vlastní blbostí jsem si poškodil ten díl, který je pod hlavní v trubce. Takový váleček s ventilem, který pouští dávku CO2 přes transfer do hlavně. Nebo kdyby ho někdo měl k prodeji. Děkuji za info Martin
miguel323
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2017 18:54

Re: SPA CP2

Příspěvek od miguel323 » 19 bře 2020 09:09

Zdravím kolegové.
Dotaz k tydle hračce..Vlastne dva..

1)Při zasouvání diabolek do hlavne dochazi ke znatelnemu zadrhnuti....Připadám si jak když láduju předovku..Diabolo používám Jsb Exact klasicky s pulkulatou hlavou..Kdyby to byly Matchky,tak to pochopím...Je to standart a nebo se upravuje náběh,aby to takhle nedrhlo? Ráže 5.5 jen pro pořádek..

2)Jelikož je z druhe ruky,tak sem jí rozebral a jako všecko doladit a vyčistit a eventuelne máznout....Všecko fajn,ale zaboha nemužu vytáhnout tu plastovou zátku s půlměsícem co uzavírá tubus zezadu od bicího mechanizmu...

Díky za eventuelní rady...a ať Vám to lítá...
miguel323
Příspěvky: 20
Registrován: 11 úno 2017 18:54

Re: SPA CP2

Příspěvek od miguel323 » 19 bře 2020 15:05

Bod 1. jsem vyřešil a upravil náběh do komory,takže v cajku,ale bod 2 se stale nepovedl...
al.taylor
Příspěvky: 244
Registrován: 29 bře 2016 21:00

Re: SPA CP2

Příspěvek od al.taylor » 30 bře 2020 14:10

Je to starší příspěvek, tak už ji máš možná ven. Vyšroubuje se imbus procházející skrz zátku do pouzdra závěru a pokud sama nejde lehce vytáhnout tak opatrně kleštěmi přes kousek kůže nebo gumy uchopit za ten půlměsíc a tahat dozadu. Napoprvé to jde ztěžka. Je možné s ní kroutit trochu do stran, ale s citem.
Housenka
Příspěvky: 30
Registrován: 02 kvě 2018 23:26

Re: SPA CP2

Příspěvek od Housenka » 11 dub 2020 22:53

Po nějaké době střílení a vlastnictví této vzduchovky přidám též můj osobní názor. Vlastním jí v ráži 5,5mm, atřelivo Exact jumbo express.
po zakoupení a přečtení zdejšího vlákna jsem ji po příchodu hned rozebral do šroubku abych jí prohlédl. Domek přivařený drobet šejdrem drží ve fabrice asi jako nějaký místní folklor :D. Nicméně když se správně natočí tělo (rozuměj ta trubka v plastu) při utahování šroubu v lučíku, spoušť funguje bez potíží. Já jsem ještě srazil hranu pojistky na straně, kde je odjištěná, jen tak pro jistotu. Spoušť je nastavitelná co se chodu a tuhosti týče - ALE - docela omezeně, člověk si tím ovlivní i tuhost pojistky. Ale ta možnost tu je, i když je to dost o přemýšlení a zkoušení. Strojírenské zpracování mě za tu cenu opravdu překvapilo, žádné otřepy, černěné díly nereznou a vrstva černění není odfláknutá. Kovové díly k sobě sedí a plast vypadá dosti odolně. Díl který půjde do kopru jako první - pružina, jsem se stejnými parametry sehnal v česku po netu a asi za 40 Kč(Kdo chce, pošlu odkaz. Mají i decentně silnější). Jedna věc, co mě mrzí (nicméně jsem zatím nezpozoroval, že by mi to dělalo problémy při střelbě) je ta, že v dlouhé hlavni jde diabolka prvních asi 8cnm decentně ztuha(lehčeji než by měla) pak následuje volný propad a posledních 8 cm opět lehce ztuha. Prostě jak kdyby při drážkování hlavně jim to ujelo ve střední části a byl tam větší průměr :/ Ke střelbě, používám jí již v konfiguraci karabina s dlouhou hlavní a místo kolimátoru jsem dal puškohled. Co mě na střelbě fascinovalo, jak neuvěřitelně lehce se z ní střílí oproti pružinovce a jak je tichá (tlumič má v sobě dokonce přepážky a doopravdy funguje :O ). Je strašně lehoučká, zklidnit při míření žádný problém, zpětný ráz neexistuje a překvapivě dobře sedí i do velkých rukou. Další co mě na cenu a čínského výrobce fascinuje je, že je celkem přesná, to sem fakt nečekal. Mám španělskou pružinovku Cometa a že s ní skolim na 20 metrů potkana jen tak na stojku mě nepřekvapí, síla i přesnost tam je. Nicméně že toto se mi podaří i s touhle de facto hračkou na CO2 bombičky, to sem fakt nečekal a kdyby mi to před tím někdo tvrdil, tak bych mu neveřil. Plnohodnotných ran, kdy střelit potkana je tam tak 20(tak do 15m, ať je to na jistotu a netrápí se), na sranda střílení s relativně dobrou přesností 30. Dá se jít na 45-50 ale tam už člověk musí nadsazovat (prostě dochází plyn). Každý kdo by si jí chtěl koupit musí vzít v potaz že je to CO2, že je to čína a že stojí 3000. Je to dle mě vzduchovka na blbnutí, kdy si můžete pohrát s konfigurací hlaveň-pažba (pistol s dlouhou hlavní vypadá srandovně, kdo pamatuje když hrál Jokera Jack Nickolson pochopí :D) a já jsem s ní spokojený. Nečekal sem nic a byl jsem příjemně překvapený.
Cometa Fenix 400 + Hawke Red Dot 1x30M
Slavia 620 custom
IŽ 22
UMAREX S&W 686
SPA CP2
Odpovědět