Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JohnyMacaroni
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2019 01:54

Re: Předovky

Příspěvek od JohnyMacaroni » 11 dub 2019 16:12

Dobrý deň má niekto skúsenosti zbraňou Zouave od Antonio Zoli ?


Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Milanx » 19 dub 2019 11:15

mikiki píše:
27 bře 2019 08:40
Nemá někdo info o přesných kulích 8 mm?
Kdysi mi někdo ze střelectví válcoval kule 8,46 mm a nyní nevím kdo to byl :oops:
Potřeboval bych větší množství - 8mm (tolerance od 7,96 do 8,01mm)
Díky všem za info.
---
u Dave měli 8mm kule ale s rozpětím od 0.31 do 0.32 ale nyní nic nemají :(
8,4mm bych věděl, ale do toho rozpětí 7,96-8,01 bohužel. Kdyžtak sz.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Ratte
Příspěvky: 15
Registrován: 12 říj 2018 06:41

Re: Předovky

Příspěvek od Ratte » 13 kvě 2019 17:37

Nu, teprve nyní jsem článek opravil, dříve nebyl čas + jsem přidal něco málo popisu k dvohlavňovému Kodiaku, s kterým jsem mezitím měl to potěšení si vystřelit.

Článek je dostupný na nových stránkách.
https://www.minds.com/bohemianrifles/bl ... 9770683392
keso13
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2019 11:52

Re: Předovky

Příspěvek od keso13 » 15 kvě 2019 16:36

Zdravím som tu nový . Rozmýšľam nad kúpou modernej perkusnej pušky pomohol by mi niekto sa vtom zorientovať . Niekde som čítal v Amerike sa vyrábaju z elektrickou iskrou stačí vraj len dať prach a projektil . Aké našiel som toto oplatí sa alebo ísť radšej do ardesy Ďakujem za odpoveď



https://www.midwayusa.com/product/92851 ... green-camo
keso13
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2019 11:52

Re:

Příspěvek od keso13 » 15 kvě 2019 17:02

Slim Jim píše:
26 pro 2007 22:31
Mám pocit, že jsem někde zahlédnul cosi od Thompson/Center. Ale už je to dost dloho a nepamatuju se, kde to bylo :oops: . Ono je to fuk, T/C je stejně trochu jiná cenová kategorie, než do které bych případně mohl zamířit...
achab: No však říkám: na krytých střelnicích pozor na statiku střechy :!:
Tu som našiel toto.

https://www.midwayusa.com/s?targetLocat ... sPerPage=0
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 141
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 16 kvě 2019 15:55

Perkusnú pušku si kúpiš aj u nás- SR/ČR. Nemusíš ju objednávať z USA, odkiaľ ti ju zrejme ani nepošlú a ak ano, budeš musieť zaplatiť clo aj DPH :lol:
Na Slovensku je jedna predajňa v Topoľčanoch, v ČR sú dve najznámejšie v Prahe. Stačí si vybrať podľa vkusu, potreby a veľkosti peňaženky :twisted:
keso13
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2019 11:52

Re: Předovky

Příspěvek od keso13 » 16 kvě 2019 19:26

Viem pozeral som len všade píšu že Ardesy nie sú nič moc chcel som Evolution .Ale nejako sa neviem dopátrať nič bližšie viem že by mala byť veľmi presná zbraň ale to je všetko nič viac . Rád by som strieľal od 50 -200m samozrejme z puškohľadom bez toho sa n 200m nedá . Strieľal som už zo všetkého možného ale ešte nie z Perkusnej . Aktuálne vlastním kušu Excalibur.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 16 kvě 2019 21:03

Keso13: Evolution je z produkce Ardesy, in-line předovka. Nerad bych Vám kazil radost, ale 200 metrů je pro tuhle "předovku" trochu velká vzdálenost. Na to byste potřeboval zbraň typu GIBS, nebo RIGBY. Ne že by nedostřelila, to asi jo. Ale potřebuje víc "nakrmit" a je otázka, jestli to vydrží.
A dál - puškohled musíte nastřelit. Ideálně na sto metrů. A to jako začínající předovkář pravděpodobně nedokážete. Měl byste to svěřit předovkáři s letitými zkušenostmi. Jde o to, že nestačí jen nasypat černý prach, nějakou střelu a bum. Předovka se musí "naučit" střílet, tedy dosáhnout stálého soustřelu. V praxi to znamená nalepit si čtyři terče a do každého nasázet pět ran tak, aby vám to šlo "jednou dírou". A pak teprve nasadit puškohled a sladit ho se zbraní.
keso13
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2019 11:52

Re: Předovky

Příspěvek od keso13 » 16 kvě 2019 22:15

Tak tušil som že to nebude žiadna sláva našiel som americké pušky a tie sú fakt top doživotná záruka a zaručená presnosť na 200m tu pušky knight bighorn lenže k nám sa nedovazaju pritom cena nie je zlá od 400-900 dolárov .Takže čo by ste mi odporučili z nových modelov Ďakujem.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 17 kvě 2019 22:44

keso13 píše:
16 kvě 2019 22:15
...Takže čo by ste mi odporučili ...
V prvom rade zobudiť sa a vrátiť sa na pevnú zem! Fantasmagórie hodiť za hlavu a začať premýšľať.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 kvě 2019 15:12

Keso13:
Pokusím se to trochu odlehčit. Jestli si chcete jen zkusit střílení z předovky, poproste nějakého předovkáře o dovolení si párkrát vystřelit. Kvůli poznání. Třeba i za úhradu. Předovky jsou velmi nákladná záležitost a pokud nejsou "smyslem života" sportovního střelce, zpravidla brzy skončí a vybavení se ztrátou prodá.
Normálně si člověk udělá zbrojní průkaz, koupí si třeba nějakou zbraň v komisi, krabici nábojů a jde na střelnici. Náklady do cca 10-ti tisíc korun. Ale předovka? Tam to neplatí. Musíte si pořídit zbraň, černý prach, střely pro danou hlaveň, zápalky, sluchátka, brýle, olovo, pec na tavení olova, kokily na odlévání střel, látku na flastry, nějaké mazivo, nářadí na čištění hlavně a vytažení střely z hlavně, nabiják, nějaké odměrky na prach, starter, válcovačku na koule, kalibrační lisy, rádlovačku... U předovky se nedá počítat čas na střelnici, hodina nic neznamená. Předovkář musí taky shánět dobové materiály kvůli informacím. Jde o střelbu ze zbraně, kterou se stopadesát let nestřílí, nabídka komponent je na trhu, až na vyjímky, pro předovky žalostná. Pokud střelec hodlá pořídit velmi kvalitní zbraň a komponenty, jsou ceny násobně vyšší.
2x4b
Příspěvky: 22
Registrován: 10 srp 2017 09:59

Re: Předovky

Příspěvek od 2x4b » 29 kvě 2019 13:08

keso13 píše:
16 kvě 2019 19:26
Viem pozeral som len všade píšu že Ardesy nie sú nič moc chcel som Evolution.
V ČR za dobrou cenu: http://www.bvs.cz/bez_zbrojaku_predovky ... f_p50.html
Důvodem bude nejspíše to, že Evolution byla u nás klasifikována jako zbraň kategorie C (blbost, ale je to tak, komplikovaná historie).
Smazaný uživatel 26679

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 31 kvě 2019 12:44

Evolution stojí minimálně devět tisíc, je v prodeji stále, ale váznou dodávky (tím i dostupnost skladem). Je to kategorie D, to Cčko bylo pouze pro Evolutiona s pistonem na brokové zápalky.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 26 črc 2019 16:00

Som tu nový, tak všetkým dobrý deň.
Nie som však celkom nový predovkový strelec. Perkusií mám šesť, až dobre rátam, pravdaže aj jednu Ardessu. Je to .50 Strikefire s 28" barelom. No a o to ide. Je to hlaveň zhodná s Evolution. Ubezpečujem vás, že strieľať z nej na 200 metrov nemá zmysel. Ide to...no, všade naokolo. Rozumný limit je sto metrov, ak človek nemá zostať otrávený.
Ak som s týmto príspevkom po sezóne, ospravedlňujem sa, až teraz som prišiel.
Smazaný uživatel 30507

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 29 črc 2019 18:41

keso13 píše:
16 kvě 2019 22:15
Tak tušil som že to nebude žiadna sláva našiel som americké pušky a tie sú fakt top doživotná záruka a zaručená presnosť na 200m tu pušky knight bighorn lenže k nám sa nedovazaju pritom cena nie je zlá od 400-900 dolárov .Takže čo by ste mi odporučili z nových modelov Ďakujem.
To, čo kúpite v Amerike za štyri stovky, kúpite za štyri stovky aj tu, akurát pri tej americkej bude omnoho viac sebaoslavných kecov. Mám jednu Thompson Center cal.50, verte, že viem o čom hovorím. Plány strieľať predovkou 200 metrov inam než pánubohu do oblokov sú veľmi odvážne a vyžadujú naozaj dlhšiu cestu než "kúpim si najlepšiu pušku aká sa dá zohnať". Hlavne je potreba pojať a osvojiť si celú náuku okolo predoviek. Človek potrebuje -asi má a musí - mať predovkovú streľbu v srdci. Potom sa prepracujete k výborným výsledkom aj na veľké vzdialenosti, dokonca aj inou než najlepšou americkou puškou. Začal by som cenovo dostupnou štyridsaťpäťkou alebo päťdesiatkou a vzdelávaním sa v problematike. Mať za sebou "streľbu zo všelijakých zbraní" neznamená pre streľbu predovkami ani základ základu.
Odpovědět