Discovery

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Discovery

Příspěvek od Albert 22 » 27 bře 2019 17:20

Hledal jsem nějaké recense na optiku fy Discovery Optics, ale jsou jen v angličtině. Discovery Optics je poměrně mladá značka, která vznikla v roce 2014 a založili ji bývalí zaměstnanci známého amerického výrobce puškohledů Vortex. Takže jim nic nebránilo ledacos změnit k lepšímu a podle zájmu zákazníků. Jen ta zpětná vazba k čínskému výrobci ještě nefunguje… :mrgreen:

Ovšem, každý puškohled má nějaké své mouchy, takže po neblahých zkušenostech s řekněme s tou poněkud levnější čínskou optikou jsem raděj hned zakoupený variábl Discovery HD 5-25x50 SFIR podrobil důkladné kontrole…

Častým nedostatkem u levnějších puškohledů je změna nástřelu se změnou poměru zvětšení, ale i zde Discovery obstálo na „1“! V celém rozsahu zvětšení 5 - 25x se záměrný kříž od středu terče nehnul ani o milimetr! Jen při změně zvětšení z minima na maximum je samozřejmě nutné vždy nepatrně zaostřit, ale to je zřejmě i těch dražších.

U puškohledů Discovery řady HD je použita velmi jemná a přehledná leptaná taktická osnova záměrného kříže „DLTW IR-MIL“ s dvoubarevným podsvícením středové části.

Obrázek

Stupnice je o cejchována v MilDot při obvyklém zvětšení 10x. A i tady musím potvrdit, že přesnost osnovy souhlasí i při změně poměru zvětšení v celém rozsahu 5 - 25x ! Též klikání na komíncích po 1/10 Miliradiánu je pro nás jistou výhodou …

Takže kromě závad způsobených vysloveně technologickou nekázní čínského výrobce při finální montáži a seřizování optiky jsem nenašel žádné další problémy. Tedy variábl Discovery HD 5-25x50 SFIR rozhodně není žádný laciný shit, poměr cena / kvalita jeví jako překvapivě velmi dobrý!
Ovšem za 9 tisícovek by to mělo zaostřovat v celém rozsahu a stupnice paralaxy by měla alespoň přibližně odpovídat skutečné vzdálenosti, … Žel jak se dozvídám, tyto závady nejsou ojedinělým případem! :twisted:

Doufám jen, že se firmě Discovery Optics podaří vyřešit technologické problémy … !!


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Discovery

Příspěvek od Albert 22 » 29 bře 2019 11:15

petr611 píše:
26 bře 2019 19:57
... Kvalita se ukáže vždycky v extrému,jde o to,jak blízko se k němu budeš dostávat. Šero,protisvětlo,požadavek na přesné klikání,změny teploty,nárazuvzdornost atd. Kdyby tohle Discovery zvládal na 1,tak to bude zázračnej puškohled za pohádkovou cenu. ...
No právě tohle porovnání v extrémních podmínkách by bylo zajímavé udělat. Žel nemám možnost s čím srovnávat…
Zázračné to jistě nebude, sleduji s tím hnízdo čápů, kteří zrovna přiletěli. Stojí na lihovarském komíně na cca 100m proti ostrému světlu v oblacích, ale žádné barevné aberace nepozoruji. Za šera jsem také střílel dlouho do večera, 50mm objektiv světelnosti hodně pomůže. Jistě jsou to jen subjektivní náhledy. Zpětné rázy na kopající Gamovce to mechanicky také již několik měsíců vydrželo, … chybí už jen to správné kolečko s paralaxou! :mrgreen:

Možná už ten problém u Discovery vyřešili, ale pokud někdo máte stejný HD 5-25x50 SFIR nebo podobný z té řady HD, koukněte, jestli se ta vaše stupnice v YDS shoduje s tou mojí bílou nebo s přecejchovanou na Metry?
Stupnice PARALAXY HD 5-25x50 SFIR SFP.gif
:?:
Taky zjišťuji podle různých fotek na internetu, že firma Discovery stále inovuje a vylepšuje provedení středové kostky a mechaniky zaostřování, mění průběh stupnic paralaxy, k dohledání jsou i typy a další řady, které na firemních webových stránkách a katalogu vůbec nejsou. Z toho pak lehce vzniknou zmatky. :idea:
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery

Příspěvek od dalajlamax » 06 čer 2019 14:55

nechcem zakladat dalsie vlakno, navyse problem sa tyka puskohladu disco vt-3 3-12x44 ffp... objednal som z aliexpresu na malu lelyu, chcel som nieco kompaktne so zoomom a osnovou v prvej fokalnej rovine, proste dokonaly kandidat, balik som sledoval az zastal na colnici v Bratislave, potom colne konanie a ODMIETLI mi ho vydat na zaklade toho, ze nemam dovoznu licenciu, ktora sa ale fyzickym osobam nevydava :evil: mrzi ma to hlavne preto, ze som pomerne intenzivne pisal s predajcom, mali sme az "rodinny" vztah :mrgreen:

smiesne a trapne mi pride hlavne to, ze sa jedna o kompaktnu "hracku" na vzduchovku, v cene necelych 200 eur, pochopil by som to, keby som chcel od niekial dotiahnut "takticky" nightforce za 3-4.000 eur

problem je, okrem mojej sprostosti / nevedomosti :cry: ze som s niecim takymto vobec nepocital, tu na fore som cital, ako ludia objednavaju a ak nieco riesia, tak clo, cenu ktoru musia doplatit, ale nemam dojem, ze za tie roky som tu cital nieco o tom, ze by puskohlad odmietli pustit dalej...

kontaktoval som aj takmer dobru znamu, ktora vedie predajnu s optikou (vozia sem nikon / bushnell / celestron) s otazkou, ci by som to po dohovore s predajcom nemohol preposlat na jej predajnu, ale zial licencia je viazana na znacku a bla bla bla, je to komplikovane, proste to nejde :? :oops:

otazka teda znie, LEN slovensko ma toto drbnute obmedzenie co sa dovozu optiky tyka? citam alesove recenzie, citam ako jakubovi pride plna krabica burrisov a teraz toto :? dnes mi predajca napisal, po tom ako som mu vysvetlil problem ---> could you contact your friend to help you?

takze nakoniec mam napad, ak je to mozne, a niekto by bol ochotny, samozrejme za uplatu 8) nechat to poslat na seba a potom mi to preposlat :idea:
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Discovery

Příspěvek od JuroNR » 06 čer 2019 19:56

Ja som objednal discovery, zaplatil som 21€ shiping a prišiel bez problemov. Nedavno som objednal z aliexpresu Leupold a tiež prišiel bez problemov, len shiping bol 50€.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery

Příspěvek od Alexxxus » 09 čer 2019 23:22

Bohužel je to kus od kusu ... přál bych ti zažít jednání na celnici v Praze :-(
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
saxifraga
Příspěvky: 109
Registrován: 04 led 2016 20:58
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Discovery

Příspěvek od saxifraga » 13 čer 2019 10:27

Mne sa stalo tento mesiac to isté, tiež z optikou Discovery z Aliexpresu, a tiež mi ju odmietli vydať, kôli tej xxxxx licencii.
Úplne "k posrání", pardon za výraz.
Kdesi som čítal, že od 01.04.2019 sa sprísnil zákon o zbraniach a vojenských doplnkoch a bla-bla u nás na Slovensku.
Beriem, že to s tými znefukčnenými ostrými zbraňami, ktoré sa dali donedávna kupovať na občianky u nás, to bolo treba zaraziť, ale toto?!?
1. KG Cricket 6,35 # EVX 6-24x56i
2. KG Mini Carabine 5,5 # MTC Conn 3-9x32
3. HW100T 4,5 # Optis. 8-32x60
4. AA S400F 4,5 # Delta 6-24x42
5. AA TX200 MK3 4,5 # Optis. Cobra 3-9x42
6. PP 700 4,5 # 2,5-10x40
7. PP700S-A 5,5 # 4x32
8. Benjamin Pistol 5,5
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: Discovery

Příspěvek od FrantaB » 13 čer 2019 11:05

Je to důsledek asi 12 let staré směrnice pro celníky (technicky blbě napsané, kvůli něčemu úplně jinému-prostě legislativní zprasek který nikdy neměl být schválen), kterou nicméně patřičné orgány dlouho ignorovaly, uplatňovat ji začaly někdy 2016 a teď je v procesu její úprava nebo likvidace.
Ta směrnice prohlašuje cokoliv zaměřovacího se zvětšením větším než 9x za vojenský materiál, pokud není licencovaným dovozcem garantováno jinak. V daném případě dovoz=překročení hranice, schengen neschengen. Byly a jsou kvůli tomu i problémy s cestováním na závody, nicméně tady se celníci moc neangažují, protože u soudu by nedokázali že jde o komerční dovoz a byl by z toho nezákonný zásah do vlastnických práv cizího státního občana...
Kdežto balíček z Ali je naprosto jasná a jednoduchá věc i pro opici bez denního přídělu banánů.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Discovery

Příspěvek od p.one » 14 čer 2019 12:22

Ahoj, já objednal Discovery VT 2 10 x 44 SF přes Ali a bez problémů. Jen jsem, po předchozí zkušenosti s dovozem Vectora (platil jsem DPH + poplatek za celní odbavení České poště) vybral dopravu NL Post (pokud to jde). Zásilku tak odeslali z CN do Amsterdamu. Odtud už to šlo v rámci EU jako zásilka z EU rovnou ke mě...takže zásilka prošla celnicí v NL a nikdo po mě nechtěl ani DPH, ani poplatky za celní odbavení 8). Ale neříkám, že to musí fungovat vždycky a stoprocentně, je to možná taky náhoda, protože těch dovozů z Číny je mraky a občas může něco skrs to síto propadnout :lol: .
Základ naších komplikací vidím v tom, že celníci zadrží zásilky o hodnotě nad cca 26 USD, kvůli povinnosti zaplatit DPH (u zásilek nad 150 USD i clo!). A dokud nezaplatíš daně ševče, nic nedostaneš :lol: . Až druhotně dle mého řeší nějaké licence k dovozu a omezení...(ale bavíme se o neobchodních - soukromých dovozech, kde vyžadují čestné prohlášení k účelu dovozu, komerční zásilky ve velkém a příjemci s IČ budou mít asi problém vždycky).
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
zander
Příspěvky: 168
Registrován: 16 pro 2009 20:30

Re: Discovery

Příspěvek od zander » 17 čer 2019 09:29

Chlapi, mám docela záujem o túto optiku Discovery ED 4-16X50SF FFP, neviete ako ju dostať na Slovensko bez toho aby som ryskoval zadržanie na colnici?
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Discovery

Příspěvek od dalajlamax » 17 čer 2019 13:30

p.one to popisal v predoslom prispevku, nechat to poslat z Ciny do EU a potom by uz CZ / SK nemal byt problem...
zander
Příspěvky: 168
Registrován: 16 pro 2009 20:30

Re: Discovery

Příspěvek od zander » 17 čer 2019 13:45

To som čítal,ale tiež to nie je zicher. :?
Uživatelský avatar
alex333
Příspěvky: 8
Registrován: 27 led 2019 21:02

Re: Discovery

Příspěvek od alex333 » 24 črc 2019 10:52

Mě v pondělí přišel VT-2 3-12x44 SFIR-N.
Objednán přes eBay a povedlo se bez problémů. Zeptal jsem se prodejce jak označuje zásilku, aby tam nebylo něco "dráždivého" a vše klaplo a za 3 týdny byl doma :D .
Obrázek
Tady nějaké foto a dopředu se omlouvám za kvalitu. Foceno mobilem z ruky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
HosszuPuska - první dlouhá zbraň
Tokyo Marui HK SOCOM MK23 - první přesná zbraň
Gamo CFX by STRIX - první silná zbraň
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Discovery

Příspěvek od Mini Me » 14 srp 2019 19:59

Discovery ma na konec srpna prichystane 2 novinky.Prvni je kompaktni VT-3 3-12x44 SF SFP - druha fokalni rovina,FFP je uz delsi dobu v prodeji a druha novinka,ta me zajima vice - ED 6-24x50 SFIR FFP First Focal Plane - Illuminated Mil line reticle - Hoya FCD100 ED glass,14.5 inches / 369 mm - 736 grams,cena v UK kolem 430 liber
https://discoveryoptics.co.uk/news/
Discovery ED.jpg
crhy
Příspěvky: 63
Registrován: 06 čer 2019 18:33

Re: Discovery

Příspěvek od crhy » 30 zář 2019 11:23

Zdravím, pokukuji po jiné optice a našel jsem vámi chválený Discovery, prodíral jsem se k němu veškerými tématy, kdy jsem původně hledal něco kolem 3.000,- no a po dvou dnech hledání jsem byl u téměř ideální optiky za 30.000,- :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nyní je mi jasné, že téměř vše do 10-12Tkč je výrobek spolkově demokratické lidové republiky China, nicméně jsou i vyjímky, jako Nikon, Burris a právě ten mě s modelem Timberline zaujal asi nejvíce. :shock:
Pak jsou tu puškohledy Discovery za "dumpingové" ceny o nichž ovšem není tady ani ve světě toliko známo. Tam mě zaujal výše zmíněný model VT-3 3-12x44, nebo HD 4-20X50SFIR FFP, v podstatě nic o nich nevím, tak se ptám, zdali to někdo už má doma a jek se mu dané puškohledy jeví, nerad by jsem "šlápnul" ve výběru vedle... (bude to na HWčko) :D
Děkuji pěkně
Weihrauch HW 97k 4.5 + Hawke Airmax comp.6-24x50
Weihrauch HW 30s 4.5
Sig Sauer p320 compact
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Discovery

Příspěvek od jama » 30 zář 2019 13:21

Discovery HD je výborný sklo. Já ho nakonec nevzal z jediného důvodu, a to, že jsem zmlsaný Sightronem SIII a prostým křížem mildot.
z ho.na bič neupleteš
Odpovědět