Strelba VzPu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 13 úno 2019 15:10

Oba dioptry velmi dobře znám. Ten z AERONu jsem dokonce měl na své Slavii 631, než mi jej jeden rádobystřelec "ztratil" (osobně se domnívám, že ho má dodnes doma). Ten dioptr nebyl plechový, ale poskládaný docela důmyslně z jäkl profilů.
Ten košický dioptr má někde doma kamarád, osobně jsem mu jej ještě za Svazarmu sháněl v Praze v DOOS (Dům obchodních služeb Svazarmu). Jako sbírková záležitost dobrý, ale pro současné použití je tady spousta lepšího zboží.
Dnes už moc po zvduchovkových závodech nejezdím a tam, kde jsem byl, jsem MK300 neviděl, přestože se svého času p.Kachlíř holedbal, že s těmi zbraněmi bude střílet i např. íránská reprezentace. :twisted: :roll:


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od harpplayer » 13 úno 2019 15:17

Ještě doplňuji, že tenkrát ve Střelecké revui vycházel na pokračování seriál o různých dioptrech právě pro Slávii. Byla tam profesionální i značně amatérská provedení z toho, co dům dal. Když jsem pak viděl FWB, Anschütz a Walther, které v té době vládly této disciplíně, bylo jasný, že slávka je tak šidítko na místní soutěž. Ale na okresním přeboru (tuším v r.1976) jsem tou slávkou dal 326 (dnes naprosto out výsledek) a pobil jsem tam střelce s Haenel 311, což byl tehdy okresní Hi-Tec.
karell
Příspěvky: 198
Registrován: 01 pro 2013 18:16

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od karell » 13 úno 2019 15:30

Děkuji za informace.
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od Chiko » 28 úno 2019 09:28

Krásný časy. Ačkoliv jsem stále ještě mladý, tak tohle pamatuju. Se Slávii jsem se něco nastřílel. Nejprve ležáky, pak soutěž, která se jmenovala " K Obraně Míru". To už byl stoják kde byla miřidla stále ještě otevřená. Střílelo se to myslím do redukovaného malolážkového terče. To se člověk ještě jakžtakž trefil. Pak nás trener poslal na závody, kde se střílelo na mezinárodní terč. Kombinace otevřených miřidel, ozáplatovaného vatáku, běžkařských bot a rukavice z Lověny udělal výsledek něco kolem 240-50. Ti nejlepší stříleli přes 300 b. Nicméně dioptru do Slávie jsem se nikdy nedočkal. Pak jsem krátce střílel Haenel 312. To byla taková nakopávačka, ale docela to s ní šlo. Potom jsem přešel do střediska, kde jsem nafasoval FWB 300. Krásná puška, která měla nejlepší spoušt jakou jsem nikdy potom u svých pušek neměl.
karell
Příspěvky: 198
Registrován: 01 pro 2013 18:16

Re: Střelba VzPu

Příspěvek od karell » 28 úno 2019 22:41

Od kterého roku se začali ve střeleckých organizacích používat pušky TAU 100,TAU 7 Junior a jak moc byli rozšířené
mezi střelci?V čem spočívala poruchovost TAU 100?U nás v klubu jsem se již ptal,ale puškaři střílející aktivně v osmdesátých letech již vymizeli a někteří starší pistoláři výše uvedené pušky od vidění znají,ale to je tak vše.
Odpovědět