Kusa Jaguar 2 175 lbs

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Marvell
Příspěvky: 70
Registrován: 06 bře 2018 21:10

Re: Kusa Jaguar 2 175 lbs

Příspěvek od Marvell » 15 úno 2019 00:23

Noo a je tu finále posledná vec k tejto téme a môže mé to uzavrieť. Nakoľko som práve úplne zrušil strieľanie v záhrade, mam poslednú otázku čo bude skôr asi na slovenských strelcov.
Prosím poraďte strelnicu na lúky a kuse v BA kraji lebo na pistolovich a puskovych kam chodím sa z kuse strieľať nedá


Great Gun Derringer 9mm 3.5"
Holek 861 .38spl
CZ75B
S&W 629 .44 mag
Crosman Copperhead .177
Jaguar 2 175lbs
Spielberg 200f Carbine 6mm ME flobert
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Kusa Jaguar 2 175 lbs

Příspěvek od tomcat » 16 úno 2019 01:56

Pas
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2018 19:11

Re: Kusa Jaguar 2 175 lbs

Příspěvek od Pas » 16 úno 2019 14:19

Strelnica “Na Placku” Zahorska Bystrica.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Kusa Jaguar 2 175 lbs

Příspěvek od Albert 22 » 16 úno 2019 22:13

Marvell píše:
14 úno 2019 17:59
Poradíte my nejaký šikovný kolimator? Niečo do 50€ +-10€ niečo normálne namiesto toho plastového zazraku co tam bol pribaleny
Už jsem jeden takový speciál Kušo-kolimátor viděl. Dokonce měl tři záměrné body pro různé vzdílenosti. Ale co je to platné, když nefungoval! ?? Ať se majitel snažil jak chtěl, přesnost střelby s ním byla mnohem horší než bez něj... !! Pak jsme jej postavili na stativ a zkoumali, bylo to jasné - prostě zmetek - namísto přesně vybroušeného polopropustného zrcadla měl uvnitř zřejmě jen nějaký kus laciného vylisovaného sklíčka.

Ani na vzduchovku se mi tehdy nepodařilo sehnat fukční kus kolimátoru. Buď mám mimořádné štěstí na zmetky z Číny a nebo mne pronásleduje nějaká kletba. Doporučuji vyhledat na zdejším fóru příspěvek s termínem "dětský kolimátor"... ! Tedy, nabyl jsem dojmu, že funkční kolimátory se pohybují až v cenových relacích 5-10 tisíc Kč a nebo raději ještě výše!!

Doporučil bych tyto peníze investovat do mnohem rozumnější a fungující optiky - puškohledu nebo kušohledu...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Kusa Jaguar 2 175 lbs

Příspěvek od Albert 22 » 18 úno 2019 17:24

A zřejmě jsem nebyl jediný, kdo se napálil, ...ale mnoho lidí asi má tuhle nefunkční okrasu na flintě a neví o tom !! :twisted: :lol:
Také ten záměrný bod 5 MOA by se měl zobrazovat jako 5 MOA a ne obrovský flek 35 MOA. Prodejce se může snažit vymlouvat to cšechno na astigmatickou vadu vašeho oka atd.. Ale nakonec jsem to vyfotil - flek červený i zelený jako prase tam je ! ... a v 15 m přes celý terč !! :mrgreen:
Foto_Flek 001.jpg
vyber-kolimatoru-t996-75.html?hilit=d%C ... or#p309882
mojedx píše:
07 pro 2013 21:37
Tak to jsi dostal nějaký dětský kolimátor, to si na něj můžeš rovnou namalovat tečku fixkou a ještě ušetříš na baterkách.

Kolimátor prostě kolimátoruje :D

Když ho položíš na stůl a budeš se přes něj koukat a hýbat hlavou, tak ta tečka musí ukazovat pořád na stejné místo v cíli (no trochu se to hejbe, ale ne nijak moc že by na tom záleželo). Cíl samo nebudeš mít hned u něj, ale aspoň těch 5-10m.

Kolimátory mají pevně korigovanou paralaxu většinou na 40-50m, výjimečně 25m (Walther Nanopoint). Ale to neznamená, že na 5m se s tím nedá nic trefit, jenom prostě to není do terče, ale na plinkačku, kde nezáleží na každém milimetru vedle desítky. S paralaxou se dá hnout, je daná vzdáleností emitujícího čipu od odrazného skla, ale celé je to tak vyvážený komplex, že když pohneš s jedním parametrem, rozhasíš jiné, ale ve tvém případě to bude i tak jedno. Takže pokud se vydáš cestou pilování, můžeš tu demoverzi kolimátoru už jenom zlepšit, stejně bys ho jinak vyhodil.

Musíš mít kolimátor a né hračku. Překvapil mě hodně tubusový Nikko Stirling 1x40mm (stojí něco málo přes tisícovku), ale i u něj vidím, stejně jako u všech ostatních kolimátorů, šikmou čárku místo tečky (je to okem, ne kolimátorem). V puškohledu ale kupodivu mildoty vidím jako puntíky, ne jako čárky. Walthery neber, ten nanopoint je ale tak trochu výjimka.

Holografické kolimátory (pozor - ty s přepínacím obrazcem mají taky hologram, ale jinde a přesto bývají označované taky za holografické, přitom ale nejsou) jsou poněkud jiná cenová kategorie.
Odpovědět