Czechgun Gladiator perkus

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od brenner » 19 pro 2018 11:55

Nový model:



glock1719
Příspěvky: 125
Registrován: 04 dub 2007 21:50

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od glock1719 » 23 pro 2018 20:49

Tohle už je zajímavější , zkušenosti?
Štěstí přeje připraveným.
ivo_d
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2014 12:04

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od ivo_d » 10 led 2019 08:16

Ještě se zřejmě neprodává (jen objednávky), takže zkušenosti budou zatím 0.
Jinak by mě zajímalo, jak z hladkého vývrtu hlavně u cal .45 létají nabízené podlouhlé střely (zda na terč dopadají bokem, když nejsou stabilizované rotací), když hladká hlaveň je určena pro střelbu kulemi (které jsou, bohužel, lehčí).
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 11 led 2019 17:08

ivo_d píše:
10 led 2019 08:16
Ještě se zřejmě neprodává (jen objednávky), takže zkušenosti budou zatím 0.
Jinak by mě zajímalo, jak z hladkého vývrtu hlavně u cal .45 létají nabízené podlouhlé střely (zda na terč dopadají bokem, když nejsou stabilizované rotací), když hladká hlaveň je určena pro střelbu kulemi (které jsou, bohužel, lehčí).
Pomohou fotky na odkazu od konstruktéra? http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... &start=560

Jinak za sebe už začínám chápat, proč ty drážky v hlavních nejsou.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 11 led 2019 17:58

Nechápu stále stejné dotazy, prostě hladká hlaveň je ideální pro sférickou střelu přes flastr, musí být hladká válcová a čím delší tím lepší, pak vede střelu bez kmitu a dá jí aspoň trochu směr a výkon. Drážkované chutná ogival, stabilizuje rotací, má odpor, to zvedá tlak i výkon + ogivaly mohou být těžší, na 1000% je drážkovaná hlaveň přesnější. Takže stačí akceptovat známá fakta, vybrat si svou cestu a výsledky budou i z násady od lopaty. Mít čas a chuť to ladit. Kolega má gladiátora, 45GG stejné délky a můžeme to porovnat, klidně přesnost, prostřelování nebo cokoli dalšího. Jen se prostě musí pamatovat, že ty hlavně budou dávat výrazné rozdíly. :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 11 led 2019 22:10

Docela by mě zajímal výkon gg 2,5 vs gladiátor 45 kdyby jste to byly schopni prubnout bylo by to super Za mě čistě z právního hlediska předpokládané použití by bylo do 5 metrů a přesnost bude odhadem +- na stejno i s ogiválem v hladké hlavní. Filozofie obrané střelby z gladiátora je zaměřena na ogivální střely S gg 45 4,5 mířenka od 15 m výš taky není žádná hitparáda. Výrobce gladiatora argumentuje vyšším účinkem do živého u střely co ztratila stabilitu a zní to logicky. Podle tabulky výrobce má gladiátor s 2,5 palcovou hlavní s vesuvitem a ogivální střelou až 202 J Gg 45 s 3,5 palcovou delší hlavní a vesuvitem má podle zdejšího fóra cca 265 J. Já vím u měření výkonu perkusů je víc proměnných
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 11 led 2019 22:55

Testoval sem jednu staro 6,35 už byla hladká, dal sem si desku smrku cca. 3cm tlustou před kus iporu, pak krabicu z kartonu a na 30 cm jsem to zmáčkl, plesklo to a střela se odrazila za mne, nemněla energii penetrovat a plášť nedovolil deformaci, v krabici i na desce bylo vše naplocho. Takže si u hladké krátké hlavně nedělám iluzi o výkonu. Pokud chci aspoň trochu výsledek, tak přilegovaná sférická, mazaný flastr, a pod to ucpávka, to by mohlo mít trochu snahu o soustřel ale i snahu něčím projít. Jinak to bude jako střílet prakem matičky. S přesnosti GG bych se neobával, kluci co umí s tím soutěží v perkusních pistolích a poslední nejsou, takže to tak špatné nebude. Gladiátor když bude dobře naládován by mohl také mít alespoň průměrný soustřel i na 25m, jen to chce čas a hodně ran.
Jenomže problém gladiátora stejně jako GG ale i ostatních perkusů je ten, že si to kupují z 80% lidé, co o tom prd ví a podle toho jsou i dotazy a výkony v diskuzích. Proto jsem třeba gladiátora nesoudil, dokud si ho prostě neprubnu (jenže teď nemám moc čas) tak nebudu dělat závěry na co má a na co nemá, v reálu může překvapit, stejně jako zklamat.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 12 led 2019 08:33

No právě že gladiátor je na trhu přes rok a nikde jsem zatím nevypátral srovnání s gg (2,5 x 2,5) Jediná poznámka na jiném fóru byla glad vs gg 3,5 kdy glad prostřelil 1,5 prkna a gg 3 kdy poznámku nepsal tester ale náhodný svědek Mně zajímá rozdíl drážky vs hladká hlaveň při kraťoučkém délce 2,5 jestli je přínos nějak výrazně zásadní
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od pavel.kot » 12 led 2019 11:35

hladká prostě nefunguje-
Czechgun má sice hlaven 3" ale mínus piston a po nadrcnutí má střela před sebou cca 3cm
-mám otestováno Czechgun .45 +GG9 3" ,GG dimini 3" +GG 45 3,5"
testoval jsem jak probojnost na smrku tak přesnost na 10 a 25m-střely REAL 200 a 250grn+Maxiball


pruměrná prubojnost z čisté hlavně s navážkou CzechG. a GG 3,5"-1,8g a GG9 3" , dimini 3" -1,5g
dřevo smrk-suché
Czechgun .45-2cm
GG9 3" -3cm
dimini 3"-3cm
GG 45 3,5"-5cm

pruměrná ze zanešené hlavně po 10 výstřelech
Czechgun .45-3cm
GG9 3" -4cm
dimini 3"-4cm
GG 45 3,5"-cca 8cm-testovací fošnu 75mm to bralo durch každou ranou + 2-5cm do tvrdé hlíny

přesnost v terči je u 3" +- stejná na 10m vše v terči 50/20 10z10
na 25m tak 4-5z10
GG 45 3,5"-na 25m 10z10

foto nejde pro velké rozlišení vložit-kdyžtak SZ
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 12 led 2019 15:39

foto zmenši a nahraj, plno lidí je na to natřeseno :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 12 led 2019 21:17

Děkuji moooc :? za mě výkon gladiátora stačí na dané určení ale rozdíl je zřejmý u gladiátora při obraně bude bonusem nestabilní knedlík a výkon naženu poplastovanou střelou ale jen pro dobrý pocit
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2019 10:18

Nestabilní střela v tomto podání je prostě blbost, krátká hlaveň nedá výkon, aby to plnilo očekávání. Kdyby to takto fungovalo, dělali by to všichni, zatím je pro všechny po staletí toto cesta, kterou jít nechtějí. Opravdu bych raději testl sférickou střelu přes flastr, tam se bude chovat každá rána podobně a tedy pude předvídat výkon i chování + bude to mít trochu soustřel.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 13 led 2019 10:54

No, ještě jsem to na nikom netestoval, ale díru do člověka na 10 metrů gladiátor udělá nejspíš slušnou a nestabilita střely pro "stop efekt" taky něco málo přidá. Čistě z právního hlediska by se ale na tuto vzdálenost nejspíš jednalo o vraždu a ne nutnou obranu. S drážkami by i za mně byl gladiátor lepší a navíc by se s ním dalo blbnout na střelnici při dělání dír do papíru. Vzhledem k určení jen říkám, že výkon to má dostatečný, když se to umí správně naládovat. Zbraň ale není zjevně určená na soutěže a zábavnou střelbu a tak k tomu i přistupuji. Při výcviku u jedné bezpečnostní složky střílíme povětšinou na vzdálenosti 5, 7 a 10 metrů, výjimečně na 15 a na tyto krátké a kraťoučké vzdálenosti je přínos drážek, co se týče soustřelu, na zváženou. O Joulech však není pochyb, ten rozdíl i při tak krátkých hlavních, tady určitě je. Ale zas existují poplastované střely na dlouhodobé nošení a ty pár joulů u první rány, přidají. P.S. Jsem fanoušek i vlastník zbraní od obou firem.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2019 11:14

Já fandím všem, jen si gladiátor zaslouží nějaký seriozní testík a vymáčknout z něho maximum možného, takže se těším, až bude mít kolega čas doveze ho a vezmu si ho do prádla :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od Alexxxus » 13 led 2019 12:18

mám ji v .45 a přiznání bude bolestivé ... od té doby co ji mám pustil jsem GG ... konstruktér je kamarád takže ji mám takzvaně z první ruky - mám odstříleno pouze cca 200 ran, na střelnici se přez půl roku dostanu vyjímečně.
Recenzi mám dlouuuuho napsanou ale přišel jsem o video jak to trefuje ... nestřílel jsem na kilometr od toho derringer není ale na 10 metrů ... a terče velikosti 5litr soudku jsem trefoaval pravidelně .. střílel jsem swissem - pyrodexem - nebo třema sedmičkama (tedy českej prach vůbec)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět