Prakticka strelba: Steyr M9-A1 vs. Glock 17

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 03 lis 2006 12:26

Dydla píše:...A tak jestli chcete být "novátory" , je to jen vaše svobodná vůle..Ale logické by bylo závodit s osvědčenou a především spolehlivou zbraní .
To samé ale zcela určitě slýchali majitelé pistolí Glock...
Jediný rozdíl je v tom, že "Glockaři" to slýchali před dvaceti lety a "Steyraři" to slýchají teď :wink: .
Každá osvědčená klasika kdysi bývala podceňovanou novinkou.


Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 03 lis 2006 12:39

Co se týče Steyera, tak s ním nemám zkušenosti, ale když jsem si tady přečetl že musí doladit kapacitu zásobníků, jejich tvar atd....
Vždyť ta pistole není hotová, co s tím chcete dělat v IPSC???

Pokud chcete s IPSC začít za 5 let, pak si klidně Steyera vyberte, ale v tuto chvíli mě to přijde jako střílet nějakým prototypem.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 03 lis 2006 18:15

Alfonss: na nekom se to otestovat musi, ne? :lol:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 lis 2006 12:15

To jsem se jednou docela nasmál. A vy, zasloužilí IPSC střelci zbraně neupravujete? A co ty různé zvětšené vypouštěcí páčky a přípravky na rozšířené náběhy do zásobnikových šachet. Každá zbraň je vlastně někdy prototyp.

Ať je ve výrobě rok, dva, nebo dvacet.

Jenom zbraň, co je ve výrobě dvacet let má za sebou několik výrobců příslušenství a jiných serepetiček, které využívají právě střelci v disciplinách, jako IPSC.

Takže teď střílí většina závodníků s Glocky, protože je považují za výhodné. Za pět let to bude možná zase Glock, ale jeho podíl se bude asi snižovat. Jestli bude nástupcem Steyr, to pochybuju. Ale nějaká zbraň to bude určitě.

Jinak, já sám jsem Steyrem střílel už několikrát a velmi vážně uvažuju, že ho koupím. Je to relativně malá zbraň, s komfortmí a jednoduchou obsluhou. Jenom zámeček na rozebírací páčce si mohli odpustit, neb jest zcela na ... dvě věci!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 lis 2006 12:46

No ono s Glockama střílí lidi převážně v productionu, kde se ty zbraně neupravují. Takže zas tolik se smát nemusíš :)
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 05 lis 2006 12:53

Alfonss: sice neupravují tolik, jako pro standart, ale taky se tam ladí. A pokud nepostaví zbrojovka speciál pro tuhle divizi, jak ČZUB a její SP-01 Shadow, tak výrobci dodávají větší zásobníky, viz Grand Power a jejich K 100. No a pokud by Steyer dodal větší zásobníky, případně malinko upravil tvar rámu, není důvod, proč si tu pistoli nekoupit, pokud mi vyhovuje.
.45 ACP je pádný argument :)))
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 lis 2006 13:09

U Glocka se mění stojna spouště a lepí šmirgl na rukojeť. To není ladění.

Co se týče Steyera tak se tady stále objevuje pokud dodá větší zásobníky, pokud doladí rám..... vždyť ta pistole není hotová!!!

Původní dotaz byl o tom poradit kterou z těchto 2 zbraní si má vybrat. Takže buď si vybere glocka, nebo nedodělanýho Steyera......
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 05 lis 2006 13:20

Alfonss: hotová je, jen jí k dokonalosti chybí několik nábojů v zásobníku. Na druhou stranu, lidi střílí s kompaktama od ČZ, nebo G 19, takže to není úplně podstatné. Ta drobná úprava rámu by asi taky nemusela být, přebíjení jsem nezkoušel, ale nepřišlo mi tak špatný. Ale pokud by byla, bylo by to jen další plus.
A myslím, že jich tam na straně Steyera několik je, přijde mi lepší spoušť, není tak gumová jako u G, a taky lepší úchop, delší ostruha nad rukou se mi moc líbí, stačí malinko horší úchop, a G ti namaluje drážky závěru na ruku, to v lepším případě. Taky se mi líbí možnost změny ráže dokoupením konverzní sady.
O kolik je lepší Steyer nebo Glock ukáže čas, ale myslím, že Steyer má slušně našlápnuto na to, konkurovat Glocku.
.45 ACP je pádný argument :)))
ladi777
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2019 22:16

Re: Praktická střelba: Steyr M9-A1 vs. Glock 17

Příspěvek od ladi777 » 09 led 2019 22:25

Ahoj, víc, jak dvanáct let uteklo od posledního příspěvku.
Po steyru taky pokukuju, je to něco jiného, přitom myslím, že fakt dobrého, ale moc vidět není.
Máte někdo za tu dobu nějakou novou zkušenost s touto zbraní? 😁
Odpovědět