Wifi kamera pres mobil

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od Romčan » 04 srp 2014 15:51

ja si koupil kamerku canon legria HF-R 46 necha se to také propojit z telefonem. nahrávat a zoomovat ale zatím jsem to nezkoušel. jinak je to super kamerka.


PavelPP
Příspěvky: 75
Registrován: 17 srp 2014 21:05

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od PavelPP » 29 říj 2014 14:59

Já to řeším kamerou od Panasonicu, která má wifi a mobil s ní spárovaný slouží jako dálkový ovladač.
Na mobilu vidím přenášený obraz a zároveň mám k dispozici kompletní ovládání kamery.
Otestováno na 30 m, ale mobil nesmí ležet na zemi.
Weihrauch HW 100T laminated .177, Sightron SII
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od Romčan » 29 říj 2014 18:23

ja to nemohu spárovat jak jsi to dokázal telefon mi to podporuje galaxi s 3 ale nemůžu to propojit :-(
PavelPP
Příspěvky: 75
Registrován: 17 srp 2014 21:05

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od PavelPP » 29 říj 2014 19:01

Romčan: na koho ten dotaz byl směrovaný ??
Weihrauch HW 100T laminated .177, Sightron SII
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od Romčan » 29 říj 2014 20:04

par don na tebe pavelPPP mám kameru canon legria hf-r 46 a samsung galaxi s3 a nejde mi to propojit prez wifi přitom by to melo být kompatibilní. chce to po mě id: což je na kameře potom nějaký kód ten nevím no a nevim jestli se to nemusí na kameře nějak zapnout ale klikám na to a nic! tak nevím :-( rady vítám :-D
PavelPP
Příspěvky: 75
Registrován: 17 srp 2014 21:05

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od PavelPP » 29 říj 2014 20:14

Na telefonu mám aplikaci od panasonicu, kterou jsem na začátku spároval přes kody, které to samo vygenerovalo.
Pak už jen vyberu nabídku dálkového ovladače a frčím.
Ale i tak by neměl být problém to spárovat ne? jsou to dvě wifi zařízení.
Takhle od PC těžko radit.
Weihrauch HW 100T laminated .177, Sightron SII
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od Romčan » 29 říj 2014 20:50

no mělo by to jít no taky mám v tel. aplikaci na to, vše odpovídá: parametry telefonu android. napíšu do tel id. pak to chce nějaký kód žádný ale neznám co to po mě chce. no budu to muset nějak pořešit no byla by to super věc :-D
peters gekon
Příspěvky: 100
Registrován: 21 lis 2011 16:54

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od peters gekon » 09 lis 2014 11:33

Nejednoduší co můžeš udělat ,do jednoho mobilu stáhni program (Portable WI-FI router Free) a (Free WI-FI Camera (Web of Cam). Na druhej telefon jen (Free WI-FI Camera), pak zapni wifi router v mobilu a spáruj ho z druhym. Pak jen zapnout wifi camera na obou mobilech a jen si vybrat kterej bude kamera a kterej monitor . funguje to super testoval jsem 50m . samozřejmě záleží jak výkonej máš mobil aby se ti obraz nesekal ,mám sony ericsson xperia ray ,ten používám jako router a monitor a samsung gaklaxy mini jako kameru a obraz má spoždění tak půl vteřiny.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od cannis » 10 led 2015 21:44

Trochu to zde oživím. Zkoušel jste někdo oba dva programy, jak IP Webcam, tak i Portable WI-FI router Free a Free WI-FI Camera (Web of Cam)? Jaké jste s nimi dosahovali výsledny, nebo která verze se vám jeví jako lepší?
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Wifi kamera přes mobil

Příspěvek od LSoft » 24 pro 2018 08:34

Přispěju taky svou troškou do mlýna.
Ohledně připojení přes wifi jsem zkoušel androidí apku Walkietooth. Umí připojení jak přes wifi (lze si vybrat, jestli používat lokální wifi nebo nastavit zdrojové zařízení, resp. kameru, jako hotspot), tak i přes Bluetooth (jak název apky napovídá). Jediná nevýhoda této apky je, že slouží jen jako přenašeč obrazu a není možné přes ni ukládat ani snímky ani video (tedy ve verzi 1.5.5, kterou mám aktuálně nainstalovanou).
Jinak můžu vřele doporučit apku Bluetooth Remote Camera. Funguje jenom přes Bluetooth, ale vzhledem k tomu, že tento způsob sledování terče používám jenom při střelbě z pistole s mířidly na 10 m, tak je BT naprosto dostačující.
Apka umí přímo z monitoru ovládat kameru, resp. volbu rozlišení obrazu, típat fotky a natáčet video. Všechno se pak ukládá na kameře. Funguje to pak tak, že když si člověk nastaví ukládání videa např. ve Full HD, tak obraz se z kamery na monitor přenáší sice "jen" v rozlišení 720x480, aby se zbytečně nezatěžoval kanál BT, ale video je přitom do kamery ukládáno v uživatelem nastaveném rozlišení a s přirozeným frame rate. Rozlišení 720x480 je jako náhled naprosto dostačující.
V obou případech jsem jako kameru použil starý telefon Sony Xperia T a jako monitor používám tablet Sony Xperia Z.
Odpovědět