Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Joker
Příspěvky: 15
Registrován: 20 kvě 2018 13:24

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Joker » 20 srp 2018 14:32

Nemáte někdo změřeno kolik přinese na úsťovce výměna klasické pružiny za plynovou ?


Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 20 srp 2018 14:48

Výkon vzduchovky je limitován objemem válce. Když někdo vloží plynovou pružinu, tak to určitě nedělá pro zvýšení výkonu, ale pro hladší průběh výstřelu. Je to prostě postříleníčko :) .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Joker
Příspěvky: 15
Registrován: 20 kvě 2018 13:24

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Joker » 20 srp 2018 14:53

To je mi jasné, jen jsem chtěl vědět pro zajímavost jestli se nějak změní i úsťovka . Průběh výstřelu bude luxus mám ji objednanou na svého Hatsánka striker Edge cal. 6,35
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 20 srp 2018 15:19

S vyšším tlakem roste i výkon, kolik do pružiny natlačíš je jen na tobě, ale všechno má své meze. U origo tureckého vortexu je max. tuším 70 BAR. Když tam natlačíš moc, tak třeba vůbec nenatáhneš, nebo ohneš hlaveň, zničíš spoušť.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 25 lis 2018 09:49

Zdravím.
Mám maly problem s hatsanom.."lamackou" pruzinovkou.. Pri streľbe cez mieridla na cca.20m mi diabolky bodujú terč približne 10cm nad miereny bod a s rastúcou vzdialenosťou sa to len nasoby exponencionalne.
Takže asi na vzdialenosť 60m je to mozno aj cez meter nad miereny bod..
Tak som prestal strielat a spravil som "obhliadku" hlavne,
Ústie je vporiadku ...Ďalej som skontroloval flintu z profilu či torzo-valec flinty licuje rovnobezne s hlavnou no vizuálne vizeralo všetko vporiadku....neskôr už doma mi to nedalo ,tak flintu som dal do vodovahy a zistenie je také ,že hlaveň má nepatrnu odchylku (samozrejme) smerom nahor :( a teras neviem čo dal...Čo myslíte? Pomohlo by trebarz dať do hlavne objemnejsie-väčšie tesnenie hlavne? A tým pádom nepatrné sa nakloni hlaveň k osy valca? čiže klesne hlaven...Alebo drastickejsie riešenie ohnúť hlaveň? Čo vy nato? Alebo pohrať sa zo zaskockou a niekde ju pribrusit? .....
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 25 lis 2018 12:18

Ahoj, pokud střílíš přes otevřená mířidla, tak je jedno jestli je hlaveň mírně mimo, protože jsou mířidla právě na ní. Kdyby to byla střelba přes optiku, tam je souosost nutná. Ohnutá hlaveň u Hatsan je také možná i, když se mě to netýkalo.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 25 lis 2018 13:13

Stainles píše:
15 črc 2018 12:30
Zdravim mam hatsan 125 a mam na nom malinky problem...
Hlaven ma odchilku do jednej strany a nastrelit to na istu vzdialenost sa neda ,pretoze mechanicke mieridla su uz vytocene na jednu stranu na max. Az cielnik sa odiera o pazbu ked sa hlaven lomi dole ( nabija sa)
Hlaven je rovna ,ale mam pocit ze vidlicka uchitenia hlavne ma mierny odklon do strany..
Skusal som aj demontovat hlaven a ohnut ju skakanim po nej s oporov na usti..
Napada ma este jedna vec hlaven naspat namontovat do vydlicky valca a uchopom za ustie, musku a tahat do strany a tym padom zrovnat vidlicku valca..
Co myslite moze to pomoct? Alebo moze prasknut vydlicka alebo nieco popri nej? Neviem aky to je hutny material na hatsanoch myslim tvrdost poddajnost ci nepraskne ked sfixujem flintu a pakovim sposobom budem tahat do strany hlaven alebo skubat nou aby som tie vydlicky zrovnal.....
HUMORNÉ ! ... Díky!! :D :lol: :lol:

No taky už jsem si užil své s Hatsanem - 125!
Hrbolatý vývrt hlavně jako po 10let trvající korozi, od poloviny se kuželovitě rozšiřující z kalibru 5,50mm na nejméně 6,35mm a na konci grot s otřepy jak prase - jak to rozbruškou ufíkli - tak to nechali !! Zahloubení ústí? ... To u Turků ani náhodou!!
Takže diabolka zcela volně prolítne, na konci se však zarazí o ten grot, trochu ji to zhobluje - a ta místo rotace kolem podelné osy dělá v trajektorii letu nevyzpytatelné kotrmelce. :twisted: :twisted:
Optika však je u Hatsan 125 nepoužitelná, ty kopance by snad žádná ani nevydržela! :mrgreen:

Takže použitelná jsou zde asi jen mechanická mířidla !!

1. Pokud to nejde stranově seřídit stavitelným hledím, pak je zřejmě nějak pootočeno s tou plastovou muškou! Možná už od výrobce nakřivo naraženou na ústí hlavně...
2. Pokud už to nejde ani na výšku stavěcím šroubem na hledí, pak asi bude potřebné nechat zkontrolovat a odborně srovnat hlaveň! No a nebo jak výše popisuješ - šlápnout na ni znovu, ale opačné strany! Dopilovávání záskočky by nepomohlo, ani tlustší těsnění - to se časem zmáčkne. :lol:
3. Nesouosost hlavně s lištou pro optiku je asi bolestí všech levných zlamovaček. Ale optika má povětšinou dost velký rozsah výškové regulace elevačního úhlu, takže při rektifikaci zbraně to vyrovná! Ovšem, setkal jsem se i s případem že to nešlo - a každý puškohled byl jinak seřízený a měl jiné problémy. Ale Hatsana - 125 bych optiku velmi rychle sundal, než se to rozsype... :twisted:
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od shadowmage » 25 lis 2018 13:59

Joker: S plynovou pružinou od Strixe tak jak přišla (tedy neupouštěli jsme) má Striker Edge 1000 úsťovku 224 m/s s JSB 5,5mm 0,930 gramů. Pro srandu jsme zkusili extémně těžkou JSB 2,2 gramů a tam bylo jen 110 m/s. Těsnění původní, nenašli jsme nástroj co by umožnil povolit šroub u hlavně, ten je snad zavařenej nebo zalepenej Loctite 276... Spolu s měkkou hlavou šroubu šach-mat...
Mimochodem i 70 let starou CZ 236 zaklapnu jedním prstem, o strarých Slaviích ani nemluvě, Hatsana musím rvát aby zaklapl. Ještě že je kámošům a ne můj. Někteří tu dávají Gamo na úroveň Hatsana, ale to Gamo CFX co mám (je tedy vyladěno od Strixe a s plynovou pružinou), to je proti Hatsanovi zlatý.
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 25 lis 2018 16:52

Pokud je vývrt přesně ve středu kulatiny a potom došlo k nějakému úrazu, nebylo by od věci dát hlaveň jednou stranou do hlavy soustruhu a druhou podepřít koněm. Úchylkoměrem zaměřit oba konce a pak projet zbytek délky hlavně. Tam kde to ukáže odchylku použít sílu proti(postupně)" bum"-změřit a tak pořád dokola, než bude hlaveň úplně rovná. Skákat po hlavni bez jakéhokoliv měření je blbost jak dělo. Od oka se člověk může tak akorát vys..t!!
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 25 lis 2018 19:04

Blažena Ďakujem. .je to nový hatsan 130 a odchýlka je nepatrna ,no ale ako som písal vyšie s rastúcou vzdialenosťou to lieta vyšie a vysie a mieridla sú úplne na minime...neplánujem ani osadit ho optikou len tak na faan strelbu ale asi zase zlá kúpa aj pazba vlakov zle je osadená od vyrobí a dokonca aj srob v predpazbia bol brutalne narvaty že nešiel ani von a keď už som ho dostal tak spet ho dostat bolo nemožné bez malinko za vŕtania do pazby..no už ide dnu bezproblemov. ..no už len poriesit tu hlaven...Chce sa mi už doslova stych hatsanom plakať. ..
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Stainles » 25 lis 2018 19:07

Neviem ako poriesit tu hlaven homemade spôsobom. ..ospravedlňujem sa za preklepy písané mobilom..
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od xpetrx » 25 lis 2018 19:23

Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strelec45 » 25 lis 2018 20:35

Stainles píše:
25 lis 2018 19:07
Neviem ako poriesit tu hlaven homemade spôsobom. ..ospravedlňujem sa za preklepy písané mobilom..
Pokud ti to střílí nahoru, a nebudeš dávat "puškohled", co prodloužit ( zvýšit mušku ). Teď jsem to dělal na vz.47. Hlaveň už přede mnou někdo uhnul a chtělo by to víc, ale tohle se mi zdálo jako lepší. Prodloužení bylo o cca 2 mm a je to OK.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 25 lis 2018 20:49

S touhle muškou se asi moc kouzel nenadělá:

Obrázek

Taky to může být stejný problém jaký jsem měl s chybějícím zahloubením ústí. Ono do toho dlouhého tubusu na ústí není moc vidět! Rozptyl byl na 15m po celém vzduchovkovém terči, ale pokaždé úplně někam jinam.. ! :mrgreen: :mrgreen:

Pokud je to nový Hatsan 130, tak bez pardonu reklamovat! U Turků je možné všechno, hrbolatá hlaveň s hlubokou důlkovou korozí, s kuželovitým i šišoidně oválným vývrtem, tak i ohnutá hlaveň. Absentující zahloubení ústí by bylo asi to nejmenší.
Ovšem taková odchylka a průhyb o několik milimetrů, to už by se jistě poznalo při průhledu hlavní proti světlu, podle odlesku a nesoustřednosti kroužků spirálového vývrtu.

Moje zkušenosti s Hatsanen 125 prokázaly hned na dvou kusech, že všechny hlavně v celé sérii jsou zmetkové. A ani po půl roce čekání na další sérii jsem se od našeho dovozce nedočkal ničeho lepšího. :twisted:
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od honda » 25 lis 2018 22:54

Když víte, že je šmejd tak proč to kupujete a furt na turka nadáváte a furt pláčete. Kupte si něco 2x nebo 3x dražšího, ono to bude stejná kvalita, ale když vysolíte tolik peněz tak budete muset být ticho, protože byste si museli přiznat, že to byly fakt vyhozeny prachy. :lol: :roll: :oops:
Odpovědět