Vyber dlouhe vzduchovky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Vigomat » 20 srp 2018 20:57

Dej pak vědět jak funguje. Mě zítra přijde Gamo GX 40. Původně jsem vzal Hatsan Flash ale provedení mě nepřesvědčilo a dlouho jsme ležel v recenzích. Uvidíme jak jsem vybral...


Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 20 srp 2018 22:26

Zítra sic přijde vzduchovka, ale vzduch asi až koncem týdne (pumpa). Dám pak nějak vědět. O víkendu jsem pryč, mám to "nabitý" ;-)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Vigomat » 20 srp 2018 22:32

Já mám taky china pumpu. Stála kolem 50USD a zatím jsem ji tlakoval jen do filtru co jsem k tomu objednal. Na 200 bar je to asi 15 napumpování než se naplní celý objem včetně filtru (je dost velký) ale překvapilo mě jak snadno to jde. 100 bar člověk skoro necítí a i 200 je v pohodě. Uvidíme co pumpa vydrží.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 20 srp 2018 22:53

Jojo, dnes jsem na e-bay objednal taky čajna pumpu za něco přes tisícovku, podle všeho distribuovanou z místa tak 30km ode mě, v ČR.... Na začátek, a později jako záloha to zní velmi slibně za ty peníze.
Čtu si tak dál, a vidím diskusi na téma puškohledy Valiant. To aby snad ćlověk nekoupil nic, protože nic pod 6000 není použitelné. Ach jo....
S výběrem to mám stejné. Těžko soudit předem, jak jsem vybral. To se ukáže až po pár střelbách. Taky pak prosím dej vědět... ;-)
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 21 srp 2018 19:14

Tož vzduchovka přišla. K mému údivu byla i nahuštěná, takže jsem mohl provést pár testovacích výstřelů, než mi dojde pumpa.

První dojmy: Super. Malá, lehká, dřevěná, pěkně provedená, dobře se s ní dělá, pozice puškohledu docela příjemná, i když ne tak variabilní jako bych chtěl. Také je potřeba do puškohledu koukat hodně přesně, ale to se poddá. Z celkového zpracování mám největší radost, a pokud se povede pušku dořešit (viz níže), tak z toho bude radost a výsledky, o kterých se mi ani nezdálo.
Koupil jsem k tomu puškuhled Valiant Lynx 3-9x40, a z toho mám taky docela radost. Přehledný, světelný, není mléčný ani na maximální přiblížení, mildot kříž super, všechno kompletně super.

Přesnost a soustřel:
Začátečník, mírný až střední vítr, vzdálenost 20m, žádné další korekce, a žádná další znalost, střelivo JSB exact-heavy. Soustřel cca 18mm. Nemám nejmenších námitek. Paráda! V téhle situaci tomu říkám TOTÁLNÍ KONZISTENCE, a bouchačku bych za ty peníze vyzdvihl do nebes.

Přesnost: Úplně v háji. Střílí to úplně ale kompletně někam do haj*lu. Tím myslím 46cm dolů, 6cm doleva. Mimo zorné pole puškohledu.
Hlaveň vypadá, že směřuje trošku dolů, ale po jejím potlačení na správné místo se tu můžeme bavit o 10-12cm.
To nám tedy ještě zbývá 34cm problému. Nevěděl by někdo, jak s tím naložit?
Zkoušel jsem puškohled podložit několika milimetry složeného papíru tak, aby taktak šel chytit za šrouby, a dostal jsem se jen na půlku cesty k úspěchu. To je zlé. Vůbec netuším, čeho se chytit, a co s tím dělat.
Za případné rady opět předem děkuji.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Vigomat » 21 srp 2018 19:31

No Alexus psal, že měl hlaveň ohlou a rovnal ji. Pokud to nechceš vracet, což bych zvážil, zkus ji vyndat a položit na rovnou podložku a poválet. Třeba je jen křivě uchycená v závěru.

Já pumpu už mám doma, ale puška dnes nepřišla i když pošťáci slibovali v sms... holt budu muset počkat na zítřek. Puškohled mám na Crosmanovi Walther 4x32 a původně jsem ho chtěl i na G40, ale nakonec mi to nedalo a z Chiny jsem objednal 4-16x40 jen bohužel nemá mildot ale nějaký jiný podivný systém. https://www.aliexpress.com/item/BUSHNEL ... 4c4dwUOpwb jsem zvědavý jak bude fungovat, na webu je to hodnocené jako vcelku funkční. Ostatně na Crosmanovi jsem k plné spokojenosti používal i 4x20 za 4,5USD samozřejmě světelnost byla mizerná, ale nikam se nehýbal, vše krásně drželo.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 21 srp 2018 19:52

Jojo, to jsem četl, a umím si představit, že na to dojde. Tedy ne, dokud nevystřílím vzduch.
Do té doby mi asi nezbyde nic než další dobrá rada kolegy, a tedy sundat puškohled a zkusit to na mířidla. Jestli není opravdu problém v rybině nebo montáži. Zkoušel jsem i na 10m, a výsledek se cca o 45-50% zlepšil, což by neodpovídalo třeba slabému výkonu zbraně, ale opravdové nepřesnosti.

Křivé uchycení hlavně v závěru mi nedává smysl, všechno je totálně kov na kov, dá se říci přesně, a tedy není kam uhnout o 0.5mm. Tedy nevím o zbraních nic, ale základy mechaniky zde diktují.
Ta hlaveň jde očividně dolů tak o dva milimetry. I tak to neřeší tak velký rozptyl, bych řekl.
Zkoušel jsem to uklikat puškohledem, a na dorazu pořád chybí 12cm, nehledě na to, že by chtělo tam mít rezervu, takže se tu bavíme pořád o 15-20cm.

No, dozkouším to postupně všechno, a uvidí se, kam se dostanu.
Takovej blbej dotaz, vystlat zadní stranu montáže v objímce na správném místě asi není úplně normální a dobře, že?

Za jak dlouho ta pumpa přišla? Já objednával včera, a bylo by potřeba aby zítra přišla :-)
Bushnell je docela vychvalovaný, ale otázkou je, jestli to není nějaká jeho kopie kopie...
Valiant tady na foru dost hanili, a přijde mi dost slušnej. Nemám sice zkušenosti s puškohledama, zato s optikou a objektivy ano, a tak moje hodnocení jen těžko bude úplně mimo. Trošku ho trápí aberace, ale v rozumné míře, spíš u krajů. Nic rušivého.

Pošťáci a PPL jsou smetáci. Napíšou, že to doručej, a pak to nedoručej, a v trackingu je klidně napsáno "adresát nezastižen"...
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Vigomat » 21 srp 2018 20:38

Ono 2mm na 50cm hlavni bude na 20m dost. Jsem líný to počítat :D Podobný problém měl flash co jsem objednal a vrátil jsem ho. V objímce to ale bylo pružně a podložením by to srovnat šlo, nevím ale jak to má tahle zbraň. Koukal jsem že objímka je dost blízko závěru. Nejde posunout dopředu a tím to srovnat? Natáhni si k hlavni tenký provázek nebo pravítko a uvidíš hned co je křivé. Pokud bude křivá hlaveň, raději bych to vrátil a vybral jiný kus. Uvidíš co poradí ostatní zkušenější... Vím jak je to těžké, já takhle hrozně nerad vracel toho Flashe, strašně se mi líbil.

Pumpu mám úúúúplně levnou https://www.aliexpress.com/item/4500PSI ... 4c4d5RWUMG a přišla "drž se" za 7 dní! K ní jsem vzal ještě tenhle filtr https://www.aliexpress.com/item/High-pr ... 4c4d5RWUMG a ten přišel taky rychle. Vše funguje, provedení se zdá masivní, přípojky jsem kontroloval a tlakoval se špuntem na 210bar, víc jsem se bál a nepotřebuju to. Jen je blbé že manometr je z boku. V tom filtru je molitan, ale dnes jsem objednal i modrou silicu co mění barvu s vlhkostí. Nevýhoda filtru je, že jen na jeho natlakování je potřeba 15 napumpování, oproti cca5 u původního mikrofiltříku v pumpě. Chci ale mít jsitotu že tam nebudu foukat vodu. Dobrá zpráva je, že zatím asi při 10 pokusech byl molitan absolutně suchý.
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 21 srp 2018 21:21

No, je to odhad, ale pokud je to 2mm, a hlaveň je 450mm, a vzdálenost je 20m, tak úchylka by měla být 88-90mm. Tedy devět čísel. Pokud jsem se netrefil přesně, určitě to nebude víc než 12. To by odpovídalo i tomu narovnání, kterým jsem dosál cca tolik, nebo kolem deseti.
Určitě i po narovnání mám v plánu úplně na špičku předpažbí vytisknout na 3Dčku nějaký třetí držák, ať je hlaveň držená po větší délce a ve třech bodech.....


Pořád, 34-36cm prostě chybí. Jinak na tu hlaveň bych asi sebral koule jí srovnat, jenže mě se ani nezdá jako ohnutá, jako spíš nerovnoběžná. Tady ale jako laik nevím, proti čemu bych to měl měřit a porovnávat. Třeba je nerovnoběžné úplně něco jiného.
Puškohled mám upnutý na zadním mířidle a nejpřednější rybiny u závěru, a takhle s tím hnout nejde o víc než pár málo mm. Jedině, že bych puškohled dal hodně vzádějš k pažbě. a s tím by se asi nestřílelo příjemně.
Ještě zkusím tu šílenou alternativu, že by montáže byly různě vysoké, a mám to tedy obráceně. Nevěřím tomu ale...
Jinak máš pravdu, je to svým způsobem lákavé, k vzteku, a nechtělo by se mi to vracet.

Odkud kám mám tahat provázek, když nevím, co má být rovné?

Pumpa z Aliexpress za 7 dní, to fakt ujde.
Filtr je asi slušný nápad, měl bych ho taky přidat, objednám asi přímo to samé. Díky za tip!
Souhlasím, že je dost potřeba, aby do pušky šel čistý vzduch.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Vigomat » 21 srp 2018 22:21

Hlaveň na drahých vzduchovkách třeba drží jen v závěru a co jsem koukal spousta lidí tu spojnici naopak odstraňuje. Bál bych se ohnutí hlavně, ale asi na tom něco bude. Tj na zkoušku bych klidně vytisknul objímku, ale tím to asi nebude. Má to tlumič? Ptám se protže jsem si tisknul pár verzí a jedna z nich dělala podobné věci, ale pochybuji že by si to někdo dovolil u finálního výrobku.

Měřit jsem myslel jen rovinnost hlavně, ale pokud sundáš optiku, můžeš dát pravítko na kolejnici a změřit i hlavěň proti ní.

S rychlostí dodání té pumpy to bylo asi štěstí, ale je to fajn. Filtr uvidím jak bude fungovat. Je otázka kolik vody opravdu pojme a jak bude fungovat po přidání trochy silica gelu. Asi pojede i bez toho. Každopádně mě děsí případné vyrezání lahve zevnitř a proto to řeším. Přeci jen 200Kg/cm2 při případném selhání už je celkem síla.

Držím pace ať to dáš do kupy a jsem zvědavý jak bude fungovat ta Gx40
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Crashpc » 21 srp 2018 22:36

To mi přijde jako nezodpovědnost, kotvit to jen na jedné straně. Hnus velebnosti! :-D
Samozřejmě že na ohnutí hlavně si dám pozor, a nic neberu vysloveně násilím. Objímku, nebo něco na ten způsob už tak na zkoušku vytisknu, a uvidím jaké budou výsledky, nicméně to už půjde mimo řešení tohodle zabedněného problémku.

Puška má moderátor/tlumič. Mohl bych zkusit to sundat, co to udělá. Nadruhou stranu je mi to divné s takovou pěknou konzistencí. No zítra se na to podívám na všechno hezky popořadě!
No někde to být musí, takže se postupně ty věci musí eliminovat...

Určitě pak dej vědět své zkušenosti jak s puškou tak s filtrem. Díky za pomoc!
Ozvu se, když cokoli najdu...
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Alexxxus » 22 srp 2018 04:22

Ohledně té 900 pokačujte o pušce ve vlákně

snow-peak-airgun-spa-pr900w-t26738-315. ... =SPA%20900
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Proxiss
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj 2018 01:34

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Proxiss » 12 říj 2018 01:51

Ahoj, chci si pořídit vzduchovku na CO2. Líbí se mi, že bych si koupil bombičku tu vystřílel a šel dom, střílel bych jednou do měsíce. Jsou vzduchovky na CO2 dobré nebo se to nevyplatí kupovat. Chci to hlavně z důvodu, abych nemusel po každé střele ohýbat zbraň, může mi někdo nějakou doporučit? Děkuji
Tirpit
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj 2018 18:43

Re: Výběr dlouhé vzduchovky

Příspěvek od Tirpit » 16 říj 2018 16:01

Ahoj.mám k Vám dotaz,snad mi poradíte.mám zájem koupit Slavii 631lux(po všech možných čteních jsem se pro ní rozhodl)No ale teď mám dilema-buď koupím z kamenýho(mají i gold certifikaci od 4eské zbrojovky as jako prodejce)vzduchovku vyrobenou cca 46/12 (počítám konec 2012)nebo z ofi www.czub.cz kde mi tedy řekl že to má být 2018(ale to nevidím-v tom kameným to vidím).Takže se ptám co je lepší(obě počítám jsou s těmi novými písty)
Děkuji všem za odpověď)
Odpovědět