Povrchova uprava pazby

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 dub 2007 10:39

2:Svaťa Len nepouži lodný lak :!: :wink:


Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 19 dub 2007 15:33

ALKAJ píše:2:Svaťa Len nepouži lodný lak :!: :wink:
Pokud by vypadal autenticky, nic proti tomu. :P
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 dub 2007 15:38

8) len by "trocha" dlho schol (čo mám skúsenosť tak ani 20 rokov nestačí :lol: ) vlastne on nikdy nezaschne na tvrdo :twisted:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 19 dub 2007 22:35

Lodní lak vypadá fakt skvěle ale .....vždycky je nějaké ale...nalakované věci by měly být ponořeny pod vodou jinak začne praskat
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radimp » 20 dub 2007 12:26

J.Laser píše:Lodní lak vypadá fakt skvěle ale .....vždycky je nějaké ale...nalakované věci by měly být ponořeny pod vodou jinak začne praskat
Na návodu nic nepíšou o tom, že by měl být ve vlhkém prostředí, doufám, že to s tím praskáním nebude tak horké. Co se týká vytvrdnutí, nelepí asi za 4 hodiny, po 24 hodinách šel opracovat vodním smirkem, po dvou dnech jsem montoval pažbu, po měsíci je dobře zatvrdlý. Pažba na kterou šel, byla opravdu hnusná, spousta oděrek, dírek, zaplesnivělé začernalé místa, účel podle mě splnil výborně, dírky se zalily a vynikla kresba (měl jsem si to vyfotit, škoda, smirek, ocelový kartáček, mosazný kartáček, nůž, aceton, toluen, na všechno došlo :-), stejně tam zůstaly vpité zbytky starého laku, které nešly nechanicky ani rozpouštědlem pryč). Jiná věc je, že se degraduje povrch dřeva, je vysoce lesklý, můžou se potit se ruce atd, ale u staré vzduchovky, která leží na chalupě, to zase tak nevadí, zase jsou nějaké zkušenosti navíc.
Někteří výrobci dneska používají matné laky na zcela vyleštěný povrch dřeva a je to totéž, jenomže v matu (např. perkusní Kentucky od Ardesy).
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 20 dub 2007 14:31

To akože si ozaj použil lodný lak na zbraň ? :mrgreen:
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radimp » 22 dub 2007 22:34

ALKAJ píše:To akože si ozaj použil lodný lak na zbraň ? :mrgreen:
Je to lak jako každý jiný, jenom optimalizovaný do vlhka. Kdyby to byla nová čistá pažba, tak určitě nepoužiji lak. Tohle spíše byl test, co všechno jde se zničenou zbraní udělat, například hlaveň byla tak rezavá, že jsem sundával zbytky starého černění odrezovačem a následně ještě poměrně výrazně zkorodované plochy smirkem. Následovalo rychločernění (Kleber) a výsledek zcela předčil veškeré očekávání - dokonce není poznat přechod mezi původním a novým černěním, ani na slunci. Jediné, s čím nejde hnout je mírně zkorodovaný vnitřek hlavně, diabolky jsou jednostranně nepatrně zhoblované na vývrtu a celé to zanáší stabilně mírně doleva (Slávka 620 nemá stranovou korekci miřidel). Hrál jsem si s tím pěkných pár hodin čistého, tak mi to nemějte za zlé :-). A ten hnus unitř, fuj.
Adam Růžička
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2011 20:53

Re: Povrchová úprava pažby

Příspěvek od Adam Růžička » 03 lis 2011 21:04

No pokud chceš matnit střenky tak je nejlepší Moření Dřeva pak to můžeš nalakovat
Při zpravování děr je nejlepší lepidlo na dřevo a smíchat ho s jemnýma dřevěnýma pilinama =) nepujde poznat poškození pažby
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

Re: Povrchová úprava pažby

Příspěvek od Choochoo » 09 pro 2019 15:46

Nějaké pokroky v lacích na pazbu? Nemá někdo zkušenost, doporučení na lak ve spreji?
Je lepší akrylatovy nebo polyesterovy nebo polyuretanovy(treba autolaky) lak nebo něco sysntetického jako např:
https://www.kupbarvy.cz/primalex-sprej- ... 400ml-lesk
PS: Tady jen nerozumim tomu, proc je to LESK, kdyz konecny vzhled je matný :D
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

Re: Povrchová úprava pažby

Příspěvek od Choochoo » 09 pro 2019 16:08

U laku me zajima i odolnost na pot, preci jen i ten je dost agresivni
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: Povrchová úprava pažby

Příspěvek od muf10 » 13 pro 2019 18:35

Sprej je jenom sprej. těžko se dosahuje dobrého výsledku bez poctivého leštění.
Z jednosložkových je slušný (dráhý ) Kent final clear.
Dělají se i dvousložkové s tužidlem na jedno použití.
Vytáhne se pojistka protřepe a stříká.
Odolností je to akrylát,polyuretan a nejodolnější epoxid typický parketový lak.
Neklouzavý je schodišťový.
Vodou ředitelné bez stříkání dávají špatné výsledky.
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

Re: Povrchová úprava pažby

Příspěvek od Choochoo » 17 pro 2019 09:15

Diky, hledam neco matneho a odolneho na oter a pot. Pro prestriknuti barvy, ktera se zatim nezda uplne odolna.
Odpovědět