laserovy zamerovac

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jirka

Příspěvek od Jirka » 03 srp 2005 17:40

dobře, poslední otázka: dá se ten směr paprsku nějak štelovat? :wink:


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 03 srp 2005 18:12

HanuIv píše:To, co lze použít jako ukazovátko si člověk může vetknout tak leda do zadele a svítit jak beruška (Laser device class II).

To, co se připevňuje na zbraň mimo jiné patří do jiné kategorie laserových zařízení. To je taky jeden z důvodů, proč to není veřejně prodejná věc (Laser device class IIIa).
No tak se bez podivat ke stankarum a garantuji, ze 3a tridy sezenes jako nic a bez problemu si jich koupis 50. :lol:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 srp 2005 22:25

Jirka píše:dobře, poslední otázka: dá se ten směr paprsku nějak štelovat? :wink:
u levnych korigovat dost tezko .. jen otacenim, protoze paprsek neni umisteny v tubusu rovne = naprd

A k viditelnosti .. myslim ze to co prodavaji na airsoft bude to same jako laserove ukazovatko od VK, a to za slunecneho pocasi videt moc neni .. nebo je ale tezko se hleda :) .. takze spis pouzivat jen pri snizene viditelnosti - samo jen jako ukazovatko .. jako zamerovac nesmis!
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2005 06:22

Anonymous píše:
HanuIv píše:To, co lze použít jako ukazovátko si člověk může vetknout tak leda do zadele a svítit jak beruška (Laser device class II).

To, co se připevňuje na zbraň mimo jiné patří do jiné kategorie laserových zařízení. To je taky jeden z důvodů, proč to není veřejně prodejná věc (Laser device class IIIa).
No tak se bez podivat ke stankarum a garantuji, ze 3a tridy sezenes jako nic a bez problemu si jich koupis 50. :lol:
To bych se dost divil. Něco se zelenou (iiia), nebo černou(iiib) nálepkou jsem tam nikdy neviděl. U stánkařů hrozí tak maximálně výrobek s laserovou diodou a to je do pěti mW (tedy žlutá nálepka a kat ii).
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2005 16:25

tak asi nic kupovat nebudu. Ale stejně mi není jasný, když je to tak slabý a absolutně nepřesný, proč to tedy vůbec prodávaj??? :shock:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2005 17:21

Třeba proto aby si to lidi, co chtějí vypadat profi, koupili.

Přito mohu potvrdit, že na "furt" nošení na ven ani profesionální laser není. Ideální podmínky jsou: jasno a temněji. Pokud ale jasno a temněji (v oblasti, kde se zdržuje cíl) je, pak to nemá chybu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 srp 2005 17:56

No proč asi, protože každý by rád laser aby byl jako profík z URNy nebo jako ve filmu a prodejci jak vidno rádi tržej prachy. Jinak je to jen jako dobrý ukazovátko na promítačku!!!
Jirka

Příspěvek od Jirka » 04 srp 2005 18:05

chlapi díky za zhodnocení. Takže laser nebrat.
A co třeba optický zaměřovač nebo kolimátor? To funguje líp?
Omlouvám se za otázky, ale vůbec tomu nerozumím a nikde jsem o tom žádný povídání nenašel. Rád bych se o tom něco dozvěděl jak to funguje atd. Jenže jsem o tom našel maximálně cenu v ceníku prodejců.... :cry:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 04 srp 2005 18:27

Kolimátor je fajn. Má jenom jednu nevýhodu, že je veliký. Pro přesnou střelbu (z pušky) je lepší dalekohled, pro rychlé zamíření je dobrý kolimátor.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 05 srp 2005 12:22

Ono je skoro jedno jaký má laser výkon, protože všechny červené lasery bez výjimky jsou při denním světle opravdu špatně vidět. Trochu lepší je pulsní tok, ale také to není žádný zázrak a navíc to nemusí některým uživatelům vyhovovat. Jediná možnost jsou moderní zelené lasery, jenže u těch je dostupnost a cena ještě o trochu horší. Na druhou stranu je pravda že laser nijak neomezuje možnost použít klasická mířidla, takže když laser nezabere, musíš střílet hezky postaru.
Návštěvník

Každé přistání je dobré..........

Příspěvek od Návštěvník » 09 srp 2005 19:24

Myslím, že tato fráze opakovaná stále se stává dosti trapnou. Co vy na to?
Richi

Příspěvek od Richi » 09 srp 2005 20:50

Ja som kúpil GAMO PT-80 s laserom (...viem bol som jelito :) , keď to ešte bolo "legal" (alebo predávajúcemu to bolo jedno...). Každopádne laser sá dá nastavovať veľmi presne (3 malé imbusové šróby), to je však naprd pretože laserový tubus aj držiak je z plastu a pri slabšom údere to už svieti inam. Navyše tie monočlánky dojdú veľmi rýchlo. Laser nebrať.
Stag

značení laseru

Příspěvek od Stag » 02 led 2006 15:31

HanuIv píše:
Anonymous píše:
HanuIv píše:To, co lze použít jako ukazovátko si člověk může vetknout tak leda do zadele a svítit jak beruška (Laser device class II).

To, co se připevňuje na zbraň mimo jiné patří do jiné kategorie laserových zařízení. To je taky jeden z důvodů, proč to není veřejně prodejná věc (Laser device class IIIa).
No tak se bez podivat ke stankarum a garantuji, ze 3a tridy sezenes jako nic a bez problemu si jich koupis 50. :lol:
To bych se dost divil. Něco se zelenou (iiia), nebo černou(iiib) nálepkou jsem tam nikdy neviděl. U stánkařů hrozí tak maximálně výrobek s laserovou diodou a to je do pěti mW (tedy žlutá nálepka a kat ii).
Přátelé, nechci zde zabřednout do téhle debaty, navíc nejsem nijak zkušený v oblasti zbraní, teprve pracuji na získání ZP, takže názoryzkušenějších zcela respektuji. Čím se ale zabývám poměrně hodně jsou laserové technologie. V tuhle chvíly mě zajímají hlavně pro telekomunikační účely, ale mám i nějaké zkušenosti s lasery pro zdravotnictví atd. Chtěl bych jen uvést na pravou míru označování laserových zdrojů. Zákon je v tomto velmi benevolentní a jakožto výrobce laserových zařízení si je mohu "svým" způsobem označovat jak chci. Poviná je právě jen žlutá etiketa se slovem "laser" jakékoliv další piktogrami, barva etiket atd. je spíše věcí interpretace. Trochu se liší značení laseru dle způsobu předpokládaného užití, ale to je jiná kapitola.

Ještě u jedné věci bych se rád pozastavil. Že je laserový zaměřovač doplněk kategorie A je jasné. Proč se prodává? No na vyjímku proč by se neprodával. Pokud se týká obchodů nabízející laserový zaměřovač i bez ZP jako ukazovátko, tak mě velmi překvapuje že se o ně nezajímá příslušný úřad ....
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 led 2006 16:05

Laserové ukazovátko, které se dá nasadit na tužku co má šířku 11mm, co je na tom divného? :lol:

Podle mě se zákonodárce díval na jeden díl seriálu Profesionálové, kde mají supertajnou vojenskou pušku s červenou tečkou co sama trefuje na co se ukáže.
Řekl bych, že puškohled zvýší účinnost pušky o hodně víc než laser. A kombinace puškohled + laserový zaměřovač z některých filmů mi připadá jako úplný úlet. Když mám kříž na cíli, tak nevím proč bych měl na sebe ještě upozorňovat nějakou červenou tečkou.
Richi

Příspěvek od Richi » 02 led 2006 16:53

Kubajzz píše:Laserové ukazovátko, které se dá nasadit na tužku co má šířku 11mm, co je na tom divného? :lol:

Podle mě se zákonodárce díval na jeden díl seriálu Profesionálové, kde mají supertajnou vojenskou pušku s červenou tečkou co sama trefuje na co se ukáže.
Řekl bych, že puškohled zvýší účinnost pušky o hodně víc než laser. A kombinace puškohled + laserový zaměřovač z některých filmů mi připadá jako úplný úlet. Když mám kříž na cíli, tak nevím proč bych měl na sebe ještě upozorňovat nějakou červenou tečkou.
... no predsa aby to dotyčný zpozoroval a mohol uhnúť,....veď bez hlavného hrdinu by film nemohol pokračovať nie ? :lol:
Odpovědět