Benjamin Maximus

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od mikiki » 03 srp 2018 14:23

Tak tak .... všechny své větrovky mám natlakované a ještě jsem nezaznamenal rez uvnitř a to mám některé od r.2005 - ty jsem podrobně prohlížel a uvnitř nic.
To se spíš objeví rez zvenku na kartuši - měl jsem to náhradní kartuši pro CZ200 - měl jsem ji omylem celou zimu ve sklepě, kde bylo trochu vlhko :(


Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Vigomat » 03 srp 2018 19:34

Díky za odpovědi. Hodně jsem hledal na webu a opravu většina lidí se shoduje, že koroze by musel probíhat víc jak desítky let aby něco ohrozila. Je otázka čím člověk plní, protože z pumpy tam určitě půjde hodně vody.

Proč to skladujete naplněné, není lepší vzduch is vodou odpustit?

Jinak padl tu dotaz zda půjde udělat úpravy jako na Discu. Sám nevím, ale co koukám do plánu konstrukce je podobná všemu co jsem u Crosmana viděl, tj udělat zadní čepičku se šroubem na nastavení předpětí pružiny bicího kladívka půjde v pohodě. VIz http://www.gmaccustomparts.com/WebRoot/ ... iagram.jpg
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od pellerm » 03 srp 2018 21:46

Právě kvúli vodě to držíme natlakovavé,v natlakované kartuši se voda nesráží. Je pravda že plním lahve u potapěče a taky od něj vím jak jsou drahé filtry do kompresoru,nemúže si dovolit do lahví na dýchání pustit vodu. Pumpu jsem měl taky jako náhradní zdroj a měl jsem koupenej odkalovač vody co se dává na normální kompresor na stříkání stálo to asi pětistovku kolega mi udělal redukce. Zapojený jsem to měl pumpa, odkalovč plnicí hadice a že by se u pumpy tvořilo moc vzduchu to se říct nedá. Jinak pumpování je pěknej vopruz. Přišlo mi domú disko,mělo by to být stejný jak maximus a myslím,že to bude chtít trochu víc než jen udělat šroub na přítlak pružiny.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Vigomat » 03 srp 2018 22:23

Brácha co bydlí vedle mě se potápí, má lahev doma tak uvidím třeba ho ukecám protže to teď moc nepraktikuje. Každopádně chci zkusit tu pumpu. Zásobník je malý a s relativně malým tlakem a tedy by to mohlo jít. Nebál jsi se do normálního odkalovače foukat 140Barů? Přeci jen je dělaný na 10. Já koupil tohle: https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0 a uvidím jak to bude fungovat. Něco málo by to mělo chytit. Pokud ne, nabízí se větší kolem 40-50USD. Taky mě napadlo dát do toho malého silica gel ale nevím...

Skladovat to natlakované není problém ale voda předpokládám pokud tam bude tak se stejně zkapalní nebo ne? Snad jen že u tohohle se to bude dobře kontrolovat ta koroze (stačí povolit čelo). No a na zdi zavěsit hlavní lehce dolů, aby kdyby to náhodou vyrezlo to střelilo dopředu :)
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od pellerm » 03 srp 2018 22:38

Pustit jsem se to tam nebál, tlak 140bar tam podle mě není asi až ke konci když potřebuju překonat tlak v kartuši no každopádně to vydrželo. Kdyby se ti dělal rez v kartuši,tak první by to odnesla jehla a sedlo ve ventilu rez co by se tam dostal by to vydřel a to o hodně dřív než by to něco udělalo s kartuší a té jehle opravdu stačí trochu nečistoty aby netěsnila.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Vigomat » 03 srp 2018 23:10

No taky je asi řešení občas lehonce do karuše fouknout silikonový olej. Jinak na Crosmanovi 1377 jsem ladil velikost zásobníku šroubkem M3 a matkami a hlava šroubu, tam kde byla otlačená od šroubováku byla zrzavá za pár dní.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od pellerm » 04 srp 2018 14:52

Asi by to šlo,ikdyž jsem to nikdy nedělal. Třeba na waltheru mam v pušce origo filtr a nechtěl bych ho mít zadělanej od oleje. Tohle je ovšem jiná cenová liga.U co2 pušek taky doporučujou občas použít olejovou bombičku. CO2 je ošem jinej plyn a tam je podle mě spíš to mazání kvúli těsnění které céočko ničí. Dneska mi to nedalo,mam v garáži starou kartuši z hatsana už asi čtyři roky pro případ kdyby náhodou :lol:.Garáž je nevytápěná a ležela tam v zimě,létě. Púvodně byla natlačena na 200bar teď tam bylo asi 70bar,kvalita Hatsana se holt nezapře :D. Každopádně po rozebrání je v ní nějakej bordel ale ne rez.
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od DrU2 » 09 srp 2018 06:10

Jakpa je to s rozmerama vuci Discovery, ze ktereho vychazi? Predpokladam, ze krome delky hlavne jsou stejne:/.
Vite nekdo, jaky je zavit ve stredu te zadni cepicky? Diky :)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Vigomat » 19 srp 2018 17:27

DrU2 píše:
09 srp 2018 06:10
Jakpa je to s rozmerama vuci Discovery, ze ktereho vychazi? Predpokladam, ze krome delky hlavne jsou stejne:/.
Vite nekdo, jaky je zavit ve stredu te zadni cepicky? Diky :)


Nejsou stejné viz třeba: https://hardairmagazine.com/reviews/are ... me-airgun/

Máš napomenutí - přečti si pravidla fóra - citování příspěvků

10. Citování příspěvků
a) Pokud reagujete na poslední příspěvek je zakázáno odpovídat s citací.
b) V případě nutnosti citace již staršího příspěvku, citujte pouze tu část, na kterou reagujete.
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Miroslav74 » 12 říj 2018 15:59

Ahoj všem vzduchovkářům. Potřebuji radu. Již nějakou chvilku vlastním Maximuse po menším zásahu od p.one. Jsem velmi spokojen a hodlám si ho ponechat. No a jelikož i levná větrovka může vypadat hezky,tak se nabízí otázka: kdo ví o někom,co by mě na Maximuse udělal dřevěnou pažbu. Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od p.one » 17 říj 2018 18:35

Zkus se zeptat spíš v jiném vlákně. Třeba “pažby na dlouhé zbraně (vzduchovky)”
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Miroslav74 » 04 lis 2018 18:35

Cožpak nikdo nevlastní Benjamina Maximuse! Nikdo nemá potřebu se podělit o zkušenosti s touto větrovkou? :o
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Alexxxus » 06 lis 2018 06:08

Slibuju že recenzi do pár dnů dopíšu :-)
Jens i ji musím půjčit od souseda na chatě :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Miroslav74
Příspěvky: 145
Registrován: 18 zář 2018 14:56

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Miroslav74 » 06 lis 2018 07:35

No chvála! Už jsem si říkal. Ta větrovice je totiž od p.one a ten ji má z. GUN.CZ :D Trošku upravenou. :lol:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Benjamin Maximus

Příspěvek od Alexxxus » 06 lis 2018 07:39

Jéje další :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět