Crosman 1377c

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 12 črc 2018 22:34

Srovnat kužel a vytisknout rovný píst je snadné, ale jak jsem psal výš mám dotaz:
Není mi jasné:
1) S flat topem se prodlouží délka pístu, ale jak se potom nasává vzduch, když ten nedosáhne ven? Nebo to vychází? 2) vydrží čelo ventilu po odtočení kuželu tlak uvnitř? Nebojíte se, že to rupne?

Jinak jsem dnes namontoval vytištěné držáky optiky a fungují bez problémů. Výška je tak, že být to o 2mm níž, měl bych problém založit diabolku. Taky jsem udělal další verzi pístu, má o kroužky posunuté o 0,5mm k čelu a to na 1,5mm. Mám strach kdy to rupne, ale zmenší se tím objem. Taky průměr pístu jsem zvětšil z 15,6 na 15,8mm a pro úsporu materiálu do něj udělal dutinu. Celý píst je pak ještě o 0,5mm delší. Je to znát na výkonu, desku prostřelím na 7 pumpnutí (origo bylo 12/ první úprava 10, pak 8-9 a nyní 7) ale nejvíc znát je to u 1-3 pumpnutí. Už na první je cítit jak to tlakuje. Pak od 8 nahoru už má pumpa stejný odpor tj předpokládám je to nanic. Asi to souvisí i s tím jak jsem zmenšil prostor ve ventilu. Funguje to velice dobře, ale zítra musím koupit menší o kroužky. Tyhle jsou hodně volné, prakticky v zápichu nejsou vůbec natažené.

Nová optika je paráda, jen je to těžší.

Umí někdo poradit proč když pušku zastřílím na 3 pumpnutí a pak dám 4, letí to najednou nejenom výš ale i lehce doprava? To má takový vliv rychlost střely?

Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 17 črc 2018 21:13

Neodolal jsem a odřízl kužel, normálně pilkou na železo a začistil pilníkem.Materál je bláto, tj to šlo jako nic. Flattop píst jsem vytisknul a vše funguje perfektně. Ohledně mých obav si odpovím sám:

1) délka pístu se s flat topem nezmění tj problém se sáním není
2) ventil má i po odstranění kuželu stěnu minimálně 3mm a tj se prasknutí tlakem nebojím.

Výkon opět povyskočil, deska jde spolehlivě na 6 nafoukání. Krabičku od diabolek na 10m na 4 pumpnutí natrhnu a na 5 prostřelím s tím, že v zadní stěně je promáčklina asi 3mm. Ještě to zkusím, ale na 6-7 ji prostřelím skrz. Pokud bych měl uvést nějaká negativa, pak pumpování jde od třetího troch hůř a víc jak 8 jsem raději ani nezkoušel. Zpozoroval jsem, že se mi vytahala oka na všech otočných bodech tj to budu šetřit i když ono to možná takhle zůstane. Sranda ovšem je že originál píst s cca 900 diabolkami nemá v plastu kolem čepu opotřebení žádné a mnou vytištěný z PETG také nic po cca 400 diabolkách. Plast vydrží víc než to použité mizerné železo.

Uvidíme co vytištěné písty vydrží, hodně mě to zajímá, ale zatím to vypadá na použitelné řešení.

Mám jeden zásadní poznatek. Zmenšování objemu ventilu u C verze tj faceliftu nemá cenu. Zmenšil jsem šroubkem M3 se dvěma matkami zatočenými do předního plastového kuželu. Výkon ale takhle lehce klesnul. Nechal jsem tedy jednu matku a výkon na stejné pumpování stoupnul, ale jak jsem zjistil zhoršila se přesnost. Docela mi trvalo než mi došlo, proč to najednou střílí hůř. Dneska jsem odstranil i druhou matku a nechal jen hlavu šroubu. Tu jsem navíc vybral co nejmenší. Přínos flattopu i přesto výkon zlepšil viz to co píšu výš. Navíc to zase střílí na 10m s podporou skoro jednu díru. Zbytek jsou ruce...
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 23 črc 2018 20:55

Vše zatím drží a dnes jsem testoval diabolky Gamo. Porovnával jsem s JSB exact 4.51. které mi společně s RS střílely z testovací sady nejlépe a mám jich vystřílené 3 krabičky. Dnes jsem koupil po 250ks :
Gamo Pro Match competition
Gamo Pro Hunter competition
Gamo Magnum Predator

Huntery jsem hned vyřadil a vyhodím je, protože se každá 3 sekala v hlavni a byly samá špona. Po vystřelení 12ks se zašpinila hlaveň a rozptyl byl na 10m 10cm. Musel jsem ji vyčistit a vystřílet asi 30 diabolek než si to sedlo. Pak už jsem začal zkoušet:

Střílel jsem s dobrou oporou ale z ruky na 10 a 15m. Bylo podvečerní téměř bezvětří a pumpoval jsem 4x. Pistole je zastřílená na exacty, neměnil jsem nastavení. Nad průstřely je vždy úsečka 10mm pro měřítko a vpravo šířka x výška rozptylu.:

Obrázek

Hlavně ty placaté Match příjemně překvapily a neliší se moc od Exactů. Je to vždy 5 ran a je potřeba počítat i s chybou ruky. Na 15m už byly Magnumy nejhorší, ale ta jedna úplně ustřelená je Exact (nezapočítal jsem jí do rozptylu). Dělají mi to celou dobu, občas (10-15 ran) prostě nějaká letí úplně do háje. Gamo mi to neudělalo, ale to bude spíš náhoda. Ty Match určitě v klidu vystřílím, u těch Magnumů uvidím, maximálně je nechám dětem. Ještě až budu mít chvíli a nebude foukat, zkusím 20m na 5 napumpování.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 24 črc 2018 22:55

Dneska jsem střílel na 25m ale pofukovalo, a vsledky byly mizerné. Zítra to zopakuji. Taky jsem vytisknul kompenzátor. Zvuk je jen takové malé prdnutí, ale bohužel střílí to s ním blbě. Věchno létá doleva. Pokusím se s tím něco udělat, ale nevím co :/

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 25 črc 2018 14:01

Tak jsem zvětšil průchozí díru na 6mm a vše začistil a narychlo z ruky na 8m se to zdá dobré. Musím to zkusit s oporou na větší vzdálenost.

Pokud to někoho zajímá, tak uvnitř je to takové:
Obrázek
Pufli
Příspěvky: 3
Registrován: 28 čer 2018 20:12

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Pufli » 26 črc 2018 20:26

Konečne my dorazil od angličanov flat top + náhradné tesnenia a transfer port. Keď, som ho nahodil bol som zaskočený, že to ide tak ľahko. Mal som boja, že som to zložil na prd. Ale keď som to vyskúšal to bolo iné cafe. Už ten zvuk bol iný. Bez problémov som dal 10 púmp a v Al profile spravilo väčšiu jamku ako pred tým. Skúsil som 20 púmp a bez problémov ho prestrelilo. Chcel som ešte kúpiť dlhší nabíjací trň, ale ten kúpim neskôr spolu zo záverom.
Ešte som kúpil pažbu a ta slušne pridala na presnosti :D a spravil som si čap pumpy.
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od p.one » 30 črc 2018 09:15

Ten ocelový závěr jednoznačně doporučuji. Jednak se to vše zpevní (hlaveň je jištěna červíkem a lze lépe dotáhnout šroubky k trubce ventilu) a řeší to i 11 mm drážku pro optiku. Ten trn, co se dodává v setu s oc. závěrem v ČR není úplně špatný, ale pokud bych to dnes kupoval, pak na GMACu každé zvlášť (dá se sehnat trn s delší jehlou) a možná bych zvolil i delší tělo závěru (je k dispozici se dvěma červíky pro zajištění hlavně a delším vedením - pokud bys řešil do budoucna delší hlaveň). GMAC je vyzkoušený, spolehlivý výrobce a prodejce a většinou dostaneš zásilku do dvou dnů od objednání a zaplacení, pokud je díl skladem.
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 02 srp 2018 21:59

Po vystřílení tisíce diabolek se mi povedlo žvýknout oba O-kroužky. Stal ose to při pumpování na 15 cyklů (to jsem dělal prvně) a 2x za sebou v rychlém sledu. Hodně jsem spěchal a najednou to šlo 1x naprázdno. Pak ale zase vše ok. Po rozebrání ze zvědavosti jsem našel oba kroužky kousek odseknuté. Asi se přehřály, povolily a skříply. Mám jich plný pytlík tj pohoda, ale nedělat blbosti, vydržely by mnohem déle. Jiné opotřebení nemají. Tištěný flat top píst úplně v pohodě, pořád bez viditelného opotřebení.
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od mtarnovsky » 04 srp 2018 16:13

Ja mam plastovy flat top uz zopar rokov a stale funguje ako novy. O kruzok staci len jeden. Ked je ok neprepusti ani stipku vzduchu. Druhy len zbytocne zvysuje trenie. Mam 3crosmany z flat topmi ,kazdy flat top je iny. Jeden je kovovy druhy plastovy a treti mam robeny na kolene z povodneho plastu a hlinikoveho valceku. Po vela pokusoch som zistil ze jeden o kruzok uplne staci. Mam ich tam uz dost dlho a zatial som neznicil ani jeden. Len raz som preventivne menil. Na 1377ke mam na 10pump 11Joulou . Strielam vacsinou do 10 pump. 15davam len vynimocne. Robil som aj pokusy zo zmensenim objemu valca vkladanim airsoftovych guliciek do vnutra strunky vo valci. Nakoniec som nechal v 1322ke jednu gulicku a do 1377 som nedal ziadnu lebo od urciteho poctu pump vykon nestupa nakolko je vo valci moc maly objem vzduch.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 19 srp 2018 17:29

Ahoj,

Tak jsem zkusmo udělal píst na jeden kroužek a sice to funguje, ale trošičku podfukuje. Je to slyšet když pumpuji pomalu. Vrátím se tedy k modifikované dvojkroužkové verzi.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 19 srp 2018 21:30

Tak edit, jede to po drobné úpravě i s jedním kroužkem. Uvidíme jaká bude životnost.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 29 srp 2018 19:52

Vigomat píše:
25 črc 2018 14:01
Tak jsem zvětšil průchozí díru na 6mm a vše začistil a narychlo z ruky na 8m se to zdá dobré. Musím to zkusit s oporou na větší vzdálenost.

Pokud to někoho zajímá, tak uvnitř je to takové:
Obrázek
Tohle nefunguje, vnitřek musí být řešený jinak a pak ano. Jinak i když mám novou vzduchovku, tak Crossmana jsme si vzal na dovolenou a pořád super. Opravdu za ty peníze super. Píst s jedním kroužkem také zatím bez problémů.
Joker
Příspěvky: 15
Registrován: 20 kvě 2018 13:24

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Joker » 07 pro 2018 10:26

Zdravím , jak máte upevněný moderátor k hlavni - nějaké foto by se hodilo dík
srnec111
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2018 08:29

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od srnec111 » 22 pro 2018 20:50

Zdravím
Neválí se někomu nepotřebné nějaké tuningové díly na Crosmana?
CZ 75 D Compact
Crosman 1377
Snad někdy Glock 43
PavelETV
Příspěvky: 101
Registrován: 31 srp 2018 16:56

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od PavelETV » 23 pro 2018 10:09

https://sport.bazos.cz/inzerat/98053132 ... 402250.php
Regulátor předepnutí bicí pružiny by měl být stejný. Možná i moderátor. Raději si to ale někde ověř.
Odpovědět