Crosman 1377c

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 04 črc 2018 11:37

Včera mi to nedalo a ještě jsme si hrál s tím výkonem. Pokles byl způsobený tím, že si oproti stavu po smontování přes noc sedla gumová čepička na pístu. Podložil jsme ji malým o kroužkem a zase to na 8 napumpování na metr prostřelí 12mm lamino.

Protože mám 3D tiskárnu experimentuji s tiskem diabolek. Je to spíš pro srandu než na přesnou střelbu, protože je to lehké, ale zase jsou tam možnosti výroby podkaliberních střel atd... Navíc cena je mnohem mnohem nižší.


Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 04 črc 2018 17:56

Dnes jsem musel vystužit desku za terčem, už byla načatá a trhaly se z ní několikacentimetrové kusy. Seřídil jsem si puškohled a zkoušel střelbu na 10/15/20 a 25m. Nastřelím si vždy na čistý papír díru a na tu pak střílím. Mám to opřené o plastovou židli a klečím. Na 10m se často povede průstřel stejnou dírou a střílím na 3 natažení což jde až do 15m bez nutnosti výrazně kompenzovat propad projektilu. Na 20 a 25m už musím 4x protže na 3x to padne asi o 5cm. Na 4x natažení to padá max kolem 1cm. Vtipné ale je jak je diabolka v optice vidět a jak dlouho to trvá než plácne o desku. Potěšil mě soustřel na 25m. Pět ran a všechny v obdélníku 20x15mm. Problém ale je, že od 20m se díra od diabolky schová za kříž a musím dost jezdit okolo. Taky díky absenci mildotu se špatně kompenzuje. Snad nebude mít nový objednaný Walther kříž ještě tlustší. Každopádně z Crosmana jsem nadšený. Na zahradě si rozumně zastřílím na max 30m a na to stačí. Střelba je tichá přesná tj sousedi jsou v pohodě (se všemi jsem mluvil) a spíš se o to každý zajímal. Nemusím nikam na střelnici a za pár korun.

Cílem mých úprav nebyl absolutní výkon, ale co největší rychlost na co nejméně pumpování. Proto jsem zmenšoval ventil a povedlo se. Pumpování jde znatelně hůř a na 10x to už je dřina, ale to používám jen při pokusech na prostřelení něčeho. S origem jsem ani na 12x neprostřelil víčko od piva. Teď projde na 8x.

3D tisk diabolek se moc neosvědčil. Sice materiál na 500ks by vyšel 20-50Kč podle tvaru, ale i když jsem zkoušel různé tvary a průměry, je to nepřesné. Laborováním jsem ze z cca 30 cm rozptylu dostal na 5-10cm na 10m ale to je prostě s olovem nesrovnatelné.

Musím nastudovat teorii puškohledů. Když se postavím tj o 1m změním výšku zbraně, tak rázem na 10m střílím vše o cca 3cm výš. Pokoušel jsem se založit vlákno v optice ale zamkli ho s odkazem na vlákno, kde už jsou nefunkční odkazy. Tj prohledávám web. Budu rád, pokud mi někdo tohle jednoduše vysvětlí. Mezitím prostě mířím níž a je to :)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 08 črc 2018 23:19

Vypadá to, že si povídám sám se sebou :)
Dneska jsem ze zvědavosti objednal tohle těsnění na píst i když ho zatím nepotřebuji a asi bych si ho uměl vytisknout.

Taky jsem předělal pažbu tak, aby šla odšroubovat, vytisknul jsem si závit a vyztužil ho šroubem, tak uvidíme co vydrží. K tomu jsem udělal i novou opěrku s větším úhlem. Střílí se z toho dobře a uvidíme co s novou optikou.

Taky jsem v dílně našel kufřík ani nevím od čeho a tak jsem ho vystlal a vyřezal na nošení zbraně. Pasuje to tam super, ale až potom mi došlo že bude nová optika :D tj trochu zbytečná práce. Uvidiím zda se to tam vejde i s ní. Původně ten molitan byl řezaný obráceně ale vadilo tam štelování optiky. Druhá spodní strana už není vyřezaná tak čistě a je to znát, ale jak jsem psal, stejně to budu předělávat.

Uvažuji že udělám i nožičky, aby děti mohly střílet v leže.

Pár fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
do100a
Příspěvky: 82
Registrován: 06 dub 2018 10:14

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od do100a » 09 črc 2018 07:57

Zdar, že se chceš hecnout vytisknout zásobník ? náhodou jsem narazil na tenhle odkaz.
cal. 4,5 mm ... https://www.thingiverse.com/thing:2274721
cal. 5,5 mm ... https://www.thingiverse.com/thing:2438489
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 09 črc 2018 22:07

No už jsem na něj koukal, asi ho zkusím a dám vědět :D

Edit: je to pro kovový závěr, montuje se to na 1mm lištu a tu na svém plastovém nemám. Pokusím se to nějak promyslet a upravit.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 11 črc 2018 11:12

Dají se někda sehan originál náhradní díly? Myslím ideálně v ČR ale může být i Evropa.

Děkuji
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od ladaj » 11 črc 2018 12:27

ND v Česku leda na inzerát zbytky po tuningu. Většina lidí nakupuje spokojeně tu: http://www.gmaccustomparts.com/ , jestli nechceš objevovat nic nového.

K zásobníku: u větrovky s kartuší OK, ale pokud mezi výstřely pumpuji, tak ruční vložení diabolky už nepředstavuje významné zdržení. Dle mého názoru celý proces nabití zkrátí a výrazně zpříjemní podstatně objemnější předpažbí.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 11 črc 2018 12:34

Ahoj,

moc díky za odkaz. Momentálně experimentuji s tisknutím dalších dílů. Překreslil jsem čepičku pístu a zkusil ji vytisknout z TPE88 ale je to dost měké a výkon byl nízký. Mám tu zbyteček TPE32 tak možná zkusím i to, ale momentálně tisknu celý píst z PETG. Přední část má tvar čepičky tj sedne na konus ventilu ale těsnit budou O kroužky. Uvidíme jak to bude fungovat.

U zásobníku mě napadlo, že asi o moc rychlejší nebude a hlavně je to zatím s mým plastovým závěrem neřešitelné.

Díky za ten obchod
Honza
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od p.one » 11 črc 2018 14:07

S tím tisknutým pístem dobrý nápad, jen doporučím udělat "zápich" pro O-kroužek co nejblíže čelu pístu a možná i dva zápichy pro dva kroužky.
Jinak to plastové tělo, resp. závěr je sice levné výrobní řešení, ale pro tunění absolutně nepoužitelné. Jednak má krátké vedení hlavně a pak, pokud chceš používat optiku, potřebuješ k tomu ty šílené kostky na hlaveň, které se časem povolují, nebo spíš k tomu dochází únavou použitého materiálu. Na ocelovém závěru máš 11 mm drážku a klasickou montáž utáhneš na krev, hlaveň fixovanou transferportem a navíc červíkem (viděl jsem i se dvěma červíky) a hlavně můžeš tunit do haleluja...povolovat, utahovat, rozebírat, skládat...kov je kov.
Ale netvrdím, že někde není plast výhodnější. Já teď třeba řeším, jestli by se nedalo vytisknout mohutnější předpažbí, protože to originální je sice pěkné, ale na pumpování ne úplně komfortní a taky stavitelnou lícnici, protože originální pušková pažba je pro použití optiky nízká a izolaci z potrubí tam fakt dávat nechci :-D. Tak kdybys nevěděl co dál, ber to třeba jako inspiraci ;-). Výkres bych byl asi schopný dodat, jen si neporadím s jeho transformací do programu na tiskárnu :-/. Materiál a tisk bych také zainvestoval...
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 11 črc 2018 14:17

Mrkni co jsem dělal na své zbrani. Pažba tak jak je, je jednoduše demontovatelná a zatím i funkční. Uvidíme ale co to vydrží... Vytisknul jsem si i těsnější přední uložení hlavně a držáky optiky co zatím drží v pohodě. Dnes budu mít větší těžší optiku tak uvidím.

Předpažbí mi na mé FL verzi sedí do ruky krásně. Pokud bych ho předelával, tak jedině kvůli designu. Vyvrtal jsem do něj jen dopředu 10mm díru a vytisknu si trojnožku a klips na uchychení na plastovou židli. Čep z toho půjde do té díry. Děti totiž mají i s oporou tendenci pistoli tahat k sobě, až jim z ní sjede.

Tištěný píst už jsem zkusil, kroužek je co nejvíc vepředu to šlo kvůli tomu trychtýři. Funguje to dobře, ale mám tam ještě vůli na délce, tj tisknu stavitelnou verzi a uvidíme. Mám k dispozici jen docela nevhodné O kroužky tj je asi zkusím udělat z toho TPE88 než něco rozumného koupím. Pokud se píst osvědčí, asi začnu uvažovat nad úpravou ventilu a předěláním na flat top. Osobně jsem si otestoval, že základem výkonu je co nejmenší množství vzduchu před ventilem. Je to logické, ale hodně mě překvapilo jak i 0,5mm mezera je znát. Minimální vůle dělají obrovský rozdíl.

Není mi jasné:
1) S flat topem se prodlouží délka pístu, ale jak se potom nasává vzduch, když ten nedosáhne ven? Nebo to vychází? 2) vydrží čelo ventilu po odtočení kuželu tlak uvnitř? Nebojíte se, že to rupne?

K tomu 3D tisku: Lícnice asi nebude problém, jen ji nějak nakreslit a vymyslet. Já pokud se neosvědčí ta moje pažba, asi trochu upravím a vytisknu tohle: https://www.thingiverse.com/thing:2849091



Honza
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 11 črc 2018 15:59

Tak tištěný píst s o kroužky funguje. Dokonce to vypadá na lehké zvýšení výkonu, ale uvidíme co vydrží o- kroužky a taky jestli se nevytlačí čep do ok v pístu. Kde v kupujete kroužky v Praze? V Hostivaři?

Díky
Honza
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Vigomat » 11 črc 2018 21:30

Fotky pístu s o kroužky 13x1,5. Je to pokusný model tj dost na hrubé rozlišení. Na funkci je to fuk. Po 100 výstřelech stále drží.

Taky došla optika. Nevěřil bych jaký to bude rozdíl oproti té levné. I když má stejné zvětšení, jsou objekty o dost větší což nechápu a má znatelně větší světelnost. Taky kříž je tenčí a na 20m se dá mířit na díru po diabolce. Má ale vysokou montáž a tak jsem si to překreslil na nízkou. Momentálně to tisknu tak uvidíme, jak to bude fungovat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Smazaný uživatel 8508

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 12 črc 2018 12:36

když už nový píst s Okroužky ta rovné čelo a upravit ventil, zmenší se tím veký objem přepouštěcího kanálku a vzroste výkon s méně pumpováním
Zolo
Příspěvky: 21
Registrován: 15 říj 2016 21:04

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Zolo » 12 črc 2018 14:11

Ale jakým způsobem konkrétně upravit ventil? To by mne opravdu zajímalo...
Smazaný uživatel 8508

Re: Crosman 1377c

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 12 črc 2018 14:39

stáhnout kužel do roviny, omezí se mrtvý objem kanálku, je toho plný internet, kužel je tam pro jednoduší výrobu, lépe těsní, déle vydrží a snadněji pumpuje, Okroužky jsou náchylnější.
Odpovědět