Dotaz začátečníka na chování vzduchovky s optikou

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Dotaz začátečníka na chování vzduchovky s optikou

Příspěvek od Vigomat » 04 črc 2018 12:00

Mám vzduchovku Crosman 1377 s levnou optikou Umarex /Walther 4x20 a po nastudování teorie jsem to i celkem rozumně seřídil a zastřílel tedy pro své amatérské střílení. Všimnul jsem si ale jedné věci u které si nejsem jistý příčinou. Tuším že to souvisí s padáním projektilu ale raději to popíšu:

Sílím na 10m na vzduchovkový terč. Klečím a zbraň mám položenou přes hranu židle. Terč je na desce která je trochu zkosená cca 10-15°a můj úhel k terči je takový, že střílím ccA 10-20°zespod (jakoby do kopce). Vše seřídím tak, že mi jdou střely téměř jednou dírou, potom si stoupnu a tím zbraň o cca 1m zvednu a sřílím ze stoje. Samozřejmě je tam větší chyba protže zbraň nemám podepřenou, ale všechny rány létají cca o 3cm výš. Předpokládám že s tím nic neudělám, že je to padáním střely a tím že najednou "jakoby" střílím z kopce ale pokud je nějaká cesta jak to vyřešit, budu rád. Zajímavé je, že ať střílím na 3 nebo 5-7 natažení chová se to podobně.

Diabolky mám JSB RS a Exact tj velice lehké a není tam pozorovatelný rozdíl u větší váhy Exactů. Také mě mate, že kdyby to tolik padalo poznal bych to když střílím na 30m, ale tam to při natažení na 5 cyklů spíš letí zase nahoru a ne níž. Přitom rozdíl 10 a 30m je hodně velký.

Mám objednaný puškohled Walther compact 4x32, protže i když na tom laciném za 290Kč jsem zatím vlastně nenašel žádnou vadu, prostě jsem si chtěl udělat radost a jsem zvědavý co se tím změní. Minimálně mildot pomůže.

Díky
Honza


Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Dotaz začátečníka na chování vzduchovky s optikou

Příspěvek od tomcat » 04 črc 2018 12:24

ahoj, odpoved na svoju otazku najdes vo vlaknach o strielani FT/HFT.
Konkretne strelanie do a z kopca, cize pod uhlom... balistika-v-hft-chairgun3-4-strelba-pod ... 20314.html
Zamčeno