vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
risomas
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2018 14:01

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od risomas » 26 čer 2018 09:11

Tie potvory mi kadzy rok vyzeru vsetky ceresne a z ribezli tiez moc neostane. Ten na 80m to bol len taky pokus lebo sedel na plote a vysmieval sa mi. Bol pekne kontrastne vidiet oproti pozadiu.


Uživatelský avatar
petr611
Příspěvky: 300
Registrován: 19 srp 2007 07:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od petr611 » 27 čer 2018 20:28

Taky se primlouvam za to,nestrilet nic ziveho a kdyz,tak s maximalni jistotou rychle smrti. Zkuste si nekdy Hft a uvidite,jakej je skutecnej rozptyl retezce puska,strelec,vitr,uhel,balistika,odhad vzdalenosti. Budete mit co delat trefit 20mm kilzonu na 30m. A tam jde o prd.U skutecnyho zvirete jde o dlouhe utrpeni pred smrti. A strilet na nahodu je zhovadilost.
petr611
Walther LG300 XT,Valiant Themys II 10x32,AA EV2 MK4,Sightron STAC 2-10x32,CZ85 9 mm Luger 1990,AlfaProj 9mm Luger,CZ455 Precision trainer ,Burris Timberline 4-14x32,Anschutz LR22,Meostar 4-16x44
zmatek
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2018 12:59

volba zbrane pro trening na zahrade, bude stacit vykon?

Příspěvek od zmatek » 20 říj 2018 13:19

dobry den ve spolek,

chtel bych se poradit ohledne vyberu zbrane pouzitelne pro treningovou strelbu na terc, presneji na střelnici znacky Raven, 4ks kacenek viz. link:

https://www.google.cz/search?client=ms- ... MGRVKxT78M:

Nyni vlastnim airsoft CO2 pistol Jericho 941, a zde zacina dotaz. Jelikoz airsoftka kacenky rozhodne nepolozi, v podstate poradne ani nerozhybe.

Proto bych se chtel poradit s volbou zbrane, tak aby mela dostatecny vykon a kacenku s jistotou slozila.
Pokud by to bylo mozne, preferoval bych CO2 se zasobnikem, abych nemusel po kazdem vystrelu pumpovat a nabijet. Je mi jasne ze klasicka lamacka s vykonem 16J by byla idealni volbou, na tu mozna take dojde. Ale chci trenovat predevsim strelbu z pistole.

Chtel bych se tedy zeptat zda nekdo nema zkusenosti s obdobnym typem strelnice a neporadil by pistoly s dostatecnym vykonem. Na rovinu, rad bych neco v prijatelnem budgetu. Neco jako FX Ranchero je opravdu drahe. Idealne na 12g bombicky.

Zamlouva se mi combo Umarex Morph 3X, takze bych mel pistol i pusku za prijatelne penize.
Z USA recenzi to vypada ze ma i solidni FPS, pistol okolo 500 a jako puska cca 600FPS
To by na kacenku mohlo stacit, co myslite?
Zaroven se ale bojim ze EU verze bude zeslabena na sotva 380FPS

Mate s Morph 3X nekdo zkusenosti?
Predem dekuji za nazory a doporuceni vhodne volby.
S pozdraven Zma
100jan
Příspěvky: 2
Registrován: 21 lis 2018 10:35

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od 100jan » 21 lis 2018 10:52

Zdravím. Chci Vás zkušenější poprosit o radu. Vybírám mezi crosman 1377 (facelift) a SPA CP1-M. U Crosmana mi jde hlavně o to jak je to s nabíjením. V některých videích to vypadá, že jde ztuha. U CP1-M se mi síbí zásobníček, ale četl jsem že moc nefunguje, nebo jsou s ním časem problémy, ale nevím jaké. Taky náklady na provoz Co2 se neumím dost dobře spočítat. Obě se mi zdají poměrně silné oproti konkurenci a tedy snad i přesnější. Jsem nováček, mám to na hobby střílení, ale po koupi Gamo lámačky chci něco sovfistikovanějšího :)

děkuji za jakéholiv názory a rady
Dzumigar
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2018 21:37
Bydliště: Slovakia

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dzumigar » 30 lis 2018 22:16

Zdarec borci, som tu nový a uvažujem o vzduchovke diana 340 n-tec.
S vašich, vyjadrení mi vychádza, že nestojí za to ju kupovať. I keď mne sa tá technológia veľmi páči. Pôvodne som chcel kúpiť Hw95 i koli spúšti record a celkového dielenského spracovania. Ale ten piest namiesto pružiny mi nedá spávať. Hw 90 je vraj stará technologia tak som ju vyradil s výberu.
Predavač ma odradzal od nákupu 350 n-tec s toho dôvodu že už je to až príliš silné aj v raži 5.5 mm.
Tak som dosť s toho v rozpakoch ako sa rozhodnúť.
LuboP
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2018 11:07

Vzduchovka na prázdniny

Příspěvek od LuboP » 04 pro 2018 11:22

Pekný deň,
som tu nový...Ano prečítal som si kopu príspevkov na gunshope a čím viac ich čítam tým som viac zmätený...doslova.
ako chlapec som vyrastal na Slávii, 620,630...Povedal som si že túto skúsenosť neoberiem svoje deti, tak sa chystám kúpiť nejakú vhodnú vzduchovku, pre nich aj pre mňa...Išlo by o strieľanie na záhrade, prakticky iba počas prázdnin, a nejaké víkendy cez leto...To terča, hlodavce a vrabce už dávno zdvihli kotvy, keďže na dedinách sa už takmer nič nechová...
Bol som v jednom obchode, kde mi ukázal maník Hatsana...Veľmi ma to neislovilo, hlavne kedˇsom videl tú poistku...O Sláviách som sa na fóre toho tiež veľa dobrého nedočítal...U hammerliho sa bojím toho nabíjania...
Asi by nám najlepšie vyhovovala zalamovacia vzduchovka 15-16J, stačí aj 4,5mm.
Myslíte že na občasné strieľanie postačí aj Hatsan, Gamo či niečo iné za rozumnú cenu? Aby to neboli vyhodené peniaze, v prípade vysokej poruchovosti...Maximálne chcem do toho dať 200€.
Viem že Slávie sú pomerne spoľahlivé, ale tam mi vadí že tam nie su tie svetlovodivé mieridlá...lebo ja už mám na chrbte 5 krížikov a zhoršuje sa mi zrak...ak nie je jasný deň, pri obyčajných mieridlách vidím prdlajs...
Vďaka
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vzduchovka na prázdniny

Příspěvek od tomcat » 04 pro 2018 16:08

kludne ti staci ta Slavia na to tvoje opisovane pouzitie
pokial tu Slaviu kupis novu, uz bude mat svetlovodive vlakna...
pripadne ak kupis pouzitu s "klasickymi" mieridlami a muskou, mozes ako nahradny diel kupit mieridla so svetlovodivymi vlaknami a premontovat si to
https://www.czub.cz/cz/eu-eshop/dlouhe- ... ridel.html
napr. https://www.jkbrok.sk/set-mieridiel-pre ... 31-630-634 alebo https://www.afg.sk/set-mieridiel-svetlo ... 1-630-634/
Dzumigar
Příspěvky: 6
Registrován: 30 lis 2018 21:37
Bydliště: Slovakia

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Dzumigar » 04 pro 2018 18:23

Zdar borci. Tak nakoniec je všetko ináč.
Bola mi ponúknutá diana mod 34 classic spúšť T06.
od staršieho pána.
Neváhal som a kúpil. Šišku na 25m bez ďalekohľadu trafím.
Pažba je úplne zachovala bez známok používania. Krásna vzduchovka

Aký puskohlad by ste doporučili, tak aby niečo vydržal, aby som aj videl cez neho na cieľ a zároveň nezdral z kože (cena) .
Dakujem
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jama » 05 pro 2018 09:44

Aby přežil Dianu, které se říká "scopekiller"? Zapoměň na zoom, snad pevná 10x od Optisanu.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 05 pro 2018 12:33

Docela mne zaujala inovovaná vzduchovka DIANA - Panther 340 N-TEC, r.5,5mm 16J s nitropístem.
Zajímaly by údaje o pracovním objemu válce – průměr pístu a zdvih, pokud tyto údaje někdo zná…
Je to stejné jako u původního typu DIANA – 34 ?

Trochu mne tady matou ta pořadová čísla podobná s DIANA - Panther 350 Magnum
Která je ten "scopekiller" ? Doufám, že snad ne všechny! :twisted: … Bez optiky se už asi neobejdu !!
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Strelec45 » 06 pro 2018 23:26

Všechny kopou cca stejně. Možná modely 54 až 56 s posuvem hlavně by mohly být lepší. Puškohled s pevným zvětšením většinou ale vydrží. Sám mám Optisan Viper 10x na AA ProSportu :D
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Albert 22 » 07 pro 2018 11:34

No, určitě v těch zpětných rázech jednotlivých typů budou nějaké rozdíly, tak jako v jejich výkonech. Proto se před koupí vzduchovky snažím zjistit základní technické údaje alespoň o pracovním objemu válce – průměr pístu a zdvihu pružiny. Žel výrobce i prodejce mlčí a uvádějí jen nesmyslné matoucí marketingové údaje …

Maximální výkon vzduchovky vždy záleží na pracovním objemu válce, respektive průměru a hmotnosti pístu i pružiny, síle a předpětí pružiny, zdvihu pístu, tření pístu, délce hlaně a mnoha dalších známých i neznámých faktorech. Něco málo se pokouší vyřešit autor programu „Vnitřní balistika vzduchovky“ … http://www.balistika.cz/vzduchovka.html

Čím větší výkon, tím větší i zpětné rázy. Samozřejmě, vše závisí na dynamické vyváženosti systému, zákmitech po nárazu pístu na dno válce atd.. To vše ovlivňuje jak přesnost střelby, tak i životnost optiky! :twisted:

Ovšem praktické zkušenosti jsou u drahé optiky nedocenitelné … !!
LuboP
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2018 11:07

Re: Vzduchovka na prázdniny

Příspěvek od LuboP » 07 pro 2018 12:41

Vďaka za info.
Zaujimavé že som nikde nenatrafil že tie tie Slávie/Peruny majú svetlovodivé mieridlá....
Musím skočiť do toho JKbrok-u, som z Petržalky, mrknem sa na to.
Ku tej Slávii sa dá dokúpiť silnejšia struna? Mám skúsenosť že tie originálne sú pomerne slabé...
Vďaka
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Vzduchovka na prázdniny

Příspěvek od tomcat » 07 pro 2018 14:38

co vidim na ich eshope, tak na obrazkoch maju so svetlovodivymi mierdlami Slavu 631 a potom este 634 vo variante colour, cize plastova pazba
tu s drevenou maju na obrazkoch s klasickymi mieridlami, ale ako to bude v skutocnosti ti budu vediet len oni povedat
mozno by ti na poziadanie pazbu prehodil
waard
Příspěvky: 74
Registrován: 03 zář 2018 13:25

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od waard » 13 led 2019 18:07

Zdravim chlapi, potreboval bych poradit ohledne vyberu flinty. Chci to na zabavu, zadny honeni milimetru, ale zas bych rad strilel rekneme 50m na piksly. Radsi bych neco kratsiho typu bullpup, ale nemusi byt. Ted mam Benjamin Marauder pistol s pazbou, ale chtel bych k tomu jeste neco jineho. Strilet budu vzdycky s oporou, trojnozka nebo v sede za stolem pres pytel nebo bipod.
Co bych ale potreboval je, aby se spoust dala nastavit na co nejlehci chod (houby sila v prstech po urazu, ten Marauder ujde, ale i tak dost strhavam). Poradite?
Odpovědět