konstrukce

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
thrax

konstrukce

Příspěvek od thrax » 17 dub 2007 15:42

nevíte někdo,jak to má zařízený heckler koch,že střílí dávku buď po dvou nebo po třech ranách?To tam má ozubené kolečko?Ptám se proto,že by mě zajímalo jak to tam v těch samopalech mají zařízené.Tůdle jsem viděl nákresy sterlingu a řekl bych,že to bylo geniální,ale zase si vzpomínám že jsem kdysi viděl naši konstrukci a ta byla ještě chytřejší.Nevíte někdo,kde by se dal najít nákres takových spoušťových mechanismů?
Díky Thrax
Jo a ještě něco-smí se vůbec takhle přemýšlet?Možná je takové myšlení protizákonné,tůdle sem četl o § 7 nebo 8 ,podle kterého kdo myslí tak ho zavřou za " úmysl" . Zkoušel jsem být řádným občanem a nepřemýšlet ,ale nějak mi to nedá.


vlčák

Příspěvek od vlčák » 17 dub 2007 20:49

- myslím, že asi ne... kdyby si napsal jak si vylepšit svojí pistol... tak jo...
- jinak mi to taky připadá zajímavé... jestli máš nějaké rozkresy, nebo obrázky tak to sem taky dej... :D
thrax

Příspěvek od thrax » 17 dub 2007 21:29

Ahoj Vlčáku,stáhnul jsem si o Sterlingu úplně všechno co bylo k mání,nákres funkce je v manuálu-user manual Sterling mk 4-je to fakt vymakaná konstrukce-přepínač zajištěno-jednotlivé rány-dávka je hned u palce.V podstatě je to těžká a díky nemotorné ramenní opěrce ohavná zbraň.Kdyby je napadlo udělat ram.opěrku sklopnou do boku,byla by to zbraň pěkná,ovšem takhle je to fůj.
No a ten spoušt.mechanismus je vyjímatelnej ,prostě vymakaná věc,že si říkám,že to snad ani líp udělat nejde.
Sterlingy kdysi nabízelo bvs,byly hrozně drahý,ale už je v nabídce nemá.
No a ono to má taky někdy integrovanej tlumič a ten má v hlavni po celý dýlce malinkatý dírky 2,5mm a těch je prý 72.No a dopředu to pak pokračuje klasickým tlumičem.V principu asi totéž co Heckler,kterej má u mp5 těch dírek jenom asi 30 a vpředu má takovej rozřezanej jekl v trubce.
Přílohy
sterling02.jpg
pix3977376703.jpg
sterlvc.jpg
vlčák

Příspěvek od vlčák » 17 dub 2007 22:22

já myslel ten mechanismus s počítacím kolečkem... :( jinak přepínání - dávka a jednotlivé rány , je celkem normální... když chceš střílet po třech, tak musíš mít vycvičený prstík... :D
thrax

Příspěvek od thrax » 18 dub 2007 08:12

Jo,tak to ozubený kolečko mě jen tak napadlo-prostě kolečko se zubama,jeden z nich delší,na přerušovači,takže závěr pojede dozadu,otočí jeden zub,pak další,až se zarazí o ten nejdelší,který překoná tím,že celé kolečko zamáčkne a tím uvolní "sear"(západku,závoru nebo jak se to řekne)a ten ho zadrží v zadní poloze.Určitě by to šlo,ale možná je to zbytečně složité,tuším jedna bereta střílí dávky po třech ranách.Nevíš jak to tam má zařízený?
vlčák

Příspěvek od vlčák » 18 dub 2007 20:50

-to nevím, není to náhodou taky automat ? ve střeleckých videích byla střelba z automatické pistole, a počítadlo to určitě nemělo... :D
-někde sem něco viděl o tom počítadle, ale to už je dávno, chce to prohlédnout spoustu časáků, nebo int. stránek...
Odpovědět