Revolvery Weihrauch

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Revolvery Weihrauch

Příspěvek od predator » 02 kvě 2008 11:33

Na stránkách Kozapu sem si všiml velkorážných revolverů od této německé fabriky za podezřele nízké ceny. Mrkněte tam a sdělte svůj názor, případně i zkušenosti, pokud někdo máte.
Vypadají totiž opravdu skvěle, ale s cenou do 6000 ( :shock: ) korun ve mě vzbuzují podezření. Takže za vaše názory předem děkuji.


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 05 kvě 2008 22:27

"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 05 kvě 2008 23:44

Klini na volbu Hledat a zadej "Arminius" :wink: .
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 kvě 2008 23:53

Otec má Arminius HW 38..... Koupil ho v komisi před 9 lety asi za 3500. Za tu cenu je to v pohodě gun. Nenabouchá toho moc, skoro vůbec nic, je to relativně přesný, vůle v normě, co se týče funkce tak problémy nejsou. Spoušťák v SA vcelku ujde, v DA je to horší. Myslel jsem si že je to vcelku slušnej revolver...... ale jen do té doby než jsem si z rozmaru koupil Rugera. Oproti němu je to totiž strašnej shit..... hlavně co se týče zpracování a chodu spoušťáku.....

Ale zase za ty prachy....... na to abych to za pár měsíců zničil a poslal do světa to není špatný.....
HunterK
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2008 20:56

Příspěvek od HunterK » 16 srp 2008 21:01

A co tento model HW357 Mag. ? To by melo byt neco lepsiho, nebo ne?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 srp 2008 00:58

TO bude úplně to stejný v bledě modrým....
murdoch

Příspěvek od murdoch » 02 úno 2009 15:06

Z vlastní zkušenosti - mám Arminius HW 38, dvouapůlpalec. Koupil jsem ho v komisi za 2700,-Kč jako zbraň do domácnosti - tedy něco, co může bejt pořád nabitý a nebudou se tam unavovat pružiny zásobníku atd. Když není doma nabitá jiná zbraň, tak tohle jo, na 100%. Vystřílel jsem z něj zatím pár stovek ran, spoušť v DA to má dost tuhou, na mířidla si musí člověk zvykat... Ale siluetu chlapa na 25m s tím trefíš v pohodě a pro obrannou zbraň je větší odpor spouště spíš lepší. Jestli ti nejde o závodní terčovou střelbu, ale o sebeobranu a občasný střílení pro radost, pak ti za slušný peníze může slušně posloužit. To je můj osobní názor.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Arminius-Weinrauch

Příspěvek od Bonanza » 02 úno 2009 15:17

Pokud by někdo náhodou chtěl, tak vím o jednom, který by byl k mání.(Sorry za OT).
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 02 úno 2009 16:34

Doporučuju si přečíst toto: http://www.strelectvi.cz/forum/weihrauc ... =weihrauch

Weihrauch je dobrá značka, ale osobně bych si tyhle low-end revolvery nevybral...Ty .357 jsou už přes osm tisíc, raději bych něco málo připlatil a počkal si na pěknej kousek typu SW, Ruger z druhý ruky...A i kdybych to měl jen na ležení v šuplíku doma, tak bych stejně šel do českého holka žmolka...
murdoch

Příspěvek od murdoch » 02 úno 2009 17:40

No, moje úvaha v případě Weihrauchu byla tahle: revolvery Holek se dělají pár let, zatímco revolvery Arminius jsou na trhu mnohem déle (co vím tak desítky let, hádám že určitě přes padesát) a pořád se prodávají, firma nezkrachovala => ten kdo to dělá dýl, aniž by přicházel o zákazníky, nejspíš ví jak na to... Takže to asi nebude zas takovej shit, jak se obecně traduje. A z komise v dobrým stavu a něco málo přes dva a půl tisíce? K vystřílení cca 50 ran měsíčně? Volba byla jasná.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 03 úno 2009 10:05

Arminius je votřesnej shit.

Měl jsem šestipalcovej revolver .22LR - Arminius. Hlaveň tam byla zakolíkovaná v rámu a vsazená do pláště. Celek vypadal, jak kus hlavňoviny vsunutej do tenkostěnný plechový trubky a to všechno zafixováno měkkým kolíkem. Tohle zařízení fšestipalci nevydrželo zpětné rázy ani .22LR, po čase se začal lauf v trubce kroutit, kolík povylézat a vůbec se revolver začal rozpadat, rozkližovat.

Arminius .38Spl jsem na trhu viděl také a nenašel jsem odvahu se na to jen podívat. Arminius by kvér, kterýho jsem se zbavil nesmírně rád.
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 03 úno 2009 10:40

tak se nám to tady pěkně rozrůstá :D no pravda nebude asi ani bílá ani černá, každopádně já to beru tak, že když revolver, tak kvalitní... A to proto, že osobně na revolverech oceňuju právě jejich jednoduchou geniální konstrukci a spolehlivost. A proto, když už bych se rozhodl pro revolver, tak bych chtěl model, u kterého lze statisticky říct, že je kvalitní a že tak asi naplní moji představu o revolverech...můj názor...
murdoch

Příspěvek od murdoch » 03 úno 2009 11:51

Childeater: To zní jako špatnej sen... No u toho mýho se nic podobnýho neděje... Každopádně s nedivím tomu, žes k Weihrauchu získal averzi.


TELESCOPIC: V poho:)) Já jsem spíš na pistole, tak se mi ani nechtělo do revolveru dávat víc peněz a k tomu účelu co píšu, dokonale stačí - střílí a trefuje, co chtít víc...
johnywalker

Příspěvek od johnywalker » 13 úno 2009 10:38

murdoch píše:No, moje úvaha v případě Weihrauchu byla tahle: revolvery Holek se dělají pár let, zatímco revolvery Arminius jsou na trhu mnohem déle (co vím tak desítky let, hádám že určitě přes padesát) a pořád se prodávají, firma nezkrachovala => ten kdo to dělá dýl, aniž by přicházel o zákazníky, nejspíš ví jak na to... Takže to asi nebude zas takovej shit, jak se obecně traduje. A z komise v dobrým stavu a něco málo přes dva a půl tisíce? K vystřílení cca 50 ran měsíčně? Volba byla jasná.
Protože jsem majitelem HV38 2,5´´, pozor bez nábojů ve skutečnosti
váží 780 gramů, zkouknul jsem české a zahraniční weby, kde na obou
jsou absoultní zavrhovači až po spokojené uživatele. Důvod je podle mne asi takový. Značku ARMINIUS měli/mají nejméně tři výrobci. V meziválečném období Zella Germany, a v podstatě byla s nimi spokojenost (dle tehdejší ročenky). V padesátých letech začali s výrobou v Mellrichstadtu a do roku 1969 byly tyto kousky dováženy do USA. Po tomto roce (dle vyražených značek na ARMINIUSech) ji začala vyrábět v minulém tisíciletí zbankrotovaná americká FIA. Odtud se (asi?) dovážela v hojném počtu do oblastí Indie jako jedna z nejlevnějších a použitelných zbraní. Obchodní značku ARMINIUS údajně používala i španělská Gregorio Bolumburu. Po takovém "rozptylu" provedení, várek a zkušeností se vůbec nedivím negativním zprávám o této značce.
O současných kusech (kterých mají furt dost v KOZAPu) si myslím, že se jedná řádově o jinou a stabilní kvalitu, které v SRN kdysi prošly řádnými zkouškami. Osobně bych je srovnal se slitinovými kousky Holek, jež bych pro permanentní možnost úpravy vzálenosti hlaveň-válec + pro jejich mírně menší váhu volil spíše.

Nicméně s větou Murdocha "Jestli ti nejde o závodní terčovou střelbu, ale o sebeobranu a občasný střílení pro radost, pak ti za slušný peníze může slušně posloužit" naprosto souhlasím (to platí i pro ty Holky od alfy)
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery Weihrauch

Příspěvek od Milanx » 13 úno 2018 19:14

Já ho mám a jsem s ním naprosto spokojený. Mimoto mám dalších několik zbraní včetně odstřelovačky Weihrauch, a spokojenost.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Odpovědět