Vzduchovka B3

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od cvicubis » 26 lis 2010 22:42

Nejvíc zarážející je že ČOI tady nechá takovýhle shity prodávat. Amputace prstů tak to je teda moc. Tam nahoře by se měl někdo rychle probudit.


Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od jirkahu71 » 26 lis 2010 22:47

Každý shit se bude prodávat tak dlouho, dokud se najdou lidi, kteří to koupí.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od risopepi » 27 lis 2010 05:56

Pár ľudí sa na tom určite nabalí, že dovolia také šmejdy predávať.
Pomaly už dospejeme k tomu, že čo neni čínske, tak je to falšované! :(
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
Kekso
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2011 15:05

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Kekso » 14 říj 2011 12:42

Nedoporucujem kupovat, vzduchovka sice vyzera pekne (z 5m) ale ked to drzite v rukach :(.
Lahke balzove drevo vela defektov, nekvalitny lak. Nekvalitna ocel uz na pohlad, niako s nov nezabavali, proste ako vypadla zo straoja tak je aj namontovana. Tvrda neregulovatelna spust bez pistky!(az nebezpecna) A strelba? cista nahoda aj na 10m.
Mam osobne skusenosti a nedoprucujem, nestoji ani za tie peniaze za ktore sa predava, radsej posporit a kupit nejaku osvecenu.
Slávia 630 .177
Ruger Air Hawk Elite .177 + Ruger 3-9x40
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Motobassak » 17 říj 2011 19:25

jo jo měl sem ji taky a po par výstřelech se z toho začaly sypat kousky litiny. Po třech letech sem ji prodal a koupil s631 a naprostá spokojenost. Pokud chceš novou tak někdo prodává na aukru hatsan 70 za 1700,- ten taky není špatný. 1000x lepší než b3
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
kubo
Příspěvky: 139
Registrován: 14 zář 2013 08:56

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od kubo » 25 led 2014 10:07

Asi pred týždňom som si len tak zo zvedavosti objednal túto vzduchovku. Bol som prekvapený ,nato že stála 35eur tak vypadá dosť dobre dokonca už činania zapracovali aj na bezpečnosti nakoľko má tato vzduchovka bezpečnostnú poistku proti neželanému výstrelu ale škoda že poistka funguje iba pri nabíjaní aby nevystrelila keď sa vkladá diabolka do hlavne.Najviac ma prekvapilo že vzduchovka nieje moc hlučná nie je počuť rinčanie pružiny ako u slavie a dáva len mierne kopance.Najväčšou nevýhodou tejto čínskej zbrane je veľmi tvrda spúšť ktorá sa nedá nastaviť neforemná pažba ten kto má kratšie prsty nedotiahne na spúšť,pevné mieridla na 20 metrov zakryjú plechovku od piva .Neustále sa povoľujú všetky šruby.Na častú streľbu by som ju neodporúčal ale na občasne pukanie na plechovky za tie peniaze ideálne.dnes som naň skúsil nasadiť optiku 6-12krat44 a vyskúšam streľbu na vzdialenosť aspoň 30-50 metrov
CZ 200S HUNTER 177.-SIGHTRON
CZ 200S FS 177.-SIGHTRON
URAGAN Cal.25 -OPTISAN 6-24x50F1
WALTHER LG300 DOMINATOR -VORTEX VIPER 2,5-10X32
AIR ARMS TX200HC-BURRIS
TAIPAN VETERAN 22, LONG
martair
Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2015 16:02
Bydliště: Vsetin

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od martair » 28 črc 2016 21:37

Zajimal by me ten nastrel s tu optiku ;:
crosman 1377 4,5mm + steel breech + 2-8x20 čína za litr
crosman 760 4,5mm osazenou vetsinu čínskyma reddotama
crosman vantage NP 4,5 mm 16 J , nikoostirling 4x32AO
crosman 362 5,5 + steel breech + 4x16 x 40 čína za litr
Hatsan 55S 4,5mm
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Robert69 » 29 črc 2016 11:45

Tak nevím asi sem měl štestí na dobrý kus tuhle vzduchovku mám už víc ja 10let a splnila to co jsem od ní čekával za cenu 900kč.Vystříleno asi 4000 diabolek a pořád vypadá tak jako když jsem ji koupil.
Ano pažba nic moc když jim to praskne nebo je tam díra zakytuji to a přelakují.
Ano spoušt byla tvrdá tu jsem změkčil oslabenim pružinky.
Pojistka mi funguje normálně a žádné kousky litiny se sní nesypou.Ano všechny šroubky se povolovaly tak jsem je dal na lepidlo a drží v pohodě. Je dobré ji dobře konzervovat jinak ma tendenci chytat lišaj.
Jinak před léty tu na ni bylo téma a taky tam byli foto těch ucvaklých prstů což mě trochu znervoznělo a protože někteří tvrdili že to může udělat nekvalitní mechanizmus udělaný s plechu tak jsem ji do šroubku rozebral a mám celý mechanizmus s potivé hrubé pásoviny tam nema co povolit!!
Jinak je to tak na stranda sřileni do plechovek a nebo treba do ešusu pověseneho na stromě na 50 metrů to jde.
Můj názor je že tuhle vzduchovku nedělá jenom jeden vyrobce a každý si to asi délá trošku jinak.
Jinak ale slávie je určitě lepší volba.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od pellerm » 29 črc 2016 16:49

Taky už ji mam nějakej ten rok a pořád funguje.Nástřel na 30m je dost divokej,diabolky jsou po celým vzduchovkovým terči. Zkoušel jsem na to dát optiku a nepovedlo se mi to nastřelit :lol: dvě tři diabolky jdou na jedno místo další už jdou jimam. Tohle mi dělal hatsan AT44 a dělala to hlaveň. Při nabíjení nabíjecí páku radší držím. Podle mě má tato vzduchovka tři vady a to hlavěň,nekvalitní pružinu a plechovej vařenej píst ten však pořád funguje bez problému, takže mu můžu vyčíst jen to že je hnusnej.Co taky chtít za 1000kč :mrgreen:
Smazaný uživatel 5179

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 20 led 2017 20:08

Za tisíc korun si koupím kufr. A do něj kvalitní vzduchovku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
harrvy
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2017 23:02

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od harrvy » 20 led 2017 21:22

Záleží či človek kvalitnú vzduchovku potrebuje... A čo znamená kvalitná vzduchovka...??? Na čo ju človek chce používať? Na súťažné srieľanie? Alebo len tak sa občas vyblbnúť na chate alebo záhrade? B3 či B2 či Kandar, či tytan, či SPA, či german style atď... Sú čínske haraburdy, tie so spodným náťahom možno aj trocha nebezpečné... Ale zas tých pušiek je plný internet, v čechách, na slovensku, v poľsku, na ukrajne, v maďarsku... muselo ich kúpiť nespočetné množstvo ľudí, stojí drobné, kupujú ju neznalí... Kupujú ju deťom... A viem len o tom jednom Poľskom prípade a aj tam pravdepodobne zlyhal užívateľ... Ja som ju tiež dostal, manželka absolútne nevedela čo kupuje.. Naposledy som zo vzduchovky strieľal ako malé decko a musím povedať, že darček tejto čínskej haraburdy vo mne vzbudil vášne a chcem strieľať, baví ma to.. Začal som čítať, začal som spoznávať aký HW sa vôbec dá kúpiť.. Rozmýšľam čo kúpim, pozerám inzerciu... A v budúcnosti isto túto činu vymením...
Ale momentálne je celkom dostačujúca, môžem rozoberať, skúsať, experimentovať, meniť diely a strieľať... zatiaľ funguje... A nahodou je celkom sranda sa snažiť zotrvať aspoň v čiernej časti terča s tými strašnými mieridlami :D :D
Smazaný uživatel 5179

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 20 led 2017 22:52

A když se budeš chtít projet na kole, nebude tě to bavit na kole z teska jak jednou osaháš kvalitu, protože to všichni máme stejně, jen každej sme v jiným stádiu poznání :mrgreen:
MarekB
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2017 14:51

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od MarekB » 31 srp 2017 10:57

Zdravím Vás
Rád by som sa podelil o skúsenosť s čínskou vzduchovkou B2. Pred nedávnom sme boli s pár kamarátmi a ich rodinami týždeň na chate. Určite to všetci poznáte. Guláš, špekačky, hudba, decká pobehujú po lúke, čvachtajú sa v jazere a otcovia ich dotujú plechovkami. Presne pre tento účel som kúpil za pár euro Čínu takzvane "na rozbitie". Žiadny extra výkon to nemá, na 10m plechovku trafia, neváži to 150kg a moc to nestojí- ideál.

B2 je zalamovačka, takže o prsty strach nebol. Pár zastreľovacích výstrelov (50) bol fajn, no po čase diabolky začali lietať s rozptylom 10m na 10m :D. Čo mi opäť nejak nevadilo, aspoň sme mohli decká podpichovať :wink: (opäť všetci poznáme). Diaboliek bolo na výber hodne druhov. Jedného dňa sa však vzduchovka nabila s Metalmagom a neviem akým spôsobom sa špička v hlavni oddelila od tela diabolky a upchalo to hlaveň. Pre istotu to zabili ešte ďalšími dvoma diabolkami a vzduchovka bola v háji.

S upchatou hlavňou som nikdy skúsenosť nemal, a už vôbec nie v bojových podmienkach bez náradia. Teda sme si pomohli ako sme vedeli/ mohli. Kus oceľového drôtu napchať do hlavne a pomaličky kladivom vyklepať všetky diabolky von.
Na môj údiv sa však stalo niečo neskutočné! Hlaveň sa nejakým zázračným spôsobom nakalibrovala a po tejto operácii zrazu nebol problém trafiť plechovku v bezvetrí i z 30m. Čo Vám poviem je na čínsky shit vážne niečo! A strieľala tak do konca pobytu!

Záverom, NEBRAŤ!!! Áno je to vzduchovka na houby, áno nikdy by som ju nikomu neodporučil, ale sú špecifické situácie, kde sa hodí a vie i prekvapiť. :wink:
rapa
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2018 09:57

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od rapa » 16 led 2018 10:19

Ahoj, mám B3 5,5 už cca 2 roky a jsem s ní nadmíru spokojenej. Po roce používání jsem se jí jal rozebrat a vyčistit. Navíc jsem viděl na netu ty šílený obrázky s poničenou rukou. Tedy vnitřek je masakr, neočištěný sváry, doslova jsem odklepával strusku od svarů balenou elektrodou. To jsem opravdu nechápal. Je tam jistá dvoupružinková pojistka, na poměrně slušným ocelovým plechu, stejně raději přidržuju při nabíjení páku druhou rukou a pažbou opírám vzdoušku o sebe.
Píst jsem rozebral jen ze sebezapřením a co jsem neviděl, pístnice má cca 3cm u konce vyvrtanou dírku cca 4mm průměr.
Tedy píst běží nejdřív dvě třetiny chodu naprázdno a pak teprve zabere. Už takhle je silná dost a kdyby se vyvařila dirka, co by to asi dělalo? .................................
No vzduchovka je opravena, struska ze svarů oklepána vnitřky i zvenku načerněná, pažba obroušená, vytvořeny kresby rytím, dolakovaná a je úžasná.
Zkoušel jsem optiku a nakonec jsem jí sundal, ty světlovodný mířidla jsou lepší. Jen jsem si při demontáži optiky tu přední "mušku" idiotsky urazil, než seženu jinou, mám v mušce dírku.
Zakoupená byla od kolegy z práce, za 700,-kč, neprohloupil jsem.

Mám ještě malou starou slávii, číslo nevím, je to ráže 4,5. A je pravdou že oproti číně "B3" střílí přesněji, je lehčí, nemusim se jistit abych nepřišel o prsty a hlavně nedělá takovej randál při střílení. Jedno nepodstatný mínus pro Slávii - není tak hezká.
Lukybil
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2019 22:08

Re: Vzduchovka B3

Příspěvek od Lukybil » 02 úno 2019 22:13

Ahoj, mohl by někdo poradit, kde koupit mířidla? Je mi fuk, jestli originál, nebo kompatibilní. Chybí hledí i muška. Zajímala by mě i optika, viděl jsem jenom celé pušky, díly nikdy. Požadovaná přesnost je minimální, střílet budu se synovcem na plechovky na 10-20 metrů. Díky moc
Odpovědět