Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 07 led 2018 13:45

Napsal jsem recenzi na Hatsan 125/135 a mám ji zveřejněnou na svých stránkách.
https://strix071.wixsite.com/airgunup/hatsan-125
Později budu přidávát různé odrobnosti a fotky.
Ptejte se, možná tam jsou nějaké nejasnosti.
Rád odpovím na veškeré Vaše otázky.


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 07 led 2018 17:54

Díky za recenzi na Hatsany 125 a 135 !

S kvalitou těchto Hatsanů to bude asi celkově nevalné, jak jsem se už výše zmínil. Vývrt hlavně je velmi hrubý, ale to bude u drážkování zhotoveného vrtáním asi normální! Po celé délce vývrtu jsou v drážkách a polích takové drobné hrbolky a důlky. Škoda že to nedokážu vyfotit. Jistě to má vliv na výkon i přesnost střelby...
Se za studena kovaným vývrtem vzduchovkových hlavní např. u Gamovek a Slávií se to absolutně nedá srovnávat. Ty vypadají opravdu jinak!

Ale co mne vyděsilo, u mého Hatsana 125 TH navíc není uděláno obvyklé zahloubení ústí hlavně. Takže se mohu jen dohadovat, proč každá rána letí někam jinam...? A nebo snad to zahloubení chybí u všech Hatsanů 125 a 135 ??

Demontáž je podrobně zachycena na několika po sobě jdoucích videích na youtube.
Začíná to zde ...
Pt 1of 2 More hatsan 125 & 135 inportant info!
https://www.youtube.com/watch?v=fjL0Aj51J00
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 08 led 2018 21:54

Albert 22 píše:
S kvalitou těchto Hatsanů to bude asi celkově nevalné, jak jsem se už výše zmínil.
A jak je možné vyžadovat dobrou kvalitu po levné vzduchovce?
Se za studena kovaným vývrtem vzduchovkových hlavní např. u Gamovek a Slávií se to absolutně nedá srovnávat. Ty vypadají opravdu jinak!
Proč si myslíte, že Gamo, Slavia, Cometa atd. maji hlaveň kovanou za studena?
Ještě někdy píšou, že Weihrauch 97 jsou hlavně Lothar Walther. Jak se na to příšlo? Máte potvrzení?
Ale co mne vyděsilo, u mého Hatsana 125 TH navíc není uděláno obvyklé zahloubení ústí hlavně. Takže se mohu jen dohadovat, proč každá rána letí někam jinam...? A nebo snad to zahloubení chybí u všech Hatsanů 125 a 135 ??
Hatsan se montuje nejen v jedné továrně, ale v různých dílnách. Někdo to dělá dobře, někdo příšerně. Montovat na Hatsan dobrou hlaveň nemá smysl dokud nejsou odstraněny jiné důležitější nevýhody.
Otázkou je jestli vylepšovat vzduchovku nebo vyměnit.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 09 led 2018 00:14

S kvalitou u Turků asi nic nenaděláme. Zkrátka za ty peníze nelze ani víc očekávat..

Co se týče těch hlavní, na vícero místech jsem četl, že Česká zbrojovka Uherský Brod využívá technologii radiálního kování za studena. Např. zde: https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace ... e_id=66850
Možná se tedy mýlím a mají to jen na zbraně většího kalibru - kulovnice atd..

Ovšem když jsem si kupoval turecký flobertový revolver Zoraki Streamer R1 cal.6mm, měl také vadnou hlaveň - vývrt jako oranice a k tomu ještě vylomený kus drážky, musel jsem jej vrátit. Bylo mi však řečeno abych raději počkal na další sérii, kde už budou montovány nové kvalitní hlavně kované za studena z Česká zbrojovky. A vyplatilo se to! Hlaveň se uvnitř leskne jako zrcadlo! Stejně tak i ty staré Slavie, které mám doma.

Ale pokud jsou Slavie vrtané, jak zde naznačujete, pak je to kus poctivé práce !
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 10 led 2018 11:36

Aby zde nezůstaly dezinformace, jak mi upřesnil pan Alexxxus, hlavně do flobertek Zoraki Streamer R1 cal.6mm nedělá CZUB, ale - firma ISB Guns - Ing. Stanislav Buráň . Sídlí v Nivnici jen kousek od Uherského Brodu... http://www.isbguns.cz/index.php?id=templates/cs/kontakt

(... a z toha asi povstala záměna! viz.vlákno "Atak Zoraki Streamer R1 4,5" ... atak-zoraki-streamer-r1-4-5-t28025-30.html#p389613)

Kdyby to tak Turkům někdo poradil, byly by vzduchovky Hatsan super !
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Strix71 » 10 led 2018 19:19

Albert 22 píše: Kdyby to tak Turkům někdo poradil, byly by vzduchovky Hatsan super !
V čem je problém? Vyměňte.
Všechno ostatní bude mít hned lepší kvalitu, potřebné rozměry a správnou konstrukci?
Záskočka bude tlustší a se správnými úhly?
Píst bude lehčí?
Šroub hlavně bude pevný?
Změní se spoušť?
Těsnění budou těsnit?
Válec bude hladký jako zrcadlo?
Výměna hlavně je to poslední, co se musí s touto vzduchovkou udělat.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 11 led 2018 11:13

Vnější vzhled vzduchovky Hatsan 125 TH, kterou jsem si koupil, je dobrý. Ale asi, kromě vyčištění válce od špon a přebytečného maziva, není dobré se dívat se tomu moc pod kabát! První věc, která mne nemile překvapila, byl ten vývrt hlavně. Buď vadná celá série a nebo standardně nižší kvalita. To další se ukáže asi později, ...

Zajímavé je nastavování nového typu spouště Quattro Trigger třemi regulačními šrouby, které prodejce z českého návodu docela klidně vypustil. Spoušť kupodivu reaguje velmi jemně. Zde je popis přeložený z anglického návodu:

Oddíl V. Spoušť Quattro (Quattro Trigger)
Pokud je vaše puška vybavena spouštěčem Quattro (obr. 4), můžete nastavit "spoušť spouštění" a "spoušť" podle následujícího postupu:
BOLT # 1 je pro nastavení síly tahu.
Aby se snížila síla tahu před spuštěním, otočte šroubem BOLT # 1 ve směru hodinových ručiček; a naopak.
BOLT # 2 je pro nastavení spouštěcí dráhy.
Pro menší dráhu spouště před výstřelem otočte šroubem BOLT # 2 ve směru hodinových ručiček; a naopak.
BOLT # 3 slouží k nastavení spouštěcí síly, aby se spoušť zatáhla až do konce 1. stupně. Když je to otočeno šroubem BOLT # 3 ve směru hodinových ručiček, tato síla se zvyšuje; a naopak
Section V. Quattro Trigger.JPG
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 11 led 2018 13:43

Ali , díval jsem se na ty fotky tvých hlavní s maníkem co tváření ocelí rozumí a po kování za studena nebo za tepla tam není ani stopa. Třískové obrábění už vůbec ne, tak zbývá jen možnost, že hlaveň je protlačená a ještě k tomu velice mizerně. A proč taky ne, tato technologie je nejrychlejší, levná ale když se to udělá správně, také použitelná.Což, ale není tvůj případ a ten člověk který tuto "hlaveň" udělal nejspíš nemá ani tušení jak to má vypadat. Jo a ještě mi ukázal kovanou "trubku" za studena a věř mi, že vypadala úplně jinak, takové plošky pěkně za sebou v mírném krutu. Polygonální vývrt se tomu říká, myslím.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od skagerak » 11 led 2018 16:15

tím vztahem " kování za studena = polygonální vývrt" jsi si jistý ?
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Blažena » 11 led 2018 16:48

Polygonální vývrt se kováním udělat nedá?
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 11 led 2018 17:19

O kousek výš jsem dával odkaz na celkem zajímavý dokument popisující různé technologie zhotovení vývrtů hlavní. ... https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace ... e_id=66850
Také by to mohlo být u Hatsana děláno elektroerozivní metodou... O kování zatudena jsem v žádném případě neuvažoval! Možná u Gamovek, ale nechme to raději odborníkům.

Já jen chtěl vědět, co na tu "kvalitu" hlavně řeknou další majitelé Hatsanů... 125, 125 TH případně 135, tedy jestli je to všechno stejný takový šunt a nebo jsem zrovna natrefil na super zmetkovou sérii ??
Ale moc jsem se toho nedozvěděl ... Možná se nikdo do hlavně ani nedíval, ono to chce lupu a podívat se proti světlu...

Drážkování hlavní u ostatních vzduchovek, co mám doma, však vypadají zcela jinak!! :D

Prodejce ani dovozce se pochopitelně nenamáhají kontrolovat kvalitu toho, co se dováží a předhodí kupujícím! Tu první flintu s podivně "vyžranou" komorou jsem obratem vrátil, poslali jinou ale není to o moc lepší! :twisted: :twisted: :twisted:
karabina56
Příspěvky: 54
Registrován: 24 dub 2009 23:09

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od karabina56 » 11 led 2018 17:55

Turci vědí že po dvou krabičkách diabolek se škvíry zatáhnou olovem a je to vyřešené!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 11 led 2018 18:02

No, to už mi také jeden puškař říkal, že taková drsná hlaveň se pak ani vyčistit nedá... :lol: :twisted:

Ale to bylo u toho tureckého flobertkového revolveru Atak Zoraki se starou hlavní. Zmetků asi bylo tolik, že tam dovozce začal raději montovat české hlavně. :D
Smazaný uživatel 8508

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Smazaný uživatel 8508 » 11 led 2018 21:33

Jen pro zajímavost, Hastan 55s koupený v rozmezí dvou měsíců ve stejném obchodě. Jeden pružina 27cm,34 závitů. Druhý 28cm, 36 závitů. Obě správně ukončené, se zabroušením.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Vzduchovky Hatsan

Příspěvek od Albert 22 » 12 led 2018 18:04

Závit sem - závit tam, to je asi Turkovi jedno! Když Muezín z minaretu u mešity zatroubí, že je čas k modlitbám, Alláh nepočká ... !
A nebo že by ty pružiny do ČR byly v každé sérii jiné, když jim dodají tvrdší drát? To by se v JGS mohli zlobit kvůli nedodrženým Joulíkům!! ... žel šmejdové hrbolaté vývrty jim při přejímce importovaného zboží nevadí!!!

No že jsem ještě tak smělý, mohu-li se dotázat, zda ten Hastan 55s má provedeno nějaké zahloubení ústí hlavně a jak vypadá kvalita drážkování ?
Odpovědět