Maximalni vykon pro diabolku 4,5 ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Maximální výkon pro diabolku 4,5 ?

Příspěvek od koi41 » 26 lis 2017 23:35

Jako kluk jsem si stavěl zbraně sám. ( Je to cca 50 let, tedy promlčené.) Postavil jsem vzduchovku, kde diabolka nepobrala tlak na ní působící a při výstřelu se z ní utrhla jenom hlavička. Musel jsem použít kuličky. Ale přesnost byla ta-tam. Tlak i na kuličku byl takový, že nepobrala vývrt hlavně. Prostě jí to prorvalo a vývrt jí "osoustružil". Na to jsem přišel až po spouště výstřelů, neměl jsem nic na měření. Postupně jsem snižoval výkon a najednou střílela k mé naprosté spokojenosti. I tak měla neuvěřitelnou průbojnost.
Otázka zní : Čistě ze zvědavosti, má někdo tušení, jaký tlak musel na diabolku působit, aby jí to urvalo hlavičku a v případě kuličky došlo k jejímu osoustružení při průchodu hlavní ?
Pozn. : Asi si to patentuji a budu vyrábět vysokovýkonné kulovničky ráže 4,5. ( To je vtip. )


JuroNR
Příspěvky: 906
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Maximální výkon pro diabolku 4,5 ?

Příspěvek od JuroNR » 27 lis 2017 10:03

To čo tu popisuješ, tak tym prešiel asi každy chalan ktoreho bavilo strielanie že dali do vzduchovky brok a za nim poplašnak. Legalna podoba tohto spojenia je flobertkovy naboj, kde je gulička a mala nabojnica v jednom.
Maximalny vykon pre 4,5 a 5,5 je už popisany vo vlakne: co je vyhodnejsie 4,5 alebo 5,5. Tam su popisane ktora raž ma ake limity, ake balisticke krivky a pod. Je to staršie vlakno ktore by sa malo podla teba vymazať. Všetko na čo sa pytaš je tu už popisane, stači len hladať a čitat. :wink:
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Maximální výkon pro diabolku 4,5 ?

Příspěvek od koi41 » 27 lis 2017 10:55

To Jura : Díky za info, večer to projdu. Apropo, žádné příspěvky jsem mazat nechtěl. Jen jsem navrhoval, aby se to časově omezilo. Jsou tu vlákna, co se táhnou 10 let i více. Tam se fakt špatně něco hledá. To je problematické i na jiných podobných stránkách. Ale byl to jenom dotaz, nic víc, nic míň. ( Předpokládám, že tvoje vítka patřila k jinému vláknu, kde jsem to myslel jako věc k zamyšlení.)
Ve vlákně, co doporučuješ, bych to asi stejně nehledal.
Odpovědět