Czechgun Gladiator perkus

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maple_82
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2009 12:54
Bydliště: Brno

Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od maple_82 » 27 zář 2017 10:26

Je dobré oddělit diskuzi od vlákna o GG.

Nová perkuska od Czechgun - Gladiator ráže .45
Přílohy
975D2F2A+++.JPG
Gladiator


AERON B97, TAU-5, TAU-6, TAU-7, TAU MK200, LOV 21
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od DrobasMirek » 27 zář 2017 17:26

Jak jsem jiz psal jinde:
Libi se mi schovany zapalky, ale je prehnane draha, prislusenstvi zadne, prezentace na youtube a webu pochybna, radobyvtipna. Material ramu - proc dural? :?

A taky myslim, ze az si toho vsimne nejaky urednik dobroser, nebo si to koupi nejaky neumetel a udela s tim pruser, bude tahle zbran pocatkem konce predovek bez ZP, protoze s nejakou hobby strelbou s odkazem na cernoprachou minulost to nema nic spolecnyho. Jak se ostatne prezentuje i na webu, dve rany jistoty.. to je muj soukromy nazor

Edit: ale tak do 8 tis bych do nej sel taky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od Erix » 27 zář 2017 19:07

Zdar, tak konec předovek asi už nastal, protože spousta lidí hlásí, že není možné sehnat jak perkusní zápalky, tak i prach.
Myslím, že SB Vlašim z obav, že neudá případnou nadbytečnou zásobu zápalek, přestává pomalu zápalky vyrábět a vyrábí jen tolik co hned zmizí v davu a jen nárazově. To samé to bude i s prachem v Explosii.

Prostě začne platit EU směrnice, lidé nebudou mít papíry na BP zbraně, nastane zabavování zbraní a nebude moc lidí, co by to dále provozovalo. Jen blázen by dál vyráběl masově potřeby pro BP, když neví co bude "zítra". :wink: Toto je můj názor na věc okolo BP zbraní. :oops:

K pistoli Czechgun, přesně jak píše kolega. Bude to jen pro lidi, co i přes totální neznalost problematiky a zákonů chtějí machrovat s pistolkou a akorát s tím někoho budou ohrožovat.

Tato pistole jednoznačně vybízí jen k nošení a případnému použití zbraně kategorie "D" civilem bez papírů k obraně. Zbraně kategorie "D" nejsou dle mého názoru vůbec určeny k obraně, i když spousta zkušených střelců tvrdí, že zákon nic konkrétního proti neuvádí.

Zajímaly by mě dva konkrétní případy:
a) případné (čistě teoretické) použití zbraně kategorie "D" k obraně civilem bez zbrojáku
b) případné (čistě teoretické) použití zbraně kategorie "D" k obraně osobou se zbrojním průkazem
Kdo na tom bude hůře či lépe před policií, případně soudem, pokud takovou zbraň použije?
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od brenner » 27 zář 2017 19:32

Omlouvám se předem za OT, ale koukám, že je to tu samý odborník na úplně vše. :o

Sellier Bellot vyrábí zápalky (a ostatně vůbec vše) v milionových množstvích. To, že mu vypadne prodej v řádu desetitisíců v nějaké malé ČR, mu je celkem u řiti. Ve skutečnosti teď u SB jedou na lince jiné rozměry zápalek a až přijde správný čas, tak rozjedou opět 4mm verze.

Navíc jsou zde běžně dostupné značky Remington, RWS a jiné. Pokud bude poptávka, budou zápalky i prach...

Na druhou část příspěvku nemá cenu reagovat. Nesouvisí se zadáním vlákna a je vlastně nesmyslná.
brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od brenner » 27 zář 2017 22:58

DrobasMirek píše:Jak jsem jiz psal jinde:
Libi se mi schovany zapalky, ale je prehnane draha, prislusenstvi zadne, prezentace na youtube a webu pochybna, radobyvtipna. Material ramu - proc dural? :?

A taky myslim, ze az si toho vsimne nejaky urednik dobroser, nebo si to koupi nejaky neumetel a udela s tim pruser, bude tahle zbran pocatkem konce predovek bez ZP, protoze s nejakou hobby strelbou s odkazem na cernoprachou minulost to nema nic spolecnyho. Jak se ostatne prezentuje i na webu, dve rany jistoty.. to je muj soukromy nazor

Edit: ale tak do 8 tis bych do nej sel taky :mrgreen:
1. Stačí odečíst cca 3000 Kč za DPH a zkušebnu a zbyde 9000 Kč. No a pokud to uděláte levněji, tak budete borec! A samozřejmě to nechce počítat náklady na vývoj, výrobu, testování, distribuci, propagaci, daně, atd., atd. Už to není taková pecka, že ano?

2. Příslušenství žádné? Zdá se vám ho na firemních stránkách málo? Zkuste to lépe!

3. Ano, video je ubohé, však stálo pár stokorun.

4. Proč dural? A proč ne? Jsme ve 21. století. Nikoli v roce 1895, kdy světu vládly manufakturně vyráběné ocelové pistolky. Dnes umíme věci vyrobit se stejnou odolností podstatně lehčí...

5. Počátek konce předovek je už dán rozhodnutím šmejdů z EU. Na to žádný český perkus vliv mít nebude. Vliv na to bude mít spíš předposranost, které okolo sebe občas vidím docela dost.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Czechgun Gladiator perkus

Příspěvek od DrobasMirek » 28 zář 2017 17:38

Ale me je uplne burt, kolik kdo dal do vyvoje, testovani atd atd. Ja rikam, za kolik bych si ji koupil. Nic vic, nic min

Jako prislusenstvi beres ii to pouzdro z aliexpresu za 2 dolary (mam ho take) s plastovym klipem a tasticku na opasek? Malem bych prehledl prepravni krabici? Za me naprosto otresny..

Zbytky nabidky se od moji posledni navstevy webu velmi prijemne rozrostl, to uznavam
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od greywolf » 30 zář 2017 17:50

Nevím,jestli někdo tenhle link uváděl,ale inspirace je je jistá...https://www.youtube.com/watch?v=XAdoYFtOJ6w

Jinak se mi derik líbí,dle videí má výkon slušný..Za mě by mu slušely dřevěné střenky..Peníze to taky nejsou malé,ale určitě si svého kupce najde..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od brenner » 30 zář 2017 20:51

No jo, jenže dřevěné střenky by pistolku rozšířily nejméně o 4 mm. To už by bylo skoro moc.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od edelweiss » 01 říj 2017 09:07

Já bych to dál netunil, myslím že základ OK, až to u někoho potkám tak si to prubnu. Je to sice tak na kule s flastrem a hlaveň na fotkách je dost rapatá, ale to by mohlo stačit. O cenu bych se nehádal, prostě každý si musí svou práci ohodnotit sám a kupec to buď akceptuje, nebo kontaktuje jednoho MATLÁKA co se rád presentuje jako buh s top zpracováním a konstrukcí co je levný a ve chvili reklamece už se mu nedovoláte. Takže bych volil firmu, respektoval cenu a měl jistotu. U mně palec nahorů :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od perlufanda » 02 říj 2017 17:13

Už jsem to psal jinde, kdyby nebyla doba řekněme nejistá, co se týče směrnice EU, Gladiátora okamžitě kupuju, takhle si ale počkám, jestli budou Déčka pouze na registraci nebo na zbroják. Se zbrojákem ztrácí smysl a pořídím si radši ten zbroják a asi revolver zn. Ruger. Na střelnici to taky moc nebude vzhledem k chybějícím drážkám. Podle videí je výkon dostatečný vzhledem k určení a chybějící drážky bych neřešil. Při výcviku u jedné státní bezpečnostní agentury stejně střílíme na terč do 10 a míň metrů. Za mne jako člověka bez ZP a poseru, co se z bytu nastěhoval do RD(v noci pořád čekám zloděje) vidím jako hlavní výhodu v tom, že zbraň se dá uchovávat doma nabitá a velmi jednoduše se dá preventivně přebít bez nutnosti navštívit střelnici a pak samozřejmě 2 x pohotové bum bum. A ani nošení v podpažním pouzdře bych se moc nebál. Soumrak déček začal našim vstupem do EU, kde ve většině států na západ od našich hranic nemůžete nosit ani připosraný zavírací nožík s pojistkou :evil:

Nebyla by srovnávací fotka např. s nějakou notoricky známou zbraní typu CZ vz. 75?
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od pelanj » 02 říj 2017 17:27

Osobně si myslím, že se jich prodá docela dost a s účinností nového zákona zmizí ze světa, stejně jako svého času perkusní revolvery.
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od Milanx » 11 lis 2017 23:23

A je zde nějaký majitel této zbraně? Pokud ano, měl bych na něj prosbu, zda by mi nemohl změřit reálný metrický průměr hlavně, dík.
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
Uživatelský avatar
Skg
Příspěvky: 61
Registrován: 01 zář 2010 22:22
Bydliště: Rokycansko pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od Skg » 12 lis 2017 19:48

Erix píše:
Zajímaly by mě dva konkrétní případy:
a) případné (čistě teoretické) použití zbraně kategorie "D" k obraně civilem bez zbrojáku
b) případné (čistě teoretické) použití zbraně kategorie "D" k obraně osobou se zbrojním průkazem
Kdo na tom bude hůře či lépe před policií, případně soudem, pokud takovou zbraň použije?
V případě, že použití zbraně vyhoví kritériím nutné obrany, je naprosto jedno, jaké kategorie zbraň je, tedy zda se jedná o D, C, B nebo dokonce A, protože § 29 - Nutná obrana tzv. vylučuje protiprávnost, čili použitím zbraně v jeho rámci se žádného protiprávního jednání (trestného činu ani přestupku) nedopouštíte. Použít můžete v rámci nutné obrany cokoliv, pouze se nesmí jednat o obranu „zcela zjevně nepřiměřenou“ proč tedy ne zbraň kategorie D. Bránit se smíte jako civil, bez ZP, dokonce i pod vlivem alkoholu.

Pokud je zbraň (opět jakákoliv) použita a nejedná se o nutnou obranu, je to opět jedno, protože s plnou parádou dostanete vraždu nebo alespoň zabití či těžké ublížení na zdraví s nejnižší sazbou 5 let, což je zároveň nejvyšší sazba za nedovolené ozbrojování, takže bez ZP a se ZP je to prakticky totéž.
Remington 1911 R1, Sa 58 Sporter
brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od brenner » 29 čer 2018 14:03

Aktuálně poslední redesign pistole Gladiator:

brenner
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2012 15:40
Bydliště: Praha a okolí

Re: Czechgun Gladiator .45

Příspěvek od brenner » 05 říj 2018 18:13

Jen taková zajímavost: Gladiator má celonitridovanou hlaveň se zárukou 1 000 000 výstřelů!

Odpovědět