GAMO P900 IGT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
macohk
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2017 21:20
Bydliště: Hradec Králové

GAMO P900 IGT

Příspěvek od macohk » 14 zář 2017 20:19

Vzduchová pistole bez pružiny s pístem kde je stlačený inertní plyn.
Napíši tady nějaké zkušenosti a postřehy kdyby někdo přemýšlel nad zakoupením pro své ratolesti ,nebo aby zkusil tuto pistoli. Já ji kupoval ze zvědavosti a pro kluka. Sám střílím z větrovky CZ 200S Hunter a kluk má Slávii 631 LUX a pořád chtěl zkusit pistoli. Do CO2 jsem z důvodů nákladu jít nechtěl a na klasickou pružinovku z dětství nemám dobré vzpomínky. Další úlohu hrála cena. Nevěděl jsem jak dlouho ho to bude bavit. Ráže 4,5 mm na 10m , spoušť není stavitelná a vcelku tuhá a atd co se člověk dočte na krabici nebudu psát. Snad jen že při použití diabolo JSB EXAT váhy 0,547g je síla výstřelu na ústí hlavně cca 2,5J +- 0,2J. Tato síla je pořád cca +- 0,2J stejná. Měřěno na 40 ran pro porovnání. Po tomto měření by měla být pistole přesná. Vzhledem ke zpětnému rázu a bez možnosti osadit optiku a mířidla na pistoli je dobrá tak na plechovky od piva (silnější má problém prostřelit ) , nebo na papírové terče do černého pole což je úspěch ,nebo sklopnou střelnici s velkými terčíky .Zkoušel jsem všechno. Kluk (věk 9let) byl nadšený že se občas trefil a já jsem si nemohl zvyknou na žluté mířilo a červenou optickou mušku. Začal jsem experimentovat jak osadit montáže na sklopnou hlaveň. Jsou tam vodící drážky ,ale to je jen nějaká imitace něčeho. Plasty jsou naštěstí dostatečně tvrdé a montáž 11mm byl rozdíl necelé 2mm z každé strany. Po odbroušení na velikost 11mm nutno dbát na přesný střed montáže po dotažení ( něco překousne optika a tady není co zkazit neboť druhá alternativa bylo namontovat RIS lištu což jsem nechtěl neboť jsem neměl montáž na RIS) , zarovnání vrchní nerovnosti na rovinu ( vrch hlavně není rovný ale do nějaké stříšky) a usazení držáku optiky - vysoká dutá montáž jsem zjistil že mířidla jsou pořád použitelná. Usadil a sešteloval optiku , použil jsem optiku Česká zbrojovka 4x32 a rázem jsem byl mile překvapen z přesností zásahu. Tečka půl centimetru zmizela pod dírkama průstřelů. Toto jsem nečekal. Venku foukal boční vítr a pršelo. Na větší vzdálenost jsem to nezkoušel vzhledem k počasí. Střílel jsem pod pergolou směrem do nepohody. Zkusím přiložit fotky. Toto je pouze informace pro případné zájemce o zakoupení a ušetření peněz někomu kdo váhá o zakoupení a čeká zázraky . Na trhu je určitě hodně lepších pistolí. Já jsem spokojený z nákupem a až po namontování optiky jsem dokázal využít potenciál možností . zatím vystříleno cca 1200 ks střeliva. Na mířidla v tomto provedení jsem si opravdu nemohl zvyknout. Cenová relace pro náhodné střelce je vynikající , oproti CO2 není nutnost bombičky a nemá při výstřelu zvuk drnčící pružiny. Prostě prásk a zvuk dopadu na terč. V místnosti je to vcelku velká zvuková kulisa. Na blbnutí nebo nácvik držení a zacházení se zbraní OK. Jediná otázka je výdrž a těsnost pístu naplněným inertním plynem a jeho možnost zakoupení jako servisní díl. Za tu cenu to asi nebude aktuální. Uvidím jak dlouho vydrží a firma GAMO začíná tento způsob používat i na dlouhých vzduchovkách tak se nechám překvapit.


macohk
macohk
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2017 21:20
Bydliště: Hradec Králové

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od macohk » 19 zář 2017 21:12

fotky.
Přílohy
P-900-IGT-28-2-2014.jpg
macohk
macohk
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2017 21:20
Bydliště: Hradec Králové

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od macohk » 19 zář 2017 21:22

soustřel 10m .
Přílohy
IMG_20170914_1531142.jpg
IMG_20170914_1531142.jpg (91.5 KiB) Zobrazeno 3761 x
macohk
macohk
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2017 21:20
Bydliště: Hradec Králové

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od macohk » 19 zář 2017 21:25

Tady je.
Přílohy
IMG_20170914_1918377.gif
macohk
Uživatelský avatar
vormen
Příspěvky: 34
Registrován: 28 črc 2017 11:37

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od vormen » 20 zář 2017 21:43

tohle je škoda kupovat i pro děcka. přitom stačí koupit Umarex Browning URX za podobnou cenu a je to diametrální rozdíl ve prospěch Umarexu.
macohk
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2017 21:20
Bydliště: Hradec Králové

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od macohk » 21 zář 2017 23:17

Zvědavost byla silnější tak jsem to koupil. No a pak ..... . Zase je to lepší než pistole na plastové kuličky.
Byl jsem zvědavý na ten píst. pokud by měla větší rychlost ,tedy silnější píst tak by to tak špatné nebylo.
Jak jsem psal výše. Rozmyslet nákup. Pro někoho dostačující a někdo by byl hodně zklamaný. Je tam strašně moc plastu. Kromě hlavně a pár dílů uvnitř samý plast a plast.
Děkuji za reakci.
macohk
Chezzsterman
Příspěvky: 20
Registrován: 22 zář 2022 12:37
Bydliště: Jihlava

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od Chezzsterman » 19 úno 2023 14:45

IGTcko nemam, pouze pruzinu, ale vzhledem k velikosti a vykonu bych rekl, ze mezi tim nebude skoro zadnej rozdil. I ta pruzina je dost ticha a i po 3-4 letech strili naprosto stejne a to je z ni vystrileno min. 4000 strel. Koupil jsem ji vlastne jen tak ze srandy a na 15m trefite i pres ty priserny miridla malou plechovku od deodorantu temer pokazdy (docela pusobivy, to jsem fakt necekal)... podotykam, ze bez opory. Za tu cenu je to parada, jen budu muset pridelat nejakou listu na kolimator, protoze montaz tam dost chybi a ty miridla jsou fakt des. Na sportovni strelbu to ani zdaleka nestaci, ale na takovy to komorni chatovy strileni z verandy je to vazne bezva.
Chezzsterman
Příspěvky: 20
Registrován: 22 zář 2022 12:37
Bydliště: Jihlava

Re: GAMO P900 IGT

Příspěvek od Chezzsterman » 13 bře 2023 14:13

Btw, tahle uprava stoji za pokus. Najednou je to uplne jina vzduchovka, kdyz se eliminuje to udesny hledi
Přílohy
IMG_20230313_141054.jpg
Odpovědět