Co delat kdyz mi zbran nestrili kam ma?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Co delat kdyz mi zbran nestrili kam ma?

Příspěvek od andrewl » 22 bře 2007 22:56

Ahoj všichni měl bych dotaz. Mam pistoli Alfa Defender 9mm luger asi půl roku a střílí mi trochu doprava. Zatim se zbraněma nemam moc zkušeností takže fakt nevim jestli je to normální nebo jsou nějak špatně nastavený ty mířidla. Je jasný, že to neni pistole na míření, je to služební kompakt na nošení. Neřikám taky, že je to nějak tragický, ale na 10 metrů musim mířit spíš na levou půlku terče, aby to bylo uprostřed a na 15 metrů spíš už vlevo na pomezí bílý a černý. Možná je to moje vina, třeba něco dělám při střílení špatně, ale zas mi to přijde trochu divný. Mam s ní nalítáno skoro 800 ran a na těch patnáct metrů mam (skoro) všechno v černym, takže si zas nemyslim, že by to byla nějaká úplně začátečnická chyba, protože za nějakýho chronickýho začátečníka se rozhodně nepovažuju, ale prostě musim mířit víc doleva. Dík za radu...


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 22 bře 2007 23:14

Mě to stejný dělala CZ50ka :x :?
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:18, celkem upraveno 1 x.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 22 bře 2007 23:20

Hele ja bych to pujcil jinymu strelci a jestli to bude chodit stejne tak to hod k puskarovi (pohraje si s miridlama). Ja jsem se s tim setkal u pujcene cz75 (ikdyz ne v takovem rozsahu).
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 22 bře 2007 23:38

Arnie píše:Hele ja bych to pujcil jinymu strelci a jestli to bude chodit stejne tak to hod k puskarovi (pohraje si s miridlama). Ja jsem se s tim setkal u pujcene cz75 (ikdyz ne v takovem rozsahu).
Slyšel jsem, že ženský, knihy a zbraně se nepůjčujou :lol: :lol: :lol:
(I já se toho držím.)

Ale v tomhle máš pravdu.
Jen by to měl půjčit nějakýmu dobrýmu střelci. Viděl jsem co u nás na střelnici nastříleli policisté. Co terč, to jiné souhvězdí :lol: :lol: :lol:
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 23 bře 2007 09:53

andrewl : Jsou dvě možnosti. Buď máš posunutá mířidla, což by odhalil jiný střelec, který by měl podobný problém s tvojí pistolí, nebo strháváš. Zkus několik odmáčknutí na sucho, bez výstřelu, a sleduj pohyb mušky. Pokud se nehne, mělo by tvoje spouštění být v pořádku. Pokud jsi někde z okolí Hradce Králové, není problém se někde srazit, nebo tě zkontaktovat s někým, kdo ti pomůže.
.45 ACP je pádný argument :)))
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 23 bře 2007 14:05

Tak tak - prvni vec - dej pitoli do ruky nekomu, kdo me ne vetsinu na 15, ale vsechno na 25 v cernym - u takovyho cloveka lze predpokladat, ze uz vi, jak mirit a mackat spoust :-)

Kdyz i jemu to bude litat doleva, je treba posunout hledi doprava.
Taky jsem Alfu mel, ale uz si nevzpominam, jak je tam pridelany hledi... Kazdopadne - kdyz puskari reknes o kolik na jakou vzdalenost ti to lita doleva, tak ti nejak rozumne hledi posune.

Na Norincu jsem to resil jeste jinak - chtel jsem, aby to na 25m litalo na flek... Tak jsem jednak zbrousil hledi shora a jednak upiloval vnitrek hledi do strany
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 23 bře 2007 17:41

mě to zase střílí do leva tak až bude čas tak si s tim pohraju :P
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 bře 2007 18:38

[quote="epetr2008]

Slyšel jsem, že ženský, knihy a zbraně se nepůjčujou :lol: :lol: :lol:
(I já se toho držím.)

To jsou jenom pověry...přeci...Přítel mé ženy je i přítelem mým,neboť kdo oře pole mé šetří pluhu mého pro pole jiná.

Knížky taky nepůjčuju...tady platí co nechceš mít tak to puč...a je to fuč

a zbraň...Jak nejvíc můžu potěšit srdce přítele,než půjčit mu svou zbraň a potom vyslechnout příval chvály na svůj vkus a čuch na skvělou pistoli a tím potěšit i srdce své.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 dub 2007 03:28

Je stará základní zásada úpravy miřidel
"Kam puška, tam muška" - tedy je-li regulovatelná muška, posunuje se za špatným zásahem (u nás mi jako příklad napadá Margolin).
U nás je spíš regulovatelné hledí, tam je zásada opačná: kam se má pohnout zásah, tím směrem se posune hledí. O kolik se má posunout se zjistí trojčlenkou - délka záměrné/palná vzdálenost x odchylka středního zásahu od středu. Některá miřidla mají mikrošrouby, nebo stupnici. Není-li, lze škrábnout do očazení špendlíkem a posunovat tuto rysku o potřebnou vzdálenost.
Ale tohle nedělej sám, neumíš-li udělat gruping. Jak radil cmk, dej to tak na 20 ran do ruky někomu, kdo se umí trefovat na 25 m aspoň tak na 85.
Jinak strašně moc dělá u pistole držení. Taková úchylka miřidel, jakou popisuješ, by už musela být viditelná i švidravým okem!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 06 dub 2007 20:19

Zkus vystřelit pár ran s oporou. Nebude se Ti houpat zbraň a budeš se moci soustředit na správné spouštění (v tomto případě zjednodušíme na pomalé plynulé vyvíjení tlaku prostředkem prvního článku ukazováku na spoušť). Vše pochopitelně s nataženým kohoutem... :D.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 06 dub 2007 22:22

Arny: a kdyz je kohout natazeny, tak slepicka muze volne pobihat?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Arnie

Příspěvek od Arnie » 06 dub 2007 23:39

Kdyz si ho natahnes na Gecku tak jo :roll:
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 12 dub 2007 07:09

Vážení, každá ruka je jiná, tudíž z každé ruky bude krátká zbraň střílet jinak, s tím to faktem je třeba se smířit. Zkuste si ruku ve střelecké poloze lehce opřít za zápěstím, to musí zůstat volné, o podložku obalenou na povrchu molitanem. Nebo mě se osvědčil stavitelný stojan na dalekohled jaké bývají na střelnicích a předloktí položit volně do žlábkovitého vedení dalekohledu. Na 50m se mi to velmi osvědčilo při ověření nástřelu libovolky. Pokud chcete efektivně vyloučit vliv spouštění, lze to pomocí udělátka, přípravku využívajícího drátěné spouště pro fotoaparát a spouštět druhou rukou nebo i druhým střelcem.
Obrázky jsem použil z odkazu http://www.pilkguns.com/anatoli2.shtml Podle nich je to snad jasné. U krátké zbraně je snad vhodnější vždy posunout zamíření (tedy záměrný obrazec) než nevratně zasahovat do nestavitelných miřidel. Je to ale jen můj názor, s nímž nemusíte souhlasit. Přeji klidnou ruku, jasnou mušku a čistou mysl při nastřelení.
Přílohy
ano4.jpg
ano6.jpg
Odpovědět