Steyr LP10

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Steyr LP10

Příspěvek od DaveM » 07 kvě 2014 15:23

Zdravím, potřebuji poradit od uživatelů LP10:

1.Vaše LP10 se při výstřelu opravdu ani trochu nehne? Opravdu je výstřel k nerozeznání od suchého výstřelu??
Když jí správně držím, tak muška nikam neodskočí, ale do ruky kopne vždycky. Stabilizátor to trochu ztlumí, ale že by byla úplně nehybná se rozhodně říct nedá. Když jí položím na sklo (kvůli tření) a odpálím, poskočí dozadu přibližně o 3mm bez/2mm se stabilizátorem. Nejvíc je to cítit když vystřelím s pokrčeným loktem třeba od boku.

2.Všiml jsem si, že po stranách závěru to docela foukne. Je to normální, nebo je KO těsnění?

3.Počet ran než začne klesat rychlost je kolem 100 s lehkýma JSB Match 0.475g při 160m/s. To se mi zdá dost málo. S HN Sport 0.53g a 160m/s jsem to nepočítal, ale flaška je za chvilku prázdná.
Kolik ran vychází vám? Uveďte hmotnost a rychlost střely.

Díky


Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Steyr LP10

Příspěvek od DaveM » 07 kvě 2014 19:52

Tak bod č. 2 už jsem vyřešil. Byla špatně nastavená hlaveň a málo na ní dosedal závěr. Rychlost stoupla ze 160 na 166. Tím bych snad měl mít vyřešený i bod č. 3. Ale stále kope, stále kope...
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Steyr LP10

Příspěvek od B/ONE » 17 kvě 2014 14:47

V tomto PDFku je test (nejen) přesnosti vzduchových pistolí

Feinwerkbau P 44
Hämmerli AP 40 Balance
Steyr LP 10
Tesro PA 10-2
Walther 300 XT ProTouch
Walther LP 400

http://www.feinwerkbau.de/ceasy/modules ... download=1

Rozhodně zajímavé pro každého, kdo vybírá vzduchovou pistoli na 10m podle pravidel ISSF, myslím si, že nepřehlédne ani toto vlákno, tak jsem to dal sem...
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
fanfox
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2009 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: Steyr LP10

Příspěvek od fanfox » 14 zář 2014 19:05

Zdravím,
mám LP10 pár let, už se blíží výměna „bomb“, tak nevím jak to probíhá, za kolik, můžete mi to popsat prosím?

Odjel jsem s ní asi 5 sezon, ale teď jsem nějakou sezonu vynechal. Pořídil jsem ji po dlouhém přemýšlení mezi Morini a Steyrem. A tak nějak „od stolu a obrazovky“ jsem vzal LP10. Chtěl jsem mít pistoli, s kterou prostě bude jasné, že ta chyba je u mě. Tehdy ještě TAU MK8 nebyla. Dlouhou dobu jsem nebyl schopen překonat osobák nastřílený s TAU6, to jsou ty VELKÉ tréninkové nástřely 1x za xx měsíců...

LP10 … bez opravy, bez výměny těsnění, prostě vše původní, ani jsem ho ještě neměl rozložený, kromě regulátoru, ten mě zajímal z technických důvodů. Letos se ukáže jak je na tom těsnění po asi 7-8 letech :)
Pažbičku jsem si dolepil dvousložkovým tmelem, takový váleček, který se umačká a chvíli se dá tvarovat. Potřeboval jsem na pažbě zvednout hranu kde se půlí dlaň, prostor mezi tím, kde se hýbe s palcem a část dlaně, která stojí, při kývání palcem.... jak to naspat?

S rezervou na jedno naplnění kartuše (180-200bar) odstřílím závod + trénink, což je super, asi mám nižší úsťovku. Pistole se opravdu „ani nehne“, teda hne, podle třasu ruky a pokud to opravdu udržím, tak ani nikam po výstřelu neuskočí. Mám 300bar 2 litry flašku z které plním až do poklesu tlaku mezi 130-150 bar, to mi stále stačí na závod.

Na sportovních pistolích si nastavuji spoušť na způsob bodovky, s krátkým chodem před odpalem s minimálním odporem a pak „bod“.

TAU8 … jsem zkoušel, jednu pořídili do klubu, kdyby někdo z mladých chtěl střílet pistoli, ale kde jsou Ti mladí dnes? Kdybych neměl LP10, tak bych možná měl TAUku. Nastřílel jsem s ní stejně, držela se mi taky dobře, spoušť dobrá, měla by to být něco jako kopie elektrických spouští, jestli jsem to pochopil dobře, když tak mě opravte. Nemá mít propad, ale měla by odpálit a spoušť mít po odpalu dál zvyšující se nebo stejný odpor na pružinách, mělo by to pomáhat nestrhávat. Pokud si to vybavuju dobře...

Nezkoušel jsem dát si 60 ran s TAUkou, třeba to někdy zkusím.
177/22LR/32SWWC/380ACP/38/357/9x19
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Steyr LP10

Příspěvek od DaveM » 15 zář 2014 16:30

Pistoli která se při výstřelu ani nehne chci mít v ruce. Zkoušel jsem další dvě a kopou stejně jak ta moje. Ten kdo tvrdí, že se ani nehne, ať si zkusí vystřelit s pokrčeným loktem, nebo ať jí položí na hladký povrch a odpálí. Stabilizátor zpětný ráz trochu ztlumí (změkčí), to je fakt, ale úplně ho odstranit asi jen tak nejde. Podle mě jde o to, že síly se sice při zrychlení vzájemně vyruší, ale při zpomalení už ne protože diabolka není v hlavni a stabilizátor (48.5g), který se brzdí třením o závěr, táhne pistoli dozadu. Aby se pistole ani nehla, musela by se vykompenzovat síla, kterou na ní stabilizátor při zpomalování působí.
Takže už tady nikdo nepište, že se pistole opravdu ani nehne.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
fanfox
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2009 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: Steyr LP10

Příspěvek od fanfox » 16 zář 2014 13:29

OK, hne se "nějak" vždy, jsem to blbě "natěšeně" napsal, prostě, když to dobře chytnu a stoupnu si k tomu, postoj dost flákám, tak se pistole hne nebo zatlačí jakoby ve směru osy, což beru jako to "nehnutí", přesnější tedy je, že se skoro ani nehne :)
S pokrčenou rukou, volný úchopem,... to je jiné, takto jsem to nemyslel, TAUky 6,7 prostě byly divočejší, výsledek šel taky střelit (méně často), ale s LP10 mi to přijde jednodušší. Možná je to jedno mít Steyr, Morini nebo TAU8.
Tak nějak mám "pocit", že když mi pistole s rukou při/po výstřelu "poskočí", tak to je se štěstím osma.

Píšeš a popisuješ to dobře, souhlas, takže výstřel a zatlačení pistole v ose hlavně = skoro se nehne , teď se to ještě musím naučit udržet celý závod :wink:

edit: trochu jste mě rozhodili tím kompenzátorem 8 dírek vs. standard, teď abych šel tu pistoli upnout a vyzkoušet jak to chodí se standardem ...
177/22LR/32SWWC/380ACP/38/357/9x19
Milanovnik
Příspěvky: 24
Registrován: 08 črc 2006 20:13

Re: Steyr LP10

Příspěvek od Milanovnik » 22 zář 2014 13:43

Zdravím. Kompenzátor bych vyzkoušel, nemáte někdo doma zbytečný na prodej?? Díky M
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Steyr LP10

Příspěvek od pbrejsa » 01 lis 2014 19:54

pro DaveM
s LP10 již nějaký pátek střílím. Na rozdíl od LP2, CM162 se LP10 "opravdu nehne" a když ji rovnoměrně držím a neudělám chybu při spuštění, nezaznamenám odskok miřidel a zásah je na terči tam, kam miřidla v tu chvíli mířila. Pokud vám odskakuje, tak ji může mít poněkud hůř seřízenou (příliš vysoká rychlost), případně vám řádně sedí rukojeť nebo problematicky spouštíte. Úsťovou rychlost pro diabolku 0,52g upravte na 150 až 155m/s. Nedoporučuji více. Originální nastavení nové pistole od výrobce dávalo u žlutých JSBS cca 152 m/s. Současně si prověřte funkci stabilizátoru a případně ho seřiďte. Využít můžete návody na stránkách výrobce. Při tomto nastavení mi JSB lehčí zelené 0,48g lítají o něco rychleji cca 158m/s a tato rycholst vydrží na stejné úrovni cca 160 ran.
Moje osobní zkušenost je, že největší vliv na velikost nechtěného odskoku má nevhodně nastavený úhel rukojeti a špatné sezení zadní plochy v dlani spojené s nežádoucím napětím svalů. Pokud je toto zvládnuto a při spuštění tlačíte jazýček spouště rovně dozadu, LP10 neodskočí. Mimochodem vizuálně pozorovatelně neodskočí ani LP2 nebo CM162EI. Obvykle ani u těchto pistolí výstřel nenaruší plynulý pohyb miřidel v záměrné oblasti.
Snad vám to pomůže najít a anylyzovat problém.
http://www.sskpraha6.cz/docs/LP10_problems.htm

"Ten kdo tvrdí, že se ani nehne, ať si zkusí vystřelit s pokrčeným loktem, nebo ať jí položí na hladký povrch a odpálí." Moje otázky:
1) proč zkoušíte střílet s pokrčeným loktem?
2) proč nesnížíte energii výstřelu, když tvrdíte, že vámi zkoušené LP10 kopou?
Vyvolává to u mě dojem, že se při výstřelu pistoli snažíte držet jako "chcíplou rybu", která je ve stádiu významného rozkladu. Tento způsob držení pistole, i u vzduchové, zdá se být poněkud nešťastný.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Steyr LP10

Příspěvek od DaveM » 02 lis 2014 17:27

To že LP10 narozdíl od LP2 a CM162 neodskakuje je zásluha odfuků na laufu. Stabilizátor jen snižuje velikost/mění charakter zpětného rázu, ale neodstraňuje ho. Prostě to jen tak nejde. A že pistole neodskočí neznamená že se nehne. Každý kdo jí má si snadno může vyzkoušet vystřelit bez stabilizátoru a přesvědčit se, že rozdíl není kdoví jak velký.

LP10, kterou jsem měl půjčenou se před nedávnem vrátila ze servisu přímo z fabriky. Takže seřízená. U své jsem si hrál jak s rychlostí a hmotností diabolek, tak s nastavením stabilizátoru. Výstřel byl subjektivně nejměkčí, když byla dráha stabilizátoru nejdelší až narážel do šroubu který drží hledí. Teď je seřízená přesně podle návodu od výrobce.

1)proč zkoušíte střílet s pokrčeným loktem?
Zpětný ráz se tak nepřenáší to ramene a proto je mnohem víc cítit a vidět.
2)proč nesnížíte energii výstřelu, když tvrdíte, že vámi zkoušené LP10 kopou?
Protože je nastavená správně.

„Vyvolává to u mě dojem, že se při výstřelu pistoli snažíte držet jako "chcíplou rybu", která je ve stádiu významného rozkladu.“
Zkusit vystřelit s pokrčeným loktem neznamená, střílet s pokrčeným loktem. Proč jsem to zkoušel a doporučoval vyzkoušet majitelům „nehybných“ LP10 už jsem napsal.

http://www.paynamibia.org/index.php/laser-pistols Pokud se nebavíme o této verzi tak LP10 prostě kope a že to někdo necítí na tom nic nemění. A jsem si skoro jistý, že tato pětibojařská LP10 neodskočí ani když jí chytnu jak "chcíplou rybu". Proč? Protože tahle se narozdíl od klasické LP10 opravdu ani nehne.

Odkaz co jste poslal znám, ale díky.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Steyr LP10

Příspěvek od pbrejsa » 03 lis 2014 07:33

"pistole pro pětiboj" už nejsou pistole, to už jsou svým charkterem spíš světelná ukazovátka. Mezi vzduchovkou a takto vybaveným "zařízením" je mnohem větší rozdíl než mezi malorážkou a vzduchovkou.
Pokud chcete posuzovat objektivněji zpětný ráz u VzPi spouštějte drátěnou fotospouští a pistoli zavěste na 2 špagáty aspoň 1,5 až 2m dlouhé, podle výchylky "kyvadla" můžete snadno hodnotit zpětný ráz. Výchylku můžete zaznamenat např kamerou.

Co se týká LP10 stabilizátoru, zvláštními sympatiemi k němu netrpím

Mj. bylo by třeba si nejprve ujasnit výrazy "ani nehne", odskok, zpětný ráz. Pokud pětný ráz bude působit ve správném směru a místě a proti tuhé opoře, pistole se opravdu nehne a nemusí to být jen vzduchovka. Tuším, že je to jen záležitost fyziky, potažmo mechaniky.

Mějte se fajn.
Milanovnik
Příspěvky: 24
Registrován: 08 črc 2006 20:13

Re: Steyr LP10

Příspěvek od Milanovnik » 03 lis 2014 10:18

Zdravím, střílel jsem 17 let Tau 7, teď mám LP 10 a jsem 100% spokojený. Nerozumím co pořád rešíte, ta moje totiž ani nekope ani neskáče, taky se v ní nevrtám, nic nešteluju, nenastavuju. Prostě "jen" střílím a případné chyby hledám na sobě, držení, spouštění, dýchání....
B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Steyr LP10

Příspěvek od B/ONE » 02 dub 2015 23:42

Nechce někdo Steyra za 300 litříků? :D

http://www.euroshooting.eu/index.php?detail=STLP2XS
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Steyr LP10

Příspěvek od mikiki » 03 dub 2015 07:11

Nula sem nula tam, vždyť o nic nejde - jen o peníze :D
To si to nemohou zkontrolovat :( :( :(
Kdyby někdo omylem kliknul na koupi tak mají vejvar :mrgreen:
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Steyr LP10

Příspěvek od kb » 07 srp 2017 21:10

Možno bude niekoho zaujímať rýchle porovnanie LP10 a Morini 162EI.
S Morini som sa doslova trápil asi rok. Elektronická spúšť je síce vynikajúca, prevádzka komfortná, ale predsa myslím, že ide o trochu zastaralú koncepciu zbrane. Je dosť ťažká a hlaveň ma relatívne vyššie položenú. Elektronická spúšť podľa môjho názoru spomaľuje odpal, čiže predlžuje dĺžku výstrelu a kladie vyššie nároky na držanie zbrane a techniku spúšťania.
LP10 mám iba jeden deň, preto by sa mohlo zdať porovnanie trochu unáhlené, ale ide práve o prvé dojmy. Morini som predal pred týždňom na eGun-e, takže ju mám ešte v živej pamäti. V porovnaní s ňou sa mi zdá streľba s LP10 omnoho "kultivovanejšia", čo je spôsobené najmä :
- nižšou váhou
- rýchlejším odpalom
- stabilitou po výstrele
Všetky tieto vlastnosti výrazne uľahčujú a spríjemňujú streľbu. Rok s Morini bol výbornou prípravou na LP10. Morini je vynikajúca pištoľ na cibrenie techniky streľby. Je treba sa vyvarovať aj tých najmenších chýb, vynaložiť veľké úsilie na to, aby sa zbraň nestrhla a ostala pri, aj po výstrele stabilná. S LP10 to ide akosi samozrejme.
Rukoväť je síce krajne individuálna záležitosť, ale pôvodná od Morini bola ako kopyto, druhá od Rinka sadla perfektne do ruky, ale bolo by treba ubrať pri ukazováku a originál Steyr nepotrebuje žiadne úpravy, nehovoriac o tom, že je plne nastaviteľná. Akurát som po pôvodnom majiteľovi posunul trochu vyššie dlaňovú opierku. Kupoval som totiž na eGun-e za rovnakú cenu, ako som predal Morini. Myslím, že to bola dobrá výmena.
Přílohy
LP10-w.jpg
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Steyr LP10

Příspěvek od pbrejsa » 08 srp 2017 21:19

kb, rychlé prorovnání taky porovnání.
Mohu jen potvrdit, že morinka s elektronickou spouští chyby nikdy neodpouští. Ale protože u mne už bodíky s věkem nepřibívají, právě proto se střílením s CM162EI dobře bavím. Můžu říct, že jsem s ní nastřílem mnohem víc desítek za 7 let než s LP10 za 10 let. X-tky dává skoro zadarmo, ale také 7-, 6-, 5-tky. Zdá se, že LP10 přece jen tolik netrestá. LP1 a LP10 na CO2 byly ještě lepší, ale už se nedělají. Ona už se nedělá ani ta LP10 na vzduch. Steyrka pro mne osobně má nevýhodu v příliš velké vzdálenosti mezi jazýčkem spouště a sedla pro mezeru mezi palcem a ukazovákem. Individuálními úpravami jsem se pod 59 - 60 mm nedostal. U morini není problém 57 - 56 mm a to mi umožňuje lépe spouštět. Nicméně to co je u LP10 s mojí chybou ještě 8-ou u CM162EI bývá často 7 nebo bělas. Verze s mechanickou spouští CM162MI by na tom měla být o poznání lépe. Novější koncepce VzPi jsou sice technicky lepší, ale čas ukáže, jestli to budou takové spolehlivé držáky jako LP10, CM162 nebo ještě starší špičkové CO2 pistole FWB, Walther. Co se týká spouště samotné, nejsem schopen posoudit objektivně kvalitu a rozdíly, jen to, že u EI je stále stejný chod po mnoho let, sušit lze do nekonečna včetně opakování bez sklánění ruky. Verze LP10E se moc nepovedla a poměrně záhy byla nahražena modifikací EVO.
Přesto u jakékoli vz. pistole velký podíl na výsledku dělá dobře přizpůsobená rukojeť, co do tvaru, rozměrů a polohy. Individuální výběr či přizpůsobení musí udělat většina střelců. Ikdyž střílet lze s ledasčím a adaptovat se na nevhodný tvar a rozměry je jen otázkou času a individuálních schopností.
Uvidíte sám, jest-li vydařený počátek s LP10 je efektem "nové" pistole a nebo bude dlouhodobějšího charakteru.
Klidnou ruku a rovná miřidla.
Odpovědět