Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Transilvanian
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2017 11:26

Re: Předovky

Příspěvek od Transilvanian » 09 čer 2017 14:39

Ahoj,
jen bych se chtěl vrátit k tématu, které jsem tu před pár dny načal... potřebuji si to trošku ujasnit. Mám stoupání vývrtu 1:28", rozměr v drážkách 13mm, v polích 12,5mm, je vhodný diametr 509, nebo natěsno 512? Potřebuji zjistit nějaký kompromis mezi snadnějším nabíjením a dobrým vedením střely. Zkoušky na střelnici mohu řešit až potom, respektive navážky. Nechci kupovat střely jen tak na blind a od každého diametru zkoušet po pár ks než dojdu k tomu, jakou mám koupit kokilu. Určitě tu někdo má in-line se stejnými rozměry a má vyzkoušené kokily i střely. Preferoval bych typ Maxiball, je dlouhá a řekl bych, že má lepší vedení než REAL, jak tu někdo zmiňoval. Je REAL vůbec vhodný pro tento typ vývrtu, není lepší jej používat např. jen v derringeru od G.G.?
Díky,
T.


spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 09 čer 2017 17:58

Jime..zavity postonu presahuju cca do jednej tretiny priemeru vnutornej dutiny priestoru.vsimol som si to uz v prvy den ako som si ju kupil,ale myslel som ze je to ok,ze to tak ma byt,ze firma ako pedersoli vie co robi,ved maju dlhorocne skusenosti.buduci tyzden sa chcem objednat na strelnicu,tak uvidim ake bude percento zlyhani.do drumu by som zasahovat zatial nechcel,je to v zaruke a nerad by som o nu prisiel.pokial sa funkcnost nezlepsi,skusim skratit zavit na pistone aby presahoval cca 1mm do dutiny pistonu.pokial to bude bez uspechu,poslem to predajcovi,nech sa nato pozrie..
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 09 čer 2017 18:41

"Závit zasahuje do 1/3 vývrtu drumu" - tak na to zapomeň. Mně zasahuje závit pistonu do poloviny díry v drumu a selhač jsem nikdy neměl, krom vadné zápalky. Bude v tom něco jiného. Vezmi to krok po kroku, vzpomeň si na sebemenší drobnosti včetně přípravy na střelby. Pokud někdo dává na piston jeden závit teflonové pásky, mohlo by se klidně stát, že díky nepozornosti páskou zakryje i otvor na spodku pistonu....
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 09 čer 2017 18:42

Nebo zkus dát pod piston podložku aby ten závit nepřesahoval.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 09 čer 2017 23:17

To ti jako piston, když ho zašroubuješ, přesahuje jednu třetinu průměru vodorovnýho kanálku v drumu, co směřuje do komory? Nějak jsem nepochopil tvůj výklad. Pokud tomu tak skutečně je, musí drum mít malý průměr, nebo mít piston extrémně dlouhý závit. Obojí se mě nezdá. Takže si asi špatně vykládám to tvoje "zavity pistonu presahuju cca do jednej tretiny priemeru vnutornej dutiny priestoru " Ale pokud tomu tak skutečně je, zkrať závit na pistonu tak, aby dosahoval na horní hranu vodorovnýho kanálku vedoucího do komory. Dokonce tam ani dosahovat nemusí. Ale jak píšu, nezdá se mě to. Pistony jsou vesměs se závitem kratším. Ideální by bylo, kdybys nakreslil, jak to s tím závitem myslíš. Ale jinde závadu nehledej, je skutečně na cestě plamene do komory na prach.
Spoléhat na kvalitu výrobků PRDELSOLIHO (jinak mu neřeknu) je špatná volba. Ta moje Sharpska byla taky od něj. Jsou schopni pustit na trh neskutečný zmetky. O tom bylo tady napsáno ostatně už dost příspěvků.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 10 čer 2017 08:26

V úvahu by moho připadat to, že by na drumu nebylo vyfrézované vybrání pro plamínek, nebo, že by mohlo být obráceně - dozadu, místo k ústí. Ale tohle je jen teorie, protože psal, že když tam strčí jehlu, je vidět při pohledu do hlavně. Bude to nějaká závada v nabíjení.
Přílohy
ohryzaný drum.jpg
ropak
Příspěvky: 58
Registrován: 31 led 2016 19:48
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předovky

Příspěvek od ropak » 10 čer 2017 08:41

jak uz jsem jednou psal delali mi tohle jen nektere druhy zapalek měli kratky plamen ,který v te klikate ceste nestacil zapaliít prach i kdyz se samozrejmne opalili při prechodu na jiny druh se to nestavalo
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 10 čer 2017 11:12

blecha.z píše:V úvahu by moho připadat to, že by na drumu nebylo vyfrézované vybrání pro plamínek, nebo, že by mohlo být obráceně - dozadu, místo k ústí. Ale tohle je jen teorie, protože psal, že když tam strčí jehlu, je vidět při pohledu do hlavně. Bude to nějaká závada v nabíjení.
Já jsem přesvědčen Zdeňku, že to s nabíjením nemá nic společnýho. Taky ten výřez v drumu co máš z toho Crocketa na fotce je na něm naprosto zbytečný. Jedině, že by drum trčel až do komory a to je špatně už jen kvůli čištění a řekl bych výrobní vada. Drum má mít ze strany směřující ke komoře kuželové zvetšení zátravky, aby se prach sypaný do hlavně dostal spolehlivě co nejblíž o ohni. Ideální je, když je dráha ohně co nejkratší a nejpřímější.Zápalkami to podle mně není, používal jsem sice většinou SaB, ale když nebyly, tak nějaké cizí. NIKDY s nimi problémy nebyly. Já tvrdím pořád to svoje. Kdybych tu pistolku měl před sebou, bylo by mi dávno jasno a měl to vyřešený.
Reklamace nemá smysl, protože prdelsoli odpovídal na problémy se Sharpskami tak, že používá prach Swiss a zápalky šestikřídlé. Nikdy nepřipouštěl zmetkovost z výroby. Bohužel jen naši prodejci od něj vezmou i šunt.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 10 čer 2017 13:16

Blechaz..paskou to nebude,mal som ten piston prechodny,bol 5 krat vonku, prakticky ostali uz len zbytky pasky a to nie pri usti pistona.
Silnejšie zapalky..zial nemam moznost vyskusat tie zelene,pouzivam cervene 4-ky od s&b,este ani jedna mi nezlyhala,ale aku,resp.ci maju pre moje ucely dostatocnu silu posudit neviem..
Jime..ano,ked vykrutim celnu skrutku na drume,posvietim dovnutra,tak vidim tie zavity zasahovat do vnutorneho priestoru drumu.
Este som ale zabudol poznamenat,pouzivam rusky cierny prach T-1-2
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 10 čer 2017 13:25

Je teda mozne,ze okrem nespravneho sposobu nabijania,ktory mozem potvrdit,alebo vyvratit pri najblizsej navsteve strelnice,sa môže jednat o vyrobnu vadu vyvrtu zazehoveho kanalika do priestoru dnovej skrutky?moze mat nejaky nedostatocny priemer?cez celny otvor drumu som prestrkoval cu drotik hore dole viac krat,ci nezachytim nejaký otrep,ale necitil som žiadny zadrhel
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 10 čer 2017 13:52

Tak přidám svůj názor. Příčiny selhán zápalu mohou být několikeré. Spitamen je uvádí dobře "predovšetkým záležitosťou deficitu prachu, špatnej zápalky, alebo extrémnych podmienok ako su vami spomínané výrobné vady.."

1) Je známo, že malé množství prach způsobuje selhače nebo nastane špatný vývin rány. Malé dávky jsou nespolehlivé. To vím ze své vlastní zkušenosti. Při nabíjení a současné manipulaci se zbraní před výstřelem se prach sesype někam kde je dál od výšlehového kanálku a může nastat selhač.

2) to se může ještě znásobit pokud je kanálek do hlavně nedopatřením vyvrtán na špatném místě, např. mnohem dál od dnového šroubu, nebo vysoko nad osou hlavně.

3) Při těchto mnimalistických dávkách prachu a podobnou situlací jak jsem napsal výš se může stát, že koule s flastrem nebo jiná střela při nabíjení zajede tak hluboko, že překryje výšlehový kanálek a žhavé plyny ze zápalky neprojdou do prachu. Zvláště když se nabijákem hodně do střely mlátí.

3) jak už Spitamen uvedl, to může být špatná zápalka. Zvláště v tom vynikaly perkusní zápalky CCI.

Takže bych radil. 1) Zkontrolvat důkladně vnitřní prostory od pistonu až po vnitřní prostor hlavně.

2)Zvýšit poněkud prachovou dávku.

3) Po nabití poklepat pěstí na zámkovou desku (i malá gumová palička je dobrá). Držet při poklepání pistoli za hlaveň ústím nahoru, aby se prach sesypal pod piston. Toto je velmi důležité! Většinou se tím poklepáním selhače úplně odstraní.

U Pedersoliho se taky všechno nekontroluje a je docela možné, ž obsluha je jen zapracovaná osoba a nikoli kvalifikovaný puškař. Takže ks od kusu se zbraň liší.
Přílohy
Rifle_barrel_cutaway.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 10 čer 2017 14:55

spitamen píše:Blechaz..paskou to nebude,mal som ten piston prechodny,bol 5 krat vonku, prakticky ostali uz len zbytky pasky a to nie pri usti pistona.
Silnejšie zapalky..zial nemam moznost vyskusat tie zelene,pouzivam cervene 4-ky od s&b,este ani jedna mi nezlyhala,ale aku,resp.ci maju pre moje ucely dostatocnu silu posudit neviem..
Jime..ano,ked vykrutim celnu skrutku na drume,posvietim dovnutra,tak vidim tie zavity zasahovat do vnutorneho priestoru drumu.
Este som ale zabudol poznamenat,pouzivam rusky cierny prach T-1-2
Tak ten piston zkrať a bude po problému. Ještě změř délku vývrtu hlavně od ústí po dnový šroub a porovnej s osou drumu, jestli není opravdu výš, než objem případné navážky, jak píše Fanda. O ruském prachu nic nevím, ale tím to nebude. Ale vidíš, že u prdelsoliho jsou hovada, že na trh pouští takový zbraně.
Pro zajímavost bys mohl uvést, hmotnost navážky co používáš a ráži pistole.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 10 čer 2017 15:18

Skusim to amatersky popisat.pri posvieteni do hlavne zvrchu baterkou vidim vodiacu cast hlavne s drazkami..tie koncia plochym dnom v strede ktoreho je dutina hlboka 13mm.ta dutina ma priemer o nieco mensi ako priemer hlavne v drazkach..cize po obvode tej dutiny dnovej skrutky je plocha.neviem to zmerat,mozno 1-1,5mm od okraja dutiny dnoveho sroubu po plochu drážky hlavne. Teraz sa aj zamyslam..ako spadne objem prachu v gramazi1.2g,ktorý tam sypem?neostane nieco na tejto ploche a gula to neuzavrie ako veko hrniec? Tensposob nabijania ktory popisuje fandaks s blechom sa mi vidí logicky, nutne ho musim vyskusat,nemam rad nejasnosti a hlavne vo veciach ktoré nestali 10 korún. Ako Jim spravne podotkol,co je to za zbran ktora nevystreli?kebyze zijem pred 200 rokmi a idem na suboj,tak je to hotova ruska ruleta s vysledkom A.S.Puskin.
Je to pistol raze 45
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 10 čer 2017 19:04

Ta komora má cca 0,3 kubíku (ml) odhadem. Tedy se tam vleze asi 0,3 gramu prachu. Jestli je to prach hrubý, třeba jako VesuvitA1 standard, tak to může dělat problémy. Velikost zrn je asi 0,8 mm, je negrafitovaný, což tomu ještě přisolí. Na příští střelby si nachystej Vesuvit LC, který je zrnitosti FFFG, udělej si nábojky z nějaké zkumavky, nasyp prach, poklepej hřbetem levé ruky na oblast zámku z druhé strany, lehce zasuň střelu a musí to jít.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 10 čer 2017 19:56

Když beru odhad Zdeňka jako správný, tak v dnovém šroubu je 0,3g prachu. Zbývajících 9 gramů do hmotnosti navážky 1,2g vyplní lauf do výšky 9mm. Takže pokud je kanálek v drumu výš, je jasné, že střela ucpe otvor výšlehu a k zápalu nemůže dojít, jak psal Fanda. Ale chce to změřit jak jsem psal hloubku hlavně a hloubku zaústění kanálku drumu. Pokud neznáme tyto údaje, těžko hodnotit. Každopádně piston přesahující do zátravky je vada.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Odpovědět