Drulov Rada 5,5 mm CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 05 dub 2007 09:55

to pbrejsa Moc pěkný příspěvěk :) , je pravda, že když se zbraň hodně podchladí, CO2 začne ucházet. Zkoušel jsem CO2 pomalu vypouštět, nepovedlo se, všechno CO2 pryč během chvilky za dost výrazného zvukového efektu a kolem spouště sněžilo :) . Ihned potom jsem zbraň začal plnit, CO2 ucházelo a ani to nechtělo pořádně střílet.

Na druhou stranu, když se to nepodchladí např. střelbou, se tam dostane málo CO2. Takže jak psal Sifon, podchladit zbraň střelbou by snad nemělo vadit, ale nesmí se to přehnat. Prostě tak akorát.

to Redy nenabral sis predatory 4,5 mm ? Zatím nemám čím střílet, JSBčka jsou na cestě. Mám trochu absťák :)


Redydyn
Příspěvky: 38
Registrován: 22 úno 2007 14:31

Příspěvek od Redydyn » 05 dub 2007 12:13

to:myzrael i to je možné přijel jsm e včera večer...práskl pár ran ¨s exakty..a 2-3 rány s Predátory..a na víc jsem neměl čas...no zkusím to dát do S630
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 05 dub 2007 16:37

pro: myzrael a další
při plnění NEPODCHLAZOVAT a ještě jednou, NEPODCHLAZOVAT. Pokud chcete do zbraně napustit co nejvíce plynu, je potřebné ho tam nalít s bombou ve svislé poloze a nádržkou zbraně pod ní. Plyn je kapalný a teče dolů. Naplnění pistole může trvat 3 až 5 minut, lze ho i urychlit jedním až dvěma výstřely naprázdno během plnění. Velkými výkyvy teplot můžete zhoršit těsnost. Při plnění prázné zbraně, bez tlaku je potřebné vždy napnout bicí mechanizmus, dojde tak volnému dosednutí kuželky na těsnění. Při použití napichovacích bombiček to platí vždy.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 08 dub 2007 04:04

Tak jsem si dneska dal fakt praci s poctivým přepouštením pomocí měděné trubičky a s pomocí ventilu, bohužel nemužu najit svoje CF karty do fotáku abych to nafotil, pistole je vzhůru nohama, prvotne jsem napustil system odfoukl vzduch az se mne od konce snežilo, pote teprve připojil kontejner pistole první přepouštění cca 10 vteřin zavřit ventil, 2 minuty jsem počkal, opět na 10 vteřin otevřit ventil, zase 2 minuty jsem počkal a pak opět otevřit ventil, pistole nabral 17 gramů co2 při běžném "šup-šup" plnení jen 9 - 10 gramů, pracné ale naladoval jsem tam odhadem 20 cm2 CO2. Tolik k plnění RADY to same jsem zkusil s TAU7 a stejný uspěch.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 09 dub 2007 21:22

pro Alexxxus
přírůstech hmotnosti kolem 16 - 17 gramů odpovídá, že objem pistole byl zcela zaplněn kapalným plynem. Nezapomeňte, že takto naplněnou pistoli je třeba odfoknout cca dvěma až třemi výstřely naprázdno, aby se v aktivní komůrce před kuželkou při výstřelu vyskytoval plyn pouze v plynném skupenství. To je základní předpoklad rovnoměrné rány. Mezi výstřely by také měla být minimální přestávka 20 - 30 vteřin, při nízké teplotě okolí tato přestávka může být i delší. Během výstřelu lze využít pouze plyn v plynném stavu! Střelba může být problematická v situacích - poloze pistole, kdy do aktivního prostoru k ventilu nateče větší množství plynu a jako první je ventilem do kanálku vpuštěn kapalný plyn
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 10 dub 2007 02:34

2 pbrejsa, jo to je mne jasne jen jsem zkousel kolik plynu dokazu nacpat do zasobniku, pred cca 20ti lety jsem zacinal strilet s Tau7, navyky na odfuk plynu mam jiz zazite.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 10 dub 2007 13:49

Tak už mi konečně přišli JSBčka, všechny možný druhy jsem objednal a je to daleko lepší než s diabolky Gamo. Vystřelil jsem asi 50 ran a nestalo se mi ani jednou, že zbraň nevystřelila, dokonce vystřelí nebo spíše vyplivne vždy i poslední velmi slabou ránu.

Gamo pro magnum tam jdou ztuha a zbraň občas nevystřelila, tohle mě opravdu štvalo, vlastně to souvisí i s plněním, protože pak nevíte kde je chyba. Usoudil jsem, že Gamo pro magnum 5,5 mm jsou pro Sokola nevhodné. Akorát se mi zdá, že ty Gamo mají větší průraznost, je to jen taková spekulace, bez chrony těžko nějaký závěry vyvozovat.

I s plněním se zlepšuji, při 100 g CO2 (bicí mechanismus max. utažený rukou ) jsem dal v pohodě 20 ran a ještě by to šlo, podle zvuku výstřelu je prních 10 ran silnějších, pak to pomalu slábne, což by odpovídalo podle měření Alexe. Zatím se mi nedaří natlakovat z poloviny naplněnou zbraň, tedy když plním po 10 výstřelech a bych měl co největší výkon.

Všiml jsem si že tak cca 3 cm, když kokám do hlavně je nějaká nerovnost, jestli je to dírka jak se tady psalo nebo nějaký bordel. Nedaří se mi to identifikovat.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 10 dub 2007 18:25

pro myzrael "Všiml jsem si že tak cca 3 cm, když kokám do hlavně je nějaká nerovnost, jestli je to dírka jak se tady psalo nebo nějaký bordel. Nedaří se mi to identifikovat."

Pod touto dírkou je i malý pístek. Já tomu říkám "brzda bicího kladívka". Pokud dobře funguje, tak se tlakem plynu v hlavni tlumí zákmity - vícenásobné údery bicího kladívka do konce ventilu odstraní. Tento konstrukční prvek byl převzat z konstrukce pistole TAU, ačkoli u posledních výrobků TAU7se již nevyskytoval. Čistě teoreticky: pokud optimalizujete celý uzel zahrnující bicí mechanizmus, jeho váhu a pružinu, váhu kuželky, aktivní objem plynu před ventilem a mrtvý prostor mezi kuželkou ventilu a dnem diaboly je výsledkem pak větší počet výstřelů, zrychlení průběhu výstřelu u daného objemu CO2. Tato brzda fungovala znamenitě u prvních vyrobených kusů TAU7, kde byla použit průměr vodícího trnu ventilu 3 mm, který se později změnil na 4 mm a její účinek nebyl tak zásadní. Jak funguje u Rady nevím, dost bude záležet na poloze, velikosti a průměru kanálku nad pístkem.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 dub 2007 23:34

Ten pístek v žádném případě nezaslepvat... odebírato jen něco okolo 0.1% plynu ... tedy toto energii opravdu nesníží, test jsem udelal že jsem zaslepil díru kapkou včelího vosku, rychlost střely se zvedla o 1 stopu ... (kdoví jestli to nebylo jen tím že nefoukal vítr ( :-) ) ale každopadně dochazelo k mírnému rozklepu uderníku.... proste se pistole zacla chovat nedustojne .... Takže koupel v lekarskem benzine a uz to fici jako drive.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Redydyn
Příspěvky: 38
Registrován: 22 úno 2007 14:31

Příspěvek od Redydyn » 30 dub 2007 10:33

Nevím čím to je ale mé RADĚ..se pořád chce domů.."musím ji zas e zaslat na REKLAMAČKU..začalo mi unikat CO2 ,..tak jsem dle rady p.Haněla vyměnil vnitřní bilé těsnění a bylo to ještě horší..dle mě když jsem zpět vsazoval kuželku -ventilek tak šla do toho těsnění velice těžce a vytáhnout vůbec..tzn že asi nedoléhalo těsně do těsnění..jen doufám že to nebude trvat 14 dní jako u první reklamačky..kdy bylo slibováno do 2 dnů :cry:
Jinak někdo tady na foru psal že při výměně pružiny na bicím mechanismu došlo k větší nepřesnosti!Totéž jsme udělal i já dal jsem tam 1 a 1/2pružinku původní délky a mohu říct že se razance výrazně zvýšila -přesnost zustala a na 40 m v 5,5 mm střílím víčko od malé tatarky (což mi stačí)střílím s kolminátorem..
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 30 dub 2007 12:27

2 Redy, ty mas ale oproti mne ponekud delsi hlaven .... mne na tech 10" staci fakt energie 15 joule. Cece ty mas furt problem yja vystrilel s Radou 1500 ran a je furt v pohode.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Redydyn
Příspěvky: 38
Registrován: 22 úno 2007 14:31

Příspěvek od Redydyn » 30 dub 2007 13:19

TO Alexx:
No bohužel také jsem vystřílel cca 800-900 ran a mezitím co druhé střílení vždy začalo trochu unikat CO2..ale při dalším střílení v pohodě..a zase při dalším střílení unikalo a tak dokola..tak jsem, dle rady p.Haněla vyměnil to těsnění....a to těsnění má dle mě..mylý vnitřní průměr.!!!jinak stím silnějším bicím mechanismem je to fakt síla..na těch 40m hrubý flakonek skla od nějakého parfému se rozstřelí na 100 kousků..dal nebudu psát protože jsou tady i myslivci ale na cca 40m na jednu ránu...do hrudi :P
a co ty nějaké nové zážitky ?!
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 30 dub 2007 13:42

2 Redy napisu ti to soukrome posty.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Redydyn
Příspěvky: 38
Registrován: 22 úno 2007 14:31

Příspěvek od Redydyn » 28 kvě 2007 20:41

Zdravím všechny příznivce RADY a Sokola dlouho už nikdo nenapsal žádnou novinku ,poznatek -postřeh nebo zajimavost:)Takže co se mé Rady týká tak ted jsem nad míru spokojeny při poslední Reklamačce jsem "požádal o originální náhradní pružinky do bicího mechanismu (prozatím jsem tam měl jen původní +nějakou kratší,kterou jsem našel a bylo mi naměřeno 182m/s
ted jsem si tam dal orginál nezkracenou +zaskočil jsem do prodejny pružin a koupil jsem nějakou o cca 2mm v průměru silnější.Na bicí mechanismus jsem dal original a "zašrouboval"tu koupenou pružinku na original asi ze 2/3..výkon se ještě zvýšil nedokáži si odhadnout kolik to ted líta ,ale na vzdálenost cca8 metrů prostřelí vlnitý plech,..na 40m sklínka od šampusu taktéž ..různé konzervy na 40m z obou stran....,Jediná nevýhoda je že to dělá zvukovou ránu jako z malorážky ,ale už i na to máme "lék" Jediná věc co by mohla někomu vadit je že se musí střílet s našroubovanou kinetou CO2 aby tlak byl konstantní..(Tlak musí držet kuželku )Ale za ten výkon to stojí
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 28 kvě 2007 20:55

Chicht Redy, to jsme na tom stejne, ale co jsem slysel bude mozna nova vzdusa :-) kazdopadne ja ji chci v razi 6,35 :-)
Ja taky strilim s namontovanou kyvetou ted dumam jak udelat pazbu do ktre by se kyveta schovala a jak propojit zasobnik s kyvetou ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět