Priserna kvalita novych 9mm naboju od SB?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
demerzel

Příspěvek od demerzel » 18 úno 2007 11:37

glock nemá rád tyhle tvrdý střely to je bezesporu, rozptyl SaB z G 19 na 15 netrů byl i 10 cm, hrůza a děs. trochu jsme dusili dealera od SaB a ten sám uznal že ty náboje stojí za pí.u. do svý zbraně bych to určitě dobrovolně nedal. čínský norinca se určitě kvalitou vyrovnají maďarům nebo slovákům. náboje SaB stoprocentně poškozují zbraň, navíc jsou víc plněny prachem. alespoň ty ocelové návojnice, a každej je myslím naplněnej trochu jinak...:-D. a už mám závady i na brokových skeetech od SaB, některé vůbec neinicializují zápal a spousta se jich otevírá po výstřelu natolik, že je vyhazováky nedokážou vyhodit z hlavní...


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 úno 2007 12:03

Podle mě je to všechno taky ptákovina, pokud někdo vystřílí za měsíc 2000 nábojů jak píše Alfonss, tak by měl za půl roku měnit lauf. Měl, nebo musel? Na 12000 nábojích při levnější ceně určitě ušetří aspoň na 2 náhradní laufy, tak nevím proč to vzrušení. A vůbec, měřil někdo po vystřelení x tisíc nábojů s ocelovým pláštěm zvětšení rozptylu? Myslím, že tato diskuse je víceméně teoretická. Většina muniček vyrábí běžné střelivo s ocelovým pláštěm a pokud vím, bylo to tak od dob, kdy se plášťované střelivo zavedlo. (zkoušel jsem magnetem střelivo ve sbírce u kamaráda). Mimochodem i běžná produkce S&B v ráži 9 para a 7,65 Br co jsem kupoval před 15 lety měla pláště ocelové. Takže si myslím, že mnoho povyku pro nic.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 18 úno 2007 12:21

Začínám střílet se svou novou Para Ord. 1911 .45 auto s SB, zatím asi 400 ran a bez selhání. Nicméně pravda je, že rozptyl na 25m je také min. 10 cm...a to jsme to nastřelovali z podpěry. Zkusím něco jiného. Jak je na tom střelivo Federal?
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 18 úno 2007 12:49

Zas Vás tolik není co střílí 2000 ran měsíčně.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 18 úno 2007 14:14

no člověče, vypálit 2000 ran pětačtyřicítkou, to bych musel chodit za chvíli za barák na pastvu :roll:
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 18 úno 2007 14:21

to mas pravdu, dnes sem vystrilel jen 30 malorazek, 20 osmatricitek, 40 tristapadesatsedmicek a 18 petistovek. a po poslednich 18 ranach me pali ruka jako bych nekoho lisknul po hube. tak bych chtel videt co delaji jeho ruce po 2000 ranach petactyricitkou mesicne.
Knihomol

Příspěvek od Knihomol » 18 úno 2007 19:41

Teda pánové! Čtu a nestačím se DIVIT! :shock: :shock: :shock: Ponechám stranou formu některých příspěvků... Ale myslíte si že ve Vlašimi lezou po stromech??? Doporučil bych některým přispěvatelům, aby se radši zamysleli nejdříve nad svýma rukama a hlavou (...ehm, to asi nepůjde :( ) a potom teprve nad střelivem... uff :?
Smazaný uživatel 2271

Re: Příšerná kvalita nových 9mm nábojů od SB?

Příspěvek od Smazaný uživatel 2271 » 03 bře 2007 21:46

[quote="Lanky"]Jeden zkušený prodejce zbraní a střeliva na mne vybalil dost znepokojující informace o nových 9 mm nábojích od Sellier a Bellot - prý je přestal brát i na střelnici, kterou provozuje. Kvůli nárůstu ceny barevných kovů je prý teď dělají ocelové -.....


Osobně jsem s těmito novými náboji zcela spokojen , vystrilel jsem jich cca 250 a naprosto v pohodě
U Brýmový jsou za 3,60 zkrátka dobrý
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 24 bře 2007 18:59

Dostal jsem jako pozornost podniku k bouchačce (CZ-75TS) krabici 250ks sypaných tréninkových nábojů s ocelovou hilznou (9mm Luger). Kvalita týhle munice je votřesná. Z cca 150 vystřílených patron asi šest nebo sedm závad - drápek vyhazovače přejel rantl hilzny. Při střelbě každou chvíli snop jisker z hlavně a ulítlej zásah o 20cm. Je to ten nejhorší šmejd, co jsem měl kdy smůlu prohnat laufem. Mám pocit, že pro to používají nějakou starou nebo repasovanou linku, která nevyhovuje požadavkům na standardní úroveň střeliva. Chová se to jak armádní náboje do automatických zbraní... :evil:
Sharkshooter

Příspěvek od Sharkshooter » 25 bře 2007 21:30

Přesně tak, SB mi nesmí do pistole. Raději dám 4,30 za 8g Magtech a mám zajištěné opravdu pohodové střílení, než dát podobnou částku za tento hnus. Kritizoval jsem minule jejich ceny, jako domácího výrobce, a jeden chytrák mi psal, že nemám ponětí o nákladech a zisku... Jenže, když někdo prodává zboží v ceně několika korun, tak nemůže chtít zisky v korunách, ale v haléřích, zejména když toho dělá tuny a tuny. Jako výrobce, který by měl podporovat svou cenou rozvoj střelectví v ČR a honit zisky při exportu, jsou to naprostí darebáci. myslím, že o nich už bylo napsáno dost a je škoda času se jimi nadále zabývat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 bře 2007 13:10

Childeater píše:Dostal jsem jako pozornost podniku k bouchačce (CZ-75TS) krabici 250ks sypaných tréninkových nábojů s ocelovou hilznou (9mm Luger). Kvalita týhle munice je votřesná. Z cca 150 vystřílených patron asi šest nebo sedm závad - drápek vyhazovače přejel rantl hilzny. Při střelbě každou chvíli snop jisker z hlavně a ulítlej zásah o 20cm. Je to ten nejhorší šmejd, co jsem měl kdy smůlu prohnat laufem. Mám pocit, že pro to používají nějakou starou nebo repasovanou linku, která nevyhovuje požadavkům na standardní úroveň střeliva. Chová se to jak armádní náboje do automatických zbraní... :evil:
Předpokládám že přes okraj hylzny přejel drápek vytahovače a ne vyhazovače. V sadě k TS bys měl mít jeden nebo 2 náhradní, s větším drápkem, zkus to vyměnit, obvykle to pomáhá.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 26 bře 2007 19:29

Jasně, vytahovač. Upsal jsem se... :D ... náhradní mám. Zkusím to tedy vyměnit, uvidíme. Díky za tip!
Uživatelský avatar
vlkodlakus
Příspěvky: 255
Registrován: 09 pro 2006 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlkodlakus » 26 bře 2007 22:22

Tak jsem udelal magneti test na moje zasoby .45ACP... (kupovany tak pred mesicem)
Vsechny strely u SB magnetujou :evil: , u Magtechu nikoliv.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 06 dub 2007 15:48

Ocelový plášť být může, zakázané je ocelové jádro střely (tzn ocelové jádro, okolo něj olovo a navrch kovový plášť. Ovšem podle mých posledních informací (neověřených) prý SaB od ocelových plášťů upustil - nejspíš jim to nikdo nechtěl kupovat. Ovšem jen u jejich vlastních nábojů. Zásobu střel s ocelovým pláštěm (prý) teď pustí na trh jako komponenty pro přebíjení. Navíc prý začali dělat ocelové nábojnice. Jsem zvědavý, kdo bude přebíjet střely s OCELOVÝM pláštěm do OCELOVÝCH nábojnic? Asi se rozhodli zlikvidovat přebíječe jako nekalou konkurenci - místo toho, aby se zamysleli, proč čím dál tím víc lidí přebíjí.
Odpovědět