O vzduchovkach Gamo

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 15 úno 2017 18:36

Pardon vzduchove instalovane na "piatich" dverach auta.


Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 15 úno 2017 19:59

IGT System (Inert Gas Technology) - to je plynová pružina vložená místo závitové pružiny.
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gas-spring
Ani jedna firma dnes nevyrábí plynové pružiny s možností změny tlaku. Nové Gamo jsou “udušený” do 16J přepouštěcím otvorem, a plynová pružina je napumpovaná na maximum. To znamená, že při natahování potřebujete zbytečně velkou sílu. Ale když zvětšíte otvor do 3mm, tak budete mít vzduchovku s maximálním výkonem. Jenom určitě vyměňte těsnění pístu a možná i těsnění hlavně.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 18 úno 2017 21:27

Nová recenze Black Knight, Black Bull, Black Fusion.
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-black-knight
Přílohy
Gamo_black_series.jpg
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 19 úno 2017 17:14

Perfektná recenzia aj z fotodokumentáciou, a je zložité nainštalovať plinovu pruzinu,ak tento model je pružinovka?
Pretože u bežnej gamovky je to jednoduché,ale neviem ako by to slo do týchto top modelou,je tam predsa trozku pozmenena anatómia. A neviem ako to tam vyzerá za druhým kolikom ktorý drží pruzina.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 19 úno 2017 21:05

Je složitější na demontáž než jiné Gamo. Stejnou konstrukci má BSA. Pro demontáž je potřeba udělat takové zařízení.
Potom s pomoci svěráku stlačit pružinu a jen potom vyndat kolik.
Gamo Black.jpg
Gamo Black (2).jpg
Gamo Black (3).jpg
Nejsložitější je výměnit těsnění pístu.
Ale vcelku se mi vzduchovka velmi líbila. Je pohodlná, výkonná a dostatečně přesná. Škoda, že se u nás neprodává v kalibru 5,5.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 20 úno 2017 11:25

Paráda ďakujem, a tá drážka vyfrezovana v tom hliníkovom valecku je kvôli koliku? Aby sa uvolnil nápor pružiny od kolika? A nasledne bez náporu vyraziť kolík?
Ak by to bolo možné môzte uviesť miery toho hliníkového valečku? Ďakujem.
A to stále nieje dostupná táto flinta v 5,5-ke? Myslel som,že je dostupná aj v tomto calibri.
bruggi
Příspěvky: 50
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od bruggi » 20 úno 2017 18:19

Strix71 píše:Ani jedna firma dnes nevyrábí plynové pružiny s možností změny tlaku.
Není pravda, beru-li to ve vztahu k výrobci vzduchovek. Weihrauch vyrábí HW90, kde je regulace možná bez rozebrání, a Impact Airguns dělá "theobeny".
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 20 úno 2017 21:01

bruggi píše:
Strix71 píše:Ani jedna firma dnes nevyrábí plynové pružiny s možností změny tlaku.
Není pravda, beru-li to ve vztahu k výrobci vzduchovek. Weihrauch vyrábí HW90, kde je regulace možná bez rozebrání, a Impact Airguns dělá "theobeny".
Máte pravdu. Ještě je Vortex. Měl jsem na mysli plynové pružiny, které dělaji výrobci pro Gamo. Je několik výrobců ve Španělsku, Brazilií a jiných státech.
Tam se tlak pumpuje přibližně a potom se vybírá hodící se pružina do vzduchovky, a ne tlak v pružině.
Tady je příklad.
https://www.youtube.com/watch?v=BNKiO1TzLSs
Já to dělám jinak. Pumpuju pružinu na maximum a potom vybírám tlak takovým způsobem.
https://strix071.wixsite.com/airgunup/m ... ve-pruziny
Paráda ďakujem, a tá drážka vyfrezovana v tom hliníkovom valecku je kvôli koliku? Aby sa uvolnil nápor pružiny od kolika? A nasledne bez náporu vyraziť kolík?
Ano, přesně tak.
Ak by to bolo možné môzte uviesť miery toho hliníkového valečku? Ďakujem.
Délka: 65mm
Průměr: 28mm
Drážka: 14mm o hloubce 16mm.
Rozměry drážky nemusí být přesně takové.
A to stále nieje dostupná táto flinta v 5,5-ke? Myslel som,že je dostupná aj v tomto calibri.
Je nedostupná v tomto kalibru jenom v ČR. Může se objednat ve Španělsku.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Stainles » 21 úno 2017 13:28

Ďakujem pekne za info.
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 07 bře 2017 07:00

Gamo Black Fusion by měla být v kalibru 5,5 dostupná za 2-3 týdny. Mám chuť jí za ty prachy vyzkoušet.
Doplnit jí pak pružinkou od Srtixe a mohla by bít i použitelná :P . Alespoň Shadow se zlepšila o hodně novou pružinou na přesnosti. A tady je ještě integrovaný v hlavni tlumič, tak by mohla být i tichá....
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Strix71 » 19 bře 2017 11:50

Při koupi Gamo si dejte pozor na záskočku. Viděl jsem dvě nové vzduchovky ve kterých je průměr záskočky výrazně menší než průměr otvoru pro ni. To přivádí ke svisle rozházenému letu diabolek. Reklamovat nebo měnit záskočku. U jedné vzduchovky jsem udělal plastovou, u druhé železnou. Uvidíme jak to vydrží.
https://youtu.be/-btsCB193vM
Přílohy
Gamo  záskočka (2).jpg
Gamo  záskočka (1).jpg
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 19 bře 2017 16:02

Díky to je dobré vědět při koupi.

Jinak se Shadow pro představu trefuju na 20-35m do smrkových šišek, ne každou ranou, ale minimálně každá 2 přes otevřená mířidla. Neuspěch je moje vina, na tom však pilně pracuju. Střelba na terče mě nijak nebere, proto nedávám terče.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od Albert 22 » 20 bře 2017 14:38

No a jakou to má skutečnou úsťovku? ... Když se tak dívám na ty iluzionistické nabídky např. na vzduchovku "Gamo Shadow DX cal 5,5mm Set", hned bych to bral. Obzvláště se mi líbí jejich přímo fantastické parametry:
· Ráže: 5,5 mm
· Úsťová rychlost: 250 m/s
· Síla : 16 J

A nebo na jiných místech pro cal.4,5mm další pohádky:
- Počiatočná rýchlosť strely do 305 metrov / sekundu s olovenými diabolkami.
- Počiatočná rýchlosť strely do 365 metrov / sekundu s Gamo diabolkami potiahnutými platinou.

Tak nestačím žasnout, že to tak klidně prodávají bez ZP. Ale stačí nahlédnout na několik videí na youtube a je po iluzích. Zas jen klamavá reklama a nebo si popletli kalibry? ... Ani těch 16J to vždy nemá, pokud vůbec. A s obyčejným střelivem standardní hmotnosti jen standardní výkony srovnatelné se starou poctivou vzduchovku SLAVIA 634 z naší Zbrojovky...
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Hodnoty

Příspěvek od Peterko78 » 20 bře 2017 19:13

Protože prodejci udavají hodnoty převzané od výrobce, ve Španělsku mají totiž 24j limit, proto ty větší čísla.
I když ani ty nejsou 100 % realné. Záleží s jakou diabolkou ty rychlosti měřily.

prosím o přesunutí příspěvku do vlákna vzduchovky gamo
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: O vzduchovkách Gamo

Příspěvek od j-k » 20 bře 2017 21:06

S rychlostí sloužit nemohu zatím nemám chrono. Gamo mám v 4,5 a je už staré, nevím přesně, asi 10-15 let. Je zastřílené, používal jsem ho na výcvik hasičské omladiny na soutěže. V zimě prošlo omlazením o plynovku a je zase v plné kondici. Ty rychlosti udávané prodejci jsou zavádějící, protože používají vehoučké diaboly a ve skutečnosti to je trochu jinak. Gamo dělá ty vzduchovky na jiné výkony a sem to jde s restrikcema. Co se týče přesnosti je to otázkou jak se s ní naučí kdo střílet, aby omezil vliv kopnutí. Jako za sebe mohu říct, že jsem s ní spokojený a proto koupím další v kalibru 5,5. Každý den si vemu do přírody na blbnutí jednu ze sbírky a jdu si zarelaxovat. :D
Něco by se už našlo :-)
Odpovědět