FSN-01

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: FSN-01

Příspěvek od edelweiss » 05 říj 2011 23:21

naboku, shora to není vidět. Mněl by to být plech čepem přidělaný ke stěně, tuším na straně pojistky. Je to pár let co sem se v tom denně hrabal :-)


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: FSN-01

Příspěvek od edelweiss » 05 říj 2011 23:26

našel? má to ohnutý rožek abys tam dostal jehlu z čištění, do te se opřeš a natočíš to ke kolíkům:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: FSN-01

Příspěvek od Leeoo » 06 říj 2011 09:38

mrknu až budu doma :) alá právě nic co by šlo někam dát aby to drželo čep pojistky jsem nenašel už včera
Uživatelský avatar
tuky
Příspěvky: 67
Registrován: 25 kvě 2006 23:17
Bydliště: Pod Dlouhým mostem :)

Re: FSN-01

Příspěvek od tuky » 26 úno 2012 18:01

Dneska první testování poladěného FSN-01.
Základ zbraně Novohradský FSN 01 P (zbraň sestavena z nepoužitých dílů). Doplňky: puškohled POSP 4-12x42 + sluneční clona, montáž SVD + blatník + kompenzátor (Tomáš Zendl), kompletní pažbení (Klínský).
Celkově má zbraň malý zpětný ráz, díky kompenzátoru a také nejspíše díky své váze která se pohybuje lehce nad 5kg. Velice příjemná je rukojeť s nastavitelnou výškovou korekcí.

Střelba- nastřelení bylo provedeno na hrubo municí značky KOPP, nestřílel se čistý střed ale zkoušel se soustřel. Střílelo se ze sedu s přední podporou zbraně na 100m. Povětrnostní podmínky byli opravdu extrémní, sníh s deštěm :| Byli použity tři druhy munice, poloplášť 1. KOPP 2. Vlašim 3. SAKO. Určitě je třeba brát v potaz chybu střelce, která se určitě podepsala na soustřelu, příště snad už budu mít nastřelovací lavici a bude taky rozumnější počasí, tak potom mohu nahodit přesný soustřel bez chybení střelce.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Použitá munice- KOPP, VLAŠIM, SAKO (všechny tři střely polopláště).
Obrázek

KOPP- 8x3cm čtvrtá rána nejspíše ústřel, bez ústřelu 4x3cm.
Obrázek

VLAŠIM- 3x2,5cm nejlepší dnešní soustřel
Obrázek

SAKO- 3x3,5cm nebýt čtvrté rány nahoře jednalo by se o nejlepší soustřel, bez ústřelu 1x3,5cm
Obrázek


Z použité munice vychází nejlépe SAKO hned v závěsu VLAŠIM a poté KOPP, přesně jak jsme říkali před střelbou samozřejmě tomu také odpovídá patřičná cena KOPP/5,- VLAŠIM/14,- SAKO/28,-
Takže když budu počítat 1MOA 2,9cm tak s drahou municí je skoro možné této hodnoty dosáhnout. V případě levnější munice není problém se dostat do 2MOA, což si myslím že je bezkonkurenční výsledek.


Tak doufám že jsem lehce objasnil problematiku přesnosti lehce poladěného vz.58 příště už snad ultra přesná střelba z lavice :wink:
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: FSN-01

Příspěvek od Leeoo » 07 dub 2012 18:42

přidám mojí zkušenost:

dnes jsem se vydal na střelnici s mojí krátkou fsn, nastřílel jsem s ní asi 500 ran bez jediné závady, dnes se, ale začal Novohradský srát tím, že kousal nábojnice v okýnku, dokonce někdy nenatáh vůbec. Na střelnici byl někdo s 858, tak jsme zkusili prohodit mezi sebou celý závěry s výsledkem, že obě flinty fungovaly. Po nasazení zpět šel jeden zásobník bez problémů, pak ale opět to samé.

Někdo ňáká rada?
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: FSN-01

Příspěvek od Leeoo » 07 dub 2012 21:11

dočetl jsem se, že pomůže zkrátit vratnou pružinu, udělal jsem tak, ale závěr de pořád ztuha, něco mu tam prostě vadí, takhle zůstává když ho nepustim svojí vahou dolů
Obrázek
rebel 2007
Příspěvky: 117
Registrován: 10 kvě 2007 23:33

Re: FSN-01

Příspěvek od rebel 2007 » 08 dub 2012 10:38

To je normální vysí na přerušovači. Skus namáznout vodící drážky v pouzdře a nosič mělo by se to při střelbě zlepšit.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: FSN-01

Příspěvek od harpplayer » 08 dub 2012 12:05

Když visí, tak je měkký, ne...? :twisted:
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: FSN-01

Příspěvek od Leeoo » 08 dub 2012 20:39

tak jsem zkrátil pružinu a je to stejný jako předtim, chod závěru se sice zlehčil, ale hovno platný :(
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: FSN-01

Příspěvek od rotwajlerdick » 08 dub 2012 20:42

samotny holy nosic te beha sam v drazkach
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: FSN-01

Příspěvek od Leeoo » 09 dub 2012 20:31

zkoumal jsem to a v tý části rámu viz. horní foto něco drhne, jak při pohybu zpět tak i vpřed, je to zrovna v místě kdy už je nabitá nová patrona a stará nestihne vylítnout, takže si myslím, že to chce puškaře aby někde něco zlehka zbrousil...

co myslíte?
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: FSN-01

Příspěvek od lukas.hebeda » 15 čer 2015 13:34

řeším podobný problém... měl jsem dokonce pušku u puškaře protože mi přišlo že závěr po odemknutí závory jde pomaleji dozadu a nevyrazí starou patronu... puškař zvětšil průměr kanálku na odvod plynů z hlavně a problém se na chvíli vyřešil... teď jsem přitahl jinou várku nábojů a problém je zase na světě tak nevím... ještě půjdu na střelnici a uvidím...
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: FSN-01

Příspěvek od Din » 22 říj 2016 21:37

Trošku oživím zapadlé téma. Máte někdo osobní a praktickou zkušenost s modifikovaným přerušovačem spouště pro klony SA 58 v souvislosti s údajným vyřešením problémů s hermexefektem z nabídky od firmy Gunexpert? Můj FSN 01 je hezký přesný mazel, ale ten více či méně se projevující hermexefekt mě fakt hodně sejří, takže do téhle změny dílu zbraně jdu... Po výměně přerušovače spouště (a další možné úpravě) to budu testovat s číňany i s vlašimskými bxn, ale jen se současnou možností střelby do padesáti metrů... S výsledkem se časem podělím, jen v nastávajícím období se asi na střelnici ze zdravotních důvodů nějaký čas neobjevím, takže to hned tak nebude... Moje vypadané šediny jsou na chladno dost háklivé...
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: FSN-01

Příspěvek od Din » 26 lis 2016 23:01

Tak jsem se dneska konečně dostal se svým FSN 01 na střelnici poté, co jsem přes Gunexpert řešil dost velký problém s hermexefektem a navíc častým vzpříčením náboje před nábojovou komorou v průběhu střelby (to vzpříčení většinou u číňanů, hermexefekt u všeho použitého střeliva). Zabýval se tím prý osobně přes zmíněnou firmu pan Novohradský... Vzpřičování náboje během střelby bylo řešeno ,,prošťouchnutím" a tím pádem odstraněním nějaké špony z výroby v kanálku mezi hlavní a plynovým nástavcem, která nepravidelně snižovala tlak povýstřelových plynů na píst a tím pádem nepravidelně ovlivňovala maximální zadní posun nosiče závorníku... Příště si můžu pomoct pročištěním toho kanálku třeba dříkem vrtáku o průměru cca 3.2mm (aby měl kolem sebe drobnou rezervu prostoru), hlavně ho tam nezalomit...! Hermexefekt byl řešen výměnou stávajícího spoušťového mechanismu za podle internetových stránek Gunexpertu nabízený modifikovaný přerušovač spouště pro CZ 858 a podobné semiauto klony SA 58. Jednání ze strany firmy bylo v osobním kontaktu ochotné, vstřícné, bezproblémové..., podle mého povědomí spolupracují nejen s Novohradským, ale i se Zendlem...
Takže praktické výsledky dnešního testování: vystřílel jsem (na střelnici umožňující maximální možnou vzdálenost terče cca padesát metrů) osmdesát číňanů a cca sedmdesát vlašimských bxn. Část ran v pětiraných mířenkách a pak tři plné třicetirané zásobníky pro zjištění, zda se neobjeví předchozí problémy... Vše bylo OK, hermexefekt se ani jednou neobjevil a šprajcnutí náboje během střelby taky ne...! Nechci nas*rat admina podezřením s děláním komerční reklamy, ale vypadá to na zdárné řešení známých hermexefektových problémů...
Ještě mám dotaz na uživatele semiauto klonů SA 58: při použití vlašimských nábojů bxn mi stačí při prvním náboji ze zásobníku i ne na doraz natáhnout závěr do zadní polohy a lehce pustit a náboj vždy bez problémů vklouzne do nábojové komory. U číňanů (podle všech označení na dně nábojnice) musím závěr důsledně natáhnout na doraz zadní polohy a ostře pustit, jinak se číňánek leckdy před nábojovou komorou šprajcne. Zdůrazňuji, že se u mě v takovém případě i teď jedná jen u prvního náboje při zahájení střelby, výše zmíněný problém v průběhu střelby byl vyřešen pročištěním kanálku plynového nástavce... Jen dodám, že když číňany lehce potřu olejem, žádný problém se nekoná... Má někdo z Vás podobné zkušenosti a ví, co s tím...?
Din
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 51
Registrován: 14 črc 2015 23:18
Bydliště: kousek od Kolína

Re: FSN-01

Příspěvek od Din » 07 úno 2017 18:57

Přidávám fotky mojí do dřeva ,,převlečené" FSN 01. Je na ní kompenzátor od pana Zendla a prodlužovací mezikus mezi zbraní a sklopkou. Ještě k tomu mám i dřevěnou pažbu s podobným prodlužovacím mezikusem. Puška je osazena světlovodnou muškou, stranově seřiditelnými světlovodnými mířidly a ,,antihermexovým" provedením spoušťového mechanismu. Je to můj mazel... :)
FSN 01.JPG
FSN 01.JPG (42.5 KiB) Zobrazeno 3273 x
Nastavitelná mířidla.JPG
Nastavitelná mířidla.JPG (58.32 KiB) Zobrazeno 3273 x
Prý odpouští Bůh a navíc je někdy i milosrdný..., ale já jsem jen člověk a k tomu v širším slova smyslu pragmatický realista...!
Odpovědět