Field Target, Hunter Field Target a Ceska sklopka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Jura » 07 úno 2017 13:50

To už se tady řešilo X - krát...

1 každý kdo pořádá závod a staví trat´si taky chce zastřílet... 8)
2 u nás na závodech Jelen Teamu staví tratě John Steel ale sám se soutěže neúčastní bo jak říká prředejdem otázkám toho typu že zná vzdálenosti anakonec v dnešní době je skoro každý víkend soutěž někde jinde a tam je možnost si zastřílet.
3 vzdálenosti sklopek zná pouze jeden člověk ( jen on pracuje s dálkoměrem ) a pomocníky si naviguje jen kam mají dát sklopku

jinak skus postavit trať a pak si zapamatovat všechny stanoviště s velikostmi kilzon a vzdálenostmi...jistě vše si nezapamatuješ ale něco ano


Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od pellerm » 07 úno 2017 17:11

Jura má pravdu,nikdo si nepamatuje vzdálenosti na všech stanovištích. Při stavbě trati jsou jiný starosti než si něco pamatovat,zatloukání kolíků,označování poloh na jednotlivých stanovištích a vzálenosti se převážně měří ve stoje tak i úhel je jinej než při střelbě a taky velkej vliv má vítr kterej se stále mění. Samozřejmě existuje listina se vzdálenostmi sklopek a velikostmi kilzon na určitích vzdálenostech :D Každej organizátor závodu má ale i plno dalších starostí,poučení o bezpečnosti,rozdělení střelců do dvojic a přidělení jim určitého stanoviště,celé to zorganizovat tak aby se netvořili u jednotlivých stanovišť fronty a při tom všem si opravdu pamatovat vzdálenosti moc nejde.
Uživatelský avatar
moloto
Příspěvky: 133
Registrován: 14 zář 2013 08:33
Bydliště: Liberec

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od moloto » 07 úno 2017 19:52

Trati stavime s predstihem. Vse testujeme a pamatuju si temer celou trat. Hanba by me fackovala to pak odejit. Jsem rad, kdyz si trat uziji ostatni.
Walther LG300 XT ALUTEC + Burris Timberline 4,5-14x32
Uživatelský avatar
kicmis
Příspěvky: 167
Registrován: 22 bře 2013 06:43
Bydliště: Havířov

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od kicmis » 07 úno 2017 20:25

U nás stejně, v předstihu trat vytýčíme a den před závodem se staví. Vzdálenosti a kilzony mám já. Při akci jako byl poslední Bohumín a účasti přes 70 střelců, je dost starostí, proto jsme s VladimíremK nestříleli. Z osobních zkušeností vím, že pokud připravuji trať a pak střílím tak mám o hodně lepší výsledky.
TX200 + Hawke Vantage 4-12x40
CZ200 + Hawke Varmint 4-16x44
Slavia 630 + Delta 4x32AO
TAU 7
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Termit » 08 úno 2017 00:39

U nás, se připravuje s předstihem,ale kvůli nenechavcům se staví ráno před zavodem. Nechávají to vyměřovat mě,jelikož mám špatnou krátkodobou paměť :( , a pokud ještě večer před vařím,tak toho mám tak plný brýle že i kdybych si to pamatoval,je mi to prd platný. Tak že když si to odstřílím ať si mě fackuje kdo chce,ale abych dřel a pak se jen koukal....
A koukám že z nudy zase kydáte stejnou hromadu...
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Glyk » 08 úno 2017 22:45

V roce 2015 na Hadačce jsem vyměřoval sobotní trať a pamatoval jsem si všechny vzdálenosti - t.j. 30 údajů ! :wink:
Potvrdit to může Petr K.
Ale má to jedno ALE - jen jsem dostal údaj o průměru kilzony a na základě toho jsem naměřil dálkoměrem vzdálenost a laserem namířil na strom,kam sklopku někdo připevnil.

Od té doby už se mi to nikdy nepovedlo, si zapamatovat aspoň půlku sklopek natož všechny! :roll:
Pokud se dohadujeme kam co dáme ve 4 či 6 lidech - tak to je takovej chaos, že si nezapamatuju ani chytáky!!!!! :(
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Kubajzz » 13 úno 2017 23:26

Vidím to stejně jako Termit. Jestli někoho baví stavění trati víc než střílení, tak proti tomu v zásadě nic nemám. Já ale radši střílím než stavím, takže dokud budu stavět, tak budu i střílet. Že bych stavěl a nestřílel, s tím ať nikdo nepočítá, a myslím, že stejně to vidí většina lidí, co se stará o tratě u nás. Podle mě stavět a nestřílet je spíš trochu trapné, ale nechci se nikoho dotknout.
Jinak poučný článek na toto téma je zde: http://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/ost ... genda.html
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Smazaný uživatel 27492

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Smazaný uživatel 27492 » 20 úno 2017 16:39

Ian Bainbridge: "Stavitelé nepochybně znají všechny vzdálenosti. Jestli to pomáhá? Samozřejmě, že ano."
Tady je stručná a jasná odpověď na otázku, zda mají někteří soutěžící výhodu před ostatními - mají.

Můj názor:
pokud stavím trať a znám vzdálenosti, samozřejmě si s ostatními zastřílím, ale své výsledky do závodu nezapočítávám, jelikož by to nebylo fér. Akcí pořádaných a stavěných jinými pořadateli je dost, kde můžu prokázat svůj um a vyhrát i bez podvádění.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2017 23:59

Těším se na tebou postavenou trať! Rád si na ní zastřílím! :D

Jinak srdečně zvu všechny, kdo si myslí, že získají výhodu tím, že budou dvě až tři hodiny před závodem pobíhat se sklopkama a potit se při přípravě trati, na stavbu příštího závodu. :)
Nejbližší akce naleznete na http://www.fieldtarget.cz/cs/akce.html
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od John Steele » 12 bře 2017 09:45

Chápu lidi co si myslí, že má stavitel výhodu během závodu. Ono to k tomu opravdu svádí, ale realita je jiná a byla tu popsána. Taktéž nabízím pochybovatelům možnost stavět se mnou trať a po odstřílení závodu to můžeme probrat. 8)
Nejen Venca Dříč, který mi vždy pomáhá bude rád,když si odpočine. On stavění tratě popsal vtipem:
Souloží zajíc s žirafou a žirafa pořád dokola opakuje: ,,Dej mi pusu, strč mi ho tam...´´ Trefné. :lol:
Já na závodech Jelenů nestřílím z těchto důvodů:
1) Jsem ulítaný jako zajíc z vtipu. :D
2) Baví mě sledovat počínání střelců a prohodit s nimi pár slov
3) Sbírám informace, co dělá střelcům problém, abych to mohl na trati zopakovat. :lol:
4) Vyfotím pár fotek do alba
5) Závodů je vypsáno tolik, že si zastřílím až až
6) Na ,,svých´´ tratích jsem střílel spíš z povinnosti, než abych si to užíval a soustředil se jako jinde.

JS :wink:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
Uživatelský avatar
deboroju
Příspěvky: 233
Registrován: 04 dub 2011 17:32
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od deboroju » 08 dub 2017 14:08

Z jineho soudku.
Ja jako strelec trapu vím a znam lidi kteri pocitaji mezi strelcema sekundy kdy vrhacka vypousti holuba a kterym smerem. ..pro ty lidi je to vyhoda? Nebo nevyhoda? To je odpoved kterou zna jen ten strelec. ..nekomu to pomuze nekomu ne...me to Vzdycky vratilo na zacatek...je to jen v hlave panove Bo když vim kterym smerem poleti terc myslim si ze mam dost casu...a nevenuji terci tolik soustredeni kolik si zaslouzi a vetsinou to dopadne spatne. ..takže ja si myslim ze staveni trate vyhodou není. ..je to jen a jen v hlave a rukach, Kdyz sam sobe neverim ze terc trefim tak jsem ztracenej.
Klidne muze jit trat stavět deset lidi...me je to putna. ..ve strileni vam to výtr nebo prekazku nezastavi. ..a stavět trat je docela zaber. ..párkrat jsem ji pomáhal stavět a nikdy mi to nepomohlo :-D :-D :-D
Nebudme zaskodnici panove. ..
Bohouš
AA HFT500 4.5mm-NS Gameking 4-16x50, Tikka T3 308w Meopta 3-12-56 ZD, Sauer 202, Ketner 12/12, Browning Trap 12/12, lov 21,CZ 550 Medium 300WM,CZ 537 30 06 spr.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od JuroNR » 08 dub 2017 20:53

Podla mna robite velku chybu že miešate dve veci dohromady a to: Stavba trati a Ferovosť pri suťažiach.
1 vec: Je logicke že ten kto stavia trať a narobi sa ako mula tak si chce suťaž odstrielať.
2 vec: Podmienky suťaže musia byť pre každeho strelca rovnake, bud všetci strelci poznaju vzdialenosti alebo nikto. Ked už sa suťaže poriadaju v ramci republiky a teda na najvyššej urovni tak ferovosť by mala byť zaručena.
Ja som raz bol na jednej suťaži ktoru som vyhral a po suťaži mi jeden zo stavitelov povedal: že či on staval tu trať pre mňa. Takže suťaž može vyhrať len ten kto stavia trať?
Tak čo by ste na taku situaciu povedali stavitelia trati Kubajz, Termit, Jura?
To jak v tom vtipe. Pytaju sa dvoch opilych bačov: Bačovia a kolko mlieka nadojite? Jeden z nich odvovie: Mi mlieko nepijeme tak ho ani nedojime. Pre tych čo nepochopili, kto nestavia trať tak nemože ani strielať a nedajbože si dovoliť vyhrať.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Jura » 08 dub 2017 21:27

takže ty si vyhral aj napriek tomu že si nestaval trať ??? a nepoznal si vzdialenosti..?
no toto.. :roll: :lol: :lol: :lol:
to by ma naozaj nas..alo...postavím si trať pre seba a nejaký odkundes to vyhrá...no fuj

jak jsem psal výše mně je jedno jestli ten co staví trať i soutěží...
u nás je to tak že trať staví John Steel a on jediný zná vzdálenosti a my ostatní jsme jen pohunci co zapíchnou sklopku kam John Steel řekna a natáhneme provázek :lol:

ale když se bude pořádat akce typu mistrovství republiky , Evropy a nedejbože zeměkoule , tak tam by asi stavitel neměl střílet a na stavění tratě by se mněl někdo najmout samozřejmě někdo kdo tomu rozumí... 8)
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Uživatelský avatar
fero1
Příspěvky: 69
Registrován: 01 led 2014 19:08
Bydliště: Trnava

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od fero1 » 10 dub 2017 07:38

JuroNR, túto vec, o tom, čo ti v minulosti povedal staviteľ trate, vyťahujes na každom fóre už niekoľko rokov. Včera som začal pátrať kto to vlastne povedal a ako to myslel. Ozval sa svedok toho rozhovoru a pripájam jeho necenzurovany komentár:
... Bol som svedkom toho rozhovoru, ktory Juro dookola spomina na vsetkych forach, islo len o chlapske podpichovanie, ktore Juro bohuzial vobec nepochopil..
Steyr LG110 FT model 2011 + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT + Burris Timberline 4,5-14x32
Steyr Challenge Field Target + Sightron SIII 10-50x60 FT IRMOA
http://www.safta.sk
Smazaný uživatel 5179

Re: Field Target, Hunter Field Target a Česká sklopka

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 10 dub 2017 09:09

Kolumbo :lol: :lol: zajímavý koníček, upřednostňuješ ho před vzduchovkama? :wink:
Odpovědět