Zakony ohledne zbrani z dob predeslych

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
michall

Zákony ohledně zbraní z dob předešlých

Příspěvek od michall » 28 bře 2007 17:27

Chtěl bych se zeptat jak to tady vypadalo za kominusmu se zbrojními průkazy, popřípadě skupinami zbraní - v tomhle ohledu mám bílý místo..

Jinak možná se taky trochu snažím zjistit jestli zákony v ČR, které jsou relativně omezující co se týče zbraní kat.A(vpodstatě je civil nemá možnost držet), byly vždycky takto "omezující", nebo na to má vliv česká nátura, kriminalita, okolní státy(evropa?) atp. Neleze mi do hlavy jaktože v zemi jako je Švýcarsko je to tak liberální...

Pište samozřejmě jen objektivní názory:)
Naposledy upravil(a) michall dne 28 bře 2007 20:56, celkem upraveno 1 x.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 28 bře 2007 19:03

Chces slyset "objektivni fakta" nebo "subjektivni nazory"?
Pac jen potvrzeny fakt je objektivni a nazor subjektivni...

Svycari proste pochopili, ze kdyby na ne nekdo chtel vlitnout, tak se sakra rozmysli, jestli mu stoji za to vlitnout do statu, kde z kazdyho baraky vybehne manik ozbrojenej samocinnou puskou a bude branit svoji svobodu.

Nekde jsem cetl, ze je mnoho dukazu, ze jednim z dulezitych duvodu, proc Adolf nevlitl na Svycary bylo i to, ze by to stalo hoodne sil a namahy.
michall

Příspěvek od michall » 28 bře 2007 20:55

cmk píše:Chces slyset "objektivni fakta" nebo "subjektivni nazory"?
Pac jen potvrzeny fakt je objektivni a nazor subjektivni...
Objetkivní myšleno ve smyslu věcný/nestranný slovnik-cizich-slov.abz.cz :)
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 bře 2007 17:03

Můžu ti jenom napsat jak to bylo u myslivců...Zbrojní průkaz myslivec neměl.jenom lovecký lístek a povolenku k lovu. Kulovou zbraň vlastnilo obvykle sdružení.Když bylo větší tak i víc někdy až tři,ale byly zamčeny v trezoru na Místním Národním Výboru (Dnešní Obecní úřad).V případě,že jsi kulovnici zdědil nebo si ji jako řadovej komouš vlastnil tak si ji měl taky v obecním trezoru. Doma jí mohli mít jenom funkcionáři KSČ nebo lesníci a revírníci z povolání(tím si ,ale nejsem jistej) Když si k významnému jubileu nebo za odměnu dostal povolenku na spárkatou zvěř,tak sis na výboře půjčil kulovnici a vyfasoval pět nábojů. A každý výstřel si musel zaprotokolovat. A když ti za ten den co jsi měl flintu srnec nepřišel tak si měl smůlu a musel sis podat novou žádost o zápůjčku.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 01 dub 2007 19:13

Pleteš si to s bývalou NDR. U nás měli myslivci kulovnice doma ,ale byli to jen ti dobře prověření.Malorářku jen přísežná stráž a hospodář. Brokovnice byly na lovecký lístek a evidoval je okresní národní výbor.
Jacusi
Příspěvky: 12
Registrován: 20 bře 2007 17:48

Příspěvek od Jacusi » 01 dub 2007 23:31

cmk píše:
Svycari proste pochopili, ze kdyby na ne nekdo chtel vlitnout, tak se sakra rozmysli, jestli mu stoji za to vlitnout do statu, kde z kazdyho baraky vybehne manik ozbrojenej samocinnou puskou a bude branit svoji svobodu.
............před pár lety v Zugu jeden maník postřílel na tamní Radnici onou samočinnou puškou několik lidí..........nevím, ale docela i chápu, když některé Správy PČR dělají "drahoty" s vydáváním výjimek. Tohle je ale na jiný téma.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 03 dub 2007 13:21

nohavica stanislav píše:Pleteš si to s bývalou NDR. U nás měli myslivci kulovnice doma ,ale byli to jen ti dobře prověření.Malorářku jen přísežná stráž a hospodář. Brokovnice byly na lovecký lístek a evidoval je okresní národní výbor.
Opravdu si to s bývalou NDR nepletu,i ty sám přiznáváš,že kulovou zbraň mohli mít doma jen ti dobře prověření...a jistě si taky pamatuješ kdo byli ti "Dobře prověření"
michall

Příspěvek od michall » 03 dub 2007 13:58

Fine - jestli se chcete hadat tak prosim, ale ne v tomhle threadu(od ceho jsou SZ;). Porad se mi nedostalo odpovedi jak to bylo u tech ostatnich, rekneme radovych obcanu ? Otazka znela :
jak to tady vypadalo za kominusmu se zbrojními průkazy, popřípadě skupinami zbraní? [mohla se nosit bouchacka na obranu ano/ne]
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 04 dub 2007 09:46

U těch ostatních občanů pokud vím tak mělo krátkou zbran i dlouhou mnoho svazarmovských střelců ale mohli o ni žádat až po vystřílení 2.třídy. Jinak ti méně spolehliví mívali doma zbran i na převozní povolení (třeba já). Unormálních civilistů bývala zbran neobvyklá, ale často je mívali různí milicionáři a různí funkcionáři kteří byli dobře zapsáni v rodné straně. Na svazarmu si mohl zastřílet za minimální poplatek kdokoliv. Nikdy jsem se nesetkal,aby byly zbraně uloženy na národním výboře,tato praxe byla v NDR. PS.Zapoměl jsem o pomocnících VB kteří taktéž mívali skoro všichni povolení na zbran ,ale byli to většinou samí magoři.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 04 dub 2007 09:49

Magoři, ale nebezpeční svému okolí.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 04 dub 2007 09:50

Ano zbran na obranu nosila prověřená skupina análních horolezců a taktéž měli zbrojní průkaz který byl na krátké i dlouhé zbraně bez rozdělení do skupin.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 04 dub 2007 22:40

Prostě běžný občan vždycky narazil na otázku:"Z jakého důvodu potřebujete být ozbrojen"? Potom následovalo odmítnutí. Dokonce v devadesátým roce když jsem si udělal myslivecký zkoušky a šel jsem si pro tiskopisy na ZP na policii tak se mě vrátný(bývalý esenbák) zeptal z jakého důvodu si chci požádat o zbroják.Tak pevně v nich ten strach z převratu sídlil.
A pamatuji se jak se jedna pistole velmi nevalné kvality protokolárně předávala mezi členy závodní stráže (ozbrojený vrátný) během služby musela být zamčená v šuplíku a strážný si ji bral jenom na obhlídku.
Odpovědět