Jak je na tom mauser hsc?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od Bonanza » 16 črc 2011 18:35

'O sorry, popletl jsem to s vláknem o Star B. Ono je třeba mít ty zásobníky bez vady u každé pistole, Mauser, Star, Sauer, atd,atd.


Nobel
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2010 17:57

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od Nobel » 01 srp 2011 15:07

Tak jsem pistoli úplně celou rozebral a zkontroloval podle rozkresu všehny díly. Na jedné součástce chyběl takový zobáček, našel jsem stopy po odbroušení (nevím jak mi to mohlo krátkou chvíli fungovat správně). Takže jsem si to nechal od kamaráda navařit laserem a už to funguje tak jak má. Akorát mi pořád vychází, že závěr se prvně zachytí o zásobník, vysunutím zásobníku se sklopí páka, kterou zásobník nadzvedával a na jejímž konci je právě ten zobáček co mi chyběl, a který zachytí po druhé závěr.
To mi nepřijde moc štastné, aby mlátil závěr do zásobníku, je to běžné i u jiných pistolí?
Zásobník jsem měl patrně úplně nový, byl celý černý a žádné škrábance/oleštění. Teď se mi na zadní části začaly dělat stříbrné plošky od toho čela závěru, ale podle fotek na internetu je to normální, takže asi to tak funguje.
Smazaný uživatel 93

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 14 zář 2011 22:04

Ahoj.
Pořídil jsem si Mauser HSc. Je z roku 1971 (asi). Překlad válečného návodu mi ale nesedí, protože mi logicky neodpovídají jednotlivé postupy, které popisují manipulaci se zbraní.
Nemá někdo návod k této zbani v německém originále ?
Děkuji.
Svaťa
student
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016 09:08

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od student » 30 pro 2016 18:35

Zdravím,
od roku 2011 uběhla nějáká doba,a já si pořídil před časem Mauser HSc 7,65 Br. ,r.v.1968.Těchto pistolí je v ČR celkem málo.Jsem překvapený kvalitou zpracování,i promyšlenými detaily.Je vidět,že zpoždění produkce této zbraně se projevilo v lepší ergonomii,konstrukci ,i rozborce zbraně oproti W-PP,PPK.Pistole perfektně padne i do větší ruky,kohout je téměř skoro celý skryt,závěr nekouše,a i zpětný ráz je měkký příjemný ,přesnost je víc než zvládnou mé ruce .Mohu myslím srovnávat,měl jsem 1x W-PPK 7,65,1x W-PP 7,65,2x W-PPK 9mm Br.,mé pocity o síle zpětného rázu mohla negativně ovlivnit i střelba ze zbraní ráže 44 RM,se kterými poměrně často střílím.Pistole pracovala při cca 250 výstřelech absolutně pohodově bez zádržky.Dovolím si říct,že bych staré německé klasice svěřil i svůj život .Pistole je relativně malá,závěr měří 152 mm.Nezanedbatelné pro obrannou pistoli není i vypouštění zásobníku na konci rukověti pistole .
Těším se na názory majitelů této krásné zbraně,která neprávem zapadla v ubíhajícím čase .
Student
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od Voss69 » 04 led 2017 09:48

Z mensich 7,65 je tato asi nejpromyslenejsi a nejvychytanejsi,co se tyce ruznych pojistek,strelecke pohotovosti,rychlosti rozborky a celkoveho zabezpeceni je to skoro vrchol dokonalosti,nic pokrokovejsiho jsem z malych 7,65 uz v ruce nemel a ani nevim,ze by jeste neco takoveho z te doby bylo.Bohuzel pro me,mi ale absolutne vubec nesedela v ruce,mam asi nejakou zcela neprirozenou paratu.
Kazdopadne taky nedosahuje presnosti waltheru ppk kvuli bezne demontovatelne hlavni.Pro me osobne co se duvery,presnosti a uchopu tyce(pouze s botkou) je jednicka ppk z tech malych.....i pres vsechny ty bolestive kousance,stipance atd.
student
Příspěvky: 25
Registrován: 20 bře 2016 09:08

Re: Jak je na tom mauser hsc?

Příspěvek od student » 05 led 2017 10:08

U mě je to naopak.Než jsem poznal HSc byl u mě jednička Pepek.Je jasné,že pistole s pevnou hlavní bude přesnější,než s letmo uloženou ,ale v praxi to není tak tragické.Můj mauser je prakticky nový,nemá žádné vůle a je překvapivě přesný.I na netu jsou vidět perfektní nástřely z této pistolky.Jeden zbrojíř mně prozradil,že HSc má míň závad a poruch než W.
Odpovědět