Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Slavia 634

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 13 lis 2016 13:13

Jen k té kvalitě. Celkem často renovuju i staré Slavie, především 630-631, TEXy. Slávie nejvíc od 1979-1990. Problémy s různými délkami pístů byly již i zde. 1-2mm neni výjimkou. Hmotnost a opracování pístů taky neni stejné, i tyčka pístu zapadajíc do záchytu spoustě, kolikrát pootočená z výroby. Třeba i hmotnost bývá rozdílná i více než 5g, vše u pístů se silonovým těsněním. Setkal jsem se i s vnitřní opracování pracovní části válce u jedné 630 z roku 1980 a druhé 1982, která byla spíš vícehran než hladký válec. Tyto vzduchovky taky měly nižší výkon než ostatní. Nakřivo vyvrtaný (mimo osu) přepouštěcí kanálek taky neni úplně výjimkou. Pravda že touto ,,vadou" vrtání přepouštěcích kanálku trpí nejvíce (aspoň co prošlo mojema rukama) TEX 086, TEX mod.3.


ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 14 lis 2016 12:10

pokial viem, tak nakrivo vrtany prepustaci kanalik je zámer, aby sa nemohol do valca namontovať úderník na onakvejšie strelivo tak lahko...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Slavia 634

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 14 lis 2016 12:30

Měl jsem na mysli nakřivo jakože jim to uteklo a né šikmo, šikmo jsou všechny. Prostě že nebyl vystředěný za diabolku a foukal i do těsnění hlavně nebo jak to napsat.
ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Uživatelský avatar
l.u.k.a.440
Příspěvky: 273
Registrován: 10 zář 2006 21:21

Re: Slavia 634

Příspěvek od l.u.k.a.440 » 14 lis 2016 19:46

Strix71 píše:Nevím, zdá je rozdíl v délce nebo hloubce.
Jen jsem chtěl ukázat, že je rozdíl v rozměrech a že kvalita výrazně klesla. Proto není korektní srovnávat kalibr u různých vzduchovek. Je třeba výměnit hlaveň na jedné. Ikdyž v tomto případě můžou nastát problémy.
Vzduchovku jsem koupil jen za účelem napsání recenzí a tuningu.
Výkon mé vzduchovky je 13,6. Po dokončení tuningu bude kolem 16. Když stačí trpělivost. Je nutné tomu věnovat hodně času aby se přidalo jen 2-3J.
Náš problém je ten, že máme Slavii moc rádi a nekritizujeme její nevýhody.
Například nový plast, který nikdo nekupuje.Ano je problém s bukem, ale může se dělat laminát nebo bříza - ještě lepší.
Klobouk dolů, že se ti to povedlo. Poděl se s námi o tom, co takový tuning u 634 obnáší, aby se dosáhlo u 4,5mm cca 15-16j, co se musí ladit a pod. Myslím si, že to bude přínosný příspěvek co přinese spousty vzduchovkářům i něco fyzicky.
ZG47, CZ50, CZ 97B, IŽ27 ex: vz.61,ZKR241,Def.40S&W,cz858,cz83 9Br,ZH324,cz527 7,62x39,ZH104,czP07,Stain3541,cz52,cz75c,Drul.70,cz513Farm.,CZ455lux2,ZS 26,Hol.830,czP07,cz75BD Pol,CZ82,CZ83 7,65Br,Hol.841,Hol.621,Alf3531,Kora38spl,Kora4"22LR
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od Strix71 » 17 lis 2016 15:24

Dostal jsem mnoho otázek s prosbou prozradit tajemství dosažení 16J.
Odpověď píšu zde. Žádné tajemství není. Je těžká a nudná práce. Není možné udělat 16J pouze silnější pružinou anebo větším přepouštěcím otvorem.
To, co se bude hodit na mou vzduchovku se nemusí hodit na Vaší.

Napíšu, co bude udělané. Jak to udělat napíšu po ukončení tuningu.
Přepouštěcí otvor bude zavřen a provrtá se znovu pod pravým úhlem.
Objem válce maximálně zvětšen.
Vyměněné těsnění pístu.
Najde se optimální poměr pružina-váha pístu-hmotnost diabolky.
To je minimum.

Chtělo by to ještě předělat spoušť a píst pro plynovou pružinu, ale nevím, jestli to budu moct udělat.
No a ještě nějaké maličkostí.
Kde skončím a kolik času to zabere, nevím.
Samozřejmě takové změny cenově se mohou porovnat s cenou nové vzduchovky. Lehčí a levnější je koupit Gamo, Hatsan, Crossman a dostat výrazně lepší výkon, ale pro mě je důležité ukázat, že Slavie může žít a konkurovat jiným vzduchovkám.
Ale při takové kvalitě a takovým cenám to bude těžké.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stainles » 27 pro 2016 12:39

Nemate niekdo skusenosti z leštenim vnutornych stien valca vo vzduchovke? Chcel by som po sviatkoch vyskušat preleštit valec vzduchovky zubnou pastou tika sa to 634-ky :) . Ak viete niekto ako a čim,tak plis helfnite.

Dôvod je ten,že u Slavky mam "rozladenu" konzistenciu a po rozborke ma Slavka vnutorne steny valca,puzdro povrch na pohlad matny! pretože tam je slabšia struna + "tvarnejšie" tesnenie piestu, (narozdiel od tvrdšieho tesnenia piestu ako maju napr.konkurenti,kdešto pri tvrdšiom tesneni vzdika o malinko nižšie trenie) ktore je väčšiou plochou v kontakte zo stenou valca a to sposobuje väčšiu zataž,brzdenie piestu. Pomohlo z časti voditko struny čo som davnejšie inštaloval do piestu ,vdaka vyššiej vahe piestu lepšie prekona trecie vlastnosti tesnenia+matny povrch valca slapšia struna(vdaka tej navyšenej vahe) a je aj lepšia konzistencia oproti fabrickej Slavke,ale je nutne tomu ežte pomôct zaleštenim valca,tak preto sa ohladom toho leštenia informujem od vas skusenejšich.
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Slavia 634

Příspěvek od KAKO » 27 pro 2016 14:42

Ja to robim tak že na gulatinku ktora sa da upnut do vrtačky alebo utahovačky namotam obväz a leštim z brusnou-lapovacou pastou od 600 az po 2000 zrnitost nakoniec iba nasucho z obväzom z olejom až do zrkadla. Toto robim ked repasujem nejaku staršiu hrdzavu z vnutra. Aj novej to dokaže troch pridat na tesnosti aj hladši chod ale žiadne zazraky sa nedeju. A ked je to lapovane na sustruhu je to rychlejšie. Ale aj tak to zaberie celkom dost času kym sa v tom človek vidi.
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stainles » 27 pro 2016 15:01

OK,Dikes "KAKO" No umna to nieje nutne až na "zrkadlo" len trožku zaleštit,lebo oproti tomu matnemu povrchu čo je tam teraz,to bude lepšie zaleštit. Aby aj ten maly "prstenec" to tesnenie v zadnej časti piestu menej trelo o stenu a menej odčerpavalo energiu piestu :D a dufam,malo by to tožku prispiet k konzistencii :) .
carp
Příspěvky: 84
Registrován: 12 říj 2015 09:14
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Slavia 634

Příspěvek od carp » 27 pro 2016 15:55

To malé černé vzadu, není těsnění je to vedení pístu a je tam kvuli tomu aby píst ve válci nekvedlal a běhal krásně rovně,leštěním,lapováním, honováním a co já vím čím ještě,žádného znatelného zmenšení tření nedosáhneš.
Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 61
Registrován: 18 pro 2011 17:53

Re: Slavia 634

Příspěvek od aula » 22 bře 2017 09:18

Strix71 píše:Dostal jsem mnoho otázek s prosbou prozradit tajemství dosažení 16J.
Odpověď píšu zde. Žádné tajemství není. Je těžká a nudná práce. Není možné udělat 16J pouze silnější pružinou anebo větším přepouštěcím otvorem.
To, co se bude hodit na mou vzduchovku se nemusí hodit na Vaší.

Napíšu, co bude udělané. Jak to udělat napíšu po ukončení tuningu.
Přepouštěcí otvor bude zavřen a provrtá se znovu pod pravým úhlem.
Objem válce maximálně zvětšen.
Vyměněné těsnění pístu.
Najde se optimální poměr pružina-váha pístu-hmotnost diabolky.
To je minimum.

Chtělo by to ještě předělat spoušť a píst pro plynovou pružinu, ale nevím, jestli to budu moct udělat.
No a ještě nějaké maličkostí.
Kde skončím a kolik času to zabere, nevím.
Samozřejmě takové změny cenově se mohou porovnat s cenou nové vzduchovky. Lehčí a levnější je koupit Gamo, Hatsan, Crossman a dostat výrazně lepší výkon, ale pro mě je důležité ukázat, že Slavie může žít a konkurovat jiným vzduchovkám.
Ale při takové kvalitě a takovým cenám to bude těžké.
Ahoj. Jak pokračuješ s tuningem?
ČZ 75 SP1
Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 51
Registrován: 25 bře 2017 20:56

Re: Slavia 634

Příspěvek od karfik » 25 bře 2017 22:20

Zdravím všechny. Jsem čerstvým majitelem Slavia 634. A tedy i nováčkem ve vzduchovkách. Primárně to chci na takové to domácí/venkovní střílení terč a plechovky. Vybíral jsem co koupit kolem 5000Kč, což byl strop. A protože jsem do ČZUB chodil na střední školu a vlastně ze všech doporučení byla za ty prachy nejlepší, tak jsem pořídil Slavia 634. U těch Gamo a Commeta jsem se bál dostupnosti servisu za pár let. Koupil jsem poslední kus co měli na prodejně v UB (4890Kč), jinde k sehnání už nebyla, dokonce už vzduchovky nejsou ani na webu ČZUB, asi to fakt zrušili z výroby. Protože nemám možnost srovnání, jsem spokojený. Je pěkně betelně udělaná, nádherná pažba, jednoduchá, dostupný servis. Ještě mám objednaný puškohled Optisan Cobra 3-9x42mm AO. Opět dle recenzí v ceně 2500Kč patří k těm lepším, tak snad to tak bude.
Ale k věci. Samozřejmě jsem kutil, takže jsem pročítal fóra a hledal tuning. O výkon mi nejde, toho má dostatek, spíše o přesnost a životnost. Takže jsem si udělal včera rozborku, trochu jsem se bál, ať to hned nové nepokazím, ale opravdu je to jednoduché. Při té příležitosti jsem dal kolem pružiny tenkou fólii, což jsem dnes opravdu poznal ve ztišení, už to nedrnčí. I když jsem vše poctivě odmastil, první výstřel byl trochu s kouřem. Namastil jsem dle rady jen pružinu lehce, spoušť a pak už jen zvenku pohyblivé věci. Taky jsem přebrousil plošky na spoušti a ta jde nyní krásně plynule a lehce. Nakonec jsem oddělal hlaveň a srazil hrany, aby to nedřelo černění při natahování. Šrouby jsem obmotal teflonovou páskou, aby to bylo natěsno v pažbě.
Co bych se snad chtěl zeptat:
1 - níže je doporučeno namastit i píst, ale to mi nedává smysl, však dotyk je jen v těsnění a kroužku, snad jen kvůli korozi?
https://strix071.wixsite.com/airgunup/udrzba-vzduchovky
2 - objednal jsem si bipod na ebay, přidělává se na hlaveň, ale teď jsem se dočetl, že se hlaveň nesmí podpírat, že to pak lítá všude. Je to tak? Jenomže na pažbu jak přidělat bipod? vepředu je vybrání pro natahování a pak dát jedině krátký weaver, ale tam to zase člověk drží a už bude blízko středu zbraně, což asi není optimální pro stabilitu
http://www.ebay.com/itm/262845031762
3 - na těsnění jsem si všiml, že je na hraně jakoby kousek useklé cca 5mm do hloubky tak 0,5mm. Nebude tama tlak ufukovat? Je to vadné a mám tam dát nové? Teď mě napadlo, zda jsem to nemohl ufiknout, když jsem píst vydělával a šlo to přes tu díru/drážku, kudy jde nátah pístu. Ono by to tak rozměry odpovídalo.
Jinak střílí to pěkně, jen na ty pidi terče, co jsou online soutěžní od Sidewindera na 10m s klasickými mířidli se překryje muškou půl terče, takže je to trochu loterie. Snad to s puškohledem bude lepší :-). Jo funguje vůbec nějaká ta online soutěž, rád bych se připojil.
Předem děkuji za pomoc a všem přeji, ať to střílí, počasí nám přeje, ahoj Petr
PS: Není zde někdo z okolí UH či Veselí
Už nic.
Stoofi
Příspěvky: 44
Registrován: 05 dub 2015 20:45

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stoofi » 27 bře 2017 14:47

Ahoj Petře, s Cobrou jsem začínal a mohu doporučit. Počítej s nutností úpravy montáží optiky, ty originální ke kobře je nutné rozšroubovat úplně a zbrousit, protože šína na Slavii je užší, popřípadě koupit jiné. Já jsem zvolil montáže BKL, které jsou i při silném stažení souosé, není potřeba je nijak upravovat, mohu jen doporučit. Těsnění pístu jsi si pravděpodobně poškodil sám, nové je symetrické, vyměn ho. Na mazání pružinovek je spousta názorů, někdo nemaže skoro vůbec, jiní nemají problém mazat i píst zepředu. S mazáním jsem si dlouho hrál, a nakonec používám čtyři maziva: natahovací páku mažu klasickou žlutou vazelínou, která není nijak zvlášť špinivá, pružinu mažu mazivem na řetězy silničních motocyklů - vysoká teplotní odolnost a dobře drží (nevycáká se při střílení a nestéká skrz díru v pístu pro natahování do válce), spoušťový mechanismus a píst lehce natírám Mogulem G3 (tmavá vazelína s vysokým obsahem grafitu, velmi vysoká teplotní odolnost, nedieseluje) a lehce otřu hadříkem, a nakonec válec, do kterého stříknu trochu Wurst universal a protáhnu čistý hadřík, aby zůstal pouze tenký film maziva. Wurst mi doporučil Alexxxus. Výkon můžeš změřit i bez hradel stažením aplikace pro telefony "Chrono mobile", já mám s JSB Exact (0,547g) 223 m/s +- 2m/s, když dlouho nestřílím a uskladním ji na bok, první dvě rány trochu dieselují, to nepočítám do konzistence :) na bipod se vykašli, pořiď si beanbag. Já musím vždy střílet i z beanbagu s podložením předpažbí rukou, jinak mám větší rozptyl, než když mám v sedě podepřený pouze loket, asi to neumím :) na 22 metrů na zahradě minu kostku cukru pouze vlastní chybou, Slávka není špatná :) jestli máš rád ebay, vyhledej si "cheek pad". Skvělý doplněk, který ti umožní lépe zalícnit, střelba je pohodlnější. Pak si najdi "Biesley" - stavitelná botka.
Slavia 634 s Mambou Lite na BKL a botkou Biesley, Exact 4.52
Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 51
Registrován: 25 bře 2017 20:56

Re: Slavia 634

Příspěvek od karfik » 27 bře 2017 23:00

Stoofi - děkuji za rady. Našel jsem toto, je to co myslíš? Funguje to? Nebude se to nějak posunovat?
http://www.ebay.com/itm/Tourbon-Rifle-S ... SwhQhY05xK
A co uřezat tu pažbu a posunout ten kousek výš, tak jak to mají stavitelné pažby. Je to prasárna, ale šlo by to.
A tu botku Bisley jsem nenašel a stavitelné u nás jsou teda hodně drahé. Ještě jsem ani pořádně nevystřelil, tak uvidím, co mi bude vadit a pak budu řešit. Chrono mobile zkusím.
Ještě se vrátím k mým dotazů:
1 - odpověď jsem našelo několik stran dříve a dostal potvrzenu od Stoofi, opravdu to chce lehce namastit
2 - bipod jsem se opět dočetl, že je hloupost, a nejen na hlaveň, tak jsem objednal dnes vaky a objednaný bipod prodám či bude na okrasu
http://www.ebay.com/itm/262884514170?_t ... noapp=true
3 - těsnění vyměním, zkusím, zda ta drážka co vede napínání není zevnitř otřepená a neodře to těsnění. Opět o pár stran dříve je popsáno, že to může být z výroby a těsnění vyměnit. Aspoň se podívám, co tam dělá ta fólie, zda se to tam někam nezmuchlalo.
Díky, Petr
Už nic.
Uživatelský avatar
karfik
Příspěvky: 51
Registrován: 25 bře 2017 20:56

Re: Slavia 634

Příspěvek od karfik » 29 bře 2017 10:52

1 - tak jsem včera ten píst lehce máznul. Taky jsem vydělal ten zadní kroužek z pístu, namotal do drážky trochu teflonové pásky a nyní již ten kroužek vystupuje. Minimalizovala se vůle pístu na konci vůči válci a nedře kov o kov, ale ten kroužek o válec. Jinak nevím, kčemu ho tam dávají, když je zapuštěný, to mi nějak hlava nebere. Pěkně jeto nafoceno zde:
https://strix071.wixsite.com/airgunup/slavia-634-tuning
Strix tam dal ten kroužek nějaký úplně jiný. A fólio tuning je na místě jak má.
3 - těsnění vyměněno, tak snad to bude fajn. Jen teda to byl boj ho tam nasadit. Je to docela tvrdá guma a přecvaknout to na tu "rybinu" dalo fušku.
4 - nemá někdo k prodeji prodloužené a přesné to vodítko pružiny? Strix ho opět má v obrázcích. Nyní je tam takové plastové krátké a kuželové, takže to nevede vlastně nic. Určitě by to pomohlo uklidnit pružinu. Pokud by byl větší zájem, určitě by se to dalo někde nechat vyrobit.
5 - včera jsem jen zkusil přirovnat montáž z Optisanu na Slavii a opravdu se to musí odpilovat. Ono taky aby ne, když rybina na Slavii je jen 10mm. Norma je 11mm, ale to by bylo asi moc jednoduché :-). Takže večer beru pilník a 1mm musím upilovat. Tím samozřejmě bude puškohled mimo osu o 0,5mm, ale to snad nevadí. Jinak jsem nepochopil zajišťovací kroužek na té montáži, která je zespod. Jak ho jako vyšroubnu? Asi to musím jakoby nasadit na zahloubení a pak přišroubova. Takže tam vrtnu zkrz 2,5mm dírku, vyřežu tam M3 závit a koupím červíka, kterým to pak po dotažení montáže, zafixuji. Jen musím do válce udělat malé zahloubení, nemám tam ty tři "zářezy".
Jinak ani při natahování, ani při výstřelu nic nedrnčí. Jde to pěkně lehce, plynule a tlumeně. Zkoušel jsem vystřelit bez zapření pažby, jen tak v ruce a při výstřelu to má jen nepatrný kopanec. Spoušť jde taky pěkně lehce a plynule, takže pro děcka to bude super. Kdesi jsem viděl takový test s diabolkou, nevím co to mělo značit, ale kluk si ji dal právě na Slavia 634 a vystřelil a zůstala mu nahoře. Mně vždyky spadla doleva, asi po výstřelu vzduchovku strhnu/natočím.
Musím říci, že jsem ze Slavie 634 stále nadšen. Jasně, že to není žádná pecka a vrchol pokroku, ale za to je poctivě udělaná, jednoduchá a tím si myslím i spolehlivá. Jediná škoda je těch různých drobností na dodělání, které mohly být vychytány už ve výrobě.
Stoofi
Příspěvky: 44
Registrován: 05 dub 2015 20:45

Re: Slavia 634

Příspěvek od Stoofi » 02 dub 2017 20:55

Občas se posune, ale to nemá vliv na přesnost střelby. Já jsem si pořídil tutohuboopěrku, a v galanterii jsem si nechal prodloužit tu gumičku o 6cm, aby se posunula cca na střed lícnice. Botka je skvělá, dá se nastavit přesně pro pohodlné zapření do ramene, i pod úhlem (do strany). Než budeš pilovat ty montáže, podívej se na ty montáže BKL, nebudeš msuet optiku uklikat do nekonečna :D Jsou drahé ale perfektně drží, lehké a optika je v ose. Na ten kroužek jsem se ptal pána z reklamací, když jsem s ním mluvil po telefonu a potvrdil mi, že je k ničenu, protože je vyráběný užší. Zeptej se u Strixe na jeho kroužek vlastní výroby, mohu doporučit.
Slavia 634 s Mambou Lite na BKL a botkou Biesley, Exact 4.52
Odpovědět