?58 Zabezpeceni zbrani a streliva

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jacusi
Příspěvky: 12
Registrován: 20 bře 2007 17:48

Příspěvek od Jacusi » 20 bře 2007 23:12

Jim píše:Jeden takový dotaz. Ve zbrojním zákonu je ustanovení, že na max. 2 kulové zbraně nemusí být trezor. To je jasné. Jak posuzovat případ, když si chci koupit třetí kulovou např. malorážku a na ty 2 původní pistole mám trezor. Musí být uloženy všechny 3 v trezoru, nebo se pohlíží jako na neuloženou jenom na tu dlouhou, která se do trezoru nevejde. Logicky by to tak být mělo, protože neuloženy v trezoru nejsou více jak 2. Ovšem výklad může být různý, takže co je pravda?
O tomhle jsem ani v mžiku nepřemýšlel. Trezor beru jako samozřejmost. Stačí si přečíst statistiku, kolik dětí si hrálo s tátovou pistolí schovanou v šuplíku a přišlo při tom o život...........


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 bře 2007 21:12

taky mám jeden dotaz, mám dvě zbraně uvažuju o třetí.Trezor mám takový ten klasický vojenský na podstavci (je to spíš taková zesílená dvojstěnná skříň se zámkem) pravděpodobně neplní normu pro trezory ,jaký by byl postih kdyby jsem v né měl ty tři zbraně a přišla policie náhodou na kontrolu ? neche se mi pouštět x tisíc za skříň která splní úplně stejný účel jako stávající a ani nechci pustit žádnou z těch 2 zbraní co mám :roll:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 29 bře 2007 08:56

Pokud nedržíš zbraně kat. A, není nejmenší důvod, aby Tě navštěvovala policie ČR a uložení zbraní kontrolovala. Jestli si myslíš, že ta Tvoje skříň splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem, jsi v pohodě a šoupni je tam. Ty si ale asi tou skříní jistý nejsi - pak je to jen na Tobě.
Taky by mě zajímalo, jaký postih by následoval v případě, že mi někdo zbraně odcizil a zjistilo se, že je vytáhl z podpolštáře.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 29 bře 2007 17:03

já tomu sejfu věřím na to jak je menších rozměrů tak váží až až :D A kdyby mi sekli guny z podpolštáře tak bych řekl že je ukradli i se sjfem i kdybych ho neměl :wink:
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 02 dub 2007 14:47

Golfe Ty jsi hlava. :idea: Kdyby náhodou, udělám, než přijedou příslušníci, čtyři díry do podlahy a řeknu - tady byl. Tady všude byl. :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 02 dub 2007 17:30

přesně :wink: já už tam ty díry mám :lol:
Odpovědět