Zbrojni prukaz a psychologicke vysetreni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 říj 2006 19:44

:oops: :oops: :oops: Popel na mou hlavu, kopance do mé zadnice a podobné tresty na mojí osobu a na členy mé rodiny po budoucích 5 generací.
:D
Na vážně. HanuIV má pravdu, já mám někdy prsty rychlejší než myšlení. To s tím laserem je ale fakt - není to levná záležitost. To samý jako nosit brejle není žádná tragédie.
BTW. Když už jsme zabrousili do oftalmologie tak krátkozrakost je Myopie a dalekozrakost pak Hypermetropie. :wink: Doufám :P


Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 24 říj 2006 21:00

Možná tomu nebudete věřit, ale šel jsem na psychlogické vyšerení dobrovolně. Očekával jsem od toho hodně.. Znovu tam,ale už nepůjdu. Za těch 1500,-Kč to opravdu nestálo.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 24 říj 2006 21:36

Jak to probíhalo? To vyšetření. Byly nějaké testy?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 24 říj 2006 21:44

Nejdřív byl poměrně dlouhý rozhovor o mé minulosti, rodině apod...cca asi půl hodiny.
Nevím jak se ty metody přesně jmenují, ale kreslil jsem strom a poto mi ukazovala obrázky(čmáranice) a ptala se co si pod tím představuji.
Potom standartní několika stránkový dotazík typu: Jste agresivní apodobné otázky.
A ještě další drobné testy. Zítra jdu k doktorce a tu zprávu si tam vyzvednu a napíšu jak se ty metody přesně jmenují. Jinak si mylím, že nejdůležitější je asi první dojem a taky hlavně ten úvodní rozhovor.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 25 říj 2006 22:34

Ondísek: tak to doufam, ze si nakreslil strom akorat na papir, zadne pidizviky male v rozku, idealne uprostred a take je vhodne si vyhrat s detaily - jablka, kura. To dalsi byl rorschachuv test a tam je zase vhodne rikat, jak ona rozjeta kocka neni rozjetou kockou, ale motylem na louce apod. Jsem zvedav, co ti zitra rekne.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Psychotesty

Příspěvek od J.Laser » 28 bře 2007 01:46

Když jsem v devadesátým roce žádal o ZP tak mě má obvodní lékařka (celkem dobrá přítelkyně) taky poslala na psychotesty.Když jsem se jí optal zda jí připadám jako cvok,odpověděla že ne...ale...V případě,že sebe nebo někoho jiného zastřelím legálně drženou zbraní,tak se přijdou orgány činné v trestním řízení pozeptat právě jí jak je možné,že mi potvrdila vysvědčení o duševním zdraví. No a ona má v šuplíku dobrozdání od Prom.Psych. (Kudlákové). A celej ten průšvih přehraje na ní.
Tak nežehrejte na psychotesty,každej si chrání vlastní prdel.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 28 bře 2007 07:55

J.Laser: hehe coze? Ze obvodacka potvrzuje "vysvedceni o dusevnim zdravi". Jake vysvedceni, jake dusevni zdravi? Kdes to nabral?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
tome
Příspěvky: 26
Registrován: 15 úno 2007 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » 28 bře 2007 15:34

Souhlasím J.Laser. Taky jsem v 93 dělal zbroják a taky jsem musel povinně na psychotesty.
Stálo mě to 1500 Kčs a jeden den dovolený.
Po 2 hod. testů se přešlo na kreslení stromů a panáčků, potom co si představuji, když mi na 5 sec. ukážou rozpité obrázky vzniklé přeložením papíru, pohovor s psycholožkou a nakonec s primářkou psychiatrie.
Výsledek testu obsažen v 1 větě - neshledali důvody pro nevydání zbrojního průkazu.
Za 1500 Kčs a 1 den volna se mně to zdálo málo, tak jsem se zeptal na výsledky a bylo mně řečeno, že jsem agresivní ( v testech jsem si dával pozor, abych nebyl ). Řekl jsem že to není možné, a paní primářka mě to vysvětlila - kdýž mě zajímají zbraně, tak jsem agresivní, kdybych nebyl, tak se zajímám třeba o akvaristiku nebo pěstuji květiny.

Takhle to fungovalo na psychlogickém vyšetření v 93 r.
Naposledy upravil(a) tome dne 28 bře 2007 18:35, celkem upraveno 2 x.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 28 bře 2007 16:19

Jestli Ti v testu agresivita nevyšla právě proto, že sis na otázky týkající se jí dával pozor. Jestli Ti tedy v testu nevyšlo něco jako skrytý nebo skrývaný sklon k agresi. Ale, že by ten test byl až tak do hloubky ... asi ne ... podle mě je na prd. Pozná magora, to je jasný, ale inteligentnímu člověku do hlavy nevidí, viz nemálo případů z docela nedávna.
tome
Příspěvky: 26
Registrován: 15 úno 2007 16:53
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » 28 bře 2007 17:16

Dával a velký, protože jsem myslel že na tom záleží, jestli dostanu zbroják.
Testy byly ve 2 skupinách, každá skupina na 2 hod. a otázky se kolem agresivity a chování ve společnosti točily často.

Jsem sice agresivní, ale umím se ovládat.( stačí mít rad zbraně a člověk je agresivní)
Jisty stupeň agresivity s sebeovládáním se prý požaduje i u ozbrojených složek a hlavně u policie. Bez toho uchazeče nepřijmou. (info primářky psychiatrie)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 bře 2007 17:30

Já jsem před půl rokem měnil zaměstnání a taky mě poslali na psychologické vyšetření, aby zjistili můj psychologický profil, jak zvládám stres a podobné kraviny.
Celé to trvalo hrozně dlouho, vyplňoval jsem všelijaké testy na které bylo strašně málo času (schválně). Zjišťovalo se tím IQ, fantazie, jak se dokáže člověk soustředit atd.
Pak jsem měl kreslit strom, tak jsem tam flákl stoletý dub přes celou stránku. Pak ten psycholog, chlapík tak něco přes padesát, řek ať namaluju na druhou stranu opak toho stromu. Nato jsem tam vyrobil nějakou pokroucenou břízku.
Potom jsem ještě musel nakreslit na jednu stranu chlapa a na druhou ženskou. Ženská se mi docela povedla, ale nevím jestli z toho nevyvodil, že jsem nějaký úchyl. :lol:
No a ještě mi dal asi padesát pastelek abych namaloval libovolnou věc nebo tvar, tak jsem udělal na celou stránku velkou mříž a do každého políčka namaloval jinou barvou nějaký nesmysl, jednou kolečka, pak křížky nebo trojúhelníčky a pak zase spirálky atd. Z toho byl úplně hotový, prý nic takového ještě neviděl. :wink:
Ten chlap byl blázen do kreslení, tolik obrázků jsem nenakreslil od základky.
No a potom měl být půlhodinový pohovor, ale ten se protáhl na hodinu, tak nevím, jestli ho to se mnou tak bavilo.
Ukazoval mi obrázky s flekama (Rorschachův test) a já mu měl říkat co mě napadne. Všude jsem viděl buď mrtvé zvířátka, motýly, ženské a zeměpisné tvary států. Hned jsem se ho ptal, co tím vlastně sleduje a on řek, že se tím zjišťuje schopnost analytického myšlení, pohled z globálu do detailu a tak. Ptal jsem se na to, jak to funguje, pak i kamaráda psychologa, ten to moc žere, měl plno řečí, ale pochopil jsem z toho jediné, že si to může každý vyložit jak ho napadne.
No a pak se ještě vyptával na fůru jiných věcí, jaké mám koníčky atd. Tak jsem mu řek, že nejraději chodím střílet ze všeho možného, čtu a vyrábím nože. Na nože se chytl, ptal se mě, jestli mám nějaký u sebe, řek jsem, že jo, tak abych ho ukázal, tak jsem ho vytáh, líbil se mu, vytáh svoji kudlu a ukázal mi ji taky, tak jsme o nich klábosili ještě asi deset minut.
Blázen asi nejsem, protože na firmu poslal posudek, o kterém mi řekli, že tak dobrý ještě neviděli. Čet jsem ho, celé to bylo o tom jaký jsem bezva otevřený chlapík všestranných zájmů s analytickým mozkem, na firmě snad museli mít podezření, jestli ten psycholog není můj brácha.
No a tak jsem byl rád, že nejsem magor. :lol:

PS. Tu práci jsem dostal. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 bře 2007 17:32

Hlavně opravdu sofistykovaný testy mají zabudovaný tzv. Liescore - tj ve výsledku dávají údaj o tom jak pravdivě jsi na otázky odpovídal, do jaký míry se stylizuješ a podobně. Já jsem si něco takovýho nechal dělat ze zájmu a třeba povahovej typ mi vyšel naprosto jinej, než podle mě sem :) Samozřejmě, že inteligentní člověk dokáže i tyhle testy přinejmenším ovlivnit. Pokud jsou ale opravdu dobře udělaný tak je to těžký.
Závěr mám rád zbraně=jsem agrasivní je podle mě dost ukvapenej 8)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 28 bře 2007 19:33

no vojenský psychotesty včetně QL testů super, to bych vám přál zažít aby jste si to zkusily , nejeden borec vypadl a ne kvuli tomu že by byl hloupej :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 30 bře 2007 13:21

S474N píše: hehe coze? Ze obvodacka potvrzuje "vysvedceni o dusevnim zdravi". Jake vysvedceni, jake dusevni zdravi? Kdes to nabral?
A jó sorry to já jenom tak rychle psal a pomalu myslel...samolitr,že to dobrozdání ti napíše psycholog a ta obvoďačka na jeho základě bouchne štempl na žádost.
Ale vysvědčení o duševním zdraví je termín běžně používaný na psychiatrii.
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 05 kvě 2008 19:54

lol
tak mi bylo receno, kdyz sem byl na kurzu ZP, ze na psychologicke vysetreni zadatele poslat jen ze zavaznych duvodu a to prave, jak tu uz kde kdo psal, ze musi byt duvod, treba neco v minulosti atd., nejaky problemovy zaznamy....Udajne je praxe takova,ze nekteri obvodaci posilaj svym znamym psycho takle zakazniky :) no nevim, ale clovek by se mel durazne ohradit proti poslani na psycho, pokud si mysli,ze neni duvod...
Odpovědět