.22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od smates » 01 říj 2016 16:20

A co strilet nabojkama Start a pred to brok nebo diabola 5,5mm?Vyjde to podstane levneji.


Něco málo mám :-)
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od strelec3751 » 01 říj 2016 19:19

A je to přestupek prori zákonu o zbraních.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od Albert 22 » 01 říj 2016 20:10

smates píše:A co strilet nabojkama Start a pred to brok nebo diabola 5,5mm?Vyjde to podstane levneji.
Legislativní zmrzačení těch Tureckých flobertek Streamer R1 cal.6mm i na tohle pamatovalo. Nábojové komory mají takovou vůli, že by z ní diabolka cal.5,5mm jednoduše vypadla. Ony vypadávají i všechny nábojky START 6. Naměřil jsem průměr komory Ø 5,85 mm, takže aby se bubínek revolveru nezasekával vypadávajícími nábojkami, je nutno vůli vymezit např. vložením zkrouženého proužku Cu fólie 0,10mm, pak je to v pohodě.

Ovšem, jak žalostně to vypadá s energií u poplašňákových nábojek START 6 SB, to můžete nahlédnout v testu na Air Chrony MK2 u podobné modifikace „Rewolwer Zoraki K-55
https://www.youtube.com/watch?v=35DgkteQLIc

Tedy slibovaných 17 Joulů? … tak to ani náhodou!

Obrázek
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od JuroNR » 01 říj 2016 20:24

Presne tak, tie nabojky start budu ešte horšie, za komunistov sme s nimi strielali zo vzduchoviek tak že sme dali 4,5 diabolku a za ňu poplašnak a rozdieli boli obrovske.
Flobertkove naboje maju svoje roky slavy už davno za sebou, patria už na smetisko dejin, dnes vzduchovky maju minimalne rovnaky vykon a neporovnatelnu presnosť. Tie alfy boli a vlastne aj su pekne a kvalitne revolvery akurat sa z nich stali už len hračky pre male deti alebo na plašenie škorcov pokial niekto aktivny nezavola policajtov že niekto striela vo vinohradoch vtakov.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od Albert 22 » 01 říj 2016 20:42

Střelit do tisícihlavého hejna mohou od pondělka ale jen myslivci.

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_regio ... 60816.html

Polovinu vína už sklidili špačci, dnes jsem musel sklidit zbytek, tak zle dotírali už od časného rána. Flobertka s poplašňákama těmhle vetřelcům už vůbec nevadí ...

Obrázek
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od JuroNR » 01 říj 2016 21:18

Roky rokuce som prechadzal cez Hodonin a ked som videl tie možno statisice škorcov na poliach a kde kade tak išiel z nich až strach jak v americkych hororovych filmoch. Mi sme mavali zo švagrom ked bol dobry rok aj 1000l vina, nemali sme ho kde davať, tento rok to odhadujem na max.200l
Treba kupiť miesto flobertky PCPvzduchovku, strielať 3korunovymi nabojmi na škorcov je drahy špás.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od therion » 02 říj 2016 10:04

smates píše:A co strilet nabojkama Start a pred to brok nebo diabola 5,5mm?Vyjde to podstane levneji.
Zkousel jsem , podrobnosti ve vlaknu o špilasce. Nedoporucuji.
EDDA
Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2016 21:11
Bydliště: Nymburk

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od EDDA » 02 říj 2016 11:45

Treba kupiť miesto flobertky PCPvzduchovku, strielať 3korunovymi nabojmi na škorcov je drahy špás.[/quote]

Naprosto souhlasím, PCP je správná cesta. Mám vinohrad ve středních Čechách - osamocený, v okolí révu nikdo nepěstuje. Všechno mám pod sítěma, ale bez aktivního snižování počtu nepřátel bych neměl šanci. Špačci a u nás hlavně kosi dokážou využít každou skulinu. Kosáci navíc ničí ještě nezralé hrozny dříve než je možné je zakrýt.
Začínal jsem lámačkou Gamo Maxima 4,5, ale bylo to trápení. Hlavně z hlediska hlučnosti a samozřejmě přesnosti. Co nešlo první ránou, bylo náležitě vyplašeno včetně mých sousedů. Střelba se mi postupně stala větším koníčkem než vinaření :wink:
V současnosti používám do 50m naprosto tiché AA-čko 4,5mm 16J v kombinaci s Polymagama shorts. Shortky jsou do této vzdálenosti velice přesné, prakticky na úrovni Exactů. Když se trefíte, je expanze diabolky slyšet. Účinek po zásahu je 100%, škodná nekrvácí, sousedi a ochránci si myslí že pošla. Pokud v hejnu trefím špačka, jeho řev slyší celé hejno a ten den se již z pravidla nevrátí.
Na větší vzdálenosti používám větší ráži :wink:
Omlouvám se za lehce OT příspěvek, reaguji jako vinař na starost kolegů vinařů, vinaření je neskutečně pracná a časově+finančně náročná činnost...a pak vám to během několika minut zničí opeření potkani.
Dnes mám vinobraní, tak běžím sklízet hrozny :lol:
EDgun Matador R3M + OPTISAN EVX 10x44i
AA S510 Ultimate Sporter Carbine + HAWKE SIDEWINDER 8,5-25X42
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od skagerak » 02 říj 2016 15:25

Když už se tu řeší výkon nábojů flobert, tak bych byl rád pokud někdo kdo má znalosti či zkušenosti by mi odpověděl na následující :

pokud bychom měli "legislativně" neupravenou flobertku kat.C ( třeba něco jak špilberk- ať můžeme zanedbat vůli mezi válcem a hlavní u revolverů) kolik to bude mít Joulů , tak 30? a jaká je u flobertky (neupravené) maximální rozumná délka hlavně ( jestli delší hlaveň znamená nárůst výkonu oproti krátké)?
přeci jen, moc prach který by měl stihnout vyhořet tam asi nebude ....
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od Kavy » 02 říj 2016 16:16

Čím kratší ,tím větší výkon. Delší hlaveň střelu jen brzdí.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od therion » 02 říj 2016 16:53

Kavy píše:Čím kratší ,tím větší výkon. Delší hlaveň střelu jen brzdí.
To plati pro verzi s 7,5J

Pro plnou verzi jsou parametry nasledujici:

22 FLOBERT Sellier a Bellot (náboje se špičatou střelou)

Hlaveň dlouhá 600 mm...............265 m/s..............40 Joule

Hlaveň dlouhá 200 mm...............250 m/s..............36 Joule

Hlaveň dlouhá 100 mm...............180 m/s..............19 Joule
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od Albert 22 » 02 říj 2016 17:00

Flobertové náboje od fy Sellier & Bellot cal. 22 FLOBERT CB se špičkou disponují podle katalogu energii 39 J, a ty cal.6mm ME-FLOBERT s kuličkou jen 33 J…

Hodnotu energie u nábojek START 6 žádný výrobce nikde neuvádí, snad by mohly mít oněch zmiňovaných teoretických 17 J uvedených na modifikaci „Rewolwer Zoraki K-55“ od tureckého výrobce. Ale skutečné výkony jsou víc než slabé – v průměru jen 5,94 J a 113 m/s, jak prokazuje test na Air Chrony MK2 - viz.video … https://www.youtube.com/watch?v=35DgkteQLIc

Takže střílet ze „Špilasky“ a podobných okrasných flobertkových kvérů cal.6mm nábojkama Start 6 SB je jistě možné, ale zřejmě také s nevalným výsledkem. U našich flobertek je nutno počítat navíc s daleko větším energetickým propadem, neboť mají navíc ty nešťasné legislativní 7,5 Joulové odfuky.

Podle zákonů vnitřní balistiky pro normální palné zbraně platí, že čím delší hlaveň, tím větší výkon.Ovšem záleží na velikosti prachové nálože, která v hlavni dohořívá. To však neplatí u našich zmrzačených flobertek, jak naznačuje Kavy. Poslední zbytky prachu z výmetné nálože vyhoří nanejvýš v mezeře mezi bubínkem a hlavní u revolverů a u „Špilasky“ v odfukové díře v pažbě a očoudí vám ruku..

Docela by mne zajímaly u „Špilasky“ testy úsťové rychlosti a energií pro flobertové střelivo i s nábojkami Start 6.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od skagerak » 02 říj 2016 17:47

dík za reakci, tak dokonce i 39J ( z jaké hlavně ?)

nicméně s tímto nemohu zcela souhlasit
Albert 22 píše: Podle zákonů vnitřní balistiky pro normální palné zbraně platí, že čím delší hlaveň, tím větší výkon.Ovšem záleží na velikosti prachové nálože, která v hlavni dohořívá.
ať už u normální či nenormální palné zbraně rychlost(a s ní i energie) střely neporoste při "prodlužování" hlavně do nekonečna.
pak také tření spíše bude brzdit..
a otázka zněla, jak dlouhá hlaveň má právě z tohoto hlediska význam u flobertky (22/6mm) bez odfuků a pod. (kat.C)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od therion » 02 říj 2016 18:03

Sellier & Bellot uvadi vykon z 200mm hlavne.
Nabojku start jsem zkousel z Jumbo monster 5,52 na cca 23m (ten dolni zasah) Vykon mizerny a zaneseni komory spalinama brutalni.
Přílohy
monster.jpg
monster.jpg (44.24 KiB) Zobrazeno 1395 x
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: .22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Příspěvek od Albert 22 » 02 říj 2016 18:14

U normální palné zbraně musí být délka hlavně správně sladěna s velikostí prachové nálože. To je záležitostí odborníků a konstruktérů těchto zbraní...

Naproti tomu délka hlavně má u flobertky vliv hlavně na přesnost střelby. Energii střely zřejmě už moc nezvyšuje, ta se prakticky pohybuje už jen setrvačností s plyny, které by ji měly tlačit a urychlovat. Ale protože naše legislativa připouští max. energii u flobertek jen 7,5J, je tlak plynů je snížen odfukem na pouhý zlomek původní energie obsažené ve výmetné náloži.

Mimochodem flobertky s energií do 7,5J jsou kategorie "D", teprve plnohodnotné zbraně, jako malorážky např. ráže .22 apod spadají do kategorie "C" ....
Odpovědět