Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 08 zář 2016 22:31

Aj na tých mizerných fotkách vidno perličkovú mušku na hlavni. Takže ak to nemá drážku na kohúte ako perkusné revolvery Colt, tak mieriš ako brokovnicou... plošina záveru a muška.


Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 16 zář 2016 17:15

Ahoj..Dneska jsem ve výprodejové akci koupil Zouave 1863 za dobrý peníze od zrušeného Euroarmsu..,poslední kousek,bohužel mi utekl Enfield 1858,ale zatím mi oči slouží,tak mi snad ty mířidla nebudou dělat potíže..Nevím,jestli by k téhle pušce šel nějaký dioptr..Nevíte někdo,jak je to s díly? Euroarms nefunguje,je nějaká fy která převzala výrobu,nebo kompatibilní díly od konkurence,které sedí?..např klíč na piston atd..Nevím jaké minie používat,prosím majitele,nebo znalce jestli mi neporadí...mám možnost koupit minie s diametrem .575,půjdou tam?...Až dojde na formu,mám radši volit .577..?...Moc díky za info.G.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Předovky

Příspěvek od anm » 22 zář 2016 15:47

:wink:
Přílohy
P1050649.jpg
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Předovky

Příspěvek od mujtaj » 23 zář 2016 13:11

berny píše:Zdravim, neviete niekto nieco o tejto puske? Na strankach predajcu pribudla prednedávnom a nemala v popise ani ziadne udaje. Na dotaz mi odpovedali a rovnaku pridali aj na ich stranku technicke udaje. Vyzera pekne a je aj v prijemnej razi ale nevidim na nej ziadne mieridla ani nic na upevnenie "exetrnych", a uz vôbec nic o kvalite alebo ake potrebuje zapalky. Nechcem predajcu znova otravovat kedze este sa ju bojim kupit Je to asi novinka a na internete nie su ziadne fotky detailov a podobne. Zatial som pochopil ze je zalamovacia dvojhlavnova s klasicky dvoma spustami kazda pre svoju hlaven.

Diki moc.

http://www.afg.sk/perkusne-pusky/perkus ... ede-drevo/
Zaujala aj mna, pozdava sa mi. viac s mi paci tmavsia varianta, kaliber na vyber 36 a 45, dve spuste tak ako ma mat poriadna lovecka puska, ziadne okuliare na zaciatku hlavni, pekna masivna, max navazka 5g co je o gram viac ako karabia od gg. Nevidim dovod bat sa kupit ju.s optikou neviem ako, ale perlickova muska, brokovnicov sposob mierenia mi nevadi, idelne na pohyblivy terc. Zapalky asi no. 1075. Zaujimava hracka, pri 45 by som vyskusal aj broky, aj ked to ma drazky.

http://www.afg.sk/perkusne-pusky/perkus ... ave-drevo/
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 24 zář 2016 10:45

greywolf píše:Nevím jaké minie používat,prosím majitele,nebo znalce jestli mi neporadí...mám možnost koupit minie s diametrem .575,půjdou tam?...Až dojde na formu,mám radši volit .577..?...Moc díky za info.G.
Nejsem znalec ani majitel,ale nejjednodušší je si změřit průměr vývrtu v polích a podle toho vybrat rozměr kokily.Přesto bych osobně raději volil kuli s flastrem.Bude to přesnější.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 24 zář 2016 16:22

kersanti:..Ani já nejsem znalec a proto se ptám..Zouave je vojenská flinta a minie se používají běžně..a co jsem se poptal a dozvěděl,tak jsou velice přesné..,používají se mírně podkaliberní,aby šly i při zas.aném laufu stále dobře nabíjet..Tlaky plynů po chytnutí černého prachu vyplní dutinu minie,roztáhnou sukýnku do drážek a střela je krásně vedena hlavní..Hlaveň jsem nechal změřit,čísla už si nepamatuju,ale diametr střely .575 je akorát s minimální vůlí..

Takže minie jsou prozatím vyřešené..mám jich v tomhle rozměru stovečku..to je akorát na ozkoušení a laborování s navážkou prachu..Uvidím,jak se budou zgrupovat na 25,50m..,když to bude oká zkusím i 100m,koupím kokilu a začnu odlívat..V opačném případě zkusím .577 (ty už by tam šly asi fest) a zopakuju další nástřely..

Puška má 3 drážky.Stoupání vývrtu je 1:66,tedy pomalé typické pro sférickou střelu.U minie bude zapotřebí asi vyšší počáteční dávky prachu,aby dostala ty správné točky..Zkusím začít na 4g prachu a i to se mi jeví jako málo..Ale to se uvidí v praxi.

Přemýšlel jsem i nad kulí ve flastru,koukal jsem na kokily od Lee a dělají se ve dvou rozměrech..Oněch zmińovaných .575,nebo pak menší .562...Po přepočtu to u té menší vychází na tloušťku flastru 0,30mm..teda jestli jsem dobře počítal..To by tedy teoreticky šlo.Na zahraničních fórech se zmiňují i o střelbě "roundballem" a na menší vzdálenost (50m) si kuli chválí..Jiní oponují,že lepší je minie..Tedy každopádně na větší vzdálenost.Prostě to samé,jako na každém střeleckém fóru..Co střelec-to názor..

Takže začnu u minie,ta prostě do vojenský .58 patří a pokud má někdo ze střelců zkušenost se sférickou střelou i minií,tak budu rád za každý sdílený postřeh..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 24 zář 2016 18:38

Puška má 3 drážky?
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 24 zář 2016 20:24

Jo standardní provedení má 3 odjakživa..... Tedy aspoň těch 30 let co se okolo toho motám.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 24 zář 2016 20:47

Jo, je to vojenská předovka a nosil ji takovýto voják.
Přílohy
Zouavec1845.jpg
Zouavec1845.jpg (24.95 KiB) Zobrazeno 2425 x
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 24 zář 2016 21:23

A ještě jeden obrázek.
Přílohy
Francouzký Zouave1888.jpg
Francouzký Zouave1888.jpg (60.55 KiB) Zobrazeno 2191 x
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 24 zář 2016 23:01

Kentan:...Muzu poprosit o nejake osobni zkusenosti s touhle flintou?..Minie,sfericke strely,laborace s prachem u 500gr minie?..At se mam od ceho odpichnout.

Fandaks:..Pekne prosim o totez..:)

Vim,ze oba mate o predovkach prehled,jako malo kdo na tomhle foru,tak Vase nazory opravdu uvitam..
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 25 zář 2016 15:48

Závodně s ní střílí Tereza Bursíková a dobře, ale od koho ji má nevím, střílí kouli s flastrem (džínovina).... Já měl "skvělej" kus od Dikkaru, na 25 metrů to netrefilo skorem ničim terč (uvnitř laufu 3 různé průměry), tak jsem z toho nechal udělat Zouváka - mám v tom hlaveň .54 s lorenzovým vývrtem od Petra Kuny (taky zámek je jiný, pažba dodělaná, kování upravené - asi 2 šroubky šly použít bez úprav), tak moc nepomůžu.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 25 zář 2016 18:46

No tak to doufám,že Euroarms nebude tak pekelnej..Na zahraničních fórech byl vesměs hodnocenej pozitivně..A po prvotním povrchním obhlednutí jsem byl z pušky příjemně prekvapenej..Pěkně slícované železo se dřevem,nikde žádné fuky..,tak doufám,že hlaveň bude taky dobrá..Závodní ambice jsem nikdy neměl,ale trefovat se pochopitelně chci..No,vyzkouším obojí,jak minie,tak sférické přes flastr..Jinak díky.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 27 zář 2016 19:33

..tak koule ve flastru asi nebude pripadat v uvahu.Tloustka flastru by musela byt cca 0,3 mm a pri hloubce drazek 0,15 mm si myslim,ze to nebude dobre fungovat..Dle meho nazoru jsou to moc melke drazky..Snad jedine kokila na miru a bud hodne tenkej flastr,nebo spis kule na tvrdo..,asi minie budou idealni,i kdyz to pomale stoupani ke sfericke strele svadi..Mate jinej nazor,nebo se nepletu?..diky
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 28 zář 2016 10:47

O tvojí flintě nevím nic, ale kuličku s flastrem bych každopádně zkusil. Vždycky jsem flastry zatracoval, ale nakonec jsem jim přišel na chuť. Reaguji na tvůj názor, že tloušťka flastru 0,3 je moc. Proto to vlastně píšu, jen kvůli tvojí obavě z tloušťky flastru. Mám ve flintě ráže .54 drážky sice hloubky 0,2 ale s úspěchem používám flastr tloušťky 0,42mm, navážka 2,9g. Moje špatný zkušenosti s flastry pramenily z toho, že jsem používal flastry slabé (samozřejmě že kulička byla úměrně větší.) Nikdy jsem nenašel odpovídající kombinaci. Prostě to zkus. Já dnes z týto flinty střílím jen kuličky .535 s flastrem 0,42 a jsem spokojen. Nebýt kamaráda, který se laborování s flastrama věnoval cílevědomě, nakoupil spousty látek na zkoušení a hodně tomu dal a dovedl mě k tomu, že střílím kuličku s flastrem, tak bych měl zcela opačný názor. (díky Zdeňku)Teď hledám odpovídající flastr na kuličky .440 pro ráži .45. Ale zdůrazňuji: je to jen moje zkušenost, nemusí to platit pro tvoji hlaveň, ale rozhodně to zkus. Předovky chtějí hodně zkoušení a někdy se chovají nevyzpytatelně. Těžko tady získáš radu tak, abys přišel na střelnici a šlo ti to jednou dírou. To prostě není možný.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Odpovědět