Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 19 zář 2016 12:17

Zdar pánové,uvažuju už delší dobu o HW 77K a už jsem ve fázi,kdy budu realizovat její koupi(už jen pořešit peníze).Toto forum jsem přečetl snad skoro celé a i přes značnou úsporu až několika tisíc při koupi při objednání z reichu,jsem se rozhodl ji pořídit spíš tady u nás(kvůli nutné výměně za export.pružinu,kvůli záruce apod.).Jde mi o to,že si jí chci nejdřív prohlédnout někde v prodejně,místo objednání v e-shopu.Chci spíš tmavší buk pažbu,nevím zda jsou v prodeji i světlejší,no právě proto si jí chci vybrat sám.Víte kde třeba v Praze ji maj na prodejně?Nemužu nikde objevit,jen e-shopy,kde ji maj navíc (jako třeba zbrane-vzduchovky.cz)jen v té dlouhé verzi a kamennou prodejnu až někde v Bohumíně.Předem dík za tip.


311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 20 zář 2016 18:25

Ahoj,
podle mě většina českých prodejců postupuje tak, že po zadání tvé poptávky vzdůšu objedná od Schneidera, pak jí vymění péro, dá ti na ní záruku a punktum. Takže jich sehnat víc pohromadě asi bude problém. Když jsem jí kupoval já, tak jsem se smířil s tím, že jí uvidím, až když bude moje. Zato jsem si jí mohl ještě pěkně voňavou vybalit z krabice. O záruku přišla mou rukou po urputné dřině (když to člověk dělá poprvé neví :D ) týden nato, od té doby spolu žijem spokojeně už takových možná šest roků. Teda až letos v létě mě neskutečně na.rala alu montáž, tak už je objednaná kozapácká. Tvé pohnutky chápu a přeju ti hodně štěstí. Ještě mě napadlo zkusit oslovit někoho jako je Alexxus...
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od kamas » 20 zář 2016 22:55

Ahoj asi jsem lachtan ale nedaří se mi uvolnit šroub. Omotal jsem vzdůšu do kožené rukavice a upl do svěráku. Druhá rukavice do hasáku ale nejde to povolit.Jsou to ty černé zimní rukavice z ovčí kůže z Lidlu a protáčí se mi to. Taky se mi to i prodřelo a škrábl jsem to. Nahříval jsem i fénem ale nic. Není někde nějakej servis kde by se dala ta pružina vyměnit? Jsem z Jeseníku ale v pátek jedu přes Hradec do Prahy. Díky moc za radu.
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 21 zář 2016 10:08

Přesně takhle jsem to zkoušel a hádej co? Odřel jsem ji. Nakonec mi pomohlo video z jůtůbu. Vyndat spoušťák, nasadit místo něj něco odpovídající velikosti (já použil velký klíč) a klepat. Nakonec povolí, páč musí :lol:
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od kamas » 21 zář 2016 10:22

Jsou tady 2 videa kde to v pohodě povolí. Můžeš dát to video jak se oddělává ten spoušťák? Měl si to něčím zalepený nebo to bylo jen utáhlé?
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 21 zář 2016 11:18

Jsem v práci, video je to tohle: Weihrauch HW77/97 Strip Down. A spoušťák se uvolní myslím jenom vyklepnutím dvou čepů, jo a bacha ať neztratíš pojistku, ale je to všechno v tom videu... :arrow:
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 zář 2016 13:08

311deadman: Díky za rady kolego,takže ty jsi svou krásnu objednával tedy u Schneidera?Tam mě lákájí ty ušetřené peníze ale bojím se té výměny péra a záruky.A k té výměně pružin u našich prodejců jsem měl za to,že to už dostávají od Weihrauchu nebo Schneidera v 16J,že jen normálním kupujícím,jako jsme my,to nemůžou dát v 16J.Potože pak se musim trochu obávat,co tam ti naši prodejci můžou dát všechno za pružinu(zda opravdu tu exportní nebo nějakou horší z jiného matroše)?Štve mě,že nejsou ke shlédnutí někde v kvalitní prodejně,když už za to naši prodejci chtě takové nehorázné peníze oproti třeba Němcům.No nezbyde asi než objednat přes E-shop a modlit se,aby byla jak si jí přeji.Ono to stejně asi bude tak,že ta barva je u všech skoro shodná,protože na fotkách i videích na youtube se ten buk tváří tmavší ale někde za třeba na e-shopech vypadají světle ty pažby,nevím zda to není jen zkresleno tím nafocením?
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od kamas » 21 zář 2016 14:07

311deadman píše:Jsem v práci, video je to tohle: Weihrauch HW77/97 Strip Down. A spoušťák se uvolní myslím jenom vyklepnutím dvou čepů, jo a bacha ať neztratíš pojistku, ale je to všechno v tom videu... :arrow:
Video jsem našel. Super. A je nutné vytloukat i ten čep u natahování když chci pouze vyměnit prožinu? On tam pružinu vyndá a až potom vytlouká ten čep u natahování.
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 21 zář 2016 14:53

2 kamas: Pokud jen měníš pružinu, ten třetí čep neřešíš. Jinak jsem zapomněl, lepidlo na závity tam podle mě bylo, takže to nejde úplně hned, ale jde to. Až tam budeš dávat exportfeder bacha, je hodně předepnutej a já ho tam sám nemohl dostat.

2 cernunos: Přesně tak, podle mého názoru, v Německu je limit pružin nižší než u nás, a pokud by ti to smontovali tam už by z toho byla zbraň na ZP a ta už se vyváží úplně jinak. Rozdíl v ceně je tedy +doprava+exporfeder+práce+něco málo vydělat (lepší varianta) nebo +doprava+péro ze skládky utípnuté štípačkama+o něco víc vydělat (horší varianta). K té barvě, zkusil bych napsat dotaz přímo ke Schneiderovi.
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 21 zář 2016 17:22

311deadman: Buď tak laskav a přestaň tady plácat ty tvé nesmyslné historky, když o tom nic nevíš!

Weihrauch samozřejmě dodá českému zastoupení (fa Kozap) zbraně už v 16J, ten je nechá orazit značkou z české zkušebny zbraní a střeliva a pak je teprve dodá na náš trh i ostatním prodejcům. Kozap je určitě nekupuje u Schneidera a nepřehazuje pružiny někde na koleně v dílně v ČR!

A když si koupíš tzv. malý set, tak tě flinta s s náhradní pružinou (při objhednání zaškrtneš že náhradní chceš exportí), 10-ti terči a krabičkou diabol vyjde levněji než samotná puška. Stačí se pořádně podívat...

Některé série byly asi zalepené (osobně jsem viděl takto jen jednu), starší kusy jsou ale zarezlé a jdou hooodně špatně povolit (už třeba po roce používání). Obvykle další rozebrání už jde snadno. Také doporučuji z tohoto důvodu závit při montáži lehce máznout, aby to tam nezarezlo.

V SRN je limit pro zbraně kateg. D 7,5J a proto ti nemohou v žádném obchodě prodat vzduchovku silnější.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 zář 2016 17:55

311deadman: Díky za názor a info,ikdyž jak vidno,co člověk to názor(viz. ranovak),každopádně bych si v případě objednávky u Schneidera předem zjistil to zabarvení pažby.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 zář 2016 18:03

ranovak: Takže jak píšeš f. Kozap je zastoupením Weihrauchu pro ČR?Pak bych měl asi objednat u nich ikdyž ted koukám na jejich stránky a třeba zrovna HW77k tam mají jen s tou původní pažbou(která se mi mimochodem vůbec nelíbí).Ale tak snad není problém si u nich objednat i tu novejší verzi,to už si tam pak určitě zavolám abych zjistil,jak to je.Pak ještě e-shop zbraně-vzduchovky.cz,který tu byl v minulosti někým taky doporučován pro koupi HW,ale tam zas mají na stránkách jen kusy s tou dlouhou hlavní ale tak opět předpokládám,že to bude o tel domluvě a byli by mi schopni vyhovět.
Každopádně díky všem za postřehy ohledně koupi HW77K a kdyby měl někdo tip na dobrý shop nebo kamennou prodejnu,tak budu rád,když se svěříte... :)
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 21 zář 2016 18:18

cernunous: To není názor, ale fakta! Oficiálním zastoupením Weihrauchu pro ČR je POUZE Kozap. A zkušenosti s nimi nejsou zrovna pozitivní! Weihrauch chce mít v každém státe jen jednoho dovozce a od něj to pak teprve mohou mít i další firmy.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od cernunos » 21 zář 2016 19:52

ranovak: Chápu,vyjadřuješ se přesvědčivě,takže věřim,že s tímzkušenosti máš.No nepotěšil jsi mě,jestliže máš s tímto jediným oficiálním prodejcem HW vzduchen negativní zkušenosti.Mohl bys být konkrétnější?jestli to nechceš popisovat tady tak mi napiš maila,rád bych věděl,kde (ne)nakupovat.Už vidím ty problémy-člověk řeší jestli si takovou flintu má vůbec koupit a kde na ní sehnat many a pak vlastně zjistím,že na tom našem chabém trhu neni ani skoro k dostání.... :?
311deadman
Příspěvky: 41
Registrován: 02 črc 2012 20:53

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od 311deadman » 21 zář 2016 21:47

2 ranovak: Díky, žes nám všem osvětlil jak to chodí v Kozapu(?). Co bys tedy klukům doporučil?
Odpovědět