Flobert naboje RWS cal. 6mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od pparatkoo » 11 čer 2016 14:03

Stejně mi to přijde zvláštní.Delší hylzna,těžší střela,dvojnásobný výkon a nižší tlak.
No zkusim si o tom ještě něco přečíst na netu. Ale jestli je to pravda tak jsem rád že jsem zas o něco chytřejší :)
A omlouvám se za OT


Blaf
Příspěvky: 22
Registrován: 15 zář 2016 10:23

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Blaf » 15 zář 2016 10:26

Mimochodem, mel nekdo moznost vysledovat, jestli ma absence rantlu u RWS nejaky vliv na presnost?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od kesi » 22 říj 2018 16:44

Podle mě to není poznat, projeví se hlavně rozdílné množství zápalné slože (pokud tak o tom mohu mluvit), střely s kuličkou jsou přesnější (datum příspěvku je mi znám) 😀

Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
RWS má nástřik zápalky přejmě úplně u kraje. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. Stříleno Fox Special 6mm.
A jsou extrémně předražený!
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Lucky80pet
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2018 13:29

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Lucky80pet » 11 pro 2018 02:08

Zdravím,
taky mám zkušenosti se střelivem RWS.
Konkrétně teď se zbraní TOZ-35-6mm fl. od Řeháků.
RWS náboje bere zbraň pěkně, jdou lehce zasunout
i se snadno vyhazují. Pro tuto pistoli ideální střelivo.
Přičemž při použití S&B jde náboj těžko dovnitř a jde
hůře natáhnout napínáček spouště.

Já jsem s RWSkama v této zbrani nadmíru spokojen.
Jinou zkušenost mám s Norincem JW-15, tam RWSka
puška nevyhodí a obtížně se vyndavají.
Dle mé zkušenosti záleží hodně na konkrétní zbrani.

Lukáš
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od therion » 06 bře 2019 10:32

RVS spitzkugeln jsou co si pamatuju nejpresnejsi z dostupnych 6mm/.22 naboju. Pokud chcete strilet na vetsi vzdalenosti , tak musi cenove hledisko stranou : )
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 06 bře 2019 11:46

kesi píše:
22 říj 2018 16:44
...Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
.. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. ...

Ten problém s odpalem je v tvrdosti materiu použitého na nábojnice:

U nábojů cal .22 Flobert cal .22 se špičkou z produkce S&B z Vlašimi je použit tak měkký mosazný plech, že se nábojnice po výstřelu nafouknou jako bačkora. U nadkaliberních komor je pak další problém - to aby je člověk vytloukal kolíkem. Ale odpal je spolehlivý... ! Někdy mi je zápalník u mého Turka dokonce prosekne... :mrgreen:

Naproti tomu náboje S&B cal. 6 mm ME - Flobert SHORT s kuličkou jsou z tvrdého Ms plechu. Selhávají pravidelně 1 až 2 ks z 10. :twisted:

No a náboje RWS cal. 6mm mají zřejmě také velmi tvrdý plech... ! :idea:
pavel3430
Příspěvky: 5
Registrován: 29 dub 2019 13:57

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od pavel3430 » 29 dub 2019 14:08

Jim píše:
05 čer 2016 17:47
Flobertky mají zásobník? Nedovedu si představit, jak by vypadal a fungoval. Pokud jsem měl co do činění s flobertkami, vždy byly jednoranné.
florbert zásobník mají...já mám novou malorážku upravenou na florbert ve stylu vojenské vzduchovky (je to náhražka německého mausera)...ty zásobníky se dají upravit na florbert náboje
pavel3430
Příspěvky: 5
Registrován: 29 dub 2019 13:57

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od pavel3430 » 29 dub 2019 14:28

Albert 22 píše:
06 bře 2019 11:46
kesi píše:
22 říj 2018 16:44
...Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
.. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. ...

Ten problém s odpalem je v tvrdosti materiu použitého na nábojnice:

U nábojů cal .22 Flobert cal .22 se špičkou z produkce S&B z Vlašimi je použit tak měkký mosazný plech, že se nábojnice po výstřelu nafouknou jako bačkora. U nadkaliberních komor je pak další problém - to aby je člověk vytloukal kolíkem. Ale odpal je spolehlivý... ! Někdy mi je zápalník u mého Turka dokonce prosekne... :mrgreen:

Naproti tomu náboje S&B cal. 6 mm ME - Flobert SHORT s kuličkou jsou z tvrdého Ms plechu. Selhávají pravidelně 1 až 2 ks z 10. :twisted:

No a náboje RWS cal. 6mm mají zřejmě také velmi tvrdý plech... ! :idea:
střílím hodně často a používám pouze a výhradně náboje 6mm SELLIER A BELLOT-špičky i kuličky....za poslední 4 měsíce jsem vystřelit 1500 nábojů a vždycky bez problémů,ani jeden náboj neselhal...podle mě záleží na zbrani,já mám upravenou malorážku,ve vojenskym stylu- norinco JW25-proto si myslím,že náboje když začnou selhávat,tak že nevystřelí,tak je to podle mě pouze špatnou zbraní....četl jsem hodně článků a vždycky,když někdo psal proč náboje občas selhávají když má novou zbran,tak se pokaždé ukázalo,že bylo stříleno z krátké zbraně,pistole,revolvery,atd.....sem si až skoro jistý,že krátké zbraně ve florbertu jsou prostě špatný.....jak říkám,1500 nábojů a žádný nikdy neselhal,ve zbrani norinco JW25
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 01 kvě 2019 12:03

pavel3430 píše:
29 dub 2019 14:28
... že nevystřelí,tak je to podle mě pouze špatnou zbraní....
Už se to ve zdejších fórech o flobertkách několikrát probíralo!

Není to problém v účinnosti zápalné třaskavé směsi nábojniček, ale čistě mechanická záležitost – spočívající v rozdílné tvrdosti mosazného plechu nábojniček. A pochopitelně zde potom záleží na přesném vyvážení hmotnosti a kinetické energii zápalníkové jehly a proti ní působící síly pružiny u různých typů zbraní.

U dlouhých flobertek např. NORINCO (oproti pistolím a revolverům) je hmotnost zápalníkové jehly v závěru mnohonásobně větší, rovněž kinetická energie, proto nedochází k problémům při odpálení.

U flobertových revolverů Zoraki (… a možná i některých pistolí) je hmotnost zápalníkové jehly (pos.1240) velmi malá a kinetická energie udělená jí úderníkem je tak akorát na hranici na odpálení těch tvrdších Flobert nábojů cal.6mm ME a RWS. Kdežto u měkkých nábojnic cal .22 Flobert cal .22 se špičkou a poplašňákových START 6mm mi to občas dokonce prosekne i dno nábojničky…
Revolver Zoraki R1 (EN) - 6.jpg
Naskýtá se otázka, proč náš výrobce SELLIER & BELLOT ve Vlašimi používá pro flobertové náboje mosazný plech rozdílné kvality a tvrdosti? Zřejmě jsou to jen záležitosti tradicí a zaběhaných výrobních linek monopolního výrobce, se kterými zřejmě nikdo nehne…
Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 06 zář 2019 23:07

Skúsenosti s JW 15 (dva rôzne kusy, staršia a novšia) a JW 25. Strely so špičkou, výr. S&B, odpaľujú všetky tri spoľahlivo, avšak ani jedna JW15 nevyhadzuje nábojnicu (žiadna maličkosť, drží to tam ako pes ježa); naopak JW25 vyhadzuje bezproblémovo. Strely s guľkou odpaľujú aj vyhadzujú všetky tri zbrane bezchybne. V strelkách je značný rozdiel v tom, že tie s guličkou (katalógovo ide o označenie BB) nemajú prachovú laboráciu, ale len traskavú roznětku. Strelky so špičkou (označenie CB) obsahujú aj prachovú laboráciu. Síce minimálne množstvo, ale je tam. Rozdiel vo výkone je markantný - katalógovo 19 J a 29 J na ústí. Ak sú odfuky konštruované pre typ BB, tak použitím CB sa z flobertky stáva zbraň kategórie C, pretože na ústí bude zaručene viac ako 7,5 J. Akosi sa to potichu toleruje. Možno do toho čoskoro nejaký ouřada zarýpe a viac si špicaté floberty nekúpime.
Čo sa týka zásobníkov, tak sériovo ich vyrábala Česká zbrojovka; materiál plast, hodili sa do ZKM 455, JW15, JW25. Viem o päťranových. Či boli aj väčšie - neviem. Už ich nikde nedostať. Možno sa už nevyrábajú.
Aby som nebol Off topic : Hrana na špicatej strelke 6 mm flobert zvyšuje ranivosť projektilu - už to niekto myslím spomenul. Keďže s flobertkou asi nikto neloví, tak je pre našinca naprdlajz. A potkan v maštali sa prekotí po zásahu skoro hocičím, žiadnu strižnú hranu nepotrebuje.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 07 zář 2019 09:44

ani jedna JW15 nevyhadzuje nábojnicu
Rolf, zálesák píše:
06 zář 2019 23:07
Skúsenosti s JW 15 ... Strely so špičkou, výr. S&B ... ani jedna JW15 nevyhadzuje nábojnicu...
...
Rozdiel vo výkone je markantný - katalógovo 19 J a 29 J na ústí.
Mohl bys změřit průměr díry v nábojové komoře? (...někteří fušeři si totiž pletou komorový výstružník s vrtákem 6,00mm! A pak se musí nábojničky vytloukat kladivem!)
...
A ještě kdybys nás mohl uvést do obrazu? .... dej prosím odkaz na ten katalog! :D
Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 07 zář 2019 13:07

Som teraz na cestách, tak osobne nateraz nemôžem ani merať, ani uviesť katalóg. Na meranie sa pokúsim navnadiť syna, dám vedieť. A čo sa týka tých údajov flobert BB a CB, možno mám niečo z toho aj v počítači, ktorý mám tu. Pohľadám; nález poskytnem.
Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 07 zář 2019 14:40

Ospravedlňujem sa, sekol som sa s tým výkonom na ústí pri Flobert strelkách BB (s guličkou) a CB (so špičkou). Je to ešte viac než som uviedol.
https://en.wikipedia.org/wiki/.22_BB
https://en.wikipedia.org/wiki/.22_CB
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Albert 22 » 07 zář 2019 16:27

OK ! ... Ve wikipedii je možno nalézt ledacos, stejně tak v mezinárodních doporučeních C.U.P., které zřejmě málokterý výrobce flobertového střeliva dodoržuje.

Ale já měl na mysli odkaz na nějaký přehledný firemní katalog s podrobnějšími parametry, na to co se skutečně vyrábí a také je za rozumnou cenu dostupné na trhu, např. podle katalogu S&B ... https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... -produktu/

To však u střeliva RWS stále postrádám... https://geco-munition.de/fileadmin/user ... seiten.pdf
Smazaný uživatel 30507

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 07 zář 2019 17:25

Strelivo RWS som asi ešte ani nepoužil (je pre mňa drahé). Myslím celkom stačí sa pre naše účely zapodievať výrobcom S&B, pretože aj v tomto prípade sú info o nedobrom odpale pri niektorých zbraniach, o problémoch s vyťahovaním CB-čiek, aj o evidentne rozdielnom výkone BB a CB. A čo sa týka tvojho linku, je tam myslím údaj o úsťovej energii veľmi podobný tomu čo uvádza Wikipédia. Presnejšie budem vedieť po zmeraní na hradle - pravdaže strieľané z pušky s odfukmi. No syn si musí naplánovať cestu ku mne, cca 200 km, čo nie je zas celkom hop na kozu. I meranie výstrelu s odfukmi určite napovie o rozdielnosti (či nerozdielnosti) streliva Flobert BB a CB.
Viac neposlúžim, lebo ako vravím nie som doma a sebou mám iba cestovný laptop, nie svoj dmáci počítač.
Merať rozmer komory nie je také ľahké. Nedá sa tam žiadnym meradlom dostať. Možno úplná rozborka by to umožnila. Do toho nech sa dá kto chce - rád sa dozviem výsledok.
Odpovědět