Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PetrOV
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2016 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PetrOV » 31 srp 2016 13:03

Klasika jako na každém fóru - jsem tam kde jsem byl :D :D

O zastavovací efekt mi až tak nejde, to bych jinak bral .54. Nejsem ten, co si myslí, že v případě potřeby vypálí a útočník se složí, aniž bych se musel pohnout z místa.
9mm by neměla mít problém penetrovat jak lebku (co jsem četl tady na foru testy s vepřovou hlavou :D rychlost na hradlech i energii shodnou s 9mm Tokarev ) nebo třeba srdce i přes hrudní kost, jelikož si nedělám iluze, že by se střílelo na vzdálenost větší než 2-5m.

Spíše mi jde např. o přesnost-třeba B52 na jiném fóru byl z 9ky nadšený víc, než z .45, ale to je pořád jenom jeden člověk (i když má všechny kalibry od GG).
Jak moc velký problém je 9ku ládovat (četl jsem, že to je horší, než u .45 z důvodu tvaru ogiválu, ale i při "prasáckém nabití" to drží tlak i delší dobu a nehrozí/je značně sníženo např. navlhnutí prachu, zatímco u .45 se musí nabíjet pečlivěji) a jestli to třeba dokáže člověka na střelnici po pár ránách otrávit/vysílit, že by si řekl "proč já vůl radši nešel do .45".

Ruku ani moc velkou nemám (rukavice vel. 9), což je dle tabulek průměr http://www.tabulkavelikosti.cz/rukavice

PS-vím, že mě ukamenujete, ale stejně-máte i nějaký tip na výrobu nové rukojeti? Je mi jasné poselství těchto zbraní, ale vraždit nikoho při hraní karet nemíním, tak by se větší rukojeť mohla hodit(a když už i GG dělá laufy 6"... :lol: ).


foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od foxy » 01 zář 2016 00:40

Tiež mám 9 mm 3", max. spokojnosť čo do veľkosti a výkonu, s ládovaním som teda já problém nikdy nemal, včielky kupujem iba od GG, u mňa úchop v pohode, väčšie pažbičky by som neriešil, veď je to derik, po akýkoľvek úpravách na tejto zbrani sa z neho stane hybrid !
skřet86
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2016 10:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skřet86 » 01 zář 2016 11:11

Rád bych se podělil o nové poznatky a zároveň i trošku odpověděl na dotazy výše.
Mám .45 3" který i na nošení není zlý oproti klasické ČZ 75 o něm člověk neví. 9mm nemohu posoudit, ta bude úplně super, jen bych se bál že než jí nedej bože v případě potřeby dokážu nahmatat, budu mít sekeru v lebni.
Slabý první výstřel je vskutku pouze o zručnosti střelce.. i já jako skoro začátečník jsem si s tím rychle poradil a to tak že jsem použil jako mazivo pouze parafín s včelím voskem 1:1 a ogivál od GG roztemoval v hlavni. Druhé řešení je zakoupit Maxibally (Snajprovi dodatečně děkuju za radu), které jdou nabít asi jako ogivály do 9mm (asi z důvodu velikosti nebo tvaru..) a tím je první výstřel vyřešen též. Na střelnici pak už jen z důvodu lehčího nabíjení a nižší pořizovací ceny sázím řádně namazané ogivály od GG.
Co se origo pouzdra týče, neumím si představit nic lepšího a kvalitnějšího. Ještě bych rád zkusil zbraňovou ledvinku ale netuším do které by mohl Derringer pasovat. Nemá s tím někdo z vás zkušenost? :-)
Díky.
PetrOV
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2016 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PetrOV » 02 zář 2016 11:44

Ty maxibally .45 jsou od Aresu Slovakia? http://cs.strobl.cz/perkusni-strela-are ... s-olovene/
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 02:27

Ledvinku na skryté nošení s čistým svědomím můžu doporučit tuhle, mám jí už 5 let a stále jako nová.
www.aegisteam.cz/eshop/ledvinky

Jinak taky zvažuji , nebo spíš jsem se už rozhodl koupit GG,jediné dilema které mám je ráže :shock:
Sympatická je mě osobně 9mm s 5" hlavní a to jak s přesností tak výkonem.
Cal.45 mě nikdy moc neočaroval a to hlavně s výkonem.. Je jasné že na obranu bude stačit cokoliv a asi nikdo z nás neprahne po praktické zkoušce na člověku. Spíš bych volil 9tku i pro občasné blbnutí na střelnici..

Jaký máte vy , názor ??
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 05 zář 2016 08:22

Ahoj,

já se rozhodoval mezi 9 mm a 45 a vybral jsem 45, teď si čekám doufám, že jen do října...Důvod? Mohl jsem mít 9 ku nebo model dimini ihned(1+1 kus má pán v prodejně v Brně na Dornychu, jinak skladem není nikde nic-eshopy). Ale ta pistolka je tak maličká, že se mi v mé podotýkám malé až dívčí ruce držela tak nějak divně.....Výkon neřeším, neb ho nemám jak změřit.
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 09:33

No právě , jak jsem i já ke své hrůze zjistil .. 9tka je o dost zmenšená a to i v uchopení a stejný rám má dokonce i 45. Dimini :shock:
Tak že už spíše uvažuji o klasické 45. která není "ořezaná"a i za cenu menšího výkonu ocením lepší a jistější uchop !
Jinak podle informací z jiných stránek jsem zjistil že 9tka dokáže bez problémů udělat až 310j. Což je síla náboje 32.Mag a nebo 9mm Makarov

Za to Derringer 45. jen 200j - 230j což je hranice náboje 7.65mm. :roll:

A s tím se už moc přesnosti nedočkám pokud by hlaveň neměla aspoň 8" ale to by už nebyl Derringer,ale paskvil :cry: ... takže na blbnutí do terče moc vhodná není, ale na obranu ano ..

Tak že jsem pořád na vážkách kterou ráži zvolit..
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od perlufanda » 05 zář 2016 12:07

No jo, no...Terčová střelba? A na jakou vzdálenost? Ze služební čízy střílíme max. na 25 metrů, ale to si vlastně ani nepamatuji, kdy to bylo naposledy, většinou v posledních hubených letech na střelnici začínáme maximálně tak na 15 metrů a míň. Tím chci říct, že i střela luger 9 mm s pistole čz 75 na větší vzdálenost dost zanáší a míření musím korigovat, pokud chci na střed....A u deringeru to bude stejně, jen ta 45 se bude korigovat víc, ale aspoň to bude při míření prča. Každý zásah do černého s 45 však znamená definitivně definitivní zneškodnění "útočníka" :lol: No a na menší vzdálenost jak 15 metrů to asi bude skoro nastejno s tou 9 mm. Ale mé teorie nejsou okořeněné černoprachou praxí.
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 15:12

Tak na 25 metrů s touhle " šmudlou " by byl spíš každý zásah zázrak :lol:
myslím že i těch 15 metrů je úsměvných s kopýtkem v ráži 45.
Pro to jsem spíš přemýšlel o té 9tce která by byla jistě přesnější , ale zarazila mě velikost a moc nechápu proč jí nedělají s rámem standardní velikosti :shock:
Skoro mě přijde jako by počítali že si jí bude kupovat převážně něžné pohlaví . Pro chlapa je prostě úchop malí , aspoň tedy pro mě :? Je to vlastně 9mm Dimini , jediné plus je cena která začíná na 6000,- s 3" hlavní , kdežto 45. začíná už na 7500,- s 2.5" hlavní :roll:
Je jasné že každá sranda něco stojí a člověk žije jen jednou , tak proč by si neudělal radost ... že :lol:

Každopádně mám dilema které jsem ještě nerozlouskl , jakou ráži zvolit :idea:
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pparatkoo » 05 zář 2016 15:25

Na "pětašťouru" se snáze shání licí kleště ;)
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 16:07

Kleště na odlévání je to nejmenší co mě trápí , už kdysi jsem si odléval olověné projektily hezky postaru s maximální precizností .
Navíc tavením olova vznikají jedovaté výpary a z toho už jsem vyléčený , to už je snazší koupit pytlík různých typů ogiválů a pohrát si s gramáží a délkou :|

Jediné co mě trápí je malý úchop u té 9tky která je mě pořád sympatičtější než 45.
skřet86
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2016 10:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skřet86 » 05 zář 2016 16:29

PetrOV píše:Ty maxibally .45 jsou od Aresu Slovakia? http://cs.strobl.cz/perkusni-strela-are ... s-olovene/
PetrOV - Ano, přesně tyto.

Sakra - terčová střelba není velký problém ani s 3" hlavněma. Chce to jen vyzkoušet a zvyknout si na vhodnou navážku, mazání, nabíjení a přenášení při míření.
Ale Derringer přeci není zbraň na přesnou terčovou střelbu. :)
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 16:53

To jsem taky nikdy netvrdil .. psal jsem o blbnutí na střelnici a ne o olympiádě :lol:
Jen jsem řešil parametry co se výkonu týče .
A nejvíc v tomto hraje do karet 9tce :D

Spíš bych ale ocenil praktické zkušenosti jako : každodenní nošení , riziko nechtěné iniciace zápalky , nebo funkčnost i po třeba půl roce nabité zbraně ...
PetrOV
Příspěvky: 21
Registrován: 30 srp 2016 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od PetrOV » 05 zář 2016 20:28

Já se nakonec uklidnil a zůstávám u objednávky té mé 9mm 4" s nerez hlavněmi. Kdyby to bylo jo nějaké prťavé, tak si nechám udělat větší rukojeť.
Zatím k tomu nepřistupuji primárně jako k derringeru, ale jako k nástroji na střelnici a případně nošení-než bude ZP. Až bude ZP, tak vrátím původní rukojeť, uřežu lauf na 2,5" a začnu hrát poker s derikem v rukávu :D
Uživatelský avatar
Sakra
Příspěvky: 39
Registrován: 27 pro 2015 14:13
Bydliště: Tajné !

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Sakra » 05 zář 2016 21:18

Tak že nejsem sám kdo zvedá palec pro 9tku :D
Jinak naše legislativa je pro získání zbrojního průkazu celkem vstřícná , ale už to pak neplatí když jí budeš muset použít...
Odpovědět