Montaz BKL

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Montáž BKL

Příspěvek od JosefRune » 18 led 2016 06:35

Níže zmiňované komplikace jsem již zmiňoval ve části věnované HW97/77, ale sem patří více.

Chtěl jsem jednodílnou montáž, která bude mít zespodu dost místa a nemuselo se upravovat kvůli kulatému vršku šíny (viz pilování ocelových KOZAP). Vzal jsem tedy pro svou HW77k a Mambu Lite střední montáž BKL 260MB. Chtěl bych jen upozornit na pár úskalí, která tato montáž přináší.

Nevím, či je Mamba Lite dole příliš vystouplá, ale po uložení tubusu do ok jsem zjistil, že se puškohled neopírá o montáž tubusem, ale středem komínků dole. Takže se tam houpal od jednoho oka ke druhému. Dotažení v této pozici by znamenalo prohýbání Mamby do luku. Bylo tedy nutné pěknou novou montáž vzít do svěráků a v místě turretu tam udělat cca 0,5 mm vybrání, do kterého si sedne spodek puškohledu. Teprve potom se přestala Mamba v BKL viklat.

Nepříjemným bonusem také je to, že jsem si po rozbalení a pokusu o montáž připadal jak blázen, protože mi tam nepasoval imbus. 3jka byla malá, 4ku jsem tam nedostal. Pak jsem objevil v balení sáček s imbusem (zřejmě tedy 3,5 mm). Takže ten střežím jako oko v hlavě. Pak jsem si řekl, že nevadí a koupím tam normální šroubky s 3jkou imbusem a bude. Takže jsem šel do garáže a vzal ze zbytků nějaké šroubek, abych zkusil jak sedí. No, někteří už tuší... Dostal jsem tam prvních pár závitů a dál to nešlo. Takže tam je ještě navíc jiné stoupání a jsem odkázán na dodané šrouby i nářadí. V případě ztráty a poškození je třeba s tímto počítat a nechat někde objednat.

Tož tak.
Přílohy
20160117_110010res.jpg
Vana pro spodek komínků.


Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: Montáž BKL

Příspěvek od mikiki » 18 led 2016 09:50

Mám pár dvoudílných montáží BKL ale vždy naprostá spokojenost.
Vždy jsem BKL bral jako tu lepší variantu montáží - vyšší než od MTC apod.
Toto musí být výjimka :shock:
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Montáž BKL

Příspěvek od JosefRune » 18 led 2016 09:53

mikiki píše:Mám pár dvoudílných montáží BKL ale vždy naprostá spokojenost.
Vždy jsem BKL bral jako tu lepší variantu montáží - vyšší než od MTC apod.
Toto musí být výjimka :shock:
A imbus tam máš standard?
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Montáž BKL

Příspěvek od Křapáček » 18 led 2016 10:14

Montaz BKL pouziva zavit i rozmery imbusu USA normy.
Ve streleckem svete noumalni jev.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Montáž BKL

Příspěvek od FlyBear » 18 led 2016 10:36

Nevím jak na té konkrétní montáži, ale v USA se běžně používá Whitwortův závit, nikoliv náš metrický a taky hlavičky imbusů mají rozměry palcové, nikoliv v mm. Exportní výrobky ale umí i v USA vyrobit metricky, takže si zjisti co za variantu BKL máš...

Běžně se s tím setkáváme i v modelařině, proto třeba imbusy (šestihrané šroubováky) mám pro jistotu ve dvou sadách: milimetrovou i palcovou.
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Montáž BKL

Příspěvek od JosefRune » 18 led 2016 10:43

FlyBear píše:Nevím jak na té konkrétní montáži, ale v USA se běžně používá Whitwortův závit, nikoliv náš metrický a taky hlavičky imbusů mají rozměry palcové, nikoliv v mm. Exportní výrobky ale umí i v USA vyrobit metricky, takže si zjisti co za variantu BKL máš...

Běžně se s tím setkáváme i v modelařině, proto třeba imbusy (šestihrané šroubováky) mám pro jistotu ve dvou sadách: milimetrovou i palcovou.
Jasně, to zní logicky. Není od věci si pořídit ještě palcovou sadu imbusů. Akorát je tam prostě blbý ztratit šroubek či podělat závit. Ale i to by šlo řešit prostě novými metrickými závity. Jen mě to prostě jako laika, který kupoval svou první montáž, překvapilo.
Doubleflip
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2008 23:52

Re: Montáž BKL

Příspěvek od Doubleflip » 05 úno 2016 14:12

Mám takovou technickou otázku, chci dát na LG110 montáž BKL a na to puškohled s objektivem 56mm, rád bych co nejnižší montáž, tak počítám: max 60mm vnější průměr průměr objektivu - 30mm tubus/2 = 15mm, a když u nízké píšou ''výška od lišty k hraně prstence =17.3 mm" tak to se vejde, že jo?
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Montáž BKL

Příspěvek od JosefRune » 05 úno 2016 16:45

Nevím, jestli ti to pomůže, ale já mám střední montáž BKL, objektiv 44 mm a mezi flintou a optikou jsou 4 mm.
fext
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2013 20:41

Re: Montáž BKL

Příspěvek od fext » 04 srp 2016 19:44

Věděl by někdo, co znamenají ta čísla xxxMB v značení? Kapacita vestavěné USB flashky to nebude, 300MB je fakt hodně slabý. :)
Feinwerkbau 300S
Odpovědět