Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
c0rrupt
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2016 10:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od c0rrupt » 18 črc 2016 10:35

Zdravím,
zakoupil jsem 9mm derringera, včera jsem ho šel otestovat, střílí perfektně, žádné slabé rány ani jiné problémy.
Ale pak jsem se doma vrhl na čištění a chtěl jsem se optat jestli by mi někdo nevysvětlil jak demontovat bicí mechanizmus. Respektive je nějaký trik na tu hlavní pružinu? Silou se mi to nechtělo vytlačovat ven abych něco nepoškodil.
Zbytek šel vcelku snadno až nato, že mi samozřejmě vypadla kulička pod přeřaďovačem a málem jsem s toho dostal infarkt :).
Ještě jeden dotaz, je třeba vymývat hlavně a pistony v teplé vodě s jarem? A nebo stačí, když to čistím konkorem, petrolejem a olejem na zbraně? Včera jsem to jen prostříknul a pak důkladně vytřel, poté znovu na konzervoval. Ale nevím jestli i tak nezůstanou v hlavních nečistoty po střelbě. Dost nerad bych ho zničil.
Díky


Derringer GG, 4", 9mm. Kdo maže ten jede.
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mujtaj » 19 črc 2016 21:55

Netušim načo ho potrebuješ tak súrne rozobrať, vyberat strunu..
po strelbe ho vzdy cistim, udrzba patri k tomu. pustim z kohutiku horucu , preplachnem, dam na droteny vyterak tekute mydlo.. neda mi to tolko aby som ho poridne nevycistil. Ked je vyschnuty tak premazat. Nepouzivamna zbrane wdcko, konkor ci ine zazraky. Predsa su pripravky na zbrane, ze, oleje..
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Igrlik » 19 črc 2016 22:18

... desiatky rokov sa Konkor používa na zbrane... :roll:
Uživatelský avatar
c0rrupt
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2016 10:21

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od c0rrupt » 19 črc 2016 22:19

Ano ale abych ho propláchnul horkou vodou a třeba jarem, nebudu to dělat s bicím mechanizmem, proto jsem ho chtěl vyndat a taky to vyčistit za nim. Proto se ptám na nějaký fígl pokud je, mimo hrubé síly, jak vyndat mechanizmus s hlavní pružinou ven.
Na nějakých videích u podobných zbraní jsem viděl, že tam byla dírka kam se strčil třeba špendlík při natáhnutém kohoutku a pak se vypustil, pružina zůstala smrštěná a šla ven lehce.
Oleje mám na zbraně nějaký Brownin legiu a Balistol. A konkor mám taky :).
Derringer GG, 4", 9mm. Kdo maže ten jede.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 20 črc 2016 10:17

Jaká hrubá síla,bicí pružinu pomalu vytahuju z rámu a současně stahuju z vodící "osičky" kohoutek. Kousek to,kousek to... a je to dole všechno. Nejprve jsem vždy vyndal tedy spoušť,je to jednoduší a stejně šla pryč,kvůli čištění.
Přílohy
P1100836.jpg
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 20 črc 2016 11:14

Vše už koukám bylo vysvětleno, jen dodám, že se mi zdá zbytečné rozebírat přeřaďovač. Stačí prostříknout olejem. Na čištění používám Konkor, na konzervaci laufů zelenej Brunox - nemá chybu - všude zateče a když vyschne zanechá vrstvičku vazelínky.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 20 črc 2016 14:06

Volič laufů jsem také nikdy nemusel sundavat. Ani se nepovoluje a stále aretuje jedna báseň :-)
tazitaz
Příspěvky: 24
Registrován: 15 kvě 2012 11:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tazitaz » 23 črc 2016 12:46

pisatel332 píše:Tááák už ho mám doma po troch mesiacoch čakania ...
Koľko ste čakali Vy na svojho miláčika? :oops:
(mám na mysli Derringera keby náhodou niekto nepochopil)
Groar! 13 měsíců čekám na cal.54. Doufám,že to výrobce stihne,než NATO zaůtočí na Rusko :D :D :D
ls007
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2016 18:51

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ls007 » 23 črc 2016 17:25

Jenom pár poznámek k tomu čištění.
Proplachoval bych to jenom čistou horkou vodou. Když jsem do ní přidal jar, tak to sice krásně čistilo, ale rez na tom vyskákala přímo před očima. Masté spaliny BP moc korozivní nejsou, ale jak se dostanou spolu s vodou na dokonale odmaštěnou ocel, tak je to katasrofa.
Takže horká voda, vypláchnout, vydrbat, vypláchnout, nechat vyschnout. Zbytek čištění už pod olejem.
tavic
Příspěvky: 83
Registrován: 27 čer 2011 17:27

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tavic » 23 črc 2016 20:19

Čištění jde mnohem snáz, když se před a po vypláchnutí derringeru horkou vodou prostříknou hlavně a pistony lihem. Nejlépe pomocí plastové střičky ( http://www.p-lab.cz/katalog/stricky_21k ). Přes pažbicku mám po celou dobu čistění navlečený igelitový pytlík nebo latexovou rukavici. Na závěr prostříknout olejem (WD40, Konkor - dle vyznání :) )
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mujtaj » 24 črc 2016 22:44

Aj mastny hrniec sa da umyt len horucou vodou. Bežne sa na čiernoprachove zbrane pouziva mydlov horuca voda. Jar pur ci ine nepozivam.lieh je ok. Umyt perkusnu pušku po dlhom strielani na strelnici len horucou vodou by isto islo, ale s mydlou je to prv mamistotu ze je to pekne umyte.
Hrdza po umyti ide lahko utriet suchou bavlnenoul latkou. Hned potom nastriekat balistolom. Wd 40 nie je olej, to by som radsej pouzil raciol..
skřet86
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2016 10:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skřet86 » 01 srp 2016 09:45

Zdravím,
tak jsem se konečně dočkal :-) 3" .45 klasika.. Je to neskutečný mazlík :-) akorát jsem ho ještě nestihl provětrat na střelnici :-( Už se nemohu dočkat na hodiny laborování s nabíjením atd :-D
Screenshot_4.jpg
Jen co se mazání týče, dočetl jsem se že někdo používá lithiovku.. jaké jsou s tím zkušenosti? příjde mi příliš řídká oproti klasickému mazání.
Dále váhám se zkumavkami na odměřený prach.. Mám k dispozici plastové cryo zkumavky. Jak je to se statickou elektřinou?
Píše se tu o tom hodně ale vzhledem k tomu že někdo je s tím v pohodě a někdo ne, tak si nějak nemohu udělat názor.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 01 srp 2016 11:16

Lithovka super,používal jsem verzi ve spreji. Nastříkal jsem to na střely v krabičce a nechal to vyschnout do konzistence zubní pasty. Verze ve spreji je totiž plná rozpouštědel a dalších sraček...
Pokud ti to přijde moc složité,vem vepřové sádlo. Efekt je stejný stejný a navíc krásně voní.Jen má v teple a na horké zbrani snahu téct,takže se musí dávat větší pozor proti upatlání.
Střílel jsem bez ucpávky,trocha sádla vždy znehodnotila prach,ale nabíjení a střelba jde pěkně od ruky.
skřet86
Příspěvky: 11
Registrován: 17 bře 2016 10:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skřet86 » 01 srp 2016 11:53

Kavy píše:Lithovka super,používal jsem verzi ve spreji. Nastříkal jsem to na střely v krabičce a nechal to vyschnout do konzistence zubní pasty. Verze ve spreji je totiž plná rozpouštědel a dalších sraček...
Pokud ti to přijde moc složité,vem vepřové sádlo. Efekt je stejný stejný a navíc krásně voní.Jen má v teple a na horké zbrani snahu téct,takže se musí dávat větší pozor proti upatlání.
Střílel jsem bez ucpávky,trocha sádla vždy znehodnotila prach,ale nabíjení a střelba jde pěkně od ruky.

Díky, zkusím lithiovku a uvidím. Popravdě jsem prostě líný vařit mazání a obzvlášť na něj shánět ingredience :-D :oops:
Sádlo vynechám proto že jsem si derringera kupoval převážně kvůli nošení.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 01 srp 2016 12:04

Vaření,jelení loje na rty,hovězí lůj... dělá se z toho strašná věda :-)
Viděl jsem dokonce jak nas třelnici nabíjeli derríka za účasti snad hrsti nějakého mazadla,které bylo kromě střely snad všude kolem. Ono méně je často více :idea:
Pokud chceš perkusku nosit nabitou ,tak nevím proč řešíš mazání. Přeci nebudeš nosit nabiják,prach,kule ,zápalku,paličku... sebou na ulici pro případ dalšího nabíjení :lol:
Odpovědět