Haenel Suhl MLG 550

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Haenel Suhl MLG 550

Příspěvek od harpplayer » 03 led 2015 19:45

Na ruském fóru jsem před časem objevil návod na seřízení rychlosti diaboly (množství předkomprimovaného vzduchu). Dnes jsme se do toho s kámošem pustili a ku podivu se povedlo. Měli jsme trochu problém, když se nám otočil doraz napínací páky (7). Kolegové Rusáci zapomněli napsat, že se musí ještě sundat segerovka a jen povytáhnout čep držící právě tenhle doraz. V případě, že se ten čep vytáhne celý, hrozí právě to, co stalo nám a pak to tam dostávat zpět je práce vpravdě "gynekologická", jelikož máte k dispozici pouze čelní a boční otvor.
Pro vás nemnohé, kteří vlastníte tuhle krasavici, uvádím upravený překlad návodu na úpravu rychlosti. Nejprve přehled základních dílů mechanizmu:
Základní části.jpg[/attachment]
Základní části.jpg
1. Pouzdro
2. Hlaveň - krátká délka 365 mm. Končí přesně na předním okraji tělesa. "Hlaveň nesoucí mířidla je pouze plášť - roura, uvnitř které letí střela. Osazení pro montáž do pláště - začátek - 30-35 mm od ústí hlavně.)
3. napínací páka
4. přídavná páka
5. pružina napínací páky
6. vratné ústrojí pístu
7. doraz napínací páky
8. páka vratného ústrojí pístu
9. táhlo
10.píst
11.ventil
bez pozice (hliník) zadní těleso – podavač
zdvihovou páku jsem neuvedl – i tak je toho dost
A teď návod:
Pušku je třeba vyjmout z pažby, kde ji drží 2 šrouby. Následně je nutné uvolnit segerovku a vyklepnout čep páky vratného ústrojí pístu. Páku není nutné demontovat. Dále je třeba uvolnit segerovku jistící čep dorazu napínací páky a čep povytáhnout tak, abyste se dostali šroubovákem o šířce 11 - 12 mm do čelního otvoru pouzdra. Čep nevytahujte, jinak hrozí nebezpečí změny polohy dorazu a připravíte si tak výše uvedenou komplikaci. Uvedeným šroubovákem pak pomocí matice s drážkou upravíte rychlost - povolením rychlost snížíte, utažením zvýšíte.
Čepy.jpg
Sestava pístu.jpg
Nastavení rychlosti.jpg
Následně je třeba vrátit všechny čepy a pojistky na svá místa, systém vložit a upevnit v pažbě a provést kontrolní výstřel a v případě potřeby postup opakovat. Zdá se to být složité, ale když to budete dělat popáté, jako my, už to budete provádět automaticky.
No a to nejpodstatnější, proč jsme to vlastně celé dělali - puška na 10 m stále střílela nad terč ikdyž dioptr už byl nadoraz. Buď by se musel zvednout tunel mušky (což by bylo problematické a znamenalo by to nahrazení původních dílů) a nebo snížení rychlosti. Rozhodli jsme se pro druhou alternativu.


harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Haenel Suhl MLG 550

Příspěvek od harpplayer » 07 črc 2016 10:27

Dovolil jsem si přesunout a duplicitně založené vlákno zamknout.
Harpplayer

mirozan
Předmět příspěvku: Haenel Suhl MLG 550
PříspěvekNapsal: sob čer 18, 2016 9:53 pm
Offline

Registrován: čtv čer 09, 2016 5:51 pm
Příspěvky: 1
Nazdar chlapi, mám na predaj Haenel Suhl MLG 550 v dobrom stave, strieľalo sa s ňou ešte v zime. Ku nej je krabica na diopter a sada tesnení. Kde sa mám obrátiť na nejakých zberateľov pretože ich už moc nie je a určite by niekoho potešila.
Odpovědět