Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
lamela
Příspěvky: 29
Registrován: 22 črc 2015 19:04

Re: Slavia 634

Příspěvek od lamela » 19 bře 2016 13:11

slavia_result.JPG
Slavia 631/4.Zkrácená a upravená hlaveň,pružina,vodítko a píst ze Slavia 634,úprava pažby+závaží 1 kg + diopter.Taky to střílí a dobře :-)


Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Slavia 634

Příspěvek od Man » 19 bře 2016 17:30

Tady je další příklad toho,že Slávia nepotřebuje hlaveň.Má ju jen na to,aby bylo za co chytnout při natahování.No nevím,vždycky,když vidím takový bastle,co střílijou úplně supr,napadne mě dotaz,proč už neco takovýho výrobce dávno nevyrábí...:-)
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 19 bře 2016 17:43

No vida, tak dlouho tady bylo mrtvo a teď se to pohnulo. Zaujaly mě nálepky na levé straně pušky. Mohl bych vidět i na pravé? Jako inspiraci. Na žádné zbrani ještě nic takového nemám!
Uživatelský avatar
Sparco24
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014 21:29
Bydliště: Spišská Nová Ves (Havlíčkův Brod)

Re: Slavia 634

Příspěvek od Sparco24 » 19 bře 2016 23:08

Dnes som si bol zapinkať. Zlapšenie presneosti hodnotiť zatiaľ nebudem pretože fukal vietor a nebolo veľa času. Hluk sa neznižil skôr by som povedal že zhutnel. Výkon sa znížil asi o 0,5J priemerne no pohodlnejšie sa to nabíja a vyrerá to dobre. Slávka ostane slávkou, bohužiaľ :). Mňa to hranie sa baví no a to bol aj hlavny cieľ upravy.
Slavia 634- MTC Cobra
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 20 bře 2016 09:17

Asi takto a velmi stručně. Malé ráže vyžadují delší hlaveň. Delší hlaveň - lepší přesnost. Samotná hlaveň je z konstruktérského hlediska výsledkem mnoha kompromisů, které působí naprosto protichůdně. K optimalizaci má výrobce matematický a vývojový aparát.
Vlivem fyzikálních dějů při vývinu rány se zbraň i hlaveň rozechvěje ve všech směrech. Nejpodstatnější je vlnění a kmitání, při kterém se hlaveň chová jako struna a jeho nejzávažnějším důsledkem je zcela náhodné vychylování ústí ve vodorovném i svislém směru.
Stejně jako na struně se na hlavni vytvářejí uzly a kmitny. Nulový rozkmit a maximální rozkmit. Úkolem konstruktérů výrobce je navrhnout parametry hlavně jako je délka a průřez tak, aby ústí hlavně končilo uzlem, to je nulovým rozkmitem.
Výrobci přesných terčových zbraní řeší tento jev výrobou těžkých tlustostěnných hlavní.
Bod zásahů posouvá i opření nebo podepření hlavně při střelbě.
No, ještě že Gabriela Soukalová nemá takové sofistikované nápady a věří výrobci, že zbraň je dokonalá. Ale možná, že to jen neví, že uřezáním hlavně se zvýší přesnost a zároveň ulehčí rameni. Možná taky už to ví, ale trenér ji sebral pilku na železo zpod polštáře.
papun
Příspěvky: 65
Registrován: 13 črc 2015 18:22

Re: Slavia 634

Příspěvek od papun » 20 bře 2016 09:28

Určitě na tom něco pude co si napsal. Ale na druhou stranu CZUB a Slavie umřela ve vývoji pěkně dávno. Takže tak. Druhá věc je, že pokud má z té úpravy radost a dokonce i pocit, že to je lepší, tak proč mu ho brát. A třeba je to opravdu lepší.

Mimochodem nevíte někdo jak je to s tím Perunem? Pořád jsem ho nikde neviděl ke koupi.
Uživatelský avatar
Sparco24
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014 21:29
Bydliště: Spišská Nová Ves (Havlíčkův Brod)

Re: Slavia 634

Příspěvek od Sparco24 » 20 bře 2016 10:05

To všetko čo si napísal je pravda a z ohľadom na to som si dovolil skratiť hlaveň. Šiel som po vzore AA, Wh kde ich hlavne nepresahujú 300mm. Najmarkatnejšie rezonancie nastávajú po náraze piestu na dno válca no a skratenim hlavne predpokladám že diabolka opustí hlaveň skôr ako tento jav nastane. Gabina zrejme nepouživa pružinu tam te fyzikalne deje prebiehaju trošku inak každopadne gratulujem :)
Slavia 634- MTC Cobra
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Slavia 634

Příspěvek od Man » 20 bře 2016 11:09

:D Jóó,Gábina je borec :D

Chlapi nehádéte se,to je jako se čmelákem.Podle fyzikálních zákonů není nemůže lítat,jenže on to neví,tak si lítá. :D Tak možná Gábina ještě nezjistila výhody krátké hlavně :D
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Slavia 634

Příspěvek od PEPAN » 20 bře 2016 11:14

Ta představa týmu vědátorů v CZUB navrhující 634 mě pobavila. jen tak dál.
fakt je že vylepšovat se dá úplně všechno, tim spíš laciná vzduchovka ze 70.let :)
ale ty nálepky to je otřes :P
Nejde!Prostě NNe
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Slavia 634

Příspěvek od pparatkoo » 20 bře 2016 12:00

Slavie mam všeobecně rád. U 634 uznávám všemožné úpravy jak dřeva tak železa. Ale když jsem viděl ty nálepky tak si moje srdce ublinklo :D
PS: Přidávám fotku mojí zelený farmářky. Ale já jí mam teda na likvidaci parazitů na farmě tak mě nálepky sponzorů nějak minuly :D
Přílohy
S634.JPG
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 20 bře 2016 14:05

Co jsem viděl na fotkách PERUN, má hlaveň dlouhou. Možná, že jsou vázání nějakou licenční smlouvou. Možná, že převzali stroje, které umí vydrážkovat jen dlouhou hlaveň. Možná, že už přišli na to, jaké výhody skýtá krátký vývrt a dělají ho jen do polovice a zbytek je jen nosič mušky a páka na natahování a až skončí licence, tak to uříznou a k zbrani přiloží za příplatek nějaký plastový nádstavec s rukojetí rýče. Lidé jsou hraví, to je vidět tady na vlákně a konstruktéři zvlášť. Mladý konstruktér, který si ještě myslí, že mu u nohou leží svět, přijde na věci doposud nevídané a neslýchané. A když jeho plat je vázáný na úsporu materiálu a práce - hm, já bych to řešil stavebnicovou hlavní. K základní co nejmenší a nejlevnější délce za příplatek šroubovací nádstavce různé délky! No nebylo by to hezké? To by se to tunilo! To by byla diskuse! Já bych dal za příplatek i to drážkovaní. Ale nechme se překvapit, jestli jsou na Slovensku lidé tvořiví, nebo zkostnatělí tradicí.
Neví někdo, jak je to se zkracováním hlavní na větrovkách? Co jsem viděl, všechny zůstaly u majitelů v továrním stavu. Že by byli majitelé spokojeni? Nebo jsou méně tvořiví, chudí duchem, nebo jen málo odvážní? Ani na jejich vlákně žádné nadšení, žádné hurá . . .
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Slavia 634

Příspěvek od PEPAN » 20 bře 2016 15:09

Ten vliv délky hlavně už tu byl probírán nejednou. dokonce madbugi dokumentoval výkon/přesnost a salámovou metodou zkracoval. Není to o pilce na železo. Je to jen o tom výkonu a délce záměrné
Nejde!Prostě NNe
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 20 bře 2016 16:31

Dobře PAPUNE. Tak to všechno, co se tady řešilo a vyřešilo shrň do nějakého smysluplného a všem pochopitelného celku a napiš nějaký resultát. Já bych napsal asi toto: Jednou zkrácená hlaveň se už nedá vrátit do původního stavu a je třeba koupit novou. Lze ale S 634 chytit za pahýl hlavně a potkana zabít úderem pažby mezi oči.
papun
Příspěvky: 65
Registrován: 13 črc 2015 18:22

Re: Slavia 634

Příspěvek od papun » 20 bře 2016 17:00

Já za nic nemůžu. Já nic nezkracoval a jen malinko diskutoval...
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 20 bře 2016 17:23

Dobře. Považuji diskuzi k délce hlavně za uzavřenou. Kdo navrhne další téma? Já navrhuji téma přídavné závaží a pružinu v pístu, které v okamžiku zastavení pístu v přední poloze zamezí jeho odskoku od vzduchového polštáře přidanou hmotností a zamezí jeho expanzi. Tím se zabrání předčasnému snížení tlaku v hlavni. Dovede někdo spočítat kinematiku?
Odpovědět