TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fallen
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2016 22:53

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od fallen » 11 bře 2016 23:18

Dobrý den rád bych se zeptal zdejších odborníku na názor zakoupil sem v bvs tt33 rok výroby 51 iževsk a všiml jsem si určité drobnosti na závěru a to jeho rozdílného zbarvení v přední a zadní části cca na ůrovni výhozního okénka moje zkušenosti z metalurgie mi napovídají že je to důsledek selektivního kalení to jest že přední část má rozdílnou tvrdost a pružnost než přední a linie je hladina chladícího média do kterého byl závěr ponořen při kalení ale nemám přístup k tvrdoměru k ověření své hipotézy hledal jsem foto různých zbraní na internetu a tato linie se víceméně vyskytuje na všech ročnících ruské produkce rád bych se dozvěděl jestli někdo z vás neví více a jestli se linie objevuje i na vašich zbraních děkuji za případnou odpověď a přikládám ilustrační obrázek z internetu


fallen
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2016 22:53

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od fallen » 13 bře 2016 08:42

zde foto
Přílohy
tt.jpg
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Chotis » 13 bře 2016 12:58

Jsem na to stejne, rocnik 43. Nemuze to byt spis zpusobeno nejakym nedokonalym postupem cerneni?
fallen
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2016 22:53

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od fallen » 13 bře 2016 17:38

Ano i to mě napadlo v případě černění napůl na stojato v mělké lázni ale muj kus je jistě po hromadném repasu při kterém byl jistě přečerněn a na jeho boku elektrojehlou vyryt nepěkný nápis 7.62x25 Tokarev TT C černění jistě neprobíhalo v plechovce na sporáku po jednom kousku naopak rozdílná tvrdost závěru by vysvětlovala obstojnou výdrž tokareva při střelbě poměrně výkonným nábojem předpokládám že přední část je tvrdší z důvodu umístění uzamykacích žeber a zadní část oslabená výhozním okénkem a drážkou vytahovače naopak pružnější a měkčí např u vz 52 se jedná o nejslabší místo konstrukce pečlivě sem na povrchu hledal vpichy od tvrdomněru a je vidět že rusové skoušeli praktycky všechny součásti včetně jazýčku spouště ale závěr je zkoušen pouze na hřbetě v místě uzamčení to mě v mé myšlence utvrzuje ale potvrdit jí může pouze tvrdoměr nemá někdo ze zdejších majitelů možnost nechat změřit ?
AlexandrDvorak
Příspěvky: 1
Registrován: 10 črc 2016 16:03

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od AlexandrDvorak » 10 črc 2016 16:16

Nazdar.
Linie kalení je u každé tt33 (ttc) není li dodatečně dělaná povrchovka chrom,nikl,...Je to tvrzené skrz uzamykací ozuby nahoře před okénkem
bartur
Příspěvky: 15
Registrován: 28 pro 2015 19:18

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od bartur » 29 črc 2016 22:00

Nemá někdo origo střenku TT33,v kroužku hvězda,a SSSR.Praskla mi prvá strana.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od Mr.Nobody » 30 črc 2016 21:20

Zelený sport má za 1200,-
perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od perforator » 28 srp 2016 23:00

Zdravím, chtěl bych poradit . Pokukuju po T-33 ale nemám s zbraní žádné zkušenosti, ptám se proto na co si dát při koupi pozor ,? co zkontrolovat,? Dále by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi čtyřicátými a padesátými lety krom teda deseti let :lol: spíše jde o to která léta byli kvalitnější ,např? . Potom, zaregistroval jsem že zelený sport prodává padesátá léta jako údajně nové kusy, nestřílené? Co mohu od pana Rudolfa čekat? nikdy jsem od něho nic nekoupil a na čumendu to k němu mám dost daleko. Trpí T-33 na nějaké typické závady?. Prostě budu vděčný za jakoukoliv radu.
Uživatelský avatar
burunduk
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2012 22:56

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od burunduk » 06 zář 2016 22:49

Na co si dát při koupi pozor a mnoho dalších věcí zjistíš z článku na http://zbrane kvalitne.cz/clanky/temata/7-62x25.
Od p. Rudolfa můžeš čekat to co v některých prodejnách kterým dodává, takže v pohodě.
TT z válečných let mají válečnou kvalitu -podstatně horší ocel a z toho vyplývající nízkou životnost cca do tisíce ran, rychlé opotřebení součástek ap. Nejhorší mají být ročníky 43 - 44. (Ty bych koupil do sbírky ale ne na střílení)
U válečných a těsně povalečných doporučuji sledovat opotřebení součástí opravdu velmi pečlivě - právě to bylo příčinou i některých nehod a následného odmítání až pomlouvání TT. Nakonec, každé zbrani musíš věnovat pozornost a sledovat její stav. R. 46 vlastním, střílím z něj docela dost, v pohodě.
Od r. 47 se kvalita velmi podstatně zlepšila, na závěru mají tyto pistole jemné drážkování.
Vyjiskřený nápis TT-C (sportovní) je jak jsem zjistil kvůli tomu, aby v ruských střeleckých /sportovních klubech mohli mít TT. Ten se proto v Rusku dodává i s patřičným certifikátem.
Takže bral bych buď roč. do r. 40 včetně nebo rokem 47 počínaje - ta padesátá léta. U těch starších je dobré zkontrolovat hlaveň není-li korodovaná, kusy z 50 let bývají ok, hlaveň leská.
Nastřílel jsem z TT za léta už hezkých pár tisíc, v pohodě. Někde na ruském sajtu jsem našel jejich test životnosti: vystřílet po sobě 12 zásobniků, zchladit ve vodě a pak znovu a znovu. Má vydržet při tomto zacházenjí 6500 ran. Ale na střelnici raději střílím tak po půl zásobníku - zatím trochu vychladne a ty můžeš ev. korigovat střelbu.
A pro ty co čtou v ruštině: http://www.armoury-online.ru/articles/p ... russia/TT/
Uživatelský avatar
burunduk
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2012 22:56

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od burunduk » 06 zář 2016 22:55

perforator
Příspěvky: 30
Registrován: 23 kvě 2011 13:16
Bydliště: Ludgerstal

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od perforator » 10 zář 2016 22:53

Děkuji za odpověď, pár už jsem jich viděl byly všechny s zeleného sportu ale ani jedna mě nepřesvědčila abych jí koupil.Zkoušel jsem pokukovat i po jiných pistolích v této ráži ale je to " mizerable" až na Číňany a Srby nikdo nic v této ráži nedělá. Ta Srbská M57A ale vypadá krásně je to "skoro " T-33 :D jenomže sehnat novou se nedá http://www.zastava-arms.rs/sr/civilianp ... 1tolj-m57a pak by taky záleželo kolik by stála
Uživatelský avatar
burunduk
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2012 22:56

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od burunduk » 11 zář 2016 20:05

Něco má pražská Beareka, asi starší ročníky. Musíš si tam vybrat z dost velké nabídky. Další možnost: Brno Alfa na Šumavské, tam jsem koupil TT, přinejmenším p. Pekařík poradí. Ale toho ZS bych se nebál.
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od trabi_fun » 13 zář 2016 01:38

Nejdulezitejsi pri vyberu TT33 je minimalni zaverova vule a radne zamcena hlaven do zeber zaveru. Pri pravidelnem cisteni je dobre slicovana pistole schopna vydrzet 2-3 truhliky naboju (5-8tis ran). Pri castejsim pouzivani dochazi k vymlaceni cela zaveru, tim se zacne zvetsovat zaverova vule a ty razy nakonec trhnou zaver na horni strane v okenku. Takto konci kazde TTcko. Mezi bezne nemoci patri ulomeny bushing, prerazena vratna pruzina, rozlomena guide rod, urazeny vyhazovak (rozlomeny domecek), ulomeny drapek vytahovace, praskla pruzinka uderniku, ulomeny udernik, ochable bici pero, prerazeny zachyt zaveru, natazene ocko (barrel link)...to je vse resitelne.
Nelze pausalizovat kvalitu roku vyroby na spatne a dobre... mel jsem ruzne rocniky a pokud si da clovek praci s vyberem, jsou materialove srovnatelne. V soucanse dobe jsem si nechal 2 - 1944 (hluboky zlabek) a 1951 (jemne drazky) - oba vybrane z cca 50 zbrani - a chodej jak hodiny.
Pokud hledas nejakou novou zbran v teto razi - podivej se po tomto - strilel jsem z ni u znameho v Kanade a jen tezko se tomuto "Sigu" da neco vytknout. Pokud by byla k mani v Evrope, jdu do ni.
7.62 TT ... od Norinca.jpg
Uživatelský avatar
burunduk
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2012 22:56

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od burunduk » 13 zář 2016 02:41

Ze závad jsem měl (na 3 TT): celkem 3x ulomená část přerušovače (někde to tady popisuju), jednou jsem ztratil volný čep v pouzdru zápalniku. S pružinami zatím žádný problém, ani se záchytem závěru.
Závěr mi odešel u nejstaršího TT, ale ne v okénku jako u 52 ale na hřbetě - mikroskopická prasklinka. Byla to ojedinělá závada, divili se tomu i na PČR. Koupil jsem ho už jako dost ostřílený.
Střílím z TT hodně, mají za sebou hezkých pár tisíc ran a jsou pořád přesné, opotřebení řetízku které má rozhazovat dírky v terči se mi zatím vyhýbalo. Asi jsem trefil na dobré kousky. Zlomení úderníku (zápalníku) jsem nezažil, ale jeho zrezivění ano poté, co u pár nábojů prorazil kapsli a zplodiny šly dovnitř šachty. Vyřešil jsem to raději novým.
TT hodnotím jako spolehlivý a nenáročný na údržbu - až na nutnost pořádného čištění po střelbě, hlavně díky rtutovým zápalkám.
Ta vyobrazená 226 by se mi líbila taky, kdyby někde prodávali, vzal bych ji. Jak se z ní střílelo, třeba ve srovnání s TT?
trabi_fun
Příspěvky: 269
Registrován: 22 bře 2011 16:19

Re: TT-33 Tokarev na obranu? (pistole)

Příspěvek od trabi_fun » 13 zář 2016 13:49

NC226-762 - mam vetsi ruku, tak mi nedela problem vetsi (delsi) zasobnikova sachta. Siroke je to stejne jak v Lugru. Zpetny raz je prijemnejsi nez z TTcka, mensi zdvih pistole, ale to je dano tim, ze je celkove tezsi, robustnejsi. Jedine co by mi u toho chybelo je delsi lauf s portama, ale to asi nebude problem pripadne udelat. Lauf je o 4mm kratsi nez u TTcka. Mluvil jsem s sikmoockama z nemecke Norconie, zkusime to nejak vymyslet a dovezt...
Odpovědět