6,35 Browning

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Marek

Příspěvek od Marek » 03 úno 2006 13:45

Pani, myslim si ze bavit sa na verejne pristupnom fore o tom, ci strelit utocnika do hlavy alebo do hrude, kolkokrat, akou razou a aky gulas mu urobi z hlavy aj .17HMR, ze na prestrelenie lebky staci akakolvek raz nie je to prave. Su to reci ktore patria skor k pivu ako na verejne pristupny diskusny server. Najma po poslednej antizbranovej kampani v ceskych mediach. Je mozno len otazkou casu kedy sa tohto chyti dalsi dychtivy novinarsky pako, ktory da dokopy par "ostrych" nazorov vytrhnutych z diskusie a napise dalsi clanok o tom, co si strelci vypisuju medzi sebou, ake maju nazory a o com sa medzi sebou bavia. Co si myslite, co si o tom celom pomysli bezny clovek, ktory si to precita v nejakom bulvarnom platku? Asi to, ze cim menej zbrani bude takato skupina ludi vlastnit, tym bude na svete bezpecnejsie, lebo kazdy kto ma zbrojak slintajuco caka na chvilu, kedy bude mat sancu niekoho odprasknut. A to asi nikto nechce, ze?
Nechcem tym povedat nic viac a nic menej, ako ze je mozno lepsie vazit slova, a to najma ked sa pise o pouziti zbrane proti cloveku. Ci je 6,35 vhodna raz na obranu alebo nie, stale plati ako pre koho. Do damskej kabelky je to asi v pohode, clovek, ktory to mysli so sebaobranou naozaj vazne si kupi nieco silnejsie. Ci uz to bude vzhladom na cenu streliva nieco v 9L ale kludne aj hocico ine. Neviem ake su absolutne cisla drzitelov zbrani, ktori naozaj na niekoho vystrelili a s akym ucinkom, ale dam ruku do ohna za to, ze sa clovek na ktoreho sa striela zlakne uz len samotneho hluku. To sice nekoresponduje so vseobecnym rambovskym nazorom, ale ked sa niekto pripravi na prepad uz len klasickym -politickynekorektne- ciganskym sposobom, tak za rohom dostane clovek v lepsom pripade dve rychle do rypaka a v horsom tycou po hlave a je po celom taseni kveru. Najlepsia obrana je bezat rychlo do hajzlu a hlavne sa vyhybat potencialne konfliktnym situaciam. Kazdy by si mal zvazit, ci je lepsie zaplatit 100 litrov za sikovneho advokata pri dokazovani NO, alebo obetovat mobil a pripadne par tisic v penazenke a podla toho sa spravat. Jasne ze zalezi od okolnosti, ked mi pojde naozaj o zivot, tak nieco taketo urcite v hlave riesit nebudem, pistol pojde von a ked je pistol vonku tak sa bude strielat, inak je to na hovno.
Nemam nic proti takymto foram, su naozaj zdrojom cennych informacii, rad ich citam najma kvoli tomu, ze sa tu vzdy dozviem kopec zaujimavych veci. Drzim vsetkym palce a prajem chladnu hlavu.


Bob2

Úchylové

Příspěvek od Bob2 » 03 úno 2006 14:05

No, jestli tyhle "ostré názory" nesvědčí o tom, že mezi námi jsou sadističní úchylové, případně zamindrákovaní srabi, kteří si krochnou kompenzují to, že měří stopětašedesát a váží půl metráku i s botama. Všimni si, že rozumné názory, jako je ten tvůj, jsou tady kolikrát v menšině.
Pak je ovšem otázka, zda by to "novinářské pako" nemělo pravdu.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 03 úno 2006 14:44

Poznal som chlapíka, čo nosil pištol (stále inú, podľa módy ) a minimálne 3 zásobníky. Jeden s poloplášťami, další začínal tromi plasťákmi a pokračoval FMJ a komčil expanznými s dutinkou. Tretí bol brokový. Obyčajne aj záložnú NAA v cal. 22WMR.
Stále sa bohyboval na miestach, kde by som nešiel ani s policajným doprovodom a v krízových situáciách tasil a robil prednášku čo ktrorý náboj dokáže aj somrákom, čo chceli cigaretu.
Do Čiech nosil v bunde bodák MK4 a pred cig.... v Brne na nádraží robil zo seba ľahký ciel. Potom ich rád zmlátil, trocha popichal a porezal (záslužná činnosť).
Bol to zakomplexovaný debil čo si dokazoval, že nevadí ak má meter 70, hnedé zuby, plešinu, žiadny sex a neviem čo ešte.
Na tomto fóre je takých plno. Ešte neriskujú, možno nepoznajú v praxi umenie boja, ale už majú zbraň a dva rezervné zásobníky s expanzkami, iný chodia po lese s 357 mag. a túžia v sebeobrane streliť medveďa.
Keď som bol menší, tiež som taký bol a dúfam, že aj oni s toho vyrastú.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 úno 2006 15:20

Fantan píše:Ty znáš obrannou pistoli této ráže?
Výkon by samozřejmě bohatě postačoval a účinek v cíli jakbysmet!
Jaká otázka....
Pistoli asi tezko... ale revolvery bezne jsou k mani.

Kazdopadne z me strany slo o provokaci. Cili nema smysl se v tom rejt.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 03 úno 2006 15:21

Já jsem znal chlapíka 170 cm, pleš, bříško a o holi. Bavil se tím, že si zajel do Plzně a belhal se tam před nádražím, dokud ho neobstoupila parta takových opálených svalovců s něčím blejskavým v rukách a nechtěla po něm cigaretu, prachy, hodinky a slipy. Počkal, až to bude heiss a pak je v oprávněné nutné obraně rozkopal na kusy. Samozřejmě bez jakékoli zbraně!
Asi před rokem mi jeden přítel v hospodě daroval vyskakovák - že prej mu ho v jednom průjezdu nabízel nějaký dobrák, jenže on žádný nůž nepotřebuje, tak ho nese mě.
Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil skutečný průběh děje a pak jsem si říkal, jaká klika je, že ten nůž nenabízeli mně.
Jinde píšu, že je třeba se vyvarovat vzniku situací, v nichž by člověku hrozilo nebezpečí a v životě se taky podle toho chovám, i když nanadnout se mně ještě nikdo neodvážil.
Nejsem myslivec, proto nechodím na prasata a neumím si představit, že se kolem mne motá jakékoli postřelené rozzuřené zvíře, natož kňour! Toho znám z "Ne, ne, já nemusím, já už ho vidíííím!"
Dobře se bavím, když tady někdo, kdo by u pasu nejraději nosil 20 mm kanon káže o smířlivosti a opatrnosti, když napíšu něco zcela logického o volbě obranných prostředků a jejich účelném použití. Upozorňuji, že obdobný účinek jako "pula v lob" má i rána pantokem! Oboustranně!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 úno 2006 15:44

Knour je pekne zvire... ta reklama je moje oblibena!! :-)

V realu je to ale opravdu mene usmevne. Ovsem nikdo nikoho nenuti, aby je sel lovit... cili ten kdo jde... vi jake riziko to skyta.

Kratka jako dostrelna se mi zda jako optimalni... s dlouhou se na blizko spatne manipuluje.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 13:21

Hezký článek o ráži 6,35
http://www.e-zbrane.sk/kal635.htm
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

6,35 Browning

Příspěvek od vito » 22 úno 2006 15:13

Pro Marek: Píšeš rozumně.
kolar
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2016 23:39

Re: 6,35 Browning

Příspěvek od kolar » 14 úno 2016 13:45

Užití střeliva 6,35 v praxi:
Případ člena skautského odboje, Jana Smudka.
V 17 hodin 20.3. 1940 přišlo do domu rodiny Jana Smudka zatýkací komando gestapa ve složení Jakub Neubauer, Richard Linder a Franz Wotawa. Úředníka gestapa Jakuba Neubauera vylákal Jan Smudek na půdu domku, kde měl za trámem schovanou kapesní pistoli ráže 6,35. Jan Smudek v nestřeženém okamžiku zbraň natáhl a úředníka Neubauera střelil z bezprostřední blízkosti do obličeje, poté Jan Smudek uprchl. I když bylo Neubauerovo zranění hodnoceno jako těžké, díky včasné operaci přežil.
Prchající Jan Smudek 23.3. 1940 narazil na dvoučlennou hlídku pomocné říšské finanční stráže, tuto hlídku svou kapesní pistolkou 6,35 z bezprostřední blízkosti zlikvidoval. Jeho útok byl tak razantní, že se strážníkům nepodařilo ani odjistit pušky.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: 6,35 Browning

Příspěvek od hawken.45 » 15 úno 2016 21:55

Fakta jsou prostě trochu jiná, než teorie na forech. Měl jsem však možnost vyzkoušet tehdejší náboje 6,35 nějaké německé firmy (název nevím) a byly o poznání silnější, než např. dnešní výroba Sellier a Bellot.
kolar
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2016 23:39

Re: 6,35 Browning

Příspěvek od kolar » 04 bře 2016 20:54

Zpráva o činnosti skupiny Vladimíra Čermáka
(odboj slezských junáků) od r. 1938 do r. 1945 :

V Heřmanicích pod vedením br. Závady a vyzbrojeni několika pistolemi ráže 6,35 přepadli členové odboje kulometné hnízdo obsazené jedenácti SS-many. Devět fašistů zastřelili, dva zabili sekerami. Tak byly získány automaty, 4 pušky a granáty. Skupině se podařilo Heřmanice od Němců vyčistit.
Zdroj: http://tnit.fr/book/slezsky_odboj.htm
josesil
Příspěvky: 3
Registrován: 07 bře 2016 13:47
Bydliště: Plzeň

Re: 6,35 Browning

Příspěvek od josesil » 07 bře 2016 23:27

Dlouho jsem přemýšlel jestli přispět nebo tiše mlčet. Je to zde stejné jako když se s kolegy po naháňce strhne diskuze o nejlepší ráži na lov v naší honitbě :-) mnoho lidí mi vyčítalo že chodím s ráží 243 win. ale jen do té doby než mi zůstal 70kg kňourek na fleku... běžně prase po zásahu srdce, plic, jater odejde i více než 100 m z místa zásahu. Po ráně na hlavu max pár metrů setrvačností... jak už tady zaznělo, tak podobné to asi bude u lidí. Ale už zde někdo z těch co haní méně výkonné ráže viděl jak se chová člověk po zásahu 6,35, 7,65 atd ??? Je jasné že nelze srovnávat střelbu při lovu se střelbou v sebeobraně, ale pokud do někoho ze 3 metrů vysypete zásobník tak chci vidět jak bude pokračovat v útoku... osobně to vidím tak že na prvním místě bude psychická a střelecká připravenost střelce a pak až teprve jouly, milimetry atd...
Odpovědět