Drulov Rada 5,5 mm CO2

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 12 bře 2007 21:21

toAlex a Valdez
Kluci díku za radu, právě tady toho jsem se bál. Se trochu bojím aby se mi dovnitř nedostal bordel, vůbec nevím jak se dostat dovnitř ( umím pouze sundat pažbu a natahovací mechanismus tu kulatinu s pružinkou ). Asi koupím nový hasičák s trubičkou až dolů.

Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení výkonu, co je k tomu všechno potřeba ? Napadá mě pouze vyměnit nebo vypodložit pružinku viz. foto. Hm na tyhle kravinky by to chtělo nějaký chrony.
Přílohy
pružinka.jpg


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 12 bře 2007 23:04

2 Myzrael, na chrono cekam uz 2 mesice, asi jej zacnu vyrabet, co se zviseni vykonu tyka mam ten dojem ze jen tam dat ponekud vykonejsi pruzinu nebo ji presne jak te napadlo vypodlozit, treba 5mm kulatinou
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 13 bře 2007 13:55

Byl jsem požádán o výkonstní test Sokola. A protože mě výsledky samotnýho docela překvapily, hodím sem fotku.

Na diskuzi je celkem dost oblíbený test střelby na petku plnou vody. Konečně se mi podařilo do kyvety dostat asi 140 g CO2, tak se mi to podařilo zbraň dobře natlakovat.

Zkusil jsem prostřelit petku plnou vody na 20 m, bez problémů prošla skrz a zavrtala se do prkna zároveň. Na 20 m jsem taky prostřelil suchý asi smrkový ( schnilí není ) 2 cm silný prkno několikrát za sebou.

Zajímalo mě, co to udělá s petkou tak na 50 m ( jsem doufal aspoň v jednu stranu prostřelenou ). Petku ( myslím že to je Poděbradka štíhlá linie:) jsem umístil bohužel už na cizí pozemek před dřevěný kůl, vystřelil jsem 10 ran zhrhuba tím směrem, poprve jsem trefil střechu králíkárny, která je v zorným poli, rána jako svině, diabolka dopadla na levo k sousedům :oops: . Další 3 diabolky jsou zaražený 2 až 5 mm v kůlu obteslý okolo petky, jedna škrtla kůl. 1 diabolka skončila 20 cm nad petlahví. Jednou jsem trefil víčko ( nejlepší rána v mém životě, prostě náhoda ) a jednou jsem se trefil krásně doprostřed petky a jednou stranou vlítla dovnitř a druhou ven :shock: , nevím jestli je to normální např. u Hatsana nebo Gamovek, ale mě to opravdu překvapilo.
Přílohy
Střelba na petlahev 50 m uprava.JPG
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 13 bře 2007 13:57

Ještě dodatek, diabolky jsou 5,5 mm GAMO Promagnum, sakra jsem přísahal , že od této firmy si už nic nekoupim, stejně skončej někde rozpláclý :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2007 14:53

Opravdu dobry rozptyl :) Priste tref aspon toho kralika... at z toho neco je. :lol:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 bře 2007 16:16

2 Andy koukam jak z toho netece krev proudem tak te to nebere :P
2 Myz ted si vezmi ze ja mam hlaven jen 10" na 20 metru strilim hodne v pohode na takovou kratkou hlevn to prikreju 5ti korunou, strilim v stoje a mam dratenou pazbu, na 50 metru jsem sve stesti radsi ani nepokousel. na to mam vetrovku.
Ale kdyz jsem naladoval munici Predator, tak na 20 metru jsem roztrhal petku plnou vody. Ted predatory dosly :evil:
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 13 bře 2007 19:32

To Andy Střílel jsem z okna tak 3,5 m vysoko bez opory, protože jinak to nešlo, vadila větev švestky a tu flašku jsem přes pevná mířidla sotva viděl, v tomto případě si nemůžu stěžovat na zbraň ani na ty gamo diabolky, přesný střelec bohužel taky nejsem, byl jsem se tam ještě podívat 5x jsem se trefil do kruhu 10 cm, z toho 3x do kůlu, jedna škrtla kůl jedna do petky, další do víčka už byla moc vysoko. možná jsem měl blbě nastavený mířidla, vše napravo od láhve. Mě šlo o to vyzkoušet, jestli to prostřelí, což se povedlo.

Ještě jsem sem hodil fotku prostřelený láhve.

To Alex
Ty Predatory se dají koupit někde v Česku ? Mě to udělá pouze malinku dírku.
Přílohy
Prustrel petky na 50 m.jpg
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 13 bře 2007 20:52

myzrael: zesílením pružiny dosáhneš jen nepatrného zvýšení výkonu, zato velmi zvýšené spotřeby CO2. (zkoušel jsem)
Podle mého soudu je maximální dosažitelná rychlost střely limitovaná rychlostí expanze CO2, nikoli jeho množstvím. Prostě, i kdybys tam narval celý obsah bomby naráz, tak to rychleji nepoletí.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 14 bře 2007 10:39

to Valdez
s tím zvýšením výkonu záleží jakou máš ráži, s diskuze jsem se dozvěděl že vzduchovka na CO2 má oproti vzduchu dost omezenou rychlost, ale nevím jaký je možný maximum 200, 240, 260 m/s ? těžko říct.

Pro mě je výkon vzduchovky zatím dostatečný a pokoušet se zvyšovat výkon nebudu, aspoň ne do té doby, dokud nebudu mít změřenou úsťovku.

Taky píšeš, že si zkoušel něco vylepšovat a ty máš taky Sokola nebo Radu ? a jakou ráži ?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 14 bře 2007 16:22

to co jsi napsal neni uplna pravda- sila pruziny a z toho vyplyvajici mnozstvi plynu expandujiciho do hlavne musi byt podminena dostatecne sirokymy prepoustecimy kanaly..je to dano vlastnosti plynu co2 a jeho rozpinavosti, z toho vyplyva ze pokud budes mit tenci kanaly nez je schopnost expanze co2 tak vypustis do hlavne treba celej zasobnik najednou a zvyseni vykonu nedosahnes..
ovsem pokud prizpusobis i kanaly vetsimu objemu plynu vpusteneho uderem biciho mechanismu s tuzsi pruzinkou nastane zvyseni vykonu..
spravne a presne naladeni co2 i vzduchovych zbrani zalezi velice tence na spojeni a vyladeni techto dvou faktoru..
ovsem timto se muzete dostat nad hranici 16J coz jak jiste vsichni vite odporuje zakonu...
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 14 bře 2007 19:48

troj: zase jsem chytřejší:-) S výkonem jsem naprosto spokojen, jen jsem zkoušel laborovat s pružinou, abych viděl co to udělá a zas to dal do původního stavu.
myzrael: Mám obě.Obě jsou v ráži 5,5. Sokola asi 2 roky a protože jsem jím nadšen, nechal jsem si nedávno v Drulovu udělat na zakázku Radu s hlavní 30cm. Inspiraci jsem našel tady na fóru a musím Drulov pochválit za perfektní služby a vstřícnost.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 14 bře 2007 20:22

To Valdez
Takže jednu verzi máš stejnou jako já, jestli dobře chápu. S výkonem jsem taky spokojen, nic vylepšovat tedy nebudu, zasahovat do zbraně, jak psal Troj nechci.

Když už jí máš takhle dlouho je nutná nějaká údržba, mazání apod ? Mě vůbec nenapadá jak to rozebrat.

A když naplníš s kyvety kolik ti to dá výstřelů ?, mě tak 8 a jak klesne CO2 na 70 g tak 5x. Celá kiveta vystačí odhadem na 150 výstřelů.
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 14 bře 2007 21:12

myzrael: s plnou kyvetou minimálně 20ran, s poloprázdnou nejméně 15, pak už raději doplňuju z velké láhve. Těch 8 ran je podezřele málo. Doufám, že při plnění z kyvety máš zbraň otočenou "vzhůru nohama"- platí stejné pravidlo jako u velké láhve - ani kyveta nemá uvnitř trubku.
Pro dokonalé naplnění zbraně se mi osvědčilo naprázdno vystřelit s nasazenou kyvetou a obrácenou zbraní.
Těsnění jsem zatím nepotřeboval měnit. (v soupravě byla náhradní těsnění - silonové do přepouštěcího ventilu včetně přípravku na vytažení starého a dalšího přípravku na nasazení nového a gumové O kroužky do závěru)
Důležité je skladovat zbraň s otevřeným závěrem, aby se O kroužky neunavovaly!
Hodně důležité je po skončení střelby ihned prostříknout zbraň např. Brunoxem. Střelbou se totiž ochladí, může se uvnitř orosit a začne koroze.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 15 bře 2007 14:46

to Valdez
díky moc, při plnění jsem zbraň samozřejmě otočenou neměl, při plnění jsem jednou vystřelil a tak mi to vyšlo na 21 výstřelů tak snad dobrý. Někdy se mi stane že zbraň nevystřelí, jen to pšoukne, přitom v zásobníčku CO2 ještě je.

Ten Brunox je jako WD40 ? Snad bych tím nic nezkazil. A po střelbě prostříkneš tu dírku pod závěrem a mezery kolem spoušti ?
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 15 bře 2007 21:09

Takový problém jsem zatím neměl. Snad jestli nekde nezadrhává úderník ve vedení - namazat.
WD40 bohatě stačí i když BRUNOX má údajně lepší konzervační schopnost. Nejdůležitější je prostříknout hlaveň. Už se mi stalo, že jsem tam po střelbě objevil kapku vody - možná z bomby. Uložit ji s tím, to by byl začátek konce.
Jinak ten štoub který vede osu úderníku je regulátor výkonu. Když ho vyšroubuješ do půlky ( jsou na něm zápichy), zvýšíš počet výstřelů přes 30. Na terčové střílení to bohatě stačí a zdá se mi to i přesnější.
Odpovědět